Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Моторола Мото М
#1

Здравейте, разгледах телефона и ми допадна както на параметри така и на външен вид, и най съблазнителното е цената. Има ли някой телефона както и впечатления от него? Мерси.
Цитирай
Аксесоари
#2

За съжаление и този модел е пълна "Disaster". (мое мнение) А с тоя тъп процесор Mediatek, никой от developer - ите не ще и да го погледне. В XDA има общо 5 теми. И ста'я цена от 500-580лв. пълно безумие. За ало-ало и SuratTefter има и много по-добри предложения, за мноооого по-малко пари. Извинявам се, че ще те разочеровам. Но това е факт Lenovo се усраха с този модел - (M).

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#3

Няма защо да се извиняваш, щом телефона не струва. А само да попитам от личен опит ли го казваш това или съдиш по това четейки характеристиките? И все пак ако може някое предложение за телефон до 500лв.
Цитирай
#4

Ако говорим конкретно за Motorola,  G серията на Motorola е много по-добра от C, M. Ползват процесори на Qualcomm, които са в пъти по-добри. Материалите на изработка са по-качествени.'E' серията също е по-слаба от G. От наблюдение GPS-а при MT процесорите има проблеми. Много мисли, запъва се, не го твърдят само аз,  а и други хора. В момента и цената на G-серията е под 500 лв. Да не кажем и под 400лв. Ако в някакъв момент сте решили, че ROM-а на телефона не  ви допада, винаги може да се отключи bootloader-а, да се сложи custom recovery. И от там насетне, каквото душа  сака. Много develope-ъри предпочитат да работят с Qualcomm. MT процесорите са "греда". (не искам да натрапвам мнението си)
П. П.: По-високия клас на Motorola X наистина си заслужава Smile модела X Style е класа на цена от 480лв.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#5

Аз лично съм с X Play, никакви грижи с него най бързия телефон който съм имал, но исках нещо по слабичко за друг човек. А що се отнася до роота на X Play в три сервиза ми отказват казват че им било сложно...
Цитирай
#6

Да "Сложничко е " Само да напишеш в търсачката  Натисни! и това също Натисни! И ооо. чудо! В сервиза сигурно не са виждали PC. Прати им много здраве. Big Grin

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#7

Благодаря, но лично на мен ми идва малко сложничко. Има малък процент от всичко което ми е неясно
.
Цитирай
#8

Процедурата е стандартна. Даже е доста лесна. Затова сме форум тук, така че може да питаш и ще ти помогнем с root. Предполагам все пак знаеш какво е root и за какво ти е точно.  Wink

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

Руут ми трябва за да мога да имам функцията ;ДЕАКТИВИРАЙ; за всички приложения, защото сега я имам само на тези които бяха в телефона заводско, а тези които аз съм си изтеглил нямат. Ако има естествено друг начин по лесен примерно месенджър, ватс апп да се деактивират, т.е. да не получавам съобщенбия както и звънене от тях по добре но за сега такъв аз поне не намирам. А колкото до самия руут тези кодове с копирания и поставяния нещо не ми са ясни.
Цитирай
#10

Няма начин в настройките да няма опция да се изключат нотификациите
Освен това има опцията деинсталирай, която според мен отговаря на деактивирай

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#11

Първо,чудя се защо ще инсталираш фейс,месинджър и т.н и няма да искаш да ти звънят или дрънчат?Второ,опцията се нарича "Разрешения",и я има във всяко едно приложение в телефона.Влизаш на Apps,Messenger,Permissions(Разрешения)и си избираш какво да използва дадена програма.Има опция "Notifications"(известия) в менюто със настройки,там също можеш да избереш какви известия да получаваш от дадено приложение.Нямам идея защо ти е руут достъп,при положение,че го има вградено..И накрая ако и това не те устройва..просто ДЕинсталирай тези приложения и си решаваш проблема завинаги.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#12

Просто ми се налага от време на време да изключвам дадено приложение за кратко време и после пак да го пусна, това е. В случая деинсталирай не върши работа, защото всички данни се трият а и си е голяма играчка. Нотификациите се изключват да, но какво от това след като съобщенията пак се доставят просто не ти дава сигнал, а доколкото се отнася за разрешенията дори и всички да ги изключа пак си се оставят съобщенията и ако ти звъннат си звъни, звъненето не може да се спре по никакъв начин. Ето за това ми трябва деактивирай, както примерно го има на Gmail koeто е инсталирано заводско в телефона, изключваш и край няма звънене няма доставени съобщения.
Цитирай
#13

Motorola Moto M вече се предлага и в техноверигите: http://www.technopolis.bg/bg/Mobile-phon...D/p/572231

 
Цитирай
#14

За цена от 299лв свободна продажба, на мен лично ми изглежда супер.
Цитирай
#15

С чипсет MediaTek, от старото портфолио на Lenovo - затова явно е и такава цената.

 
Цитирай
#16

Според мен и тия пари са му много. На фона на Redmi 4....
Цитирай
#17

Голяма глупост направиха Motorola с тоя процесор (MT) тъпня.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#18

Колеги, Moto M отново е на страхотна цена 299лв. В Технополис:
http://www.technopolis.bg/bg/Mobile-phon...D/p/572231
Цитирай
#19

Цената е супер, телефончето изглежда добре, но е старичък вече. За тези пари вече има по-оптимални и съвременни предложения.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#20

(2018-03-22, 23:01:06)valkov2 написа:  Цената е супер, телефончето изглежда добре, но е старичък вече. За тези пари вече има по-оптимални и съвременни предложения.

Например ? Аз лично аз съм ги сравнявал телефон по телефон в Технополис и не открих по добро предложение. Другото което е интересно, че в комплекта на Moto M има: калъф, фолио и слушалки което при конкурентните марки го няма. Онзи ден една позната на майка ми която използва Moto M ми каза че има ъпдейт до Android Nougat което му е още един плюс
Цитирай
#21

Например Мото Е4 Plus, Xiaomi Note 4 3/32, Redmi Note 5 3/32...

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#22

(2018-03-23, 11:07:14)valkov2 написа:  Например Мото Е4 Plus, Xiaomi Note 4 3/32, Redmi Note 5 3/32...

Е4 плюс е дърво,ксиомитата не се знае до колко са оптимизирани,та какво и е на мото м?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#23

(2018-03-28, 12:16:11)sunmaster написа:  Е4 плюс е дърво,ксиомитата не се знае до колко са оптимизирани,та какво и е на мото м?
Кои точно "ксиомита" си ползвал досега, че имаш такова "компетентно" мнение по въпроса?

 
Цитирай
#24

(2018-03-28, 12:23:07)NoMaD написа:  Кои точно "ксиомита" си ползвал досега, че имаш такова "компетентно" мнение по въпроса?

Гледал съм стотици руски обзори(ревюта) и всички твърдят ,че първите 5 месеца от пускането на нов модел Ксиоми ,са ад за собственика. Защото ксиоми пускат нов модел с не добре оптимизиран софтуер ,а 5 месеца след това го оптимизират. Дори сега с ксиоми редми 5,5про,5 плюс,бяха пуснали миуи версия,която правеше телефоните тухла,а уж официален ъпдейт. После го махнали от сайта си,но тези юоито го имат сложен са прецакани. Е аз такъв проблем с Мейзу нямам.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#25

Няма такова нещо и недей вярва на всичко, които си видял, без да си ползвал нещо "де визу". Моят си го купих 3 месеца след пускането на пазара, закупен е от Китай, получава си ъпдейти и досега проблеми вече втора година никакви.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)