Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia x10 mini/pro
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Ericsson Xperia x10 mini/pro, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!
Цитирай
Аксесоари
#2

Xperia X10i мини про.Как да намеря "продължителност на разговорите"?
Благодаря!
Цитирай
#3

https://www.androidbg.com/forum/post4835.html#p4835
Цитирай
#4

Някой да има проблем с мрежата на VIVACOM ? Батерията ми пада за 1 ден защото губя обхват през 90% от времето.
С mini pro съм
Цитирай
#5

Искам да разбера дали има начин да сменя с някаква програма стандартната клавиатура на минито, че е доста дразнеща без QWERTY, така ще ми тръгне и навигацията Smile
Цитирай
#6

igdrazil написа:Искам да разбера дали има начин да сменя с някаква програма стандартната клавиатура на минито, че е доста дразнеща без QWERTY, така ще ми тръгне и навигацията Smile

Аз ползвам вградената на Gingerbread, но Bulgarian Keyboard 2 от маркета е същата++. Има и двата вида фонетика ако искаш.
Цитирай
#7

Вчера открих,че не ми работят настройките за камерата.Как да постъпя?
Цитирай
#8

ivo1968 написа:Вчера открих,че не ми работят настройките за камерата.Как да постъпя?

Factory reset или преинстал на фърмуера!
Цитирай
#9

daniil1410 написа:
igdrazil написа:Искам да разбера дали има начин да сменя с някаква програма стандартната клавиатура на минито, че е доста дразнеща без QWERTY, така ще ми тръгне и навигацията Smile

Аз ползвам вградената на Gingerbread, но Bulgarian Keyboard 2 от маркета е същата++. Има и двата вида фонетика ако искаш.

А на Мини Про има ли начин хардуерната клавиатура да се смени на български да не е на БДС а на QWERTY?
Цитирай
#10

GanJi написа:
daniil1410 написа:
igdrazil написа:Искам да разбера дали има начин да сменя с някаква програма стандартната клавиатура на минито, че е доста дразнеща без QWERTY, така ще ми тръгне и навигацията Smile

Аз ползвам вградената на Gingerbread, но Bulgarian Keyboard 2 от маркета е същата++. Има и двата вида фонетика ако искаш.

А на Мини Про има ли начин хардуерната клавиатура да се смени на български да не е на БДС а на QWERTY?

Bulgarian Keyboard 2 поддържа и фонетика и bds за хардуерни клавиатури: https://market.android.com/details?id=or...rch_result
Цитирай
#11

GH0STFACE написа:
GanJi написа:
daniil1410 написа:Аз ползвам вградената на Gingerbread, но Bulgarian Keyboard 2 от маркета е същата++. Има и двата вида фонетика ако искаш.

А на Мини Про има ли начин хардуерната клавиатура да се смени на български да не е на БДС а на QWERTY?

Bulgarian Keyboard 2 поддържа и фонетика и bds за хардуерни клавиатури: https://market.android.com/details?id=or...rch_result

Пробвах го това, по принцип работи ама се държи малко странно Smile
Като съм на landscape няма как да превключа от английски на български. Бутона с глобусчето не прави нищо. Трябва да затворя клавиатурата, от софтуерната да превключа на български, и после пак да отворя хардуерната. Знам че не е болка за умиране, ама ако има хитър трик няма да е лошо Smile

А, и нещо не намирам буквите "ю" и "ч" на хардуерната Smile

Мерси за отговора.
Цитирай
#12

GanJi написа:Пробвах го това, по принцип работи ама се държи малко странно Smile
Като съм на landscape няма как да превключа от английски на български. Бутона с глобусчето не прави нищо. Трябва да затворя клавиатурата, от софтуерната да превключа на български, и после пак да отворя хардуерната. Знам че не е болка за умиране, ама ако има хитър трик няма да е лошо Smile

А, и нещо не намирам буквите "ю" и "ч" на хардуерната Smile

Мерси за отговора.

Може да пробваш да изкоментираш проблемите тук: http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?...1%80%D0%B0 това е тема специално за тази клавиатура.
Цитирай
#13

GH0STFACE написа:
GanJi написа:Пробвах го това, по принцип работи ама се държи малко странно Smile
Като съм на landscape няма как да превключа от английски на български. Бутона с глобусчето не прави нищо. Трябва да затворя клавиатурата, от софтуерната да превключа на български, и после пак да отворя хардуерната. Знам че не е болка за умиране, ама ако има хитър трик няма да е лошо Smile

А, и нещо не намирам буквите "ю" и "ч" на хардуерната Smile

Мерси за отговора.

Може да пробваш да изкоментираш проблемите тук: http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?...1%80%D0%B0 това е тема специално за тази клавиатура.

Мерси Smile Ще пробвам там и на code.google.com директно към девелопер-а.
Цитирай
#14

здравейте, аз искам да питам нещо относно Mini-to. Значи, колежката ми си го купи от Германия с андроид 1.6. Иска да го ъпдейтне, но постоянно изписва "Could not connect to network!" А иначе е свързан към стабилна Wi-Fi мрежа. Някой знае ли какъв би могъл да е проблема. Аз лично и казах да опита с кабела да си го актуализира през компа и дано да стане.

Xiaomi Redmi Note 8T
Цитирай
#15

Здравейте,телефонът ми е Xperia x10 mini pro.Като сваля приложение от маркета и натисна да го инсталирам,започва да се сваля отново и отново! :capitulation:
Цитирай
#16

J_O_I_N_T написа:здравейте, аз искам да питам нещо относно Mini-to. Значи, колежката ми си го купи от Германия с андроид 1.6. Иска да го ъпдейтне, но постоянно изписва "Could not connect to network!" А иначе е свързан към стабилна Wi-Fi мрежа. Някой знае ли какъв би могъл да е проблема. Аз лично и казах да опита с кабела да си го актуализира през компа и дано да стане.

До версия 2.1 не може да се ъпдейтне през телефона, трябва да се ъпдейтне чрез компютър през SEUS или PC Companion


slaviman2 написа:Здравейте,телефонът ми е Xperia x10 mini pro.Като сваля приложение от маркета и натисна да го инсталирам,започва да се сваля отново и отново! :capitulation:

Приложенията от маркета когато се свалят си се инсталират автоматично, ти няма къде да цъкаш след това.
Цитирай
#17

Преди 3-4 дни купих на прителката ми Х10 mini Fashion Edition от ebay, уж употребяван но като дойде се оказа че е чисто нов.До тук всичко супер, но беше заключен към Orange UK, четох четох всички викат или turbosim или някъде в сервиз.Отидох аз до 3-4 сервиза и навсякъде ми сервират цена от 60-70-80лв за премахване на SIM Lock и то в рамките на минимум 3 дни.Учудих се много, та аз за толкова пари съм го взел (почти), как ще дам 70лв за разкодиране, търбо-то също не ме кефеше много много.Та реших да пробвам Omnius, в момента имат оферта за всички андроид телефони на SE 15 евро, както и да го гледах, доста по-изгодоно от сервизите.Платих си през техен реселър с paypal и лицензът се активира мигновенно.Процедурата се оказа изключително лесна и бърза, не повече от 5 min.Отключването става чрез замяна на сертификата за сигурност на телефона и пренаписване на S1 boot.Това което ме зарадва и то много че отключването по този начин е перманентно, ъпдейтнах го 2-3 пъти през SEUS за да видя дали няма пак да се заключи и чудо, за SEUS сертификата е 100% валиден.Дебрандирах го след това и му качих FroyoBread за Х10 mini, телефона лети и съм много доволен.
Защо написах всичко това? - много хора имат проблеми с разкодирането на този телефон или ползват турбо.Целта ми е да им дам перманентно решение, което е и на ниска цена.
Ако някой има нужда от съдействие съм насреща да помогна Smile
Цитирай
#18

Значи от Сони Ериксон сайта пробвах да си ъпдейтна фърмуера до 2.1,но имам проблем.Правя всичко както трябва ,но като стигна между Preparation i Updating ,когато иска да изключа телефона,а после да дам "Монтиране" на ЮСБ-то,ми пише,че Компа ще се включи към телефона,но така и нищо не се променя.Моля ви помогнете
Цитирай
#19

Задържаш ли back бутона, докато го включваш към компа ти?

Xperia X10i Android 2.3.3
Visca Barça!
Цитирай
#20

mystic написа:Задържаш ли back бутона, докато го включваш към компа ти?
току-що пробвах и заддържах,РАБОТИ!!!Мерси много пич,много се радвам!
Цитирай
#21

Супер. Smile

Xperia X10i Android 2.3.3
Visca Barça!
Цитирай
#22

paf4o написа:Значи от Сони Ериксон сайта пробвах да си ъпдейтна фърмуера до 2.1,но имам проблем.Правя всичко както трябва ,но като стигна между Preparation i Updating ,когато иска да изключа телефона,а после да дам "Монтиране" на ЮСБ-то,ми пише,че Компа ще се включи към телефона,но така и нищо не се променя.Моля ви помогнете
Радвам се, че ти се реши проблема, но не разбрах, защо трябваше да пуснеш темата в няколко раздела наведнъж? Освен това и тази не е правилния раздел. Та: От тук я местя в "Други модели SE", а другата я трия. Не прави повече така, моля!

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#23

Нов съм,сори предварително!Днес ъпдейтнах експирия х10 мини към 2.1. Та въпроса ми е има ли по нова версия за експерия х 10 мини? и как да я сложа.МЕРСИ
Цитирай
#24

Колеги кои е последния софт за х10 мини?Има ли вероятност при ъп да му изчезне БГ менюто като на нокиите?
Купих го на жената но цената дето съм сигурен че е бил правен за БГ пише че е с андроид 2.1,и сега се чудя на каде да поема.нямам си идея продукт кодове могат ли да се сменят или не(както при нокия симбиян)?!
Благодаря предварително.

P.S.
Да отговоря на себе си и на колегата над мен няма по нова версия това е най-новата.
Цитирай
#25

j95monster написа:Колеги кои е последния софт за х10 мини?Има ли вероятност при ъп да му изчезне БГ менюто като на нокиите?
Купих го на жената но цената дето съм сигурен че е бил правен за БГ пише че е с андроид 2.1,и сега се чудя на каде да поема.нямам си идея продукт кодове могат ли да се сменят или не(както при нокия симбиян)?!
Благодаря предварително.

P.S.
Да отговоря на себе си и на колегата над мен няма по нова версия това е най-новата.

Ами 2.1-1 е последния официален софтуер за минито. По другия въпрос- не, не е като нокиите. Всеки софтуер, с изключение на азиатските, имат български език. Поздрави.

SIV
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)