Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Arc

GH0STFACE написа:Като влезнеш в Settings/Sony Ericsson имаш ли опция да си изтеглиш настройките за интернета и съответно ако има пробвал ли си да ги теглиш от там?

Менюто го има, но ми вади "Неуспешно изтегляне на настройките. Ще опитате ли пак?", естествено оптвам няколко пъти, като след третия ме насочва чрез PC-то да отворя сайта на СЕ. Разбира се преди да опитам да изтегля насройките съм включил "ви-фи"-то.
Цитирай
Аксесоари

А пробва ли без wi-fi?
Цитирай

То ги тегли по мрежата, не през интернет. Но явно има някакъв проблем. И други са се оплаквали, че на Глобул има проблем с автоматичните настройки. Както каза колежката горе, с Мтел такива проблеми няма. Каквито и ромове/фърмуери да се сменят, винаги сами си се правят настройките.
Най-добре посети магазин на Глобул/Германос да ти помогнат, ако не става...сервиз.
Цитирай

Утре мислех да го няправя, номера с ходенето до офиса, но ме съмнява да успеят и там, затова реших да пиша в темата понеже вие сте по на ясно. Наистина ми се струва че има нещо нередно в софта, ама късно реших да правя настройките на нете,а трябваше на място още като го вземах.
Иначе със, без wi-fi реакцията на менюто за изтегляне на настройки е еднаква.
Цитирай

Ако нямаш много качени неща, направи един рипеър през PC Companion и от началния екран през съветника би трябвало да можеш да ги направиш безпроблемно. Ако не успееш, посети по-добре магазин, където има техник.
Цитирай

Може да пробва и с тази програма https://www.androidbg.com/forum/topic198...sveta.html

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Petyr_bg написа:От около седмица имам арката (Arc S) и наистина забелязвам, както и други от темата, че загрява, не е чак толкова че да започне да мирише на притеснително, ноо...
Освен това имам ядове с мобилния интернет. Немога да го настроя изобщо. На сайта на глобул телефона не се разпознава. С SMS на 100 ми вади, че не е разпознат, оператора ми прати някакви настройки, които ръчно да въведа, но не иска да ми запомни новият APN. От меню бутона давам нов, след като въведа всички данни задавам запамети и... нищо не се случва, не ми излиза новия APN в менюто, естествени няма и нет.
Колега същия проблем какво ли не опитах и накрая уцелих по-разбрана операторка която се свърза с техническия отдел и цитирам "случая е едно на 1000,сим картата не може да се синхронизира с телефона,единственото решение , е нов сим"Това ми беше последното предположение и веднага го подмених, още при включването 3Гто ми се усмихна...На мен не ми взеха пари за подмяната , но дадох старата сим карта един вид дефектна или нещо такова (да не се набуташ да дадеш 12 лева).Успех и кажи ако това ти реши проблема , защотото ще излезе че определена партида от телефоните дават такива бъговe с картите :cheers:

Sony Xperia Z2
Цитирай

entireworld написа:Колега същия проблем какво ли не опитах и накрая уцелих по-разбрана операторка която се свърза с техническия отдел и цитирам "случая е едно на 1000,сим картата не може да се синхронизира с телефона,единственото решение , е нов сим"Това ми беше последното предположение и веднага го подмених, още при включването 3Гто ми се усмихна...На мен не ми взеха пари за подмяната , но дадох старата сим карта един вид дефектна или нещо такова (да не се набуташ да дадеш 12 лева).Успех и кажи ако това ти реши проблема , защотото ще излезе че определена партида от телефоните дават такива бъговe с картите :cheers:
Честно казано, възможно и при мен да е така. понеже за една седмица вече втори път ми се случва да не ми разпознава картата ей така както си стои. Днес ще отида до офис и ще стане ясно дали и как ще се реши проблема.
Цитирай

Здравейте имам въпрос,вчера проверих в страницата на SE,оказа се че има ъпдейт до 2.3.4,но както от телефона така и през PC companion,ми казва че имам най-новата версия,в телефона показва 2.3.3
Благодаря,предварително...

Xiaomi 14 
Цитирай

Може би защото версията за България не е пусната. Прочетох някъде, че скандинавци са имали 2.3.4 още Септември.
EDIT:
Имам официално потвърдена информация от форума на Сони Ериксон, че ще пуснат ъпдейта през първата седмица на Ноември Smile

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, .587(1.6Ghz OC) 32GB class10 Kingston + tuned Sony Ericsson K800i
Modeler and texturer in the Excalibur team!
Цитирай

В събота посетих офис на глобул, резултат никакъв, пича се мъчи повече от час, възвръща ми фабричните настройки но нищо. Даде ми съвет да отида там от където съм го взел, евнтуално те ако разбират повече да го оправят, ако не да го сменяли, давали за ремонт ( силно се съмнявам някой ейтака да го смени ама...).
Както и да е като се прибрах свалих от домашния телефон вивакомската карта, с нея сам си намери настройки, даже без да съм влизал в менюто на сони ерексон, при опит с бикънект, същата ситуация, намира ми Globul GPRS, MMS. С картата на един приятел (с пакет интернет) открива и 3G профила.
Извода е дефектна симкарта, понеже с други 3 е наред, утре надявам се да ми я сменят безплатно и да няма повече ядове.
Благодаря за помощта на всички.
Цитирай

Здравейте!
Прочетох доста добри отзиви за Xperia Arc,и 95% съм се навил да го взема.
Интересува ме само има ли skype с видеоразговор за него?
Мерси предварително!

Sony Xperia S,Sony Xperia Z1,  SE k800, ,Nokia 1610 Samsung Galaxy Tab 2
Цитирай

При положение че няма 3Г камера......... няма как да има и видеоразговор
Цитирай

vaso22 написа:При положение че няма 3Г камера......... няма как да има и видеоразговор

Всъщност няма проблем за видео разговор със скайп, но когато този с който говориш те вижда, то ти няма да можеш да го виждаш, защото телефонът ти ще е обърнат с единствената камера, която имаш, а тя е на гърба на телефонът ти.
Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Така де. Ама каква файда?? Wink
Цитирай

Еми въпроса е, че става ама трябва да въртиш постоянно телефона Smile

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай

Едно огледалце под телефона Big Grin

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, .587(1.6Ghz OC) 32GB class10 Kingston + tuned Sony Ericsson K800i
Modeler and texturer in the Excalibur team!
Цитирай

Мерси!
Това ме интересуваше,а въртенето не е проблем.
Явно това ще е ТЕЛЕФОНА :thumbup:

Sony Xperia S,Sony Xperia Z1,  SE k800, ,Nokia 1610 Samsung Galaxy Tab 2
Цитирай

И като го завъртиш какво ще виждаш????? :rofl: :rofl:
Цитирай

Може да иска човека да показва стаята (къде работи, къде живее)... Какво сте го заразпитвали сега? Негова си работа. Wink
Цитирай

Ok. Спирам да питам :capitulation:
Цитирай

Аз съм го ползвал 3-4 пъти с видео разговор като го слагам на една импровизирана стойка,боцкам hdmi-a в тв-то въртя камерата към мен и се получава идеално Tongue

Sony Xperia Z2
Цитирай

Колега...... напиши едно ръководство за провеждане да видео разговор с Арк.
Аз го виждам горе-долу така:

1. Сковете си една стойка (импровизирана)
2. Носете си кабел (HDMI)
3. Носете си и ТВ (повъзможност 32' - 42' Сони)
4. Купете си огледалце (увеличително)
5. Завъртете телефона 3,4 оборота докато му се завие свят
6. Enjoy Wink

Tова са само идеи. Може и нещо друго да се измисли. Big Grin
Успех на клуб "Направи си сам"
Respect :bow:
Цитирай

Не знам какво се опитваш да постигнеш, ама май те е яд че нямаш такъв телефон :thumbup:

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай

Колеги, на Арк-а на някои от вас може да се появи пукнатина на предния панел над сензора за светлина.Този проблем е признат от sonyericsson и искам да ви информирам,че подмяната на панела е гаранционна!!!! При мен тази пукнатина се появи на 25 тия ден от покупката и благодарение на мои приятели в сервиз на Мтел подмених панела с нов напълно безплатно. И без приятели в сервиз СМЯНАТА НА ПАНЕЛА Е БЕЗПЛАТНА!!!! Dance

Xperia arc& Xperia T,Xperia Z,Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet.Xperia Z5, Xperia X Performance ,Xperia XZ1.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)