Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WordMate - универсален речник за Андроид
#51

Ако има начин да качите речника и на друго място ОК, от линка все ми дава че няма достъп до тази уеб страница.

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
Аксесоари
#52

ако си в чужбина да не се отравя хит.бг от там иначе ето при речниците е и апкто
https://www.dropbox.com/sh/g4ounwohvp32fu4/n257-P2kQy

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#53

ilieff написа:При инсталирането .apk файла WordMate, който на практика управлява и визуализира речниците, в паметта на устройството ще се създаде автоматично папка Word mate.
В нея ръчно трябва да се копират файловете на отделните речници, *****.dwm. После през програмката се превключва на различните такива.
WordMate .apk - четец и визуализатор
EngBulDict.dwm - речник, база данни с думи, които WordMate .apk после визуализира като речник.

В папката WordMate на паметта на устройството могат да бъдат сложени много речници.dwm. След стартиране на WordMate, може да бъде избиран с кой да се работи. Това става с бутона най-отгоре, в ляво на екрана.

По такъв начин обяснено, става ли ясен принципа на работа и инсталация?
Получава се и всички речници тръгват без проблем.Имам един въпрос...Как всичко това да го прехвърля на sd картата-памет??? Със Samsung Galaxi S 2+ съм и не мога да инсталирам приложения на картата-памет.

DOOGEE MIX 5.5" HD AMOLED Android 7.0 4G Phone with 4GB RAM, 64GB ROM
Цитирай
#54

По принцип само програмата се инсталира а файловете са в /SDcard/Wordmate ако тази папка по подразбиране е в телефона мисля че не можеш! освен ако не си с роот и не направиш някакъв symlink

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#55

Именно. Тази тема с местенето на SD картата при новите телефони (които не го позволяват) се коментира непрекъснато, има си отделни теми за това (с възможните решения).
Цитирай
#56

Може ли да оправите съвместимостта на програмата с новия 4.4 кит кат, че не разчита речниците от телефона :/

Google Nexus 4 16 GB, One Plus 3T 128 GB
Цитирай
#57

По принцип няма поддръжка от както е написана през 2009г. Проблема с резолюцията над 800х480 го оправи SuperUser (потребител от форума), обърни се към него, ако може да помогне с нещо, аз не бих могъл да го оправя! Жалко наистина че няма подръжка, но си мисля че нещо може да се е случило с разработчика, защото съм му писал многократно и няма отговор.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#58

PROXIMO написа:По принцип няма поддръжка от както е написана през 2009г. Проблема с резолюцията над 800х480 го оправи SuperUser (потребител от форума), обърни се към него, ако може да помогне с нещо, аз не бих могъл да го оправя! Жалко наистина че няма подръжка, но си мисля че нещо може да се е случило с разработчика, защото съм му писал многократно и няма отговор.
Да изпратих съобщение на въпросния колега да се надяваме, че ще обърне внимание и ако може да го оправи. До тогава може само да се надяваме Smile Proximo благодаря ти за отзивчивостта и за страхотната тема която си направил на тази много полезна програма Android

Google Nexus 4 16 GB, One Plus 3T 128 GB
Цитирай
#59

Прочетох личното съобщение от killer_instinkt_m, но ще отговоря във форума, за да могат и други да се включат в обсъждането и заедно да намерим решение на проблема. Явно, че автора на речника не го поддържа вече, а без сорс кода е почти невъзможно да се правят модификации в програмата. Ще се опитам да пусна речника в емулатор на Андроид 4.4 и да видя дали има някакъв проблем и дали може да се реши. Струва ми се най-вероятно причината да не работи речника е, че не намира пътя на паметта, в която е записана папката с речниците. Обикновено пътя към паметта за съхранение на данни е /mnt/sdcard/ или /sdcard/ или /storage1, но в някои телефони може да бъде /mnt/external_sd/ или /mnt/extSdCard. Т.е. проблема с речника може да не е от новия Андроид, а да го има само на някои телефони. Нека още някой колега с KitKat да провери и да потвърди дали има проблем с речника. Освен това пробвайте да създадете папката Wordmate с речниците на всички съществуващи памети, вътрешната, външната SD карта.
Цитирай
#60

На Google Nexus 7 с киткат нямам проблем. Работи си както и преди. Таблета няма външна карта и вътрешната памет се води /mnt/sdcard/.

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#61

В грешка съм. На китката работи без проблем със старата версия от маркета, с новата ХД не намира речниците.

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#62

А нямаш ли проблем с резолюцията с версията от маркета?

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#63

:thumbup: Да наистина работи приложението от маркета, а относно резолюцията просто полетата са по едри - всичко е с по-едър шрифт. Smile

Google Nexus 4 16 GB, One Plus 3T 128 GB
Цитирай
#64

На таблет Леново А3000 работи перфектно, речниците трябва да са във вътрешната памет.


Цитирай
#65

Adrian1 написа:На Google Nexus 7 с киткат нямам проблем. Работи си както и преди. Таблета няма външна карта и вътрешната памет се води /mnt/sdcard/.
За разлика от теб при мен има проблем. Модела е 32GB 3G Wi- Fi
Цитирай
#66

Как се тегли базата българо-английски, не я намирам.
Цитирай
#67

Теглиш EngBulDict.dwm
да допълня, че става и речниците да се поставят в SD картата.


Цитирай
#68

eleena написа:Теглиш EngBulDict.dwm
да допълня, че става и речниците да се поставят в SD картата.
Няма такава база????
Цитирай
#69

Е как да няма... Ето ги всичките : https://www.dropbox.com/sh/g4ounwohvp32fu4/n257-P2kQy


Цитирай
#70

eleena написа:Е как да няма... Ето ги всичките : https://www.dropbox.com/sh/g4ounwohvp32fu4/n257-P2kQy
Благодаря! Получи се. :bow:
Цитирай
#71

Чудесно си се потрудил, колега. Едно голяямо БЛАГОДАРЯ и от мен!!! :cheers:
Цитирай
#72

Интересува ме има ли решение на проблема с четенето на речниците от /mnt/extSdCard.
Цитирай
#73

Ползвай програмата от маркета. Друго решение за момента няма, а и в бъдеще не се очаква да има.
Цитирай
#74

Сложих го на HTC One M7 ,инсталира се нормално ,но няма директория в която да сложа базата.
Направих ръчно директория с името Wordmate и после базата вътре ,но при пускане на речника изписва connection error.

HTC 10
Цитирай
#75

Снощи по никое време инсталирах това .. Е как съм бил сляп за него толкова време, адски удобно, бързо, а и самите бази банни са пренебрежимо малки (дори всички накуп да са на вътрешната памет).

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)