Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moto X4, скоро и в България
#51

Човече , честито за покупката и за ревюто . Мен не успя да ме впечетли с нищо от това което каза. Камерата така като гледам , ако наистина са това снимките , то по хубаво да снимам с някоя от старите нокии . За мен са ужасни поне тези с цветето и телефона сниман . Батерията , ако държи 4 часа бив горе долу . Надявам се по нататък поне да изкара 4 и 30 или 5 . За 900 лв кеш които искат това не си заслужава хич . Бях се наточил ,но с тези снимки и цената далечко ще да е . По принцип Г4 камерата му е невероятна преедна и задна .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
Аксесоари
#52

Да да, задната на лг-то е поне 100пъти по-добра. За предната не съм сигурен. Цветето е снимано в тъмна стая през деня де, със светкавица е едната снимка. Иначе ДА - повече от това, което съм дал(490лв) съм категоричен, че не си струва. Просто ми писна да давам много пари за телефони и да им залягам да ги пазя и въпреки това да киснат в сервизите. Този и да му стане нещо поне няма да ме е яд.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#53

Мхм то така стана че да те е страх да си вземеш телефон вече . Сервиза или го о****т мноог повече или ти го връщат същия и трябва да се спасяваш сам . Ако не беше толкова зле от към батерия тия мото -та g5 , g5s , e4 plus бих взел едно , но масово се оплакват от дренжа на батерията и то сериозен . Иначе са готини и имат пръстов сенозр отпред . Ама все пак си е Леново това трябва да не се ядосваме . Ама да ти кажа то тия 25 лв на месец пак си влизат в телефона , защтото ги даваш пак 2 години . Верно ползваш тая услуга ама пак едни 10 лв влизат в телефона от тия 25 лв . Smile

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#54

Лично на мен ми трябва точно този план, защото ще се ползва най-вече от чужбина в роуминг, а този има неограничени минути. Иначе за батерията, нещо пада и без да го мъча много. Но след лг-то почти няма как да ме разочарова. След няколко дена ще пиша как е и тя, но поне за сега е рано, просто го цъкам много още, пък и не съм и направил няколко цикъла.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#55

Един приятел си го купи и имах възможноста един ден цял да разцъкам телефона. Не ме впечатли с абсолютно нищо. Поснимах доста, моя Х Плей снима в пъти по добре, поне така ми се вижда сравних снимките на компютър, иначе работи доста бързо, но пак съпоставка с моя като, че ли моя работи малко по добре въпреки 2гб рам. Освен защитата от вода друго абсолютно нищо не виждам в плюс. Разбира се и 4гб рам но аз сега от 2гб имам 800мб свободни така, че това не ме съблазнява. Това са мои лични мнения, може и да греша някъде.
Цитирай
#56

По принцип една камера в един телефон не е някакво мерило за неговите възможности какво прави. Един телефон според мне се гледа дали върви плавно и дали не прави рестарти и други бъгавии . За мен този модел си е чисто за 500 лв , а не 900 каквата му е цената .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#57

https://www.gsmarena.com/motorola_moto_x...w-1691.php
GSMArena пуснаха ревю на X4. Ами... няма нищо, ама наистина нищо, за което дори да искаш, да се хванеш, за да платиш цена от 700-800лв.
Камера - посредствена, до лоша.
Дисплей - тъмен
Батерия - средна - 64h
Производителност - midrange телефон Sad
Цитирай
#58

Вчера си поиграх с телефона и да ви кажа не е лош . Цветовете са добре за мен . Днес питай ввъв вивата как седят нещата няма ли го в наличност и ставало с поръчка . Плана който ме офертираха 24 лв - 12 гиги и неогр кеш 450 лв , като на месец пак по толкова .

Др да попитам има ли такава опция да се вижда горе батерията % - тите , защото никъде не виждам по ревюта .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#59

Да задържаш иконата на settings (шабата на падащото меню)  и ти дава допълнително меню в  главните settings  за настройка на процентите на батерията.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#60

Някой още да даде за батерията щото 3 часа и нещо е съвсем малко по горе

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#61

Май съм само аз с този модел. Ще дам пак шотове за батерията. Пак изкара 3.5 часа, имайте предвид че съм го изключил от зарядното преди да си легна. Цял ден го разцъквах. Мобилните данни не ги спирам. Изиграх 4 игри на battlebay. Пусках навигацията за около 20мин., изгледах две серии на едно сериалче. И правих доста снимки. Въобще не съм пестил енергия и ме изкара докато се прибера, включих го за 20мин и пак излязох, снимките са докато се зарежда. Днес го включих в 8:30 сутринта да се зарежда в 9:50 го изключих, утре ще кача и снимките за днешния ден. Давам линк към албум в фотос:

https://photos.app.goo.gl/PhZ7Hxixe6wDb1Gw2

П.П. общо взето не е много добра, но кара цял ден.

П.П.П. Качих и снимките от днешния ден. Днес бях основно на wifi, само около 2 часа на мобилни данни.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#62

Шотовете са в линка от предишния пост. 6 часа и 18мин сот направих. Опцията за пестене на енергия се включи на 15%, не съм я ползвал преди това, а след скриин шота я спрях. Общо взето въпреки, че си играя доста с него, успява да ме изкара цял ден. Обаче има някакъв дреин на батерията, когато не го ползвам или поне така ми се струва. Може да е от тази опция където светва дисплея и ти показва нотификациите. И съответно заради нея това doze не го приспива.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#63

И в ревюто на гсмарена е отбелязано същото - много добро представяне във всички тестове за издръжливост, но страхотен дрейн в стенд-бай режим.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#64

Аз също мисля да купя телефона тези дни. Същия план и цена бях гледал във Виваком. Иначе и на мен като на колегата dada_ ми писна да давам по 900-1000 лв за телефони и да не могат да издържат и 2 години.. първо Lg G3, после и G4.. и двете с изгорели дъна.. Доста ревюта прочетох и изгледах и ми се струва добра оферта за 500 лв. Добра функционалност и издръжливост, естествено камерата явно не е нищо особено, ама аз и без това не съм кой знае какъв фото маниак, но обичам отвреме на време някоя хубава снимка. За снимките на открито видях, че добре се справя, което е важно за мен. Ако може да постнеш няколко снимки и на осветление в стая без светкавица и такива вечер на открито (примерно на някоя сграда) ще съм благодарен. Намираш ли сериозна разлика в сравнение с G4 при тези 2 условия ? Иначе за другото.. аз игри не играя и без това, ползвам на телефона предимно браузъра и стандартните приложения - facebook, messenger, instagram, youtube и някои други леки приложения. Утре ще отида до магазина да видя дали е наличен и да го разцъкам.
Цитирай
#65

Да виждам разлика и то огромна. Камерата при нощно снимане е смешна направо, сравнена с г4. Незнам как ще е сравнена с някой друг телефон от същия клас. Ето няколко снимки на открито при слаба светлина. В стая на закрито ще кача довечера.

https://photos.app.goo.gl/pDxc3kFklSphvYEr1


П.П. ще кача всичко, което съм снимал и няма някого хванат в кадър.

П.П.П. Сега като гледам едни и същи снимки не виждам голяма разлика. Но все ми се струва, че преди от лг-то нямаха толкова ноис както му викат. От повтарящите се снимки едните са г4-ката

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#66

Ако човек не държи на марката и защитата от вода може за тези пари да си купи ммого, много,много по добър телефон от този и по голям клас.
Цитирай
#67

Motorola...тя една марка. Не държах на марка, исках да е водоустойчив, но можех да мина и без това. Но най-вече исках чист андроид и за тези пари май няма много такива предложения.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#68

За чистия андроид си прав, няма много опции. До колкото знам на нокиа апаратите са с чист андроид, нокиа 7 не е лош телефон, камерата със сигурност ще е много по добра, но няма защита от вода и не знам на колко ще го пуснат. Иначе извън тези изисквания има.
Цитирай
#69

Аз чаках нокиа 8 и до последния момент се чудех нея ли да взема но цената на х4-ката ми хареса повече. Смисъл реших този път да не е давам една торба с пари и накрая да седя пак по сервизите. Защото за сега не съм имал телефон, който да не е бил поне два пъти на ремонт.

Качих още снимки, в стая на лампа без светкавица. Не е толкова лошо положението.

https://photos.app.goo.gl/pDxc3kFklSphvYEr1

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#70

Положението е трагедия . Снимките са отврат поне това което се вижда . Това за 940 лв или 700 лв никога няма да дам . Като се има предвид камерата и батерията мисля си че дори и среден клас не може да се брои .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#71

Не искам да те убеждавам в нищо, но снимките сравнени с лг-то са да не кажа и по-добри. А лг-то и до сега си е телефона с една от най-добрите камери. И двата телефона са на автоматичен. Ако се заиграя с про мода вече си има разлика в полза на г4-ката. Повтарящите снимки са и от лг г4 може да си цъкните на инфо, там си пише коя е от моторолата, коя от лг-то.

https://photos.app.goo.gl/pDxc3kFklSphvYEr1

За батерията... другата седмица ще и направя един по-хард тест само на мобилни данни. Но за сега лично аз съм доволен. Днес сравних с на двама познати mi 4x & galaxy j5 2017. Ксаомито след ъпдейт някакъв почнало да държи по-малко, та беше на 23% с 3:20мин сот(само мобилни данни и много разговори). J5 беше на 65% с 3 часа сот(смесено мобилни и wifi), а аз бях на 45% с 3:15мин сот(повече wifi).

Имайте предвид, като гледате батерията, че аз под 30-40 мин. разговори на ден рядко падам. Иначе за дрейна от няколко дена се опитвам да го засеча, но не ми се получава (днес за 2часа-1%). Мисля да го оставя тази вечер да видим колко ще падне.


П.П. Дрейна за през ноща беше следния: от 0:38 и 24% до 9:16 - 20%. Иначе казано ако не ви се смята, за 8часа и 38мин - 4 процента.
Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#72

И според мен положението е далеч от трагедия.. изгледах сигурно 20 ревюта, прочетох още толкова ревюта, отделно потребителски мнения и прегледах едно 100-200 снимки правени с телефона и не е толкова фрапираща разликата в камерата с Г4-то сякаш. Пък и на когото му трябват перфектни снимки да си купи фотоапарат. Нито и за батерията видях да има някакви сериозни оплаквания. Иначе ходих до виваком да разцъкам телефона. Още повече ми хареса, ноо смешниците от виваком твърдят, че не мога да си сменя плана понеже ми оставали още 9 месеца и можело да сменя плана най-рано след 6..  Facepalm1 При все, че съм на план за 19.90 лв в момента и искам да взема телефона с план за 24 лв. Доста абсурдно ми излежда цялото това нещо, не видях и никъде в договора ми да пише подобно нещо. Прегледах набързо и общите условия в сайта им и там не видях подобно нещо (някой да ме поправи ако греша). Прегледах форумите и разбрах, че при другите оператори е възможно да си смениш плана срещя няква такса от рода на 20 лв.. Дори и наистина да се окаже, че не мога да сменя плана много сериозно се замислям дали да не го купя и за 700 лв. Не виждам какво друго мога да взема за тези пари, което да ми хареса, да е излязъл наскоро модел, да е с изчистен андроид. Изключвам разни там Xiaomi-та, Huawei просто не ми харесва, самсунзите са ми съмнителни в тоя ценови клас и т.н.
Цитирай
#73

dada - снимките на тъмно са отврат поне за мен . Както казах един стар телефон с 8 мпкс камера ще го съсипе на снимане , а цената му ще е 150 - 200 лв . Верно че който иска снимки да си купи фотоапарат ,ама все пак даваш 700 лв за нов телефон който се равнява на нисък клас телефон с камера .

За батерията за мен е малко това 3 часа и 20-30 мин да държи . Моя а3 2016 год с 2300 мхап батерия държеше като експеримент 3 дена и 18 часа с 2 часа дисплей . Иначе всеки път ми караше грубо около 6 часа дисплей и на 6 % го слагах на зарядно . J серията на Самсунг е със здрава батерия и няма проблеми . Другото което е ,че всяка марка сама си прави оптимизацията на приложенията . При теб са били 4 % , при Леново сиг ще е 10 % , защото бяха калпави , при Самсунг ще е 2% и т.н . При мен от 11 вечерта до 10 сутринта са падали по 5 % - 6 % . Напраи един тест в който използваш телефона на мобилни данни за целия ден не с нон стоп ръчкане ами умерено ползване и постни резултата .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#74

Какво стана с теста на батрията ?!

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#75

Чаках батерията и днес да падне да направя два пълни разряда, но ето снимките. И двата дена са на 90% на мобилни данни. Първия ден си играх малко повече с телефона, втория имам повече разговори. А и съм сложил един live wallpaper, незнам дали харчи повече ток с него но да си кажа.

Гледайте последните 7 снимки.

https://photos.app.goo.gl/PhZ7Hxixe6wDb1Gw2

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)