Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iGO Navigation - дискусия и помощ

https://www.app-tronics.com/pdfs/igo.pdf
На 53-а стр.:
Only geotagged JPG files contain location information. That is why these kind of
files can only be used in navigation. Other picture files do not appear in the list.
Files must be located on an inserted SD card, either in the root folder or in a
"pictures" folder.
Цитирай
Аксесоари

Тенкю за инфото.
Ти си питал за Примо,аз пък съм отговорил за Nextgen.
Важното,е че се уточнихме.
Цитирай

Действително за Nextgen ми беше питането, но отговора се оказа еднакъв и за двете.
Цитирай

Аха,но определено и първият начин сработва...
Цитирай

(2019-08-08, 18:02:24)Colombo написа:  Здравейте. Оказа се , че темата която ползвам за картата, не сработва със светофарите. Тоест, на местата където има светофар не се вижда на картата. Излизат само тези на които има камери. Като я сменя, се появяват. Набедих картите, щото наскоро ги сменях, ама не е от тях. Опитах се да редактирам color.ini файла, който се намира в архива на темата. Сега няма да пиша тескта дето го добавих, щото така и не заработи. iGO-то стартира и се затваря, моментално. Иначе точно същия ред го има в други теми, в секция [icon]  и с тях светофарите се показват. С темите, които са по подразбиране също няма проблем. Някой ако има идея как да си оправя темичката, че много ми е приятна за гледане. Real Day / Real Night са темите които ползвам за картата.

Оправих го като редакрирах color.ini файла на темата. Изтрива се текста в цялата секция [icon] и се заменя с този:

[icon]
poi="gfx/day/poi6x6.spr"
poi2="gfx/day/poi26x26.spr"
poi2tc="gfx/poi26x26tc.spr"
settlements="gfx/telepules.spr"
settlements="telepules.spr"
trackinglist="$trackinglist.spr"
flags="small_flags.spr"
pins="pins.spr"
gpspos="carpos.spr"
cursor="cursor.spr"
cursor_big="$cursor_big.spr"
cursor_places="cursor_places.spr"
cursor_places_big="$cursor_places_big.spr"
cursor_poi="cursor_poi.spr"
cursor_poi_brand="cursor_poi_brand.spr"
cursor_tmc="cursor_tmc.spr"
cursor_speedcam="cursor_speedcam.spr"
car="$daycar.spr"
carghost="$daycarghost.spr"
guidancearrow="$dayguidancearrow.spr"
traffic_light="traffic_light.spr"
Цитирай

Здравейте колеги, да споделя болката си. Купих си андроид медия за колата от Китай. Въпреки, че в описанието пише, че има Български език се оказа, че няма. Та въпрос едно. Някой от вас може ли да и сложи Български език? Следващия проблем. Има инсталирана Иго Некстген(медията е с андроид 9) но и навигацията няма Български език. И въпрос две. Някой от вас може ли да ми инсталира работещо Иго на медията? На телефона който е с Андроид 7 ползвам Иго и е страхотна. Може би защото медията няма Български, Плей стора ми е на Английски и всичко което тегля е на Английски та и Гугълската навигация не мога да ползвам. Ще се радвам ако някой ми помогне. Благодаря предварително.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай

Докато чакаш някой да ти помогне, можеш сам в НекстГен-а да си добавиш файлче с българския език и от програмата да му го посочиш.
Всъщност ти трябват два файла, единия е с българския език за менютата и още един файл за българския звук, за гласовото навигиране.
Поставят се в съответните папки на програмата, после му задаваш, че искаш да ти говори на български и съответно менюто също да е на български и си готов.
Цитирай

И аз си помислих да взема тия файлове от старата навигация и да ги сложа на тая в медията но дали са съвместими. Тази на телефона е IGO_Turkey 9.6.29.431282.Медията ми я монтираха вчера, а тази идея ми хрумна днес. Тъй като аз немога да прехвърля файловете, ще чакам сина да почива и да го направи. Днес включих Руски глас за навигиране, но гласови напътствия нямаше. Явно някаква бъгава навигация са ми качили Китайците. Та молбата ми от горния пост остава.За съжаление навигацията от телефона не може да работи на Андроид 9.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай

(2019-11-06, 00:24:06)nikola neikov написа:  Здравейте колеги, да споделя болката си. Купих си андроид медия за колата от Китай. Въпреки, че в описанието пише, че има Български език се оказа, че няма. Та въпрос едно. Някой от вас може ли да и сложи Български език? Следващия проблем. Има инсталирана Иго Некстген(медията е с андроид 9) но и  навигацията няма Български език. И въпрос две. Някой от вас може ли да ми инсталира работещо Иго на медията? На телефона който е с Андроид 7 ползвам Иго и е страхотна. Може би защото медията няма Български, Плей стора ми е на Английски и всичко което тегля е на Английски та и Гугълската навигация не мога да ползвам. Ще се радвам ако някой ми помогне. Благодаря предварително.

Ако имаш инсталационните файлове на медията, можеш сам да си добавиш български език.


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай

За съжаление моите възможности са : ако ми кажете какво от къде да изтегля и къде да поставя, аз да кажа на сина и той да го свърши. Та нямам си идея дали имам инсталационните файлове на медията. Благодарение на stefando вече имам навигация на Български. Та ако можем и медията да подкараме ще съм истински щастлив.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай

Ако не е съвсем куча марка, трябва да има сайт или форум за обновяване на софтуера.


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай

https://ru.aliexpress.com/item/328539800...33ed5hceCU

Това е. Май влиза в графата "съвсем куча марка".Медията има бутон за ъпдейт.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай

Няма ли от настройки на език да избереш български?
При мен  на медията има,но е на 60-70% и е доста тъпо изглеждащо на моменти...
Цитирай

Има около 50 езика но не и Български.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай

Питай търговеца от Алито на лично,ако читав и още не си потвърдил приемането на медията,все още е заинтересован да ти съдейства за всичко...

Изпратено от моят MI MAX 3 с помощта на Tapatalk

Щот парите все още ти стоят в сайта и пак след като потвърдиш за приемането без възражения,сайта препраща парите до търговеца...

Изпратено от моят MI MAX 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Говорихме ама нищо не може да направи. Дори подарък иска да ми прати като компенсация. Аз подарък не искам. Щом навигацията тръгна на БГ, менюто на медията мога да го преглътна.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай
Photo 

Здравейте
Възможно ли е Igo Nextgen да работи на заден план на Андроид 8.1.0
Позволил съм да работи на заден план и е без оптимизация на батерията и тела отчита че приложението работи на заден план.
Това имам в sys.txt но не върши работа
--------------------------------------
[android]
show_status_bar=1
fullscreen=1
create_sdcard_dir=0
getdeviceid_trycount=0
check_folders_after_rebuild=0
tablet=1
has_physical_home_button=1
upside_down_bug=1
navigation_audio_stream = 4
background_shutdown_timeout=0
background_navigation_enabled=1
-------------------------------------------------
На всичкото отгоре като се събуди Айгото не говори по маршрута.
А възможно ли е GPS приемника да спира работа на заден план Bu
Иначе пък две приложения могат да ползват приемника едновременно на разделен екран Angry

[img][Изображение: 78c2d7b4a63a.png][/img]
Цитирай

(2019-11-06, 23:44:15)nikola neikov написа:  Говорихме ама нищо не може да направи. Дори подарък иска да ми прати като компенсация. Аз подарък не искам. Щом навигацията тръгна на БГ,  менюто на медията мога да го преглътна.

Колега, виж с това арк дали няма да стане работата за БГ :

https://apkpure.com/enable-language/com....agechanger

Не съм го пробвал, ама според потребителите май върши работа.
Цитирай

Здравейте, има ли работеща сборка за Xiaomi mi 9 se, че нещо не се справям. Теглих от къде ли не и все неще ... я черен екран, я неподдържана резолюция. Ще съм Благодарен, ако някой шерне нещо.

any Android Phones 
...  and  Rock forever
Цитирай

rutracker.org Пробвай оттук.
Цитирай

(2019-11-15, 18:24:25)pacopsc написа:  Здравейте, има ли работеща сборка за Xiaomi mi 9 se, че нещо не се справям. Теглих от къде ли не и все неще ... я черен екран, я неподдържана резолюция. Ще съм Благодарен, ако някой шерне нещо.
Имаш ЛС!
Цитирай

(2019-11-07, 22:03:13)sharp.know написа:  Здравейте
Възможно ли е Igo Nextgen да работи на заден план на Андроид 8.1.0
Позволил съм да работи на заден план и е без оптимизация на батерията и тела отчита че приложението работи на заден план.
Това имам в sys.txt но не върши работа
......]
Имай предвид че в тази и по-новите версии самия Андроид доста успешно гаси приложенията на заден план и трябва да видиш откъде и как при твоя телефон се управляват тези функции, при мен да кажем има поне две места на които трябва да оставя приложението активно на заден план - през настройките на батерията - оптимизиране на батерията и през смарт асистънт - пауър сейв мениджър... Също погледни и през приложения-батерия-активност на заден план...
Моята машинка е BV9500 с андроид 8.1.0
Цитирай

(2019-11-14, 20:04:37)Colombo написа:  Колега, виж с това арк дали няма да стане работата за БГ :

https://apkpure.com/enable-language/com....agechanger

Не съм го пробвал, ама според потребителите май върши работа.

Приложението не стартира(затваря се при опит да го отворя)  и на медията и на телефона.

xiaomi 12X 
xiaomi MI6
lenovo zuk Z2
Цитирай

Milev благодаря за отговора
Моторист съм и понякога ми се налага тела да ми е в джоба.
Всички приложения са ми без оптимизация и батерията е без интелигентно пестене и Айгото си мисля че работи на заден план обаче Андроида гаси GPS приемника.
За разлика от Айго което не го намирам минимизирано като включа тела StreetPilot го намирам минимизиран и се рестартира .
По нищо не разбирам че Айгото е спирало да работи освен че си трае и търси сателити след като включа тела Bu 
Ще падне борба Big Grin
Тела е Oukitel WP1 Андроид 8.1.0
Цитирай

Виж в приложения, igo , скролваш надолу до батерия, и там виж дали е включено - използване на заден план

Така, поиграх си тази сутрин - Igo не ми се гаси, ама изключва gps-a тоест както видях сега че си написал не съвсем ясно igo остава работещо, но когато е загасен екрана не работи позиционирането. При Хере, доколкото видях , няма такъв проблем. Тоест проблема не е на ниво андроид , а на ниво програма
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)