Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sygic GPS Navigation & Maps - дискусия и помощ

(2019-07-29, 12:00:01)alexkara написа:  Sygic 17.6.0 /имаше и някой над тази ,но аз я ползвам /. Sygic Profesional 13.8.5 ,Sygic Truck 13.8.6 . Понеже новите версии не работят с карти Here ,инсталирайте си тази .Същата е , работи с ТомТом,но има трафик безплатно .Теглите си карти от нея.    https://play.google.com/store/apps/detai...nemaps.gps
Пробвах я за няколко дни.Отначало работи безупречно,но след ден,два започна да забива и да излиза от маршрута.Картите не са обновени.Сложих отново 18.1.1.Ще му потърся трафик.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
Аксесоари

(2019-08-02, 15:47:50)pavlonina написа:  Здравейте, ще се радвам ако някой може да ми прати нови актуални карти на HERE и последната, работеща версия на Sygic, с тях. Благодаря Ви предварително Smile
На мен също  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай

(2019-08-02, 23:51:57)bojoviki написа:  .....Сложих отново 18.1.1.Ще му потърся трафик.
Само за протокола актуалната версия май е 18.1.4, тази дето се намира де
Цитирай

Здравейте! Нов съм и за първи път пиша във форума.Имам следния проблем свързан с навигация Sygic за андройд. Монтирах си на колата вградена мултимедия на която е инсталирана навигацията, но някак без да искам съм изтрил картата на България.Проблема е,че като вържа мултимедията с кабел към лаптопа изобщо не реагира, а слота за SD карта,който е специално за картите на навигацията също не реагира.През самото приложение като вляза и натисна на карти и след това + за да добавя нова карта зарежда постоянно и не отваря нищо. Въпросът ми е как мога да сваля карта на БГ за навигацията и да я кача там.Ще съм благодарен,ако изпратите линкове и обясните по-подробно,защото до сега не съм се занимавал точно с такъв тип софтуери.
Благодаря предварително и поздрави!
Цитирай

Проверено , Sygic 17.9.0 е последната версия , която работи с карти HERE , работи и с последната версия на даунлоудера SMD - TomTom # HERE 2019.03 # OSM 2018.12.exe . Big Grin Big Grin Big Grin  т.е. HERE 2019.3  Smile Smile Smile

Smsung Galaxy S8 , Samsung Galaxy J7
[-] 1 потребител изказва благодарност на venzimir за това мнение:
  • dimala
Цитирай

@ kunchevv
Това , което описваш ми прилича на оплескани кракнати версии с карти Хере и Томтом... И най-сигурното решение е ресет и всичко отначало... сблъсквал съм се с такъв проблем на едно устройство и не искаше ... нямаше руут и съответно не можех да бръкна надълбоко, но ресета го оправи
Цитирай

(2019-08-03, 18:20:36)venzimir написа:  Проверено , Sygic 17.9.0 е последната версия , която работи с карти HERE , работи и с последната версия на даунлоудера SMD - TomTom # HERE 2019.03 # OSM 2018.12.exe . Big Grin Big Grin Big Grin  т.е. HERE 2019.3  Smile Smile Smile
Благодаря за сборката,наистина работи всичко перфектно!!!  Big Grin Big Grin Big Grin
Цитирай

От чисто любопитство,защо всеки търси карти HERE?Какво им е на TomTom?

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

По-слаба покривност за нашия регион от Томито, особено по-малки населени места. Играл съм си да ги сравнявам в еднакви ситуации и наистина беше така.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Нещата вече са далеч по-добри и при Томтом/Телеатлас картите, преди години си бяха полуизползваеми обаче напоследък са приемливи и в малките населени места, още са назад сравнено с Хере, но стават... Аз нарочно си ги държа с Томтом/телеатлас и сравнявам с другите
Между другото лани мярках една кола с надписи Томтом и апаратура на покрива по улиците
Цитирай

Привет,

Срещам следният проблем със Sygic.

От няколко месеца имам купена версия (карти, радари .....) обновена до последната версия от Гугъл плей. Като цяло навигацията работи, картите се обновяват, точни са и нямам забележки. Това, което не ми харесва обаче е, че навигацията реагира с едно забавяне при маневри от моя страна или когато завия по някоя улица. Забавянето е с около 2 -3 секунди, което не е много но е неприятно на по-сложни кръгови, детелини или ако се налага бързо престрояване или завиване. В тези случаи докато се усети навигацията че си завил, изпускаш следващата отбивка или завой.

Преди да си купя Sygic съм ползвал Navigon, както и Igo с които този проблем не съществуваше. С Гугъл мапс също нямам проблем. Пробвано е на 3 различни телефона и промяна няма.

Чудя се дали това е особеност на самата навигация или има нужда да се настрои от някъде нещо :-)
Цитирай

(2019-08-03, 18:20:36)venzimir написа:  Проверено , Sygic 17.9.0 е последната версия , която работи с карти HERE , работи и с последната версия на даунлоудера SMD - TomTom # HERE 2019.03 # OSM 2018.12.exe . Big Grin Big Grin Big Grin  т.е. HERE 2019.3  Smile Smile Smile

Всъщност 17.9.1 е последната версия, която работи с карти NT


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

(2019-08-07, 12:49:55)jazztaprazzta написа:  Привет,

Срещам следният проблем със Sygic.

От няколко месеца имам купена версия (карти, радари .....) обновена до последната версия от Гугъл плей. Като цяло навигацията работи, картите се обновяват, точни са и нямам забележки. Това, което не ми харесва обаче е, че навигацията реагира с едно забавяне при маневри от моя страна или когато завия по някоя улица. Забавянето е с около 2 -3 секунди, което не е много но е неприятно на по-сложни кръгови, детелини или ако се налага бързо престрояване или завиване. В тези случаи докато се усети навигацията че си завил, изпускаш следващата отбивка или завой.

Преди да си купя Sygic съм ползвал Navigon, както и Igo с които този проблем не съществуваше. С Гугъл мапс също нямам проблем. Пробвано е на 3 различни телефона и промяна няма.

Чудя се дали това е особеност на самата навигация или има нужда да се настрои от някъде нещо :-)

Щом си я купил си има официален съпорт, тормози ги. Smile

Последната обаче работеща с онлайн да показва задръстванията обаче при мен е 17.4.28. 17.9.х и 17.6.х нещо не станаха.

Ericsson T10 -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K510 -> Nokia 5800 -> Google Nexus S -> Samsung Galaxy 3 mini -> Asus Zenfone 2 ZE551ML 2GB\16GB -> Xiaomi Mi Note 3 -> Poco X3 NFC
Цитирай

(2019-08-07, 12:49:55)jazztaprazzta написа:  Привет,

Срещам следният проблем със Sygic.

От няколко месеца имам купена версия (карти, радари .....) обновена до последната версия от Гугъл плей. Като цяло навигацията работи, картите се обновяват, точни са и нямам забележки. Това, което не ми харесва обаче е, че навигацията реагира с едно забавяне при маневри от моя страна или когато завия по някоя улица. Забавянето е с около 2 -3 секунди, което не е много но е неприятно на по-сложни кръгови, детелини или ако се налага бързо престрояване или завиване. В тези случаи докато се усети навигацията че си завил, изпускаш следващата отбивка или завой.

Преди да си купя Sygic съм ползвал Navigon, както и Igo с които този проблем не съществуваше. С Гугъл мапс също нямам проблем. Пробвано е на 3 различни телефона и промяна няма.

Чудя се дали това е особеност на самата навигация или има нужда да се настрои от някъде нещо :-)
Може би караш малко по-бързо от заложената като максимално разрешена скорост в картата.
Цитирай

@jazztaprazzta предполагам че нещо ти бави телефона.Аз също използвам купен Сиджик и не съм срещал затруднения с него.Обаче,някой път използвам Карти на Гугъл,ей така за сравнение.Случвало ми се е няколко пъти,говора да е точен,а картината да изостава с 2-3 сек.И се получава голема обърквация ако има няколко преки през десетина метра .Да се чудиш кво става.Като го забележа това,просто рестартирам телефона и се оправя.
Пробвай и ти да си почистиш телефона и да затвориш приложенията,работещи на заден фон.
Цитирай

@jazztaprazzta е описал проблема и е споменал, че среща проблема на 3 различни устройства.
@jazztaprazzta, Друга версия на Sуgic за проба, пробвал ли си дали отново ще има този проблем?
Иначе както посъветва @saint056a, щом е закупена версия, най-добре пускай и официални съобщения със срещаните проблеми до поддръжката на приложението.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • jazztaprazzta
Цитирай

[attachment=26302 написа:saint056a pid='1575447' dateline='1565244373']
Щом си я купил си има официален съпорт, тормози ги. Smile

Последната обаче работеща с онлайн да показва задръстванията обаче при мен е 17.4.28. 17.9.х и 17.6.х нещо не станаха.
17.6.0  има трафик по следния начин:Инсталирате безплатната версия https://play.google.com/store/apps/detai...nemaps.gps . Тя в момента е 18.1.4 .От папката и в Android/data/com.navigation.offlinemaps.gps/files/Andriod  вземате файла setting2.dat  и го поставяте в същата папката на 17.6.0. Работи с всички карти. Версии след тази май не работят по този начин.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexkara за това мнение:
  • jivkobets, Monipeev, saint056a
Цитирай

(2019-08-09, 09:54:14)Monipeev написа:  @jazztaprazzta е описал проблема и е споменал, че среща проблема на 3 различни устройства.
@jazztaprazzta, Друга версия на Sуgic за проба, пробвал ли си дали отново ще има този проблем?
Иначе както посъветва @saint056a, щом е закупена версия, най-добре пускай и официални съобщения със срещаните проблеми до поддръжката на приложението.

Благодаря за отговорите. Ще пиша на подръжката, да видя какава реакция ще има :-)
Цитирай

Здравейте,от вчера Sygic а спря да открива улиците в града.Праща ме на карти,но там е изтеглена вече картата за България.Трябва ли да преинсталирам или има някоя чавка за слагане/махане? Версията е 18.1.1

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

Здравейте.
Някой може ли да ми помогне с намирането на "купена" Sygic CAR NAVIGATION. 
Цитирай

Да,отиваш в Гъгъл Плей магазина с дебитната карта на родителите си и готово!
[-] 1 потребител изказва благодарност на JuliusCaesar за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай

(2019-08-16, 14:56:03)JuliusCaesar написа:  Да,отиваш в Гъгъл Плей магазина с дебитната карта на родителите си и готово!

Хахахаха, само дето аз съм и родителите и дядото!  Big Grin Big Grin Big Grin В крайна сметка май така ще стане, защото опитах вариант за минаване по тъча, но на телефона се инсталира и тръгва както трябва, но вържа ли телефона с колата през Mirror link, там софтуера на колата не я разпознава и навигацията не тръгва. Проблема е, че само тази върви през MIrror link.
Цитирай

(2019-08-15, 23:00:27)bojoviki написа:  Здравейте,от вчера Sygic а спря да открива улиците в града.Праща ме на карти,но там е изтеглена вече картата за България.Трябва ли да преинсталирам или има някоя чавка за слагане/махане? Версията е 18.1.1

Да не си с карти Хере? Аз веднъж при експериментиране с различни версии и навигации от Сиджик бях направил така и само чистене из основи помогна
Цитирай

(2019-08-17, 10:02:12)Nikolay_Milev написа:  Да не си с карти Хере? Аз веднъж при експериментиране  с различни версии и навигации от Сиджик бях направил така и само чистене из основи помогна
Върнах Том Том,но без резултат.Изтрих и наново сложих картата на България,не се получи.Делнах Сиджика и подкарах Гугъл Мапса.Много по-добре се справя.Чак хотел в Турция ми откри.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай

Както ти писах и при мен се беше получило така, аз бях омешал версии на сиджика, папки и карти и трябваше доста да се рови и трие - на ръка... чак тогава ми заработи.
За гугъл мапс- имай предвид , че понякога прескача на съседни преки и не винаги коректно показва посоката на движение и може да те обърка... иначе за откриване на места и преглед на маршрут е много ОК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)