Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pay с всяка* българска банкова карта!

(2022-10-27, 10:43:52)user32 написа:  Здравейте, задължително ли е “Identity verificacion“ на “Curve“ или може да се ползва без?

До някаква определена сума и като я надхвърлиш иска верификация.



-----------
Относно  тегленето от банкомати в чужбина, трябва ли да се сменя валутата ?
[Изображение: Screenshot-20221027-121323-Curve.jpg]


[Изображение: Screenshot-20221027-121148-Curve.jpg]
Цитирай
Аксесоари

(2022-10-27, 11:16:26)emzo написа:  До някаква определена сума и като я надхвърлиш иска верификация.



-----------
Относно  тегленето от банкомати в чужбина, трябва ли да се сменя валутата ?
[Изображение: Screenshot-20221027-121323-Curve.jpg]


[Изображение: Screenshot-20221027-121148-Curve.jpg]
Ako не я смениш, Curve ще превалутира.

Ако я смениш на местната - ще ти иска такава валута от банката ти (чиято карта си избрал), евентуално банката ти ще превалутира.

Ако сменуш на трета валута (различна от местаната и тази на твоята сметка, към която е избраната карта в приложението) ще превялитира веднъж Curve, втори път банката ти.

Курсовете на Curve са достъпни тук:
https://www.curve.com/fx-calculator/

Такси weekend конвертиране 0.5% за EUR, GBP, USD, за остналите 1.5%

Над/след £1000 за безплатния план има +2%

Някоинкредитни карти +1.5%

Всички такси тук:
https://www.curve.com/en-gb/subscriptions/



Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Много дълго и сложно с тоя гугъл пей. От години не го използвам. Много отдавна българските банки работеха с него, ама нали са алчни, таксите им се видяха високи и спряха да работят с гугъл пей. Ако искам да си платя за някое приложение, го добавям към месечния абонамент. А ако искам да плащам нещо друго извън гугъл пЛей, имам си Виза, която важи почти навсякъде, имам пейпал, имам и пейсейфкард, има Стийм, така че ако искам да си купя нещо, начин винаги има и без участието на гугъл.

Без Боза от 14 Юли 2022 г.
Цитирай

Здравейте!
Да актуализирам информацията си...картите на Булбанк все още не работят с Google Pay нали така? Единствения им начин за плащане без физическата карта е през Дигиталния им портфейл в приложението, който става за плащане с телефон. Но с часовник?🙄
И другия - Curve, нали така?
Цитирай

Ванко, официално Гугъл пей работи в България някъде от средата на 2020. Неофициално чрез други дигитални институции,като трансверуайз, кърв, револют и др. по-рано. Не съм наясно от колко години плащаш с Гугъл пей, и от колко години си спрял. Всички български банки работят с Гугъл пей и Епъл пей. Аз например с дигиталния портфейл си плащам. Билета в градския транспорт и никой не ми слага такса, заради това че не ползвам директно дебитната карта, гугулската или епълската. А споменатия от теб пей пал е за съвсем друг вид плащания. Твърдиш че си грамотен човек в тази област(като изброяваш какво ползваш), а един Гугъл пей те затруднява. Всичко е направено максимално опростено, като за американци! Написаното от теб е пълно с противоречия, и се чудя дари да вярвам.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2022-12-27, 10:43:41)pepy1 написа:  Ванко, официално  Гугъл пей работи в България някъде от средата на 2020. Неофициално чрез други дигитални институции,като трансверуайз, кърв, револют и др. по-рано. Не съм наясно от колко години плащаш с Гугъл пей, и от колко години си спрял. Всички български банки работят с Гугъл пей и Епъл пей. Аз например с дигиталния портфейл си плащам. Билета в градския транспорт и никой не ми слага такса, заради това че не ползвам директно дебитната карта, гугулската или епълската. А споменатия от теб пей пал е за съвсем друг вид плащания. Твърдиш че си грамотен човек в тази област(като изброяваш какво ползваш), а един Гугъл пей те затруднява. Всичко е направено максимално опростено, като за американци! Написаното от теб е пълно с противоречия, и се чудя дари да вярвам.

Напълно вярно. Big Grin

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

(2022-12-27, 10:43:41)pepy1 написа:  Ванко, официално  Гугъл пей работи в България някъде от средата на 2020. Неофициално чрез други дигитални институции,като трансверуайз, кърв, револют и др. по-рано. Не съм наясно от колко години плащаш с Гугъл пей, и от колко години си спрял. Всички български банки работят с Гугъл пей и Епъл пей. Аз например с дигиталния портфейл си плащам. Билета в градския транспорт и никой не ми слага такса, заради това че не ползвам директно дебитната карта, гугулската или епълската. А споменатия от теб пей пал е за съвсем друг вид плащания. Твърдиш че си грамотен човек в тази област(като изброяваш какво ползваш), а един Гугъл пей те затруднява. Всичко е направено максимално опростено, като за американци! Написаното от теб е пълно с противоречия, и се чудя дари да вярвам.

Не е точно така за банките. Уникредит не работят с Гугъл пей.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай

Може да има някоя друга още да не работи, аз си мислех че моята банка/дск/ е последна на опашката за тази услуга. Явно не е така.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Да споделя информация за Curve - преиздадоха ми физическата карта поради изтичане и новата е с BIN 5574 4453 (адресът ми е български), който не минава през Google Pay, така че приключвам с тях.
Цитирай

(2022-12-30, 10:35:32)tsvetan24 написа:  Да споделя информация за Curve - преиздадоха ми физическата карта поради изтичане и новата е с BIN 5574 4453 (адресът ми е български), който не минава през Google Pay, така че приключвам с тях.

5574 4453 издават от няколко години.
Работи навсякъде и се добавя без проблем в Google Pay, Apple Pay и Fitbit Pay.

При преиздаването е с едни месец и година и CVC - а когато дойде физическата и я активирате от приложението - е нов месец и ново CVC.

Добавете я ръчно.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Перфектният помощник, както винаги! В Google Pay се беше променил автоматично номера на картата и затова реших, че проблемът е в новия BIN.
Голямо БЛАГОДАРЯ, Чо Smile ! Весели празници!
Цитирай

(2022-12-28, 19:14:30)pepy1 написа:  Може да има някоя друга още да не работи, аз си мислех че моята банка/дск/ е последна на опашката за тази услуга. Явно не е така.

Специално дск са много напред в интернет банкирането.
Цитирай

(2022-12-30, 20:04:11)Sho Gun написа:  Специално дск са много напред в интернет банкирането.

Отне им известно време да сработят с Apple, но вече всичко е наред поне за момента.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Скоро TBI Bank ще работи с Google Pay/Apple Pay. Картата и сметката са им напълно безплатни и без такси - месечни, годишни, никакви. Могат да се възползват всички клиенти, дори да нямат кредит при тях. Само им теглите приложението и си отваряте сметка. Картата идва напълно безплатно до адрес, никакви такси нямат. Скоро се очаква и интеграцията, вкл. и с часовниците. Много е добра услугата. Безплатно банкиране от този тип никой друг не предлага и няма такси и лимити при зареждане с друга карта (директен top-tup), както имат phyre или други алтернативни (базираните на тях A1 Wallet/Pay by Vivacom), такси за неактивност и не знам си какви други такси. Няма такси и за теглене от кой да е банкомат.

Абе нямат никакви такси за нищо. На мен ми допаднаха.
Цитирай

Revolut предлагат същото от няколко години вече
Цитирай

(2022-12-30, 20:56:14)Ivanov_1994 написа:  Скоро TBI Bank ще работи с Google Pay/Apple Pay. Картата и сметката са им напълно безплатни и без такси - месечни, годишни, никакви. Могат да се възползват всички клиенти, дори да нямат кредит при тях. Само им теглите приложението и си отваряте сметка. Картата идва напълно безплатно до адрес, никакви такси нямат. Скоро се очаква и интеграцията, вкл. и с часовниците. Много е добра услугата. Безплатно банкиране от този тип никой друг не предлага и няма такси и лимити при зареждане с друга карта (директен top-tup), както имат phyre или други алтернативни (базираните на тях A1 Wallet/Pay by Vivacom), такси за неактивност и не знам си какви други такси. Няма такси и за теглене от кой да е банкомат.

Абе нямат никакви такси за нищо. На мен ми допаднаха.

Много неща са им безплатни, за сметка на други, които са много по-скъпи от другите банки. Все нещо трябва да компенсира безплатното Smile

https://tbibank.bg/wp-content/uploads/20...082022.pdf

https://tbibank.bg/wp-content/uploads/20...082022.pdf

За една бройка да им стана клиент, тъй като съм им дългогодишен кредитоплатец/от самото начало на създаването им/, но някои такси направо ме стреснаха.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2022-12-30, 20:56:14)Ivanov_1994 написа:  Скоро TBI Bank ще работи с Google Pay/Apple Pay. Картата и сметката са им напълно безплатни и без такси - месечни, годишни, никакви. Могат да се възползват всички клиенти, дори да нямат кредит при тях. Само им теглите приложението и си отваряте сметка. Картата идва напълно безплатно до адрес, никакви такси нямат. Скоро се очаква и интеграцията, вкл. и с часовниците. Много е добра услугата. Безплатно банкиране от този тип никой друг не предлага и няма такси и лимити при зареждане с друга карта (директен top-tup), както имат phyre или други алтернативни (базираните на тях A1 Wallet/Pay by Vivacom), такси за неактивност и не знам си какви други такси. Няма такси и за теглене от кой да е банкомат.

Абе нямат никакви такси за нищо. На мен ми допаднаха.
Не намерих може ли да се внасят пари по тяхна дебитна карта от банкомат на чужда банка без такса ?

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

В момента няма тази възможност но както казах - има възможност за top-tup директно и безплатно от всякакви карти, без значение български или не. Няма лимити и ограничения в зареждането, което никой не предлага - iCard не те ограничават, но взимат 0.5% такса, phyre (BACB Pay, A1 Wallet, Vivacom Pay) имат ограничения между 500 и 1000 лв. на месец, след което опцията взима такси, също взимат по 10 стотинки ако не се лъжа за плащане на битови сметки от приложенията (тези трите са ребрандиран phyre мисля знаете). TBI приложението няма такси за плащане на битови сметки, аз вече си плащам чрез него.

Не бях виждал скоро наистина безплатна услуга, а не безплатна и да се почне със "станете premium, станете VIP, станете не знам си какво"....

Безплатна карта, безплатна сметка, безплатно плащане на битови сметки, безплатно прехвърляне на пари между абонатите на същото приложение, безплатно зареждане с карта без лимит и такси, безплатни разплащания... единствено IBAN преводите са им някакви стотинки, но поддържат (първите всъщност) Blink и SEPA Insant за моментални преводи в страната и чужбина (до колкото банката получател поддържа тези методи).

Нямат такси за издаването на картата, нямат такси за доставката и - phyre и аналозите му имат по 10 лв. такси доставка и издаване, iCard мисля беше 1 или 2 лв. но както казах - много добро приложение, но с такси.

До колкото съм разговарял с кол центъра им - разработва се поддръжката за Google Wallet (часовник и телефон), Apple Pay , Huawei-ския магазин и т.н. и това ще е факт съвсем скоро. Не искам да звучи като реклама, но наистина толкова безплатно нещо не бях виждал. А, да - и 24/7 чат в приложението с поддръжката. Не ми се е налагало да питам досега нещо, ама...

Иначе ползвам и iCard но си има таксите. Чуждите услуги засега не ползвам - предпочитам български support ако трябва да питам нещо или имам казус, и двете услуги имат чат на български (и телефон), а не да отваряш ticket-и и да получаваш роботизирани готови отговори.
Цитирай

А защо в мобилното приложение на TBI дава възможност да си откриеш сметка само в EUR?
Цитирай

Моментен бъг, предполагам. Не е само в евро, българска си е сметката и картата идва до адрес. Бъгнало е. Понякога има лекички бъгове, обновяват го явно. Не е само евро, аз съм си с BGN сметка.
Цитирай

Каква карта точно дават и работи ли без такси при плащане в Европейси сайтове .Искам да сменя едната карта от Булбанк която ползвам само за плащане в Амазон и Paypal .Булбанк станаха толкова нагли че започнаха да взимат такса и при внасяне на пари през техен банкомат.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Не само те и кбс също взимат вече
Цитирай

ДСК са така от поне година, ама 20 ст се преглъщат!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2023-01-01, 21:25:26)foxhd написа:  Каква карта точно дават и работи ли без такси при плащане в Европейси сайтове .Искам да сменя едната карта от Булбанк която ползвам само за плащане в Амазон и Paypal .Булбанк станаха толкова нагли че започнаха да взимат такса и при внасяне на пари през техен банкомат.

https://tbibank.bg/lichno-bankirane/kart...eon-karta/

Това е картата. Бяха mastercard, сега минаха на VISA, то няма особено значение. Нямат такси при плащане онлайн, теглене от банкомат, POS разплащания, захранване от друга карта, входящ превод по IBAN, няма такси за не активност, няма месечни и годишни такси за картата, за разплащателната сметка, за доставката... всъщност не се сещам нещо в това приложение да има такса. Битовите сметки са без такса също. Дори и да има някакви минуси те се преглъщат при положение, че буквално нямаш такси за нищо - безплатна банкова услуга. Работи се по подобряване на системата за известия, интеграция с Google Wallet, Apple Pay, Google Wear плащанията, Huawei-ските и др. неща, за които support-а е споделил. То си има чат и винаги можеш да ги питаш работи ли си се по конкретна функция. 

Харесва ми, че приложението съчетава банковото мобилно банкиране с fintech приложение, като няма минуса на вторите - премиум планове и десетки такси - за захранване от карта, не активност, доставка на карти, поддръжки и т.н. Всички клиенти са равни и няма планове и абонаменти - безплатно, удобно мобилно банкиране по лесния начин. Наистина им стана като реклама но чак не вярвам, че в България би съществувало подобно нещо и това няма да ти струва и стотинка - нито като теглиш, нито като плащаш, нито като захранваш, нито за нищо. Иначе през самото приложение могат да ти предложат и кредит но това все пак е преценка на клиента - който не иска, не тегли и си ползва безплатната банка, буквално. Кредити нямам, така, че не знам, не съм проверявал тази секция и към момента не ме интересува Big Grin

Преводите по IBAN струват само 0,50 лв. което е конкурентно на A1 Wallet, например, където това струва левче, има такса след определен лимит за зареждане с карта и самата тя струва 10 лв.

Пробвай ги, безплатни са и картата идва до 2-3 работни дни безплатно до адрес. В плика има инструкции за активация. Картите са много години, оранжеви. Портокалов свеж цвят. 

За тези, които ще намерят случайно този пост и ще попитат подлежи ли на запор - да, това е банка като всяка друга и разбира се сметката ви подлежи на запор, макар, че на същото подлежат и iCard/phyre. Дано не ви се случва де но знам, че за такива приложения често питат това, та да го изясня.
Цитирай

Идеята да им пращам снимки на личната си карта по телефона не ме въодушевява.

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)