Анкета: Според Вас вреди ли безжичното зареждане на батерията? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
12.66%
10
12.66%
Не
49.37%
39
49.37%
Не знам
37.97%
30
37.97%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Според Вас вреди ли безжичното зареждане на батерията?
#26

И се връщаме на едни спорове... бедна ми е фантазията какво може да се завихри отново... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари
#27

@degman и според теб, което е по-вредно, бързото жично зареждане или бавното безжично.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#28

Бързото жично или безжично е по - вредно от бавното жично или безжично. Дали заради повечето греене, дали заради скоростта с която е препоръчително да се зареждат литиево - йонните батерии аз лично мисля че бързото зареждане от всякакъв вид е по вредно.
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • milenvn, oxuboxu
Цитирай
#29

Всичко що е бързо трябва да скъсява по-бързо живота на батерията и обратно бавното зареждане да я щади.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tonus за това мнение:
  • milenvn, oxuboxu
Цитирай
#30

Моето мнение е същото- бързото безжично и жично зареждане скъсява живота на батерията. както заради по-големият ток, който постъпва за единица време, така и заради греенето. Бавното безжично зареждане е напълно безопасно.

Всеки телефон също така може да се оборудва със стикер за безжично зареждане. Ето една оферта за 4.60 долара/ 8.30 лв., включваща стикер за телефона и безжично зарядно:

https://www.aliexpress.com/item/32819760...web201603_


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • degman
Цитирай
#31

Качествените бързи безжични си имат вентилатор. Аз имам 2 разл. модела на Самсунг и са все вентилирани. Според мен най добре за батерията е веднъж на няколко седмици да се зареди от 0 до 100 без прекъсване. Другото са градски легенди.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Zhoro
Цитирай
#32

Чел ли си изобщо за литиево - йонните батерии и какъв е препоръчителния ток с който се зареждат в зависимост от капацитета на батерията? Например батерии от тип 18650 които са най - често използвани в различни устройства. Защо си мислиш че в телефона ще е различно поведението на батерията в него? Тоест ако я зареждаш с много по - голям ток въпреки хвалбите на бързото зареждане на различните производители така или иначе се скъсява живота на батерията. Разбирам да ти трябва наистина бързо да заредиш няколко пъти в месеца, ама постоянно бързо зареждане е безсмислено. Това е наистина хубавото при самсунг ако все още дават възможност за настройка на вида зареждане. Тоест дори да си с бързо зарядно и подходящ кабел имаш избор от софтуера на телефона. Който е с хуавей или Oneplus да каже има ли такава опция. Защото другия вариант за избор на бързо или нормално зареждане е да смениш адаптера и кабела според това как искаш да зареждаш.

Sent from my LM-G710
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • alexbg67, oxuboxu
Цитирай
#33

При Х-уей, ако зарядът е нисък се започва едно експресно зареждане на макс, буквално 1/10% за сек. не съм си играл да го наблюдавам докога е така, но след 90% топката се успокоява. Иначе няма предварителна настройка как да протича. Затова основно зареждам с 1А на 10Вата безжично, а преди него с 0.5А и само, ако е зор ползвам фабричното, защото то е звяр.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#34

Аз не съм много съгласен за жичното зареждане да е бавно, защото на Samsung Galaxy Note 9, който е с 4000mAh батерия и мисля 15w бързо зарядно, се зарежда за 2 часа и нещо, както и iPhone 11 Pro Max, който е 18w, и пак се зарежда за 2 часа и нещо. Представям си за колко време ще се зарежда с 5w. Изключвам надпреварата за бързите зарядни на китайците, но все пак са модерни телефони и с зарядно като на Samsung и iPhone, мисля, че е добре.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#35

Ми цяла нощ 6 - 8 часа каква му е работата?..

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • fifth_root, milenvn
Цитирай
#36

Това важи само за нощта, през другото време е дразнещо и по-добре към 18w, вместо 5 или над 20 .

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#37

Денем не ми е било особено спешно да зареждам стария телефон, но знам ли, да кажа, че в 1/3 от времето е трябвало, за да съм сигурен, че ще изкарам в дните, в които ходя на спорт след работа (разбирайте едно 13 часа от изключването му от зарядното, готов на 100%). Сегашният ми изобщо не си го и представям да има нужда. Така че нощем наистина не е лошо ако се зарежда с нормално зарядно, не че аз го правя, ама не ми пука, особено като е в гаранция, пък и след нея.
Цитирай
#38

Писал съм, ако съм на зор ползвам фабричното, базово зареждам нощем. Имам и поуърбанк 15А за екскурзии. Имам и 1.8 А в работата... Но това са изключения.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#39

Имайки предвид постоянно нарастващия размер на батериите, мисля че е съвсем нормално и зареждането да се ускорява. Определено няма да робувам на бавното зареждане, само и само да спестя 5, че даже и 10 % капацитет на батерията след 2 години. За тия 2 годинииии - Я камилата, я камиларя.... дет се вика!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • fifth_root, hgeorgiev
Цитирай
#40

Това, как се експлоатира е лична концепция, която няма нищо общо с тази на Анкетата.
Тук сте дузина потребители, които при всяка възможност демонстрирате неглижирано отношение към притежаваната техника.  "Телефоните са преходни, особено в моите ръце !", какво да коментирам повече и как да се доверя на преценката и практиката на потребител с такова мото. Дре'е ми за телефона, да му мисли следващия притежател. Освен, ако не ги хвърляш в коша, в което силно се съмнявам.
Мисля, че се отклоних достатъчно и за последно в тази тема.

ПП

За желаещите да се себедокажат с непукизъм

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#41

@alexbg67 а защо трябва да се вталяваме толкова за нещо, което подменяме през 2 години? За някакви 1000-1500(разсрочени във времето) да се натоварвам излишно ли....
В днешно време 99% от батериите са несменяеми, което автоматично ги включва в гаранцията - в разрез с това, всеки производител е направил достатъчно тестове за е сигурен, че тази батерия ще издържи гаранционния срок.
Всички апарати съм ги зареждал от 5% до 100% винаги и досега нямам скапана батерия, а сегашния го зареждам когато ми скимне.
Телефон с една от най критикуваната батерия (U12+) му правя по 5-6 часа за 2 дни след година и половина - толкова правих и като го взех. И аз обичам да си пазя нещата, като в момента изглежда като нов, но чак па толкова да си правя график и да следя постоянно кога да го зареждам.... няма нужда.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Bavarche, fifth_root
Цитирай
#42

Ега ти виждането: ако не ти пука за гаранционен елемент, значи си псевдоексперт и даващ лоши съвети. Ако трепериш на батерията, която производителят е съобразил какво може да понесе, значи си много напред с материала. А който купува втора ръка, трябва да е наясно, че рядко нещата ще са идеални. Ама това е отново ега ти разбирането: трябва да мисля за тоя след мен, като че ли той не може сам да си прецени рисковете. В такъв случай, който няма стерео жак, задължително да кара на безжични слушалки, че иначе Type C е известен с по-лесното си износване, пък и нали трябва да мислим за който ще купи телефона, не за това как използваме нашето устройство, че да ни е удобно, а не ангажиращо.

Отговори по анкетата нали има? Насетне е нормално да има някакви дискусии, които не са напълно по нея, но това е форум все пак. И има администрация, която да прецени да изтрие ли нещо, да заключи ли темата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#43

Те отговорите са повече от гласувалите, не знам на какво се дължи, но в последно време, анкетите, които правя събират повече отговори, отколкото гласуве.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#44

Колкото по малко хора се впрягат, толкова по интересна дискусия щр стане.
Всеки сам си преценява как да си пошзва вещите и колко свободно време и внимание да им отделя.
Дали всичко граничи с мания пак всеки си преценява, най важното е да изпитваме удовлетворение от това което правим.
От това което съм чел по тема с батериите съм разбрал, че литиево-йонната батерия има брой цикли, препоръчително е да се зареждат с предназначеното за модела зарядно за да може ваяка клетка да се калибрира спрямо подадения ток към нея(някои бързи зарядни не го постигат и затова има случаи, когато дозаредите 20-30% те се изхабят неподобаващо), надвишаването на работната температура също е вредна.
Дори и да я пазиш батерия с разни системи и прочие, какво се случва като и свършат циклите, които са и задедени? Напразно си се занимавал 2 години с глупости.... Жично или безжчно все тая според мен, стига да стои на зарядното докато се зареди а не да се откача и закача постоянно - това важи и за двата метода.
Цитирай
#45

Привет,
Това зарядно се чудя какво да го правя /има ли стойност, не е позлвано/, понеже нямам тази екстра на апарата...
ПП: В кой сайт мога да пусна няколко неща (за телефон, нови) в олх не дават.

С какво следите живота на батерията? И как измервате температурата?
ПП 2: Търся читаво, обикновено зарядно ~1A - за БТ слушалки и киндъл Paperwhite. Засега през лаптопа ги зареждам, но искам да имам и зарядно.

[Изображение: zar6-25-13-03-46-146.jpg]

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#46

@hakama Публикувай в този раздел. https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=197

Huawei P30
Цитирай
#47

И аз най-после се реших да си зареждам смартфона и часовника безжично, взех си много удобна и практична стойка за безжично зарядно на belkin, много съм доволен, ето снимка:


[Изображение: IMG-1787.jpg]

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Павел Василев за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#48

(2023-11-24, 09:14:59)Павел Василев написа:  И аз най-после се реших да си зареждам смартфона и часовника безжично, взех си много удобна и практична стойка за безжично зарядно на belkin, много съм доволен, ето снимка:


[Изображение: IMG-1787.jpg]

То всичко хубаво, ама над 4 часа до пълен заряд.... не е хава!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#49

От години и по навик зареждам само нощно време, така че не е проблем за мен Smile

п.с. Зареждането отне 2 часа и 1 час за часовника, съвсем приемливо време, макар че в моя случай е все тая като се зареждат през нощта, ако се наложи да го заредя спешно и бързо през деня, имам си подръка мощно и бързо зарядно по кабел.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#50

На практика всичко бързо или нагряващо батерията води до негатив и деградация. Ако играете тежки игри от 100% до изтощаване и ви грее телефона - това също се отразява на батерията, пък ако щете и с 5W я зареждайте после.
Бързото зареждане я деградира, безжичното е по-бавно и на практика заради загубите си никога не е точно 10/15W и на теория би трябвало да е щадящо, на практика - не е заради топлината. Ама да дам 100-150 лв. за някакво сертифицирано зарядно, дето било с не знам си какъв вентилатор...

На практика ако искате да щадите батериите си трябва да не падат под 20%, да не се зареждат над 80%, да не се излага телефона на голяма топлина или студ (перфектни условия) , да не се играят игри , да се ползват режими за пестене на батерията за да не деградира бързо и т.н. С една дума - трябва аз да му служа а не то на мен.

В офиса имам едно безжично, ха там, ха другъде. Вкъщи е с оригиналното от S20 Ultra 25W и продължавам да си го ползвам, на вилата имам едно Cellularline 20W и зарежда една-две идеи по-бавно от това на Samsung. Смисъл, не ми дреме как щяло да деградира, ползвам го както искам, не пестя от нищо, не ограничавам никакви процеси, не ползвам режими за щадене и т.н. Просто си ползвам смартфона по начина по който желая да ми служи и той го прави добре. Така или иначе повече от 2 години няма да го ползвам, и да седи в кутия батерията е устроена да деградира, тя пак няма да доживее пълния си капацитет ако само стои, няма и ако се ползва. Единствено избягвам китайски менте-зарядни и то поради факта, че не отговарят на стандартите, на които марковите и без проблем могат да направят някоя беля, това си е ток... макар, че и оригиналните го могат, все пак една идея съм по-спокоен. На безжичните плюса е, че ако се прецака порта по някакъв начин имаш резервен начин за зареждане, например ако далеч от града и не можеш да го оставиш за сервиз а трябва да го заредиш, План Б да речем.

С една дума - не го мисля. Няма да го ползвам 5 години.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • L1892
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)