Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с предна камера на Sony xperia M4 aqua
#1

Здравейте. Нов съм във форума и не знам дали темата е за този раздел, ако не е, моля модераторите да я преместят. Отивам директно на проблема.
Вчера си купих телефон Sony Xperia M4 aqua (E2303). Днес докато го ровичках установих, че ми липсва опцията за снимане с предната камера. Иконката представлява един фотоапарат, бял с две стрелкички около него. Някой имал ли е същия проблем или евентуално да знае от къде може да се оправи. Не, че ми е затрябвала, но просто ми направи впечатление, че липсва и искам да го оправя.

Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз! Описал съм проблема в голямата тема за телефона. Разгледай мненията ми.
Моят съвет - връщай им го! Проблемът не е софтуерен. При мен я смениха. Успех!

I AM THE ONE WHO KNOCKS...
Цитирай
#3

Много Ви благодаря, още след работа ще се запътя да се разправя с тях.
Цитирай
#4

Чаках 2 седмици, за да отстранят проблема. Надявам се, че при Вас ще се случи по-бързо.

I AM THE ONE WHO KNOCKS...
Цитирай
#5

Малко спам ама защо е заключена темата за за M4?

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#6

Защото е отворена нова:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=76447

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#7

По скоро защото темата беше за представянето и пускането на пазара на M4 Aqua, а се напълни с какво ли не.
При липса на подходяща тема за коментиране в нея, създавайте, но при спазване на т.6 от Правилата, моля ви!!!
Цитирай
#8

Здравейте, 
      Преди една седмица си закупих нов телефон (Sony M4 Aqua E2303) и преди 2 дена ми пуснаха актуализацията и реших да я приема, но след това нещо стана с камерата ми. Да ви обясня накратко какъв е проблема: 
Значи след актуализацията предната камера буквално изчезна.. Теглих много приложения за камери, но никаде няма иконка за смяна от задна на предна камера. Изчетох много форуми, връщах фабрични настройки, пусках да безопасен режим, изтрих кеша на камерата, и нищо...
Изтеглих едно приложение което работи само с предна камера, пуснах го и ми изписа, че нямам предна камера (нещо от сорта)
Моля някой, който разбира да ми помогне много ми е важна предната камера Smile
Цитирай
#9

@Dizzaster1, Има мнения по въпроса, че става въпрос за хардуерен проблем, но при положение, че "проблема" се е появил след актуализация, вероятно е въпрос на софтуерен проблем.
Има много подобни коментари и в сайта на Сони за тази липса на икона за смяна към предна камера.
Опитай да изтриеш кеша на приложение камера, рестартирай и виж дали ще има резултат.
Също погледни и тази тема, мнение на 5 страница, 28 февруари:
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-M4...753/page/5

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

Тест през Diagnostics пробва ли?
Цитирай
#11

Отново пробвах да изтрия кеша и да рестартирам, но нищо не стана.. Вариант ли е да върна към стартов ъпдейт и ако да, Как?
Цитирай
#12

@Dizzaster1, не спомена дали си преминал през предложенията, които те посъветвахме с колегата в по-горните си постове?
Иначе би могъл да инсталираш предходна версия на Андроид, но първо трябва да минеш по следните стъпки:
Разпознаване на вашия телефон:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216899
След това по стъпките от това ръководство и предварително свален фърмуер за твоят модел телефон, правиш следното:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

Някакви други варианти има ли да си върна предната камера освен връщане на стартова версия? Пробвах всичко, което казахте по-горе.. Ако някой има напредстава как да я оправя моля да ми пише Smile) (С тоя flashtool ме е страх да не направя нещо на телефона.. преди не съм правил такива глупости.)
Цитирай
#14

Обикновено след актуализация на софтуера се препоръчва връщане към фабрични настройки.
Би могъл да опиташ, което няма да върне предходна версия на Андроид или предходна компилация, а ще занули всички направени настройки до момента, така, че си запиши важните неща за теб и си синхронизирай контактите от телефона.
Погледни вариант и преинсталиране на софтуера с програмата Pc Companion или Xperia Companion, които ще те напътстват по време на процедутата за поправка на софтуера.
Ако и тези, които ти предложихме се окаже, че нямат резултат, явно на този етап е най-добре да се обърнеш към сервиз, който ще даде отговор на въпроса дали е софтуерен или хардуерен проблема.
Вероятно ще преминат през същите стъпки, през които си преминал до момента, а след това и през префлашване на софтуера в телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#15

Слагах по-стар firmware, но проблема с камерата си остана.(След flash-ването върнах фабричните настройки). След това актуализирах на ново на най-новия firmware и отново върнах фабричните, а проблема все още си го има..
Цитирай
#16

При положение, че е инсталиран друг софтуер независимо от това, че е предходен, но проблема продължава да е наличен, явно се коментира проблем различен от софтуерен, защото ако бе такъв, то трябваше след манипулациите, които си направил, проблема да бъде отстранен.
Бих те посъветвал да се обърнеш към сервиз, надявам се гаранционен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)