Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем: жълто петно на дисплея.

politican написа:
Mondiso написа:Има, колеги. За нашите телефони всичко има Wink

LG Phone From

https://play.google.com/store/apps/detai...uctioninfo
При мен само се върти Getting data и нищо не се случва....да няма някаква настройка преди това програмата?


Колега,

Първо се свържи с Интернет и тогава стартирай програмата Wink


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Аксесоари

Обърнахте го на чат за целта си има социални мрежи.Придържайте се към темата!!!

[Изображение: 21693249.jpg]

Относно проблема с жълтото петно има ли значение кога е произведен телефона ?Защото смятам да си го взема но,този проблем ме спира.

Ivan9988 написа:Относно проблема с жълтото петно има ли значение кога е произведен телефона ?Защото смятам да си го взема но,този проблем ме спира.

Може би, това са само наши предположения. Моят лично го взех няколко месеца след като излезна модела и да чукна на дърво нямам този проблем .

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu

Добре до кой месец на производство е проблемния дисплей?
При вторият ми телефон от подписа имаше подобни проблеми със същото жълто петно, но от Сони реагираха много бързо и при телефоните след 12-та седмица на 12 година вече нямаха проблеми с дисплея. Там както и тук предполагам това се дължи на лепилото което се използва при залепването на тъча с дисплея. При по-високи температури това лепило леко пожълтява и започва да се вижда.

Няма как да разберем до кой месец е, колега.
Моят го закупих в началото на юли от онлайн магазин, а е произведен на 13 май 2014г. В събота разговарях с един колега от Пловдив, който е закупил неговият Г2 още октомври миналата година и няма никакви проблеми, въпреки че доста е тормозил смарта си.
Можем и само да гадаем нашите телефони с "ново" и по-качествено лепило ли са и да се молим да нямаме този проблем. Както и да предполагаме, че се появява при силно прегряване на телефона. Поне от това можем да се предпазим, като при усещане на силно загряване на батерията го оставим малко да се поохлади.
Но не трябва и това жълто петно да ни става фикция. Ако има да става - ще стане. За това е важно да имаме 24 мес. гаранция на телефоните си и при появяване на въпросния проблем да го пратим в сервиза за смяна.
Нека жълтите петна бягат далеч от телефоните ни Rock


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®

Аз лично ползвам това приложение.
https://play.google.com/store/apps/detai...temp&hl=bg

Максималната температура ми беше 77 градуса по нагоре не отива.Като стигне до там и спирам да играя за 5 минути и пак продължавам.

Galaxy S4 White

И много добре правиш! :thumbup:
Само да те попитам ти ли реши, че 77 градуса е лимита или някъде прочете, че това е горна допустима граница?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®

Да рискувам ли да вземам G2-ката с 32gb. или да се насоча към S4 I9506 които е със същите характеристики като G2?

Ivan9988 написа:Да рискувам ли да вземам G2-ката с 32gb. или да се насоча към S4 I9506 които е със същите характеристики като G2?
S4 е с малко по-малък екран и по-малка батерия,другото е идентично.Но аз бих заложил на LG

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T

След като си патих три пъти от телефони на самсунг с2, с3, ноте 2 и аз бих заложил на лг. Wink

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey

Няма телефон без грам хардуерни дефекти така, че всеки сам си избира марката и модела и от тук нататък е въпрос на късмет до голяма степен. По интересен е въпроса колко от продадените телефони са с такъв дефект? Разбира се на този въпрос няма как да получим точен отговор защото само и единствено ЛГ биха могли да имат що годе представителни данни. Ние тук във форума можем да да пуснем една анкета и ще извадим една статистика, която пак няма да е хич представителна но пък би могла малко или много да определи това толкова често срещан дефект ли е при този модел или е в границите на приемливото. Тук трябва да отбележим и факта, че повечето от регистрираните тук си използват телефоните на max. на възможностите и малко или много предизвикват появата на това жълто петно. До колкото съм запознат със технологиите при този тип матрица на дисплея е изключено това явление да е в следствие на дефект в матрицата, а се касае за промяна на прозрачността на използваното лепило слепващо дисплея с тъч скрина при висока температура. За наше съжаление това прегряване можем да го получим и при не работещ телефон, оставяйки го на слънце за известно време.

Ivan9988 написа:Да рискувам ли да вземам G2-ката с 32gb. или да се насоча към S4 I9506 които е със същите характеристики като G2?

И златна серия S4 I9506 да извадят пак не могат да стъпят на малкият пръст на LG G2. Dance
Не че нещо но за малко и аз да забърша един Black Edition и щях да си го бия в главата Confusedtupid: ако не ми отвориха очите.
2-ма от моите познати имат С4 и са страшно "доволни" по два пъти на ден зареждат батерията, от многото екстри на сензора екрана им свети когато си реши.Като им звънне телефона им блокира и само с вадене на батерията се оправя. Мерси от такива екстри. :rofl:
А за Super AMOLED и IPS ДИСПЛЕЙ няма какво да говоря. Сам си прецени.

LG G2-16GB White

Колегата е прав, че всеки телефон дава софтуерни проблеми, но самсунг са царе на хардуерните.... това е моят проблем с тях, как това лг нито веднъж не скръцна, дрънна или нещо подобно, а самсунга все едно ще се разпадне в ръцете ти...

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey

Колеги предлагам да не изместваме темата и да говорим само за т.н. и наблюдаваното жълто петно при този модел. Сега кой какъв телефон да си вземе си е тема на др. разговор и в др. тема. Аз си знаех за този "проблем" но въпреки всичко за нищо не света ова не можеше да ме откаже от избора ми. За да бъдем максимално полезни нека направим една анкета:
Кога е закупен телефона:...............
Обстоятелства непосредствено преди и по време на появата на това "желто петно"
И ще се види често срещан дефект ли е това или се касае за единични бройки. Ще се види дали действително прегряването на телефона провокира дефекта, след това всеки бъдещ и настоящ собственик на модела да си прави сам изводите и да взима решение относно покупката и начинът по който ще експлоатира телефона. Confusedtupid:

Съгласен съм за анкетата,нека само бъде добавено освен датата на покупката и датата на производство на самия телефон.Нека някой бъде така добър да я създаде темата-анкета

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T

Ако ще се прави анкета трябва всеки потребител да има възможност да си коригира гласуването, защото аз съм си взел телефона преди 2 седмици и сега ако се направи анкетата ще гласувам, че нямам "жълто петно" но това не означава , че след определено време не би могло да се появи. За това трябва при появата му (дано де не става де Wink ), да имам възможност веднага да прегласувам (корегирам) в анкетата и по този начин тя ще бъде жива, актуална и достоверна.

Понеже ще си закупувам G2 тия дни, искам да попитам възможно ли е да се провери датата на производство още в магазина?

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20

koprio написа:Понеже ще си закупувам G2 тия дни, искам да попитам възможно ли е да се провери датата на производство още в магазина?

Аз поне не знам по кутиите да пише кога е произведен. Пробвал съм и с Баркод скенер програми, но те показва всичко друго, но не и кога е произведен телефона. Има 3-символен код вдясно над цвета на телефона, който ти показва само за кой регион е брандиран телефона.
Може да направиш следното, ако имаш друг телефон марка LG с Андроид под ръка и инсталирано приложението LG Phone From - взимаш ИМЕЯ /IMEI/ на това G2, което искаш да купиш и с въпросната програма ще ти покаже кога е произведен.
Не вярвам да ти дадат да пуснеш новия телефон, да инсталираш на него приложението и да провериш датата на производство, но ако все пак попаднеш на добри търговци това е другото решение, за което се сещам.
Ако някой колега има друга идея вярвам ще я сподели.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®

на чуждите форуми би трябвало да има повече информация за това жълто петно и на кои телефони и при какви обстоятелства се получава. не вярвам само ние в българия да имаме такъв проблем. а иначе с тия няколко теми за това петно отказахте бъдещите купувачи на телефона само. колко теми трябва да има за това?

HTC Wildfire S - > Huawei Ascend P1->LG G2 -> Samsung S7->Huawei P smart pro

До тук се вижда, че само първите 2 месеца на производство са с проблемни екрани. Само един е гласувал, че има жълто петно и е произведен I - II, 2014 год. но не е добавил мнение и може някой просто ейтака да е гласувал за спорта.
Като цяло мисля, че произведените след ноември са добре, но това ще се види когато повече хора с жълто петно гласуват в анкетата.
Като се купува LG G2, да се провери дали е с KitKat 4.4.2 или Jeely bean 4.2.2 и ако още с Jeely bean да се избягва да се купува ако нямате възможност да го проверите с LG Phone From. Тези които са в не разпечатвана кутия и са директно с КитКат, мисля, че няма да имат проблем


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

Така като гледам сте прави колеги, че е от лепилото + жега. Оня ден си бях цъкал доста време, стана доста жълто, сега цял ден не съм го пипал въобще не се вижда. Зависи кога LG са изхаблили дефектната партида лепило, може някъде из техните блогове да има пост по въпроса.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Относно проблема с петното проверих в доста форуми и има не малко оплаквания но,повечето са бройки произведени през ноември а имаше няколко които бяха 2014

LG G5

Според мен има логика, ако проблемът е от лепилото, хората от LG да са го заменили с по-качествено в края на 2013-та/началото на 2014-та и тези от нас, които по-късно сме закупили G2 да нямаме този проблем. Дано :thumbup:
Но е възможно и да се появява при колегите, които имат телефона най-дълго време и съответно повече пъти е прегряван и с течение на времето се получава отлепването на екрана.
Прави ми впечатление, че когато зареждам телефона си загрява повече от нормалното /на база предишни мои телефони/, независимо дали е през USB или зарядно от 220В мрежата. Дори самото зарядно като го изключвам чувствително се е загряло. Не знам и при вас дали е така, но явно температурата си иска редовно следене.
При всички положения е добре да се вземат превантивни мерки, с които да не допускаме телефонът ни да прегрява. И тъй като за всеки преценката за прегряване е различна, поради различни усещания за топло, реших че е добре да намеря приложение в Маркета, което да ми помогне. Намерих програмата Cpu Temperature:

https://play.google.com/store/apps/detai...temp&hl=bg

Има много опции, които ми харесват и които са от полза - следи температурата както на батерията, така и на процесора, може да виждате постоянно температурата на процесора на екрана на телефона си дори когато играете игра и да променяте местоположението й /ако ви пречи/ и не на последно място /най-важно и полезно според мен!/ - може да зададете стойности на температурата на батерията и процесора, при достигането на които да ви се включва звукова и/или вибрираща аларма. Така мога да оставя на спокойствие LG-то си да се охлади докато се понижат стойностите.
Всеки сам може да зададе максималните температурни граници, при които да се включва алармата. Не знам какви са препоръчителни за LG G2, но тези, които програмата ми предложи при стартирането й ги намалих с около 10 градуса и в момента съм задал 65 градуса максимална температура на процесора и 50 градуса на батерията.
Приложението има още много полезни функции за мониторинг, а съм сигурен, че има и други подобни приложение - по-добри или по-лоши - но вършещи полезна работа, с която да редуцираме до минимум риска от появата на това прословуто жълто петно.

:whistle:


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®

50 градуса за батерията мисля, че са много. LG Optimus 4XHD с тегра 3 оригинално е 43° батерия и 71 CPU, тогава се включва тротилинга и спира ядра и намаля честотата. На 90° беше направен да изключва телефона, а в Андроид 4.0 е било на 120° В къстъм ядрата съм виждал да увеличават градосите на батерията до 48°
Теграта може да си е печка, но никога не съм се притеснявал за прегряване, напротив, всички къстъм кернели са с повишени температурни параметри и пак нищо му няма. Та LG трябва да са се погрижили и да има някаква защита против прегряване (изключване), но явно лепилото не издържа на тая температура.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)