Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на рутер

(2022-01-23, 16:37:11)Nikito82 написа:  Какво ви е мнението за Tp-link archer a8?
Имам a6 бива като за домашен рутер, сигнала е стабилен, предполагам А8 ще е още по добър?


(2022-01-25, 11:57:21)Nikito82 написа:  Между рутер Tp-link Ax10, Ax20 и Huawei ax3 quad core кой да избера?

,Ако е huawei-a само ако е китайската/бразилската версия, иначе сигнала е доста по слаб.
Цитирай
Аксесоари

TP Link WiFi 6 рутери

AX20 трябва да е по-добре от AX10
но има и AX23 и не знам дали АX20 или АХ23 е по-добре
АХ50 е по-скъп, но въпреки това оплакванията са,
че грее прекалено и тротва от време на време
Цитирай

(2022-01-25, 13:08:42)solo5 написа:  TP Link WiFi 6 рутери

AX20 трябва да е по-добре от AX10
но има и AX23 и не знам дали АX20 или АХ23 е по-добре
АХ50 е по-скъп, но въпреки това оплакванията са,
че грее прекалено и тротва от време на време

 При АХ23 няма USB, а АХ20 има. Може да има и други разлики, но са незначителни.

АХ10 е с триядрен процесор, а АХ20 с четириядрен. АХ10 няма USB и поддържа Wi-Fi 6 само на 5 GHz, докато АХ20 има Wi-Fi 6 на 5 GHz и на 2.4 GHz.

1916 
Цитирай

(2022-01-25, 22:41:49)milss написа:  АХ10 няма USB и поддържа Wi-Fi 6 само на 5 GHz

Няма рутер, който да поддържа само 5 GHz
Или поне аз не съм чул за такъв

AX1500
5 GHz: 1201 Mbps (802.11ax)
2.4 GHz: 300 Mbps (802.11n)

В едно от описанията явно са пропуснали да го напишат, но в друго са го написали
Иначе май АХ20 е по-добрият избор
А това за 3 или 4 ядрен не е най-важното, защото май са изпълнени с различни чипове
Не съм убеден, че 3 ядрения е по-лош избор
Аз съм с Archer AX73, който е с 1,5 GHz триядрен процесор
Надали е по-лош от по-ниските класове рутери на Tp-Link с четириядрени процесори
Цитирай

(2022-01-26, 09:36:11)solo5 написа:  Няма рутер, който да поддържа само 5 GHz
Или поне аз не съм чул за такъв


......

Не си ме разбрал правилно. Никъде не съм писал, че АХ10 работи само на 5 GHz, а че поддържа стандарта Wi-Fi 6 (ax) само на 5 GHz, но не и на 2.4 GHz. 
AX1500
5 GHz: 1201 Mbps (802.11ax)
2.4 GHz: 300 Mbps (802.11n)

1916 
Цитирай

Сори, наистина не съм прочел внимателно!

В момента в Емаг има Archer AX55 за 135,99лв
Можеш да погледнеш и него
Цитирай

Здравейте,трябва ми помощ за да си сменя рутера. Сегашният ми е  TP-Link TL-WR740N на поне 6 годни.Гледам новите са Wi-fi 5 а аз имам доста устройства които мисля че са със WI-FI 4. Питането ми е дали по стара версия на wi-fi на телефона и телевизора дали ще работят със wi-fi 5 или 6 рутери. Спрял съм се на тези TP-LINK ARCHER C54 /AC1200 Dual-band, WI-FI 5  за 49лв и този TP-LINK ARCHER A6 /v3.2 Dual-band, WI-FI 5, Gigabit  75лв. Интернета ми е кабелен 75mb. И към рутера има свързани 3 телевизора и един лаптоп  със 4 телефона.
Цитирай

Няма проблеми, има обратна съвместимост и ще работят. Най-много да се наложи да сложиш различни имена на 2.4 и 5 мрежите, ако някое устройство се намръщи.
Ако избора е между тези два модела, аз бих взел А6.

iPhone 14 Pro
Цитирай

Спрял съм се на tp link archer ax 55. Някой има ли впечатления за него ?

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

@i770514
Имам Archer C5 мисля беше, мрежа  2,4G и 5G.
Белия вариант с 4 антени, извит по средата с юсб порта. Ако те устройва,  подарявам ти го. Вярвам, че няма да имаш проблеми с него, както и аз нямах.
Фолиото върху него така и не съм го свалил откакто съм го взел.
@BlackBone
Смених коментирания от мен по-горе с този  Tp Link Archer AX 55 и съм достатъчно доволен за нуждите, за които го използвам.
Освен телефоните на мен, половинката ми и детето, други устройства с WIFI 6G нямаме за момента, но са свързани много смарт устройства вкъщи директно към рутера и за няколкото месеца проблеми не съм имал откъм максимална скорост според плана, свързаност или друго. 
Рутера не е и рестартиран до момента, поне не и принудително, освен при инцидентно спиране на тока в комплекса. Нямам забележки на този етап.
С други думи, не съжалявам и вярвам,  че ще служи вярно, както и предходните рутери, които съм използвал.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Днеска го купих ( Tp Link Archer AX 55 ) и съм очарован като покритие и скорост. Сега се надъхвам да закача един хард към него да видим какво ще стане.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Сложи SSD в една добра 2,5" кутийка и го свържи към USB на рутера, за да не чуваш механични звуци.
Най-вероятно няма да имаш по-висока скорост от 55MB/s при директен ъплоуд от компютър в домашната ти мрежа към диска през Самба. Поне аз толкова постигам с AX73. Затова не ти трябва топ бърз SSD. Един 480 гигабайтов Кингстън за 80лв е предостатъчен
Цитирай

@solo щом правиш до 55mb/s при горните обстоятелства е отлично Smile сравнение с моята конфигурация която повече от около 47mb/s не може !
Пробвал съм и USB-та 512гб какви ли не SSD-та,NvME-та ,харддискове кутии и какво ли не ,тая скорост ми е най голямата която съм постигнал Big Grin  и бих казал че съм доволен.
Срванение с до сега изпробваните рутери .Повечето рутери около 10 3G,4G,5G който съм изпробвал поради знайни и не знайни причини прекъсваха връзката или се дропише нета вирелеса и така ,по самба по време на прехвърляне на данни !За сега съм с AVM FRITZ!Box 6850 5G и Netac 1TB ,Z8.
Ще се радвам ако има някой трик с който да увеличим скороста по самба.


@BlackBone ако може да напишеш какви скорости по самба си постигнал Smile 
Разбира се ако не ти представлява проблем да драснеш 2 реда.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Скоростта през USB на рутера е лимитирана от хардуера на самият рутер и 50-55 MB/s си е добра скорост
Масовите нови рутери правят около 15-20
Предните ти рутери са били вероятно с 4-5 и затова не е вървяло добре
По-добрите рутери, които съм виждал в нета минават 100 MB/s
Затова скоростта на диска към  момента не е важна.Всеки съвременен диск е с по-висока скорост
SSD е за комфорт, защото е тих и не чуваш механиката на hdd

P.S. Таблица със сравнение на скоростта през USB на различни рутери
Моят рутер е TP-Link AX73 и не присъства в таблицата,
явно не е бил пуснат в продажба по време на тестовете, но резултата ми е сходен с този на AX90

[Изображение: Wi-Fi-Router-NAS-Performance.jpg]

(2022-10-27, 03:52:51)Compare написа:  @solo щом правиш до 55mb/s при горните обстоятелства е отлично Smile сравнение с моята конфигурация която повече от около 47mb/s не може

В началото, не минавах повече от 49,99MB/s
Не знам как стана, че в последно време достигам 55
Може би нещо се е ъпдейтнало, за да се подобри

(2022-10-27, 03:52:51)Compare написа:  @BlackBone ако може да напишеш какви скорости по самба си постигнал Smile

Предполагам че ще е съизмерим с моя (AX73) и ще пише с около 50-55
Скоростта на четенето разбира се е винаги повече и най-вероятно ще е около 80-100
Цитирай

@solo Как ги измерваш тея скорости?
На мойте устройства нещо не се получва.
Вземам една папка с торент филм и я слагам на Desktop-a в компютъра и прави около с 45-47mb/s ,това е максимума Smile
След това от Desktop-a на Рутера прави около 30mb/s това пак е максимума

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Явно четеш с 47 от рутера, а пишеш с 30 към него
Когато качвам файл от компа към диска на рутера, пиша с 52-55 MB/s,
а когато свалям от диска на рутера към харда чете с 80-85MB/s
Тези скоростти не се влияят дали качвам или свалям от SSD или HDD
и SSD и HDD ми са с по-високи скорости от скоростта на трансфер на USB порта на рутера ми
Цитирай

Нещо при мен не се връзват скоростите въобще ,но няма значение мога да живея и с тая мисъл.Пробвах каквили не варианти но явно не ми е било писано.
Дори ми направи впечатление прии прехвърлянето на данни от две NVMe на NVMe еднакви Kingston на един сравнително добър ,бърз комютър са и двете ,и ми прехвърля 15-20мин ~5гб Office 2021

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

По какъв начин са свързани
Цитирай

Ето така, както е на снимката само че NVMe-тата не са на Samsung- а на Kingston-a.
Kingston NV1 NVMe PCIe SSD 2TB, M.2
Снимката е от друг компютър.
   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

И от единият на другият NVMe, при такова свързване, прехвърляш 5гб за 15-20 минути?
Аз такъв файл го тегля от интернет за по-кратко време, с 100 Mbps нет.
Сега засякох за 10-12 минути се сваля от мрежата
Цитирай

Не знам какво става, сега пак пробвах, прехвърля данните за секунди .Така както трябва да е.
Гледам да не се задълбочавам че почвам да паля моторетката Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Някой ползва ли такъв или подобен рутер ?
Мнооого ми хареса.

https://www.amazon.de/STRHIGP-Firewall-O...r=8-8&th=1

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Търся мнения за TP-LINK VR600V AC1600 Ще се ползва в домашни условия чрез Ethernet кабела. Натоварване средно: лаптоп и смартфон.

 
Цитирай

(2023-06-16, 20:12:41)NoMaD написа:  Търся мнения за TP-LINK VR600V AC1600 Ще се ползва в домашни условия чрез Ethernet кабела. Натоварване средно: лаптоп и смартфон.

Прилична машинка, макар и стара. Зависи от парите!
Плюсове - има RJ11 и USB 2.0, може да работи като VDSL/ADSL модемен рутер, безжичен рутер, 3G/4G рутер.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

В OLX е офертата за него, бил почти нов и на добра цена.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)