Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи приказки/въпроси за компютърни конфигурации, хардуер и лапт?

От сблъсъците ми с различни лаптопи, най-отговорно твърдя, че Asus-a е по-добрият вариант.
Все пак човекът иска да ползва компютъра поне 3 години, а не да го влачи из сервизите 3 години.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
Аксесоари

Здравейте , колеги . Решил съм да си вземам лаптоп , бюджета ми е леко съкратен , и ще трябва да е втора употреба . Ровя из продавалник , и попадам на доста добри обяви , но днес попаднах на една , която ми хвана окото . Искам да ви помоля да дадете мнение за конфигурацията и за марката - HP , също и дали си заслужава парите . Бях решил да дам около 350-400лв (моля без упреци за тва че давам малко пари) , този , за когото говоря е 450лв . Ето и информацията
HP Pavilion G6 - Процесор:AMD Athlon N330 DUAL-CORE 2x 2.30ghz (4threat) уникално бърз... РАМ: 6 GB -
5,74 gb използваеми!
Видео: 2 видео карти: Вградена карта ATI radeon с памет 3.2гб и външна карта ATI
RADEON 5400S 512мб = общо 3.7гб видео памет, която прави възможна играта и на най-
тежките игри!!!
Хард диск: 500гб
Диспей- матов с най-високата резолюция* 1366х768 Батерия- НОВА!
Камера: 2мпх. HP True Vision
Чакам вашите мнения и може да предложите нещо в този ценови диапазон . Поздрави !

[note=модератор]5. Основни цвят и шрифт във форума са стандартното заложените (черен + стандартно заложен размер). Опции като "bold", "italic", "underline" и други се използват за подчертаване на важни думи или изрази, за предупреждение за възможни рискове и опасности от дадено действие и т.н., но не и за постоянна употреба. Злоупотребата с тях не е препоръчителна. В такива случаи екипът на Андроид България може да нанесе промени по мнението Ви.[/note]

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай

за 450 лева си е сделка това, стига да няма някакъв друг проблем, както често се случва...
Цитирай

сделка си е, но ако с мислиш, че ще играеш нови игри, се лъжеш. И според мен е по добре да си вземеш нов и по слабичък, но да знаеш, че имаш и гаранция, а така ако му изпуши нещо, за кофата...
Цитирай

А как мога да проверя при теста дали това са му реалните параметри , лаптопа е с уин7 ?

Xiaomi RedMi Note III Pro. 
Цитирай

CosmicGate написа:А как мога да проверя при теста дали това са му реалните параметри , лаптопа е с уин7 ?
Например с програмата Everest.
Цитирай

CosmicGate написа:Здравейте , колеги . Решил съм да си вземам лаптоп , бюджета ми е леко съкратен , и ще трябва да е втора употреба . Ровя из продавалник , и попадам на доста добри обяви , но днес попаднах на една , която ми хвана окото . Искам да ви помоля да дадете мнение за конфигурацията и за марката - HP , също и дали си заслужава парите . Бях решил да дам около 350-400лв (моля без упреци за тва че давам малко пари) , този , за когото говоря е 450лв . Ето и информацията
HP Pavilion G6 - Процесор:AMD Athlon N330 DUAL-CORE 2x 2.30ghz (4threat) уникално бърз... РАМ: 6 GB -
5,74 gb използваеми!
Видео: 2 видео карти: Вградена карта ATI radeon с памет 3.2гб и външна карта ATI
RADEON 5400S 512мб = общо 3.7гб видео памет, която прави възможна играта и на най-
тежките игри!!!
Хард диск: 500гб
Диспей- матов с най-високата резолюция* 1366х768 Батерия- НОВА!
Камера: 2мпх. HP True Vision
Чакам вашите мнения и може да предложите нещо в този ценови диапазон . Поздрави !

[note=модератор]5. Основни цвят и шрифт във форума са стандартното заложените (черен + стандартно заложен размер). Опции като "bold", "italic", "underline" и други се използват за подчертаване на важни думи или изрази, за предупреждение за възможни рискове и опасности от дадено действие и т.н., но не и за постоянна употреба. Злоупотребата с тях не е препоръчителна. В такива случаи екипът на Андроид България може да нанесе промени по мнението Ви.[/note]
Разгледай тук http://forum.laptop.bg/index.php?s=b488d...howforum=4
Има доста добри оферти.
Примерно това http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=44899 - 499лв
http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=44958 - 330лв
http://forum.laptop.bg/index.php?showtopic=44957 - 499лв

Galaxy Note 3
Цитирай

CosmicGate написа:А как мога да проверя при теста дали това са му реалните параметри , лаптопа е с уин7 ?
пишеш в старта dxdiag и ти излиза почти всичко Smile
Цитирай

DiDk070 написа:за 450 лева си е сделка това, стига да няма някакъв друг проблем, както често се случва...

Супер сделка, няма що- тоя Павилион дето и мангал няма да се излъже да купи заслужава не повече от 300лв. с това умряло по рождение АМД...

Като ще е дърто автора да търси някое Леново Т61, че за тея пари и Т61р може да излезе... Поне ще вземе здрава машина, а не най-калпавата серия на НР...
Цитирай

хоствали ли сте сървър през лаптоп? Някакви проблеми имало ли е? Прегрявал ли е? Един авер иска да пусне на CS 1.6 сървър през лаптопа си.
Цитирай

CosmicGate написа:Здравейте , колеги . Решил съм да си вземам лаптоп , бюджета ми е леко съкратен , и ще трябва да е втора употреба . Ровя из продавалник , и попадам на доста добри обяви , но днес попаднах на една , която ми хвана окото . Искам да ви помоля да дадете мнение за конфигурацията и за марката - HP , също и дали си заслужава парите . Бях решил да дам около 350-400лв (моля без упреци за тва че давам малко пари) , този , за когото говоря е 450лв . Ето и информацията
HP Pavilion G6 - Процесор:AMD Athlon N330 DUAL-CORE 2x 2.30ghz (4threat) уникално бърз... РАМ: 6 GB -
5,74 gb използваеми!
Видео: 2 видео карти: Вградена карта ATI radeon с памет 3.2гб и външна карта ATI
RADEON 5400S 512мб = общо 3.7гб видео памет, която прави възможна играта и на най-
тежките игри!!!
Хард диск: 500гб
Диспей- матов с най-високата резолюция* 1366х768 Батерия- НОВА!
Камера: 2мпх. HP True Vision
Чакам вашите мнения и може да предложите нещо в този ценови диапазон . Поздрави !

[note=модератор]5. Основни цвят и шрифт във форума са стандартното заложените (черен + стандартно заложен размер). Опции като "bold", "italic", "underline" и други се използват за подчертаване на важни думи или изрази, за предупреждение за възможни рискове и опасности от дадено действие и т.н., но не и за постоянна употреба. Злоупотребата с тях не е препоръчителна. В такива случаи екипът на Андроид България може да нанесе промени по мнението Ви.[/note]
Лаптоп,за игри? Huh те такова чудо за под 2000лв няма!

Цитат:Видео: 2 видео карти: Вградена карта ATI radeon с памет 3.2гб и външна карта ATI
Паметта на вградената карта всъщност е заделена от РАМ паметта и при положение,че лаптопа има 5,74GB използваема RAM няма как вграденото видео да ползва толкова памет!А и самата видео памет в никакъв случай не е най-важния критерий за производителността на видео картата.Има други по-важни показатели!

Цитат:общо 3.7гб видео памет, която прави възможна играта и на най-
тежките игри!!!
Абсолютни глупости Tooth
Още по-интересното е ,че има хора които да се връзват на подобни обяви :facepalm:
Моя съвет е да НЕ играеш игри на подобен лаптоп,защото следващата тема която ще пуснеш ще е със заглавие "Лаптопа не може да стартира.Помощ!"

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

DiDk070 написа:хоствали ли сте сървър през лаптоп? Някакви проблеми имало ли е? Прегрявал ли е? Един авер иска да пусне на CS 1.6 сървър през лаптопа си.
Да хоствал съм, не няма проблеми, няма да прегрява, особено щом е на 1.6.

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай

MOBO: GB GA-EP45-DS3R
CPU: Intel Core 2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz
GPU:AMD Radeon HD 6770
RAM:2x2GB Kingstoon DDR2
HDD:WD Black 1TB
PSU: 500W
Case: ASUS Vento A2
Софтуерна поддръжка: Ubuntu 13.04
Хардуерна поддръжка: Премахване на прах от време на време

Dual boot Ubuntu 13.04 и Windows 8(Steam).

Samsung Galaxy S3 - Stock.
ACER Iconia A500 - Lightspeed ICS
Цитирай

vasko002 написа:MOBO: GB GA-EP45-DS3R
CPU: Intel Core 2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz
GPU:AMD Radeon HD 6770
RAM:2x2GB Kingstoon DDR2
HDD:WD Black 1TB
PSU: 500W
Case: ASUS Vento A2
Софтуерна поддръжка: Ubuntu 13.04
Хардуерна поддръжка: Премахване на прах от време на време

Dual boot Ubuntu 13.04 и Windows 8(Steam).

няма въпрос, няма някакво съобщение, как да разбираме това, като оплакване ли, като хвалба ли Big Grin Offtopic
Цитирай

Колегата просто е постнал каква му е конфигурацията,все пак това беше замисъла на темата. Wink

LG G2
Цитирай

Здравейте
От няколко месеца имам нов лаптоп с Intel i7 3632QM процесор , който има вградено видео Intel 4000.Отделно от това имам и видеокарта AMD Radeon HD 7650.Как да разбера , коя ми се ползва докато играя , защото като правя тестове на can you run it все ми показва intel-ското.Имам инсталирани драйвъри за AMD , даже и Catalyst център си имам , но такава опция не намирам.

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай

Здравейте!
Понеже машината ми вече е на достолепна възраст, та смятам да сглобя нещо скромно. Игри НЕ ИГРАЯ, ще се ползва за стандартните: музика, филми, браузване и програми kato: Fotoshop, SonyVegas Pro.
Спрял съм се на следните компоненти:
MB: ASUS M5A97 R2.0
CPU: AMD FX X4 4300, 3.8GHz, 8MB, AM3+
GPU: ASUS-GT630-1GD5, DDR5
RAM: 2x4GB Corsair DDR3 1333MHz
HDD: WD Caviar Blue 1TB
PSU: Neotech 80+ PSU 520W

Съвместими ли са и подходящи според вас тези компоненти?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Да видим, ако си вземал компонентите от reset.bg цената е 900лв. Кажи какъв е бюджета, и защо AMD?

Ако са от sky.bg, където нямат тази рам, сложих по-добра пак получих 800лв.
ASUS M5A97, AMD 970, DDR III 2133(O.C)/166/1600/1333, SATA III, RAID, USB 3.0, GLAN, AM3+
AMD FX-Series X4 4300, 3.80GHz, 8MB, BOX, AM3+, Black Edition
ASUS 1024M GT630-1GD5 PCI-E
CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz, CMZ8GX3M2A1600C9
WD 1024GB 64MB SATA III Blue
NEOTECH 80+ PSU 520W, Gold, 12cm fan


Междинна сума 666,67 лв.
ДДС (20%) 133,33 лв.
Крайна цена 800,00 лв.


Какво ти предлагам:
GIGABYTE F2A85X-D3H, AMD A85X , DDR III 1866/1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, FM2
AMD A10-6800K X4 Quad Core, HD 8670D, 4.10GHz, BOX, FM2, Black Edition
GEIL 2X4GB DDR III 1866 EVO LEGGERA CL9
WD 1024GB 64MB SATA III Blue
SEASONIC Захранване SS-520GB Bronze, 520W


Междинна сума 652,47 лв.
ДДС (20%) 130,49 лв.
Крайна цена 782,97 лв.

Видео картата в процесора е колкото тази която си писал, даже може да се окаже по-добра. Процесора е с 300MHz по-бърз, рамта е хубава, а захранването вече не ме съмнява. AMD ако ще гледаш, гледай тези с вградените графики, иначе по-добре гледай Intel.



teles написа:Здравейте
От няколко месеца имам нов лаптоп с Intel i7 3632QM процесор , който има вградено видео Intel 4000.Отделно от това имам и видеокарта AMD Radeon HD 7650.Как да разбера , коя ми се ползва докато играя , защото като правя тестове на can you run it все ми показва intel-ското.Имам инсталирани драйвъри за AMD , даже и Catalyst център си имам , но такава опция не намирам.


По принцип трябва да имаш технология подобна на nVidia Optimus, или от биос да си избереш само AMD видео картата.
Технологията е AMD Dynamic Switchable Graphics, имаш я на Видео картата, поддържа се от Intel, тей че виж си или драйвера или BIOS-а да избереш Dedicated video.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Трябва специален драйвър за да се подкара този switchable. Аз имам i3 и имах идентичен проблем. Пишеш в гугъл AMD Switchable driver и започваш да тестваш различни драйвъри. В моя случай работеше само един единствен от всичко което теглих и тествах


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай

Аз я имам тази технология - [Изображение: 6258904L.png]

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай

Offtopic Тогава я настрой.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

ЪЪ то няма нищо за настройка .. Имам само опция игрите дали да са ми на high performance или на power saving - нищо дали тази карта ми е default

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай

Не ти е инсталиран драйвъра като хората, не е този, трябва да имаш доста повече опции отстрани!


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай

Ами не знам този съм го свалял със auto detect-a на AMD. Сега го пуснах отново и инстаирам.Ще пиша дали има резултат.
Сега ми се появиха няколко нови опции , но като цяло е същото

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай

Настройките му са на Simple или поне на такова прилича. Отдавна не съм с ATI и не знам.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)