Оценете темата:
  • 20 гласа - средно 4.55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S5 (SM-G900F) Android 5.0 Lollipop

Аз си дръпнах Английската версия и за сега съм добре, дори и го рутнах.
За впечатления от Английската ще кажа до няколко дена.

Samsung Galasxy S5 G900F
Цитирай
Аксесоари

Добър ден колеги! Така като не мога да изтърпя вече и искам да си сложа английската близалка(United Kingdom) и искам да попитам, телефонът ми да не се заключи, че съм го купувал от Telenor и е със техния ROM. Също така искам да попитам телефона ще получава ли ъпдейти? Тоест всеки ъпдейт излязъл за S5 ще го получа ли и ще мога ли да го ъпдейтвам през телефона получилия в бъдеще ъпдейт, без да се занимавам с Kies и т.н?

P.S: За този ъпдейт говоря http://www.sammobile.com/2015/01/13/sams...in-the-uk/

Apple iPhone 6s user  
Цитирай

(2015-01-14, 13:55:15)sec0nD написа:  Добър ден колеги! Така като не мога да изтърпя вече и искам да си сложа английската близалка(United Kingdom) и искам да попитам, телефонът ми да не се заключи, че съм го купувал от Telenor и е със техния ROM. Също така искам да попитам телефона ще получава ли ъпдейти? Тоест всеки ъпдейт излязъл за S5 ще го получа ли и ще мога ли да го ъпдейтвам през телефона получилия в бъдеще ъпдейт, без да се занимавам с Kies и т.н?

P.S: За този ъпдейт говоря http://www.sammobile.com/2015/01/13/sams...in-the-uk/

Не, телефона няма как да се заключи след флаш. Да телефона ще получи ъпдейт, когато той излезе за съответната страна/регион, за който ти сложил, съответно като сложиш Английския, ще получиш ъпдейт, веднага щом излезе за Англия.
Цитирай

(2015-01-14, 14:13:18)pavlinstoyanov написа:  
(2015-01-14, 13:55:15)sec0nD написа:  Добър ден колеги! Така като не мога да изтърпя вече и искам да си сложа английската близалка(United Kingdom) и искам да попитам, телефонът ми да не се заключи, че съм го купувал от Telenor и е със техния ROM. Също така искам да попитам телефона ще получава ли ъпдейти? Тоест всеки ъпдейт излязъл за S5 ще го получа ли и ще мога ли да го ъпдейтвам през телефона получилия в бъдеще ъпдейт, без да се занимавам с Kies и т.н?

P.S: За този ъпдейт говоря http://www.sammobile.com/2015/01/13/sams...in-the-uk/

Не, телефона няма как да се заключи след флаш. Да телефона ще получи ъпдейт, когато той излезе за съответната страна/регион, за който ти сложил, съответно като сложиш Английския, ще получиш ъпдейт, веднага щом излезе за Англия.
ОК! А колега, да те питам може ли да ми разясниш малко как да го ъпдейтна през Kies-а, че не съм малко на "ти" с Samsung, от Sony и iPhone разбирам повече.... ? Smile

Apple iPhone 6s user  
Цитирай

Преди малко ъпдейтнах до 5.0 през Kies с рома, който си е за БГ(М-Тел) и за сега нямам никакви проблеми. Wi-Fi работи, 3G работи и телефона се държи стабилно.
Ако имате проблем след ъпдейта пробвайте с recovery tool на Kies.

Samsung Galaxy S5 Black -> Android v5.0 LoliPop Stock
Samsung Galaxy S II -> Neat Rom 5.9 Lite + PhilZ + Modem XXKH3
Цитирай

Как го ъпдейтна колега, можеш ли да разясниш малко, че не е така, както е на iPhone и ми е зор малко..

Apple iPhone 6s user  
Цитирай

(2015-01-14, 14:37:16)sec0nD написа:  
(2015-01-14, 14:13:18)pavlinstoyanov написа:  
(2015-01-14, 13:55:15)sec0nD написа:  Добър ден колеги! Така като не мога да изтърпя вече и искам да си сложа английската близалка(United Kingdom) и искам да попитам, телефонът ми да не се заключи, че съм го купувал от Telenor и е със техния ROM. Също така искам да попитам телефона ще получава ли ъпдейти? Тоест всеки ъпдейт излязъл за S5 ще го получа ли и ще мога ли да го ъпдейтвам през телефона получилия в бъдеще ъпдейт, без да се занимавам с Kies и т.н?

P.S: За този ъпдейт говоря http://www.sammobile.com/2015/01/13/sams...in-the-uk/

Не, телефона няма как да се заключи след флаш. Да телефона ще получи ъпдейт, когато той излезе за съответната страна/регион, за който ти сложил, съответно като сложиш Английския, ще получиш ъпдейт, веднага щом излезе за Англия.
ОК! А колега, да те питам може ли да ми разясниш малко как да го ъпдейтна през Kies-а, че не съм малко на "ти" с Samsung, от Sony и iPhone разбирам повече.... ? Smile

По - добре да изтеглиш Один и да го флашнеш с него, има важна тема за работа с Один. Препоръчвам ти този вариант, защото има доста хора, които се оплакват след инсталацията с Киес, предимно проблеми с wi - fi, а с Один няма да имаш проблеми.
Цитирай

(2015-01-14, 14:46:05)pavlinstoyanov написа:  
(2015-01-14, 14:37:16)sec0nD написа:  
(2015-01-14, 14:13:18)pavlinstoyanov написа:  
(2015-01-14, 13:55:15)sec0nD написа:  Добър ден колеги! Така като не мога да изтърпя вече и искам да си сложа английската близалка(United Kingdom) и искам да попитам, телефонът ми да не се заключи, че съм го купувал от Telenor и е със техния ROM. Също така искам да попитам телефона ще получава ли ъпдейти? Тоест всеки ъпдейт излязъл за S5 ще го получа ли и ще мога ли да го ъпдейтвам през телефона получилия в бъдеще ъпдейт, без да се занимавам с Kies и т.н?

P.S: За този ъпдейт говоря http://www.sammobile.com/2015/01/13/sams...in-the-uk/

Не, телефона няма как да се заключи след флаш. Да телефона ще получи ъпдейт, когато той излезе за съответната страна/регион, за който ти сложил, съответно като сложиш Английския, ще получиш ъпдейт, веднага щом излезе за Англия.
ОК! А колега, да те питам може ли да ми разясниш малко как да го ъпдейтна през Kies-а, че не съм малко на "ти" с Samsung, от Sony и iPhone разбирам повече.... ? Smile

По - добре да изтеглиш Один и да го флашнеш с него, има важна тема за работа с Один. Препоръчвам ти този вариант, защото има доста хора, които се оплакват след инсталацията с Киес, предимно проблеми с wi - fi, а с Один няма да имаш проблеми.

Аха! С Один-а мога да работя, флашвал съм с него, просто ми е интересно как става с Киес, може ли да ми кажеш стъпките?  

Apple iPhone 6s user  
Цитирай

(2015-01-14, 14:48:10)sec0nD написа:  Аха! С Один-а мога да работя, флашвал съм с него, просто ми е интересно как става с Киес, може ли да ми кажеш стъпките?  

Честно да ти кажа и аз не знам как става, никога не съм работил с Киес. Та дори и с Один, един единствен път ми беше и то отдавна. Просто предимно се занимавам със Сони и не ми се е налагало да използвам "Самсунгските" програми.

Сега видях, че в линка, който си дал има обяснено как се актуализира през Киес, виж там.
Цитирай

(2015-01-14, 14:54:09)pavlinstoyanov написа:  
(2015-01-14, 14:48:10)sec0nD написа:  Аха! С Один-а мога да работя, флашвал съм с него, просто ми е интересно как става с Киес, може ли да ми кажеш стъпките?  

Честно да ти кажа и аз не знам как става, никога не съм работил с Киес. Та дори и с Один, един единствен път ми беше и то отдавна. Просто предимно се занимавам със Сони и не ми се е налагало да използвам "Самсунгските" програми.


Сега видях, че в линка, който си дал има обяснено как се актуализира през Киес, виж там.

Аха, ясно! Шибам му ъпдейта с Один-а, па к'вото стане ! Smile 

Apple iPhone 6s user  
Цитирай

Е колеги стъпките са елементарни.

1. Инсталирате Kies 3.
2. Свързвате телефона и той си го засича.
3. Ако искате си направете Backup.
4. Извадете SD Card.
5. Kies автоматично, ще види, че има ъпдейт за телефона и ще предложи да ъпдейтнете.
6. Натискате ъпдейт и следвате стъпките.(Общо мисля бяха 4 стъпки)

В общи линии си прави всичко само. Сваля си файловете. Рестартира телефона и го вкарва в download режим. И след това ъпдейта си продължава на телефона.


Ето FAQ за Kies 2.6, но и за 3 е същото: http://www.samsung.com/us/support/faq/FAQ00052704/61332

Samsung Galaxy S5 Black -> Android v5.0 LoliPop Stock
Samsung Galaxy S II -> Neat Rom 5.9 Lite + PhilZ + Modem XXKH3
Цитирай

А има ли вариант да се изтегли от някъде само актуализацията и да се ъпдейтне през къстъм рикавъри( за рутнато устройство) когато излезе 5.1 например.
Цитирай

Елементарни, но на мен Kies-а нещо не ми засече ъпдейта и за това питам какви са стъпките.. Иначе преди 10 минути го ъпдейтнах с Оdin 3.04. Впечатленията ми са супер засега! Smile

Apple iPhone 6s user  
Цитирай

(2015-01-14, 16:00:51)tozarat написа:  А има ли вариант да се изтегли от някъде само актуализацията и да се ъпдейтне през къстъм рикавъри( за рутнато устройство) когато излезе 5.1 например.
Не, само с Один или Kies, освен ако скоро не направят съвместим и Mobile Odin pro.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2015-01-14, 16:01:25)sec0nD написа:  Елементарни, но на мен Kies-а нещо не ми засече ъпдейта и за това питам какви са стъпките.. Иначе преди 10 минути го ъпдейтнах с Оdin 3.04. Впечатленията ми са супер засега! Smile

Е то тук вече идва въпроса телефона от къде си го купил. Аз съм с Мтел-ски и за това ми го засече.

Иначе има опция и ръчно да провериш.

Не закачай телефона, а просто отвори Kies и отиди в Tools -> Firmware Upgrade and Initialisation. 
Ще те пита за модел на телефона(SM-G900F) и след това за сериен номер на телефона и така ще видиш има ли ъпдейт или не.

Samsung Galaxy S5 Black -> Android v5.0 LoliPop Stock
Samsung Galaxy S II -> Neat Rom 5.9 Lite + PhilZ + Modem XXKH3
Цитирай

Защо този от самито е 1.3 а този който ти си дал е 1.5GB?

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай

здравеите на всички,днес свързах тела към киес и ми изписа че има софтуерно надстроиване или нещо такова и сега съм вече с близалката тела не съм го купил от оператор а иначе съм към виваком
Цитирай

(2015-01-14, 16:40:49)Eras3r написа:  Защо този от самито е 1.3 а този който ти си дал е 1.5GB?

Според мен, защото този в самито не е целия. Аз лично не мога да го разархивирам.
Цитирай

(2015-01-14, 09:36:05)beserberg написа:  Това е копие от файла в Kies за Мтел (Latest firmware version : PDA:NL9 / CSC:OA1 / PHONE:NL9 (MTL)).
Не съм го инсталирал но zip файла се отваря без грешки и Odin смята MD5 сумата като вярна.
G900FXXU1BNL9_G900FVFG1BOA1_MTL.zip

Не работи.
<ID:0/009> FAIL! (Ext4)

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
След какъвто и да е ъпдейт, ресетът до заводски настройки е задължителен.
Цитирай

Айде и аз да се оплача... Влизам си във Facеbook-а и на всеки 5 минути ми затваря приложението, същото се случва и със Viber и Google Play.

Apple iPhone 6s user  
Цитирай

(2015-01-14, 19:20:20)sec0nD написа:  Айде и аз да се оплача... Влизам си във Facеbook-а и на всеки 5 минути ми затваря приложението, същото се случва и със Viber и Google Play.
Изчисти кеша на приложенията, при отрицателен резултат - ресет с бекъп на инфото на телефона.

 
Цитирай

Да попитам: Ако флашна англииския 5.0 BTU върху моя 4.4.2 немски DBT ще имали някакви последствия освен, че CSC-то ми ще стане на BTU ?
(флашвал съм много пъти S1, S2, и S4, но сега ме е малко страх да не се обърка нещо)
Цитирай

(2015-01-14, 19:20:20)sec0nD написа:  Айде и аз да се оплача... Влизам си във Facеbook-а и на всеки 5 минути ми затваря приложението, същото се случва и със Viber и Google Play.

Ако не си правил фактори ресет след ъпдейта го направи и ще ти се реши проблема,а и ще избегнеш подобни проблеми за напред и с други инсталирани приложения.

(2015-01-14, 20:08:00)VankataBGG написа:  Да попитам: Ако флашна англииския 5.0 BTU върху моя 4.4.2 немски DBT ще имали някакви последствия освен, че CSC-то ми ще стане на BTU ?
(флашвал съм много пъти S1, S2, и S4, но сега ме е малко страх да не се обърка нещо)

Никакви последствия няма да има освен,че вече ще си с андроид 5.0 Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай

английския дали има LTE поддръжка, че ми писна да чакам за Германия???
Цитирай

LTE има, но сега леко съжалявам, че избързах. Няма нищо ново почти в 5.0 спрямо 4.4.2 освен, че лапа доста RAM ! Като излезе за DBT ще го флашна на ново с него Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)