Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Фотография, правена с фотоапарати

(2015-02-08, 12:23:25)dfxos написа:  Plovdiv at night ///>

Това е жестоко! Buga Рядко се захласвам по снимки, но това е адски красиво.Buga

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари

Разглеждах си снимките от предни години и репих да обработя това онова, една маска, че да мога да изолирам фона от колата и го Blur-нах, че да постигна ефект, за акцентиране върху колата и така, да остане тя важната, без да прави впечатление особенно фона. [Изображение: 2048.jpg]

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

(2015-02-08, 12:23:25)dfxos написа:  Plovdiv at night ///>

[Изображение: 2048.jpg]

Много Art! Страхотна е.Tummenupp

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2015-02-09, 22:38:35)n3tk0 написа:  Разглеждах си снимките от предни години и репих да обработя това онова, една маска, че да мога да изолирам фона от колата и го Blur-нах, че да постигна ефект, за акцентиране върху колата и така, да остане тя важната, без да прави впечатление особенно фона. 

Това от феста на ФВ ли е?
Цитирай

Този Corvette е от Sofia Auto 2013.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

(2015-02-10, 09:50:11)n3tk0 написа:  Това е от SofiaAuto 2013.

(2015-02-10, 09:13:25)avon76 написа:  
(2015-02-09, 22:38:35)n3tk0 написа:  Разглеждах си снимките от предни години и репих да обработя това онова, една маска, че да мога да изолирам фона от колата и го Blur-нах, че да постигна ефект, за акцентиране върху колата и така, да остане тя важната, без да прави впечатление особенно фона. 

Това от феста на ФВ ли е?

Нищо не се разбра
Цитирай

Да се похваля и аз. Купих си 24-105 IS f4 L USM,  много стабилен обектив, уникални снимки и стабилизацията си е стабилизация.
Ето и първите снимки от него!
[Изображение: 16510377651_2bc152a36d_z.jpg]Romeo asleep by QuattroFX, on Flickr

[Изображение: 16511079552_80461e3d04_z.jpg]What r ya doing by QuattroFX, on Flickr

hTC One М9
Цитирай

Евала, разнообразие. Big Grin Smile DOF-а тук е на ниво. Ще ми бъде интересно, да видим, обектива в цялата дължина. =)

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Ще пускам още, само да има какво да се снима Smile Аз съм доволен от цялата дължина и различни бленди. Фокуса точен и бърз, цветовете винаги идеални. Като за кроп бива Big Grin

hTC One М9
Цитирай

[Изображение: 16335417769_d61214097e_h.jpg]Juja by genderlik, on Flickr

Galaxy S6
Galaxy S5
HTC One X
Цитирай

Малко продължение с 24-105

[Изображение: 15916842594_e1c1debf9e_z.jpg]SPA Hotel Select by QuattroFX, on Flickr

И една нощна

[Изображение: 15916821724_e7bd99be5d_z.jpg]Панорамна снимка by QuattroFX, on Flickr

hTC One М9
Цитирай
Photo 

[Изображение: 10922315_1061524513863148_1688763161995921609_o.jpg]
Цитирай

[Изображение: G0271528_3.jpg]

Походът на 300-метровото българско знаме до мемориалния комплекс "Бранителите на Стара Загора" където през лятото на 1877 г. Самарското знаме и българското опълчение получават бойното си кръщение, в ожесточена битка за Стара Загора и свободата на Отечеството. Честит Национален празник, българи!
Цитирай

Здравейте. Да подосаждам и аз в темата малко. Напоследък яко ме човърка идеята да сменя сапунерката с нещо по-сериозно. Ще се снима малко дете (портрети, в парка, на плажа - ясно ви е) и чат-пат някой пейзаж. Още не съм решил окончателно дали да е DSLR или компактен със сменяема оптика. Засега съм хвърлил око на следните модели:

Sony A5000
Olympus PEN E-PL7
PEN E-PL5
Panasonic DMC-G6

SONY Alpha 58
Canon EOS 1200D
Nikon D3300

Дайте съвет какво да избера.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Смяташ ли да инвестираш в допълнителни неща като статив, обективи, филтри и т.н? За добри портрети в повечето случаи е нужно и добро боке, което се постига с твърд обектив на 50 или 85 милиметра и няма как да се постигне с компактен. За пейзажите ще ти трябва поляризационен филтър, статив и възможно по-широк обектив. Пейзажите и с компактен ще стават горе-долу добри, ако има ръчни настройки и го настроиш, както трябва. Ако ще снимаш повече на автоматични режими си вземи безогледален на Сони, ако обаче искаш да се учиш да снимаш на ръчни и да напредваш във фотографията, по-добре везми DSLR на Никон или Канон. За безогледален правилно си се насочил към Sony A5000, а за DSLR ти препоръчвам Nikon D5200/D5300 и Canon EOS 700D. И D3300 не е лош, но тези, които ти препоръчвам, са малко по-висок клас от него и са горе-долу на една и съща цена - D3300 и D5200, а D5300 е малко по-скъп.

D_coffee
Цитирай

Нямам време да задълбавам много във фотографията, просто искам малко по-хубави снимки. А и нали знаете, като си навие човек нещо на пръста ...
Някои от вариантите, които съм посочил, ги има и в комплект с по два обектива, но не знам втория колко ще ми е необходим?!
Иначе един базов статив + чанта и това ще  е.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Всички са хубави, бих пропуснал само Canon 1200D. С всички изброени от теб тела могат да се правят страхотни и пейзажи и портрети. Дори и със китовите обективи. Хубавите обективи за безогледалните системи са по-скъпи от тези за DSLR. Виждам, че не смяташ да наливаш много пари в обективи, затова един D3300 с китов обектив + 50mm 1.8 ще ти свършат работа.
А за да стане една снимка наистина добра, ще трябва да цъкаш и Фотошоп или поне Лайтрум или други програми за постобработка. Ако не ти се занимава с това не си заслужава да взимаш толкова скъпа техника.
Цитирай

Благодаря за отговорите.
Това за цените на обективите на безогледалните и аз го забелязах.
А за Olympus-те нещо да кажете? Че се зачетох за китовия обектив на SONY a5000 и нещо не го харесват много много.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Аз обмислям смяна на системата от D5100 + 18-55 към Sony A5000 или A6000 със еквивалентен обектив. Като 5000 няма система за почистване на сензора, което за мен е голям минус. Но пък теглото на компактната система, която и от двете да е много блазнещо. 500-600 грама със китовия 18-55 при подобно тегло само на апарата при DSLR-а. Имай го в предвид и това. Аз лично ще мине много време преди да сменя моята система с друга. Sad

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

@bobyn, разгледай този сайт:
http://www.dkamera.de/digitalkamera/sony...ichte.html

Има тестове на повечето от хитовите модели на всички големи производители. Сайта е на немски и ако не знаеш езика трудно ще разбереш нещо от написаното, но има примерни изображения в пълен размер на едни и същи обекти правени с различните устройства. Вярно е, че качеството на всяка снимка зависи фотографа и неговите умения, но мисля, че ще добиеш горе-долу някаква представа от възможностите на всяка машина. Ако не се ориентираш как да изкараш снимките, пиши и ще обясня.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Благодаря, ще го разгледам.
Откакто има Гугъл Преводач чета и на  китайски по малко Tummenupp

(2015-03-04, 14:42:33)n3tk0 написа:  Аз обмислям смяна ... към Sony A5000 или A6000 със еквивалентен обектив. Като 5000 няма система за почистване на сензора......

Май не си прав тук, доколкото чета.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Олимпусите са мн добри и мн ги хвалят. Имай предвид, че сензорът им е по-малък, но пак правят много качествени снимки.
Цитирай

Снимал съм с Olympus, нещо не ми допадна. Естествено не мога да критикувам, тъй като съм правил само 50 снимки. Но за Канон, смея да твърдя, че L-серията на обективите им са невероятни. Важното е музата Smile

hTC One М9
Цитирай

Една снимка от Пампорово. Бях малко на ски и ударих само 2 снимки. Просто толкова бях изморен всяка вечер, че няма на къде Big Grin

[Изображение: 16726180271_a17dbf5fa7_z.jpg]Снежна утрин by QuattroFX, on Flickr

hTC One М9
Цитирай

[Изображение: bwy1425757839i.jpg]

Alienware R2 15 2015 - i7-6700HQ, 16GB 2133MHz, GTX 970M 4GB, 512 GB m.2 SSD/1TB HDD  ;  Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)