Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

(2018-02-22, 12:33:53)dimitar1234 написа:  Аз качих това което е изчезнало и вече втори ден телефонна се държи добре....
Колега това изречение нещо не ми е ясно и моля за пояснене... Smile
 
Доколкото разбирам си флашнал през TWRP този порт (от линка посочен от колегата @enkov) за S7 Edge на предварителна версия Android 8.
Това което ме интересува е как се държи камерата и има ли някакво подобрение на софтуера в сравнение с Андроид 7 и то най-вече при работа в автоматичен режим.
Макар, че за камери и снимки си има отделна тема, тъй като става въпрас за ъпдейт, макар и неофициален, въпроса ще го задам тук.
Камерата на S7 Edge според мене снима доста добре, но има един основен недостатък при работа в автоматичен режим. Доста агресивното шумоподтискане, което премахва шумовете дори и при слабо осветление, но пък води до леко замазване (по ниска детайлизация). Закупил съм Camera S7 Mod, с които мога да регулирам остротата и шумоподтискането, което значително подобрява качеството на изображенията.
Говореше се из разни други форуми, че тези настройки  ще ги има при стоковата камера в Androd 8.
Че въпросът е ясен - има ли или не подобни предварителни настройки на остротата и шумоподтискането при регулирането на автоматичния режим на камерата или всичко изписано е било в сферата на пожеланията?

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари

(2018-02-22, 17:04:39)plmng написа:  Закупил съм Camera S7 Mod, с които мога да регулирам остротата и шумоподтискането, което значително подобрява качеството на изображенията.

Camera S7 Mod може ли да работи без рут?
Цитирай

Съмнявам се. Тоест не.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Ако не искате да има шумопотискане, снимайте на RAW. Писали сме за това неведнъж в темата за снимките.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-02-22, 20:09:10)airbus написа:  Camera S7 Mod може ли да работи без рут?
Не,не работи без root. То даже и в името на приложението е упоменато. Smile 
https://play.google.com/store/apps/detai...ings&hl=bg

(2018-02-22, 21:06:44)ivkos написа:  Ако не искате да има шумопотискане, снимайте на RAW. Писали сме за това неведнъж в темата за снимките.
Аз съм от "мързеливите" Big Grin  - оптимален ефект с минимални усилия. Не ми се занимава с допълнителни доработки. Автоматичен режим в комплект с предварителни настройки чрез Camera S7 Mod дава доста задоволителни резултати. Намерил съм оптималният за мене компромис между детайлизация и  шумове. По принцип снимките ми са за лична употреба и JPG форматът напълно ме устройва.

Извинения, че се отклонихме от основната тема. От актуализацията (макар и неофициална) тръгнахме... Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай

Излезе за S7 на Теленор - 28MB

Samsung Galaxy S7 SM-930F GBL
Цитирай

(2018-02-22, 12:36:55)daniton написа:  Излезе и за Теленор-SG 7 edge.29mb.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk


Какво е излезнало за Теленор 29мб?
Цитирай

Обновление с Януарския пач.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Колеги искам да ви питам при това положение ще получали ота ъпдеит[Изображение: 70e9c4f844227e483177c3398d5b4ab8.jpg]

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Без да искам се инсталираха актуализации от над 400 мв на системата. Сега ще започнат отново проблемите, както чета по-горе. Как да ги махна? Как ми се искаше да му извадя батерията, ама ядец!
Цитирай

Кои по-точно са проблемите, които очакваш да имаш? Защото аз лично нямам абсолютно никакви проблеми.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-02-22, 21:06:44)ivkos написа:  Ако не искате да има шумопотискане, снимайте на RAW. Писали сме за това неведнъж в темата за снимките.

Прав си, няма го шумопотискането при dng, но всичко става на гранули/шум при автоматичните настройки. Определено е неудобство dng > jpeg > програми за конвертиране и т.н.

Auto jpeg

[Изображение: 20180223_210408.jpg]

Auto dng

[Изображение: Project2.png]





#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
Цитирай

(2018-02-23, 13:45:58)airbus написа:  Без да искам се инсталираха актуализации от над 400 мв на системата. Сега ще започнат отново проблемите, както чета по-горе. Как да ги махна? Как ми се искаше да му извадя батерията, ама ядец!

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Да извадиш ,не,че можеш де ама...Да извадиш батерията по време на ъпдейт на каквото и да е може да е от най глупавите неща които можеш да направиш. И пък защо да ги махаш ? Обикновенно ъпдейтите подобряват работата на телефона, пък и това ти влиза в подръжката. Радвай се, това ще ти е . Последния ъпдейт е на път, след това ъпдейти няма да има.
Цитирай

(2018-02-23, 16:56:18)ivkos написа:  Кои по-точно са проблемите, които очакваш да имаш? Защото аз лично нямам абсолютно никакви проблеми.

Доста лагва. Дори при визуализацията на контактите  и съобщенията, което не е нормално. Работи все едно е с 1гб рам. Няма и месец, откакто направих хард ресет. Всичко работеше добре преди да се задръсти от някакви ненужни кръпки.

М/у другото, S7  има един от най- калпавия софт. За 3 месеца два пъти правя хард ресет - wifi  и bluetooth проблеми. Не ми се иска отново да правя това упражнение и после всичко да възстановявам. Евентуално да направя за орязаната версия на Андроид 8. Започнат ли проблемите, пускам по нанадолнището. Smile
Цитирай

Калпавия софт на С7 е единствено и само при теб. За 9 месеца ползване, когато го имах не ми е лагвал нито един път. Търси проблемите при тебе.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2018-02-25, 10:02:27)ganchev написа:  Калпавия софт на С7 е единствено и само при теб. За 9 месеца ползване, когато го имах не ми е лагвал нито един  път. Търси проблемите при тебе.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk


Първо се прецака bluetooth - печеше и източваше батерията. Второто беше wifi - включиш ли го, пече и рестартира. Big Grin Телефона няма рут и не съм променял нищо.



#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
Цитирай

(2018-02-13, 10:38:25)ivkos написа:  Най-късно по-другия вторник.

Нищо не излиза. Егати слабата поддръжка.
Цитирай

(2018-02-27, 15:34:22)airbus написа:  Нищо не излиза. Егати слабата поддръжка.

Има още 6 часа до края на деня. Wink

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Шегувате ли се или сериозно мислите, че s7 ще получи андроид 8 в близките 2-3 месеца?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-02-27, 15:34:22)airbus написа:  Нищо не излиза. Егати слабата поддръжка.
Колега има време. Самсунг са калпави с поддръжката. А и note 8 няма ъпдейт, а s8 още няма ъпдейт в повечето региони.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ivkos винаги се шегува така с питащите за ъпдейти Smile
Цитирай

(2018-02-27, 18:08:26)Marto.g написа:  Колега има време. Самсунг са калпави с поддръжката. А и note 8 няма ъпдейт, а s8 още няма ъпдейт в повечето региони.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Големи цървули излязоха китайците от Самсунг. Някакви базови модели от другите марки са на Андроид 8, сигурно скоро и на 9. Big Grin
Цитирай

Ами те са едни от последните. И huawei.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Възможно ли е да не получи Андроид 8?
Цитирай

Не би трябвало да е възможно , но ...

Storstark
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)