Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за P10 Lite

В xda, четох, преди време, че собственици на p9 споделяха, че са разочаровани от информация, че за техния телефон наистина не се предвиждал андроид 8. От хуауей обяснявали за несъвместимости на хардуера с орео. Което за мен са си пълни глупости и кал в ушите. Телефон със съвременна железария да няма как да му подкараш по-горна версия на андроида, при все, че разликите м/у халвата и ореото не са някакви убийствено драстични, а са в по-голяма степен козметични и някоя друга нова функция... Крайно разочароващо по отношение на маркетинговата политика на китайците спрямо потребителите им. Подобна схема се получи преди време с honor 7. Телефон с много добра апаратна част, пълен шит що се отнася до софтуерна поддръжка, забравен от бога след точно един сериозен ъпдейт. Всичко друго беше само секюрити кръпки и тук-там някои лек визуален патч.
Цитирай
Аксесоари

За Р10 lite казаха че в момента тестват ореото и като приключат тестовете ще го пуснат но няма да има бета а направо официален ъодейт, така че не виждам защо да лъжат. Според мен и Р9 заслужава орео но явно са го отписали, само споменаха че щели да продължат с ъпдейтите на сегашния андроид. Нарочно питах точно за тези два модела понеже моя е Р10 lite а колежката е с Р9 и това им бяха конкретните отговори, ако ме лъжат значи и аз ви лъжа.
Цитирай

Е, ако официално телефона е изоставен, образно, баш в XDA има един тон материали, как да си бъзикаш съответния модел, както ти е кеф.
Маркетинг, от страна на производителя, какво да се прави.
Wink
Плюс това на тоя P10 lite цената вече му е вече с почти 300 кинта надолу, или почти наполовина, само за ~ 9 месеца, след като излезе на пазара тука.
Явно не е модел, на който производителя ... държи.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай

Производителят нещо много се оля откъм цени вече и май ще се наложи да държи на този модел. Като гледам кви космически цифри ще струва p20 lite не знам, кой ще си го купи. Чак е смешно.
Цитирай

ОФФ сме, но
цените е рано да се коментират, преди 27.03. Все пак след официалното представяне ще сме по наясно, другото е само спекулации към момента.
Иначе модела Р10 лайт е чудесно балансиран телефон за класа си. Убеден съм , че ще има Орео.

                                                                    
Цитирай

(2018-03-06, 19:55:34)georgi4a написа:  ...Иначе модела Р10 лайт е чудесно балансиран телефон за класа си. Убеден съм , че ще има Орео.

Жалкото е само, че след Ореото няма нищо повече да се случи, а телефонът от към параметри го позволява...
И, за да не е изцяло оффтопик, както каза един колега по-горе относно бета тестовете, в Китай вече има тестова версия за тамошната версия на p10lite. Като гледам тенденциите май само за китайската версия ще има бета за тестване. По бързи сметки ми се струва, че можем спокойно да чакаме, тук, в Европа ъпдейта към края на май, или началото на юни.
Цитирай

Интересно ми е просто от любопитство до юни на 198 ли ще останем или ще има нов ъпдейт.
Цитирай

(2018-03-06, 19:55:34)georgi4a написа:  ОФФ сме, но
цените е рано да се коментират, преди 27.03. Все пак след официалното представяне ще сме по наясно, другото е само спекулации към момента.
Иначе модела Р10 лайт е чудесно балансиран телефон за класа си. Убеден съм , че ще има Орео.

Дано се окажат фейк тея новини, но ако не то 370 евро са прекалено за лайт версия. А като знаем как се надува цената допълнително в България...
Цитирай

То ще се нареди до A8 това като цена май. Сериозна цена си е, без майтап.
Относно актуализациите - не разбирам каква е тая мания, P10 lite нямало да получи oreo (вероятно). И какво? А досега, като съм го ползвал със 7.0 проблем ли съм имал?

По-хубаво ли е да излезе ъпдейт, и само за да ви пише 8.0 отдолу в about phone да лагва, да прави проблем, да не му стига RAM? Не е по-тежък 8.0 , но с обновленията обикновено това става - с*рат по хубавия телефон. Като пуснат 8 ще гледаме след месец тема "как се downgrade-ва до 7".

И Galaxy A5 2016 като получи и Android 6, и 7 (а тръгна с 5) какво стана, до 6 си работеше перфектно, Nougat-а го ос*а, държи се като с 512MB RAM китаец. След фабрични не е толкова зле, но е много далеч от 6 или 5. Беше светкавица.

Нека си стоят така, ако ъпдейта ще ги влоши. Много по-добре е. Пък какво дава толкова oreo, дето 7 го няма , или не може да го има с някое приложения (някоя добавена екстра). Нищо кой знае какво свястно. Аз не си давам preformance-а, телефона лети. А това е най-важното.
Цитирай

(2018-03-07, 16:32:08)alisali1234 написа:  То ще се нареди до A8 това като цена май. Сериозна цена си е, без майтап.
Относно актуализациите - не разбирам каква е тая мания, P10 lite нямало да получи oreo (вероятно). И какво? А досега, като съм го ползвал със 7.0 проблем ли съм имал?

По-хубаво ли е да излезе ъпдейт, и само за да ви пише 8.0 отдолу в about phone да лагва, да прави проблем, да не му стига RAM? Не е по-тежък 8.0 , но с обновленията обикновено това става - с*рат по хубавия телефон. Като пуснат 8 ще гледаме след месец тема "как се downgrade-ва до 7".

И Galaxy A5 2016 като получи и Android 6, и 7 (а тръгна с 5) какво стана, до 6 си работеше перфектно, Nougat-а го ос*а, държи се като с 512MB RAM китаец. След фабрични не е толкова зле, но е много далеч от 6 или 5. Беше светкавица.

Нека си стоят така, ако ъпдейта ще ги влоши. Много по-добре е. Пък какво дава толкова oreo, дето 7 го няма , или не може да го има с някое приложения (някоя добавена екстра). Нищо кой знае какво свястно. Аз не си давам preformance-а, телефона лети. А това е най-важното.

Абсолютно съм съгласен с теб!
Цитирай

(2018-03-06, 22:12:55)esil2 написа:  Интересно ми е просто от любопитство  до юни на 198 ли ще останем или ще има нов ъпдейт.

Като гледам във FF-а ще има 199 и /или 203

                                                                    
Цитирай

Според братушките 27 април е обявен за старт на бета орео, а официалното пускане за 26 юни, а до тогава дали ще има някаква актуализация след В198 не се знае.
Цитирай

В Китай вече почва тестовия период за Андроид 8.0
До колкото разбрах в китайския официален форум на Huawei май ще изберат 500 човека които да го тестват първо. След това ако няма много бъгове сигурно ще пуснат и официален ъпдейт някъде лятото.
Цитирай

И то една поддръжка, нексуса на един приятел получи ъпдейта до ореото преди половин година сигурно, тия те първа тестове ще правят Big Grin
Цитирай

(2018-03-27, 20:19:35)mitko992 написа:  И то една поддръжка, нексуса на един приятел получи ъпдейта до ореото преди половин година сигурно, тия те първа тестове ще правят Big Grin

Нормално. Забележи гугъл през колко време пускат нов апарат нексус/пиксел и сега да се замислим хуауей колко често вади нови апарати (не че разликите м/у повечето са някакви, особено големи...). На фона на 2, 3, 4 актуални към днешна дата нексус/ пиксел телефона, хуауей и разни подобни производители, имат по 8, 12 модела, уж все актуални. Що се отнася до хуавейците, като сложим и онор моделите, станаха сигурно 20 модела телефони. Как да им се осигури на всичките своевременна поддръжка...мъка. Ясно е, че хуауей наблягат на ценовото разнообразие, за да има за всеки джоб съответен модел телефон. Това съответно води до продуктово "разнообразие", за сметка на еднообразие и застои по отношение на поддръжката и актуалността на софтуера. Гугъл са на обратния принцип. 4 модела , дебела цена, но винаги първи и  най-новото от към софт, съответно с умопомрачителна от към продължителност поддръжка. И тук говорим за официална поддръжка, щото неофициално  и galaxy s2 още го поддържат разни ентусиасти из 4pda и xda,  ама той си е морално остарял и неактуален от където и да го погледне човек.
Цитирай

Скоро се занимавах със слагането на Custom Rom за Galaxy S2 с фабричен 4.1.2, който влачи зверски и facebook му се вижда гигантско тежък. Изненадах се при търсенето на ROMs, че има Cyanogen с Android 5,6 и дори 7. Инсталирах му 6 и всъщност работи - камера, звук, мрежи - работи. При това доста по-плавно от фабричната. Е, лагва, пъне се, гадно е, но не толкова, колкото на stock. Да кажем, че има вид за 2-ри телефон. Обаче като почти всеки Samsung на години не си знае процентите и нова батерия не помага. Просто момчето няма финанси за нов и искаше поне малко да оправи положението, защото не можеше и едно съобщение да напише в messenger (било то lite) без да го забави , да не забие или дори да се рестартира.
Та има поддръжка, макар и не само морално, хардуерно и всякак остарял, в xda има дейни хора Big Grin
Цитирай

Ще се получи double-post, но имам лека новина за лек ъпдейт до EMUI 5.1.1 (от 5.1) с новия B204 ъпдейт. Не мога да редактирам стария пост, за това правя нов. Ако модератор прецени, нека ги обедини.

Та по същество - нов ъпдейт с индекс B204 и големина 443MB е получен в някои държави, но по настоящем за нас все още не е наличен. Не успях да разбера кое новото в 5.1.1, но предполагам са отстраняване на дребни бъгове. Също носи февруарския security patch и подобрения по VoLTE за мрежите, в които се поддържа (т.е. нищо съществено, което ни касае).
Според мненията в GSMArena новия ъпдейт предизвиква drain, проблеми с WiFi, насичане на видео, голям лаг при multitasking и закъснение при отваряне на камерата. Също имало проблем с известията от Facebook , като бройката им в/у иконката си оставала независимо, че са видени. Триене и теглене на приложението не помагало.

Аз лично и преди съм казвал, че ще пропусна от там насетне всякакви нови ъпдейти, последно (и със лек страх) сложих 198, но това категорично е края , а и правих пълен reset така, че не съм имал грам проблеми. Но няма застраховка за бъдещи. Преди да обновите (след като дойде наличен по OTA) си направете backup на данните и направете един пълен reset за всеки случай, разбира се това ми е препоръката, а от вас зависи. Аз на обновления не държа и оставам по начина, по който е. Като не е счупено, нямам какво да оправям - работи абсолютно перфектно.
Цитирай

Все си мисля че от 198 ще скочим направо на орео
Цитирай

(2018-04-05, 17:50:03)esil2 написа:  Все си мисля че от 198 ще скочим направо на орео

Може и така да стане, но имам някакъв спомен, че бях мяркал някъде (из различни форуми), че има версии 200 и нещо ( 202 може би) на нуга за P10lite. Не ми се слага сега FF само, за да проверя конкретно номерата на версиите, но каква е логиката тогава да вадят версии с нуга, ако ще качват на орео направо? При p10  например, техният ъпдейт до орео излизаше във FF, макар и да не беше одобрен за инсталация. След има-няма 2, 3 седмици започнаха, един по една Wink, да се надграждат. Който иска може да хвърли един поглед на темите за софтуерни актуализации на  huawei P10.
Цитирай

Във FF показва това, чудя се дали да не дръпна 203? Моля кажете според вас безопасни ли са тези, че ме сърбят пръстите да ги тествам, примерно 203?
https://imgur.com/a/xRfho
Цитирай

Ако са одобрени за инсталация по IMEI(което ме съмнява да е одобрен толкова рано) можеш да пробваш, и слагай винаги full ota
Цитирай

(2018-04-05, 21:12:13)Slackwere12 написа:  Ако са одобрени за инсталация по IMEI(което ме съмнява да е одобрен толкова рано)  можеш да пробваш, и слагай винаги full ota

И как да разбера дали са одобрени? Последната версия дори е 208.
Цитирай

(2018-04-05, 21:15:41)trifon81 написа:  И как да разбера дали са одобрени? Последната версия дори е 208.

Като цъкнеш на самата версия и цъкнеш на "check firmware acces" после With Imei и ако е одобрена можеш да я инсталираш, ако не е особрена, няма да можеш да я инсталираш.
Цитирай

Никой не е одобрен.
Цитирай

Има ли някой ъпнал на 208 или на някоя версия над 200?
Аз съм още на 198 и дори и в FF ми показва, че само до 198 съм одобрен, по-нагоре нямам достъп.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)