Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+

(2020-01-06, 13:06:57)emo_841 написа:  за плюса говорите нали?
Да.
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamend93 за това мнение:
  • emo_841
Цитирай
Аксесоари

При мен е на S10

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

(2020-01-06, 13:06:57)emo_841 написа:  за плюса говорите нали?
Да

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

(2020-01-06, 10:45:38)plamend93 написа:  При мен няма проблем. С пуснат уай фай за 7-8 часа пада с около 3-4% нощем.
И при мен е така на S10 +.

Някой ще се включи ли по моя въпрос с графиката за последните 7 дни. Само при мен ли е 0% 25% 50%. Да не би да има значение в коя част на денонощието е зареждан телефона?
Може ли някой, който не е връщал фабрични да каже при него как е? Не ми се връщат фабрични само заради тази графика, тъй като нямам никакви проблеми с телефона.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

(2020-01-06, 19:35:18)NaniG написа:  И при мен е така на S10 +.

Някой ще се включи ли по моя въпрос с графиката за последните 7 дни. Само при мен ли е 0% 25% 50%. Да не би да има значение в коя част на денонощието е зареждан телефона?
Може ли някой, който не е връщал фабрични да каже при него как е? Не ми се връщат фабрични само заради тази графика, тъй като нямам никакви проблеми с телефона.
Моята си е 0 - 50 -100, не съм правил фабрични настройки. (На С10)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

(2020-01-06, 19:35:18)NaniG написа:  И при мен е така на S10 +.

Някой ще се включи ли по моя въпрос с графиката за последните 7 дни. Само при мен ли е 0% 25% 50%. Да не би да има значение в коя част на денонощието е зареждан телефона?
Може ли някой, който не е връщал фабрични да каже при него как е? Не ми се връщат фабрични само заради тази графика, тъй като нямам никакви проблеми с телефона.
И при мен е 0% 25% 50% , връщал съм фабрични настройки. Незнам дали има значение но не съм падал под 50% на батерията.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • NaniG
Цитирай

Значи не е от това, че не съм върнала фабрични настройки.
Аз зареждам като падне на 29-30%. Обикновено зареждам вечер между 20-22 ч. Днес зареждах на обяд и не виждам промяна в графиката.
Реших, че тази графика може да се влияе от това през кое време на денонощието се зарежда.

Благодаря Ви за съдействието.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Здравейте, колеги! Писал съм и преди с този въпрос, но вече стана месец и след всичките оптимизации продължавам да съм безкрайно недоволен  Bu Bu

Имам с10, който ползвам основно за соц мрежи и имейл. Буквално телефонът без AOD в заключено положение на 4g пада с може би около 10 % за час, което ми се струва абсурдно. Всичко е оптимизирано ( локации са спрени, повечето приложения за forced stopped, weather се обновява на 12 часа, battery save mode ON, резолюцията е по-ниска, dark mode и полу-черен wallpapper) Изполвам FACE ID за отключване, fingerprint е спрян и общо взето е това. Пускам скрииншот на днескашното потребление - от около 7 и 30 ч сутринта до сега . Моля, изкажете мнение дали според вас това е нормално или нещо е сбъркано с моя S10, буквално изгледах всички клипове/съвети за оптимизация на телефона и всичко е напревено както трябва.

[Изображение: battt.jpg]

Samsung S10
Цитирай

Още един клип, от този сорт, но сега сравняват снапдагона с ексинос. Нямам думи.
https://youtu.be/shrYnaxVenE


@yasensd пусни auto restart, направи го всеки ден да се рестартира. При мен това помогна - имах проблем с deep sleep-a, иначе казано почти не спеше. А дали спи може да провериш с AccuBattery.
Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Защо One UI Home харчи толкова много ресурс? При мен при подобно ползване като колегата @yasensd за 3-4 часа екран имам минимум 10% потребление от One UI Home.

Пример понеже не мога да кача снимки в момента:
Вчера -> Екран 3ч. -> One UI 16.8%
Предният ден -> Екран 1ч. -> One UI 7.1%

Много рядко имам под 10% One UI.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-01-06, 22:34:12)yasensd написа:  Здравейте, колеги! Писал съм и преди с този въпрос, но вече стана месец и след всичките оптимизации продължавам да съм безкрайно недоволен  Bu Bu

Имам с10, който ползвам основно за соц мрежи и имейл. Буквално телефонът без AOD в заключено положение на 4g пада с може би около 10 % за час, което ми се струва абсурдно. Всичко е оптимизирано ( локации са спрени, повечето приложения за forced stopped, weather се обновява на 12 часа, battery save mode ON, резолюцията е по-ниска, dark mode и полу-черен wallpapper) Изполвам FACE ID за отключване, fingerprint е спрян и общо взето е това. Пускам скрииншот на днескашното потребление - от около 7 и 30 ч сутринта до сега . Моля, изкажете мнение дали според вас това е нормално или нещо е сбъркано с моя S10, буквално изгледах всички клипове/съвети за оптимизация на телефона и всичко е напревено както трябва.

Battery Historian в подписа ми ще ти даде яснота дали имаш други консуматори освен изброените.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2019-03-27, 09:06:11)kali_74 написа:  За да ти искара телефона 2 часа повече екран ще си прецакаш батерият а и поне недей съветва други хора да го правят. До сега колкото статий съм прочел за правилното ползване на батерията се препоръчва батерията да се държи в капацитет от 40% до 80%. Предишният ми телефон който ползвах беше S9 и в повечето случай при зареждане не съм му давал да пада под 30% и след 1 година ползване си караше както когато го бях купил. На приложението PhoneINFO като погледна на Battery Heath ми показваше 99,4% друг е въпросът дали е коректна информацията но все пак е някакъв показател. Аз не мога да разбера какво е толкова важно колко часа екран имаш на всякъде има възможност за зареждане да не би да живеем в гората. Плозвайте си телефоните с удоволствие и не му мислете толкова, вярно е има някой бъгове но да се надяваме, че в най скоро време ще ги оправят. Нормално е като за всеки нов телефон, какъвто и телефон да вземеш все ще има някъкви проблеми в началото.
Здравей а при първо зареждане как стоят нещата?
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • dada_
Цитирай

(2020-01-07, 13:35:38)emo_841 написа:  Здравей а при първо зареждане как стоят нещата?
Първо, второ, трето и т.н. все тая. Зареждаш си го както искаш, за 1-2 години няма да я прецакаш. Иначе както е казал колегата (а и в книгите така пишело) от 40-80% най-малко цикли харчиш, даже теслата (колата) така е препоръчват да се зарежда, само ако ще правиш дълго пътуване, може да я надумкаш на 100%. Но да отбележа аз си го зареждам всяка вечер до 100% и с предишните телефони, за една-две години не съм забелязал голямо намаляне на капацитета на батерията (само на лг г4, ама е друга боза).

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • emo_841
Цитирай

Това е резултата от първото ползване и първо зареждане .Незнам как точно да снимам резултатите ,но съм направил 2 скрийншота

.Това е първи

Това е само на wifi,и плъзгача на 60% малк% о над средата.Както се вижда батерията е в процес на обучение.Дайте някакви мнения. Благодаря! Единствено ,което ми се струва,че под 40% заряд ,батерията пада малко бързо.
-Телефона е S10 не плюса!

Засякох,че при гледане на YouTube клип на 1080р изразходва по 1% на 5 мин .точно  при вас как е? на средна яркост става въпрос.

Със android10 съм и не съм правил фабрични както ме посъветваха.
Свалям я до 10% и втори заряд правя!

(2020-01-06, 22:47:53)dada_ написа:  Още един клип, от този сорт, но сега сравняват снапдагона с ексинос. Нямам думи.
https://youtu.be/shrYnaxVenE


@yasensd пусни auto restart, направи го всеки ден да се рестартира. При мен това помогна - имах проблем с deep sleep-a, иначе казано  почти не спеше. А дали спи може да провериш с AccuBattery.
Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Колегата каза че е спрял прьстовия!да разбирам ли,че хаби бая ток,защото аз го ползвм.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

@yasensd Пробвал ли си да намалиш яркост на AOD?
@Pelikana Ако имаш много Widget - и на екрана е възможно да е от това.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2020-01-08, 09:39:55)BGDropche написа:  @yasensd Пробвал ли си да намалиш яркост на AOD?
@Pelikana Ако имаш много Widget - и на екрана е възможно да е от това.
Извинявай какво точно е widget и нисък ли ти се струва резултатът ми?
Цитирай

(2020-01-08, 09:39:55)BGDropche написа:  @yasensd Пробвал ли си да намалиш яркост на AOD?
@Pelikana Ако имаш много Widget - и на екрана е възможно да е от това.

Нямам освен заводския за Времето.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

За цяла нощ до сега имам само 18 минути deep sleep. Нещо не мога да се ориентирам в accubattery да разбера защо не е отишъл в deep sleep.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2020-01-08, 10:39:09)ole написа:  За цяла нощ до сега имам само 18 минути deep sleep. Нещо не мога да се ориентирам в accubattery да разбера защо не е отишъл в deep sleep.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Защо не е отишъл може да видиш долу, кое приложение е използвало телефона. Но като цяло самсунг са омазали софта нещо и ако не се прави рестарт почти не влиза в deep sleep. Примерно преди да правя рестарти deep sleep-a беше до 15% макс, сега е 67% (в момента, не го следя вече).

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

[Изображение: db6917291a7485a5b777f6d43444e687.jpg]
Това има по долу

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2019-03-09, 19:15:51)DaDiablo написа:  Сравнена със С8 батерията е в пъти по-добра. Дори и на първия ден и първия цикъл. Но той никога не се е славел с добра батерия.
Ще видим като мине малко време как ще е.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Ти ще кажеш,че s8 не е имал хубава батерия!
Цитирай

(2020-01-08, 15:45:04)ole написа:  [Изображение: db6917291a7485a5b777f6d43444e687.jpg]
Това има по долу

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Май не се вижда, кое го държи буден. Сигурно ще трябва друго приложение за да се види това.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2019-04-20, 07:24:33)newabv написа:  Колко време ви стоят батериите на 100 %, след като ги откачите от контакта..?
Незнам ,но при мен на нов телефон при зареждането 100% и го махам от зарядното включвам телефона и след малко вече е 99% това нормално ли е!

(2019-06-04, 14:23:41)Sev написа:  По принцип НВО и YouTube не дърпат толкова колкото браузване !
Чистия 10 може да ги докара до 5-6 часа
Тъкмо щях да кажа същото! Апабсолютно си прав! 
И аз товаа съм забелязъл.

(2019-07-27, 11:50:32)rikob написа:  @vladi1
Няколко зареждания трябва да минат, а и зависи от настройките за това колко ще ти държи, при мен отначало от 100% до 99% падаше веднага с самото изкл. от зарядното, в момента 100% държат около 10мин. след изкл. от зарядното.
Аз съм със същия проблем!телефона е на 2 заряда и от 100% на 99%веднага след като махна от контакта , но телефона го зареждам изключен
Цитирай

Здравейте ! Искам да питам относно експлоатацията на батерията в първите дни на телефона. Преспал съм някои приложения ръчно и се опасявам дали това ще окаже някакъв ж отрицателен резултат за батерията занапред.В смисъл такъв приравняването и на пълния капацитет на батерията.


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Да зареждаш в рамките до 80% - добре ще се отрази на живота на батерията ти като цяло.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)