Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

@tonka аз знам каква е идеята, но къде са 100% сигурността и вярността от тези Speed тестове, Big Grin тези тестове стават повечето да се заблуждават като теб например.
Иначе защо някои се опитват да ни обедят в обратното, аз съм сигурен, че ако се поява с такъв телефон, хората около мен ще питат каква е тази реплика, досега нито 1 човек не съм видял с OnePlus, даже и аз не съм виждал. Хората търсят телефоните на доказалите се марки, а някои, че се опитват да са различни е техен проблем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Аксесоари

Това с кецките ми хареса. Я дайте пример за уникален телефон, който си струва според вас.

Sent from my SGP511 using Tapatalk

Sony Xperia 1 II, OnePlus 5 64Gb, OnePlus X 16Gb, Android 6.0.1 Stock, Samsung Galaxy Nexus, Android 4.3 Stock Rooted
Sony Xperia Z2 tablet, Android 6.0.1 Stock, SONY Bravia KD-43X8309C

Приятелю tonkata07,нали се сещаш че адекватен speed test е адекватен именно когато се сравняват 2 или повече устройства с ЕДНАКВА резолюция и пикселна гъстота на дисплея,ЕДНАКЪВ чипсет с ЕДНАКВА честота на cpu и gpu,ЕДНАКВА ram.Едва тогава се вижда кой производител си е написал домашното както трябва,демек софтуера.
Колкото и да гледаш такива тестове нищо от това не е реално-затова и им викат синтетични.На жената телефона lg g5 се представя една идея по добре от моя на тестове sgs7edge обаче аз на ежедневна употреба и мултитаскинг я късам.Защо ли?Отговори си на въпроса сам.

С едно изречение, да обобщим:
- това е най слабият дизайн на ОП, излизал досега

                                                                    

Да обобщим: не ви харесва ок, но да налагате на колегите, които са го взели вече или ще го взимат, че не струва малко ми се струва излишно нали?!
Бягайте в другите теми за телефони, които харесвате защото малко не ми се чете а и на другите едно и също на всяка страница.

ПС: На мен ми харесва и съвсем други неща различни от визията и синтетиката ме държат от него далеч.

[Изображение: 21693249.jpg]

[Изображение: 03HAlx9.png]

Анкета от форума на OP, която можем да приемем като релевантна за това какво искат феновете. И за това какво получиха. Водо и прахоустойчивост - допълнителна инвестиция, а те пестят от закуски(и дизайн). По-добра камера, а получиха двойна камера без OIS. Не че работата с някакъв си сайт за подобрение на камерата щеше да е кой знае какво, обаче те и това не получиха, ясно колко е подобрена камерата, освен, че е двойна. Дисплей с по-висока резолюция - не зная дали е плюс или не е, но там никакво подобрение, просто се ползва същия дисплей с копирана от една плод-зеленчукова компания функционалност. Двойно извит дисплей - лично аз не искам такъв, но причината да няма е, че изисква инвестиция. 

За мен тоя телефон е израз на мизерията - пестене на пари, нищо вълнуващо, повишаване на цената, само защото всички други повишават. В противен случай нямат никакви основания за това. 

Спирам да ги следя, дори и да пуснат нещо есента, то ще е същото, ама с нещо, което вече е поевтиняло като цена и ще включат, за да изстискат още малко в повече. Ако не беше софтуера и изчезването на Nexus-ите, щяха да са жалка китайска реплика. Разочарован съм от марката. Явно с трици маймуни...

Cognosce te ipsum!

(2017-06-25, 07:44:05)hazART написа:  @tonka аз знам каква е идеята, но къде са 100% сигурността и вярността от тези Speed тестове, Big Grin тези тестове стават повечето да се заблуждават като теб например.

Казваш спийдтестовете са за заблуда, обаче трябва да слушаме теб и да ти се доверим, че е така. Защо? Ти ги имаш тези телефони и си ги сравнил? Айде стига с това фенство! И аз ползвам Самсунг(S7), но феновете на корейците станаха по-зле и от тези на Епъл. Съвсем показателни са си тези тестове. Успокойте се! Самсунг телефоните не са "най" във всичко. Няма такъв телефон. И да - 1+3Т направи за смях С7 и дори С8 серията по отношение на бърза работа и оптимизирано управление на РАМ. И 1+5 няма да им прости. Просто не е това силата на Самсумг (софтуера). 

Ама не! Тестовете са фалшиви! Не може да има телефон, който да е по-добър в дадена област от Самсунг!! Вече става смешно.

Иначе е ясно, че в ОР5 има доста други пеоблеми. Едва ли някой ще ги отрече.

Едит: който разбира английски може да се заслуша след 5:00


Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Изобщо някога имало ли е съмнение, че 5 ще работи по-бързо от произволен Самсунг? Не говоря за бенчмаркове, и за мен са безсмислени (игри не играя). Аз с тройката летя, представям си 5 как е... Но както вече казахме, не му е това проблема на 5 - висока цена на фона на малко подобрения от 3 и 3Т, копиране... Колко страници още ще си говорим едни и същи неща? Нали уж слушаха желанията на потребителя? От горната анкета не излиза тази сметка. Просто искат възможно най-голяма печалба на фона на възможно най-малко инвестиции. Което е нормално в бизнес света, но лично мен като потребител не ме кефи - скипвам 5 и ако в 6 не покажат нещо, което си заслужава... Различни марки бол.

OnePlus 3 64Gb

Аз лично не мисля че тестовете са фалшиви.И не съм фен на самсунг.Много исках да си зема шиоми но и там нещата са зле.Просто телефона, който зех се оказа добре откъм цена/качество в тоя момент.Това дали ще ми отвори еди кво си с части от секундата по-бързо няма значение.Жалкото е че примерно във флагман на една компания за 2016 има повече отколкото във xiaomi и oneplus за 2017. Хайде отворете си очите най-после и да ,не става въпрос за фенщина.По-голям дисплей като резолюция не е добре и аз го ползвам на full hd,ама е добре да го има,слот за карта памет също,ама е по добре да го има както и да не изреждаме сега всички неща.Не става въпрос за марката,вътре чарковете вече са почти идентични,и какво остава един дизайн и едни екстри ,щото секи може да го рутне и да го направи да прилича и на червената шапчица ако иска.По-голямо значение има вече и поддръжката ако разбира се решите да го оставите сток.Така че аз лично както и много други смятаме че колкото повече толкова повече.Да ама не да ви замажат очите с едни 6 или 8 рам и с добра камера но без оптична стабилизация,липсата на това -онова и така нататака.Нещата вървят на фенщина също както на ябълките.Да ще си го купа ама щото това е еди кво си а не щото може/или не може да направиш нещо с него.И да ще има и хора ,които да пишат негативи това не е ода за oneplus а просто тема за определен телефон.
И плюс това китайските суперфонове вече зеха да настигат поцена останалите.Имах мейзу мх4 ,2 години и батерията му замина тотално,смених я с чисто нова сега от 10% до 0 пада за около 6 секунди.На жената мейзуто м1 ноут му се скапа батерията преди моята,познайте кога пак ще си купя мейзу(говорим за чисто нови телефони).

(2017-06-25, 11:56:33)e34v8 написа:  Съвсем показателни са си тези тестове. Успокойте се!

Показателни за какво точно? За това кой телефон ще отвори дадено приложение 1 секунда по-бързо? Sure. Ако това има някаква полезна стойност за който и да е - показателни са. Но освен ако нямаш двете устройства (в случая трите) едно до друго, за да ги сравниш лично, някак си смисъла от всичко това ми се губи.
За мен тези тестове са нищо повече от губене на време и не са показателни изобщо. Преди да си втълпите някви неща - хич не ме интересува дали Самсунг губят или не. Със S7e съм и знам, че не е нито най-бързия, нито най-плавния телефон. And that's ok. 
Първо - хардуера на различните устройства не е еднакъв, което напълно обезмисля теста из основите му. В момента сравняваш круши и ябълки.
Например една от причините 1+3Т да беше толкова бърз (предполагам, че с 1+5 положението е същото) е защото OnePlus режат анимациите страшно много (особено при отваряне на приложение). В xda наскоро имаше тема дискутираща именно бързината на миналогодишния флагмен и имаше доста интересни точки. От друга страна Samsung не режат никакви анимации и цялото устройство се усеща "по-бавно" създавайки илюзията че е по-зле оптимизирано. Което не е задължително да е вярно.
Още един пример защо тези тестове са пълна глупост - 3T е по-бърз от Pixel-а. Отваря приложения по-бързо, държи повече в паметта и т.н. И? Какво по-точно ни показва това? Нищо. Пиксела е по-плавното устройство от двете и се усеща по-добре като работа.



Но колкото повече ревюта чета и гледам за телефона, толкова повече не ми харесва. Абсолютно копие на Ябълката - 1:1. Като почнеш от дизайна, през lift-to-wake, до самия интерфейс на камерата. Крали са безсрамно много. Камерата сама по себе си също не е абсолютно нищо особено. Като цяло, за да не казвам че е по-слаб модел от миналата година, то поне смяната от 3Т към 5 е абсолютно безмислена. Същия екран, същата батерия, идентичен софтуер, единствената основна разлика е въпросната двойна камера, която се оказа нищо повече от gimmick. Браво на OnePlus (:

Trust nobody who smiles before 10am...

(2017-06-25, 12:24:22)consult написа:  Аз лично не мисля че тестовете са фалшиви.И не съм фен на самсунг.Много исках да си зема шиоми но и там нещата са зле.Просто телефона, който зех се оказа добре откъм цена/качество в тоя момент.Това дали ще ми отвори еди кво си с части от секундата по-бързо няма значение.Жалкото е че примерно във флагман на една компания за 2016 има повече отколкото във xiaomi и oneplus за 2017. Хайде отворете си очите най-после и да ,не става въпрос за фенщина.По-голям дисплей като резолюция не е добре и аз го ползвам на full hd,ама е добре да го има,слот за карта памет също,ама е по добре да го има както и да не изреждаме сега всички неща.Не става въпрос за марката,вътре чарковете вече са почти идентични,и какво остава един дизайн и едни екстри ,щото секи може да го рутне и да го направи да прилича и на червената шапчица ако иска.По-голямо значение има вече и поддръжката ако разбира се решите да го оставите сток.Така че аз лично както и много други смятаме че колкото повече толкова повече.Да ама не да ви замажат очите с едни 6 или 8 рам и с добра камера но без оптична стабилизация,липсата на това -онова и така нататака.Нещата вървят на фенщина също както на ябълките.Да ще си го купа ама щото това е еди кво си а не щото може/или не може да направиш нещо с него.И да ще има и хора ,които да пишат негативи това не е ода за oneplus а просто тема за определен телефон.
И плюс това китайските суперфонове вече зеха да настигат поцена останалите.Имах мейзу мх4 ,2 години и батерията му замина тотално,смених я с чисто нова сега от 10% до 0 пада за около 6 секунди.На жената мейзуто м1 ноут му се скапа батерията преди моята,познайте кога пак ще си купя мейзу(говорим за чисто нови телефони).
Харесва ми разсъждението ти и затова искам да те питам към кои марки/модели, ми препоръчваш да се насоча, защото искам да си купя нов смартфон.
За последно имах Alcatel one touch Idol 6030X и за мен това беше един от малкото добри устройства със съотношение цена/качество, а дизайна беше на много високо ниво, но след 2,5 год. батерията му се скапа. Набелязах си няколко модела - OnePlus 3 или 3T (и двата модела са 5.5 inch. , а изискванията ми са под 5.2 inch), Xiaomi Mi 5 или 5s (проблемът при Xiaomi e напълно неузнаваем android със MIUI интерфейс... предпочитам максимално по-чист интерфейс, като на google-пикселите или oneplus-моделите), Motorola Moto G5 (досега този модел е фаворита ми), Huawei P10 (като цена е доста скъп, но не колкото S8 или Google Pixel) ...

За избор на телефон си има раздел, препоръчвам да си пуснеш там отделна тема.

 

@e34v8 като гледам ти ги имаш и 3 (Samsung Galaxy S8, HTC U11 и OnePlus 5) Big Grin
И за какво фенство ми говориш, Samsung и Apple са се доказали отдавна, а OnePlus тепърва почват да влизат при големите и почнаха да копират, ако ти харесва това добре, ти самия нямаш OnePlus, а имаше Samsung Galaxy S6 и се чудеше за Samsung Galaxy S8, а взе Samsung Galaxy S7, защо ли?
И когато OnePlus достигнат Samsung и Apple ми се обади.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

(2017-06-25, 10:18:03)dp4u4umi6ev написа:  ПС: На мен ми харесва и съвсем други неща различни от визията и синтетиката ме държат от него далеч.

Липсата на OIS... 1+5 е пълен оксиморон. Подобряват камерата, махат стабилизацията. Like, seriously? Докато гледах представянето чаках възможността да го поръчам ама като видях какво липсва... Сега, 5 дни по-късно, още го умувам. То и моя телефон няма ОИС, но за него платих 300 долара, а 1+5 ми излиза точно двойно (като взема и 2-3 аксесоара). И сигурно още месец ще го умувам....

Huawei Mate 10 Pro

OnePlus 5 се очаква да излезе в още един цвят : https://www.gizmochina.com/2017/06/23/on...g-reveals/

 

Ммда. Както казах,  положението придобива смешен характер.  Къде ли съм чувал "... на мен това не ми е важно... онова няма значение...". Всичко, което е в ползва на друг телефон - или не е истина, или се отрича, или се омаловсжава. На Иван не му е важно кой как отваря,  ама пък на Георги може това да му е приоритет.  Защото както каза човечеца в клипа, тук половин секунда, там половин секунда... и усещането за работата на телефона се променя тотално. Ама той сигурно да знае, щом ползва всеки нов телефон. 

Самсунг феновете за пореден път се излагат като малки деца. Не разбраха, че тяхното мнение, техните критерии и предпочитания не се превръщат в закон и за останалите. Единият се скъса да повтаря как не му било  важно части от секундата... накрая бяха 20 ама айде... разбрахме бе човек, повтори го още няколко пъти. Има хора, за които  това е важно. Не се опитвай да омаловажиш дадено предимство. Като не вижфаш нищо за теб в този телефон, не разваляй темата на хората, за които представлява  интерес. 
Другият пък кой се бил доказал... това не знам как да го коментирам. Звучи невежо това да е единственият ти критерий. Защо съм взел С7? Защото така съм преценил и ми трябва малък телефон, а пиксела не се продава у нас. С8 ми дойде голям за съжаление, иначе също е страхотен. 

Всички имаме различни изисквания. Иначе щеше да има само един модел телефони, един модел кола...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Камерата на OP5 е посредственна. Уви.
Пробвах я и не останах доволен. Даже и на мнооого светлина. Мазало, обще взето.
Sad

Общо взето единственото хубаво нещо е, че е бърз.Всичко друго е посредствено - камера, дисплей, изкопиран дизайн, липса на защита от вода и прах..

(2017-06-25, 20:07:34)hglr123 написа:  Камерата на OP5 е посредственна. Уви.
Ако проблема е софтуерен, стискай палци с бъдещи ъпдейти да я оправят.

 

(2017-06-25, 21:36:02)NoMaD написа:  Ако проблема е софтуерен, стискай палци с бъдещи ъпдейти да я оправят.

Дано, ама надали. Epic Fail е камерата в момента.

Я качи най-лошата и най-добрата снимка с,която разполагаш...Ако ти е възможно разбира се.

Какъв спор само е настанал! Революция даже!

Всеки си има нужди от индивидуални неща и преценя за себе си. Да, най-добър няма, скоро няма и да има...може и никога да няма.

5 е добре. Тъпо е че изкопираха толкова много. Бокето е трудно да го докараш с камера на телефон, но е далеч от това на айфона. Вижда се на клиповете(не само в 1-2 клипа). Естествено това не е най-важно, но все пак наблегнаха на тази функция на представянето. OIS липсва и е много странно, предвид ъпгрейда на камерата. Тенденцията е за сега върви към двойните камери. Самсунг може би скоро също ще се позиционират в този сектор. Smile

Бързодействие: не се и съмнявам. Там ще се справят подобаващо. Това е една от основните идеи на компанията.

Представянето според мен беше доста посредствено. Все едно са се събрали 4-5 човека в тъмна стаичка и си говорят за апарата. Малко повече спектакъл трябва за публиката. Smile Нали бизнес правят!? Или продават само на приятели!?
Това се свежда до бизнес, не просто да кажеш "ами аз направих така, защото така".
Трябва малко време да усетят как се случват нещата.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

Като ползвател на марката и аз останах леко разочарован от показаното. Ако оставим дизайна на страна какво остава .. едно ново поколение процесор и нова камера. Процесора няма какво да му коментираме, но около камерата се вдигна доста шум и маркетинг. Разглеждах семпли .. е не е нещо кой знае какво, още повече че липсата на OIS е голям минус .. после се оказа че оптичния зуум не бил баш х2 ами х1.65 .. дисплея ми харесва от 3ката, но можеше да вдигнат резолюцията. Много се надявах и да му сложат някой IP сертификат, но уви ... и като сложим накрая по-високата цена интереса ми наистина се изгуби. Жалко.

2те камери и боке ефекта Хуавей го използваха като маркетингов трик още преди година .. та и това вече се поизтърка

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB

(2017-06-25, 21:58:59)hglr123 написа:  Дано, ама надали. Epic Fail е камерата в момента.

Знаете ли кога @hglr123 ще качи снимка,направена с този телефон ?
Никога ! Той повече няма и да се появи.
Това,че камерата на телефона не е най-добрата е така....Поне не е на нивото нито на 7 Plus,нито на Pixel-а,но чак пък да е "epic fail" !?!?
Ето това имах предвид,когато написах,че присъдите се издават от хора,които са виждали телефона само на снимка.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)