Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 - слухове, спецификации, коментари
#51

Може би в голяма част от времето, със сигурност нощем, можем да зареждаме с бавно зарядно, за да жалим батерията, но от друга страна, батерията е в гаранция. Добре, да кажем, че някои си ползват телефоните и повече от две години, така че ще им е важно тя да е читава и след изтичането на гаранцията. Просто има ситуации, в които всеки има нужда да дръпне 20-30-40% за до половин час. И, разбира се, не всеки има старо зарядно, защото обикновено продава телефона със зарядното. Може от някой счупен стар, да, то може и от компютъра или контакт с USB. Но този ход със сигурност не е с екологична мярка. Те така утре ще измислят модуларни телефони и ще кажат: "ма ако ви трябва камера, свалете си от предния модел". Учудващо, че пестят от толкова евтин компонент. Но са наясно, че немалко потребители сега са със зарядни от 10, 15, 18, 20, до 30 вата, а бъдещите флагмани и изобщо телефони, ще поддържат доста по-бързо зареждане (каквото вече има), батериите току-виж минали стабилно 5000 милиампера - щеш-не щеш - ще идеш да си купиш зарядно и то ще е на прилична цена, защото борейки се за екологията, те няма да намалят производството на такива.
Аксесоари
#52

Точно това визирам, че като дръпнеш 20-30-40% за 30мин. си дръпнал реално 10% и всичко това заради бързия заряд.

Samsung Galaxy Note II GT-N7100
#53

Като чета тука, по-добре да правят каквото си искат, че камо гледам, всеки е с различни претенции, хора, все искат това, което нямат, та да махнат зарядното и слушалките, пък който иска да си купува бавно, бързо, безжично, така поне да са не карате.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#54

Дали няма да дойдат времената, в които смартфоните ще се продават в отделни пакети/кутии и всеки да си го сглобява сам-няма такъв кеф.
В първата кутия ще е само платката-тя ще е най-скъпа. Може човек да си я купи и да си я сложи някъде за красота примерно, steampunk стил.
Втория пакет ще е самият телефон, но с всички панели за него.
Третия пакет ще е с основната модулна камера, която ще е 500 мегапиксела, но новият модел обещава 1000 мегапиксела.
Четвърти пакет-широкоъгълна камера.
Пети пакет-ULTRA широкоъгълна камера.
Шести пакет-лукс калъфи по избор
Седми пакет-ULTRA БЪРЗО зарядно
Осми пакет-обикновено , бавно зарядно
Девети пакет-USB кабел към зарядното
Пакет 11-батерия, обикновена
Пакет 12-батерия-тънък панел, 10 000 мАh
Пакет 13-книжки с инструкции
Пакет 14-слушалки, обикновени
Пакет 16-слушалки, ULTRA ЯКИ, Bose
Пакет 17-кърпичка за забърсване, обикновена
Пaкет 18-ULTRA кърпичка за забърсване, GUCCI/Versace
Пакет 19-ULTRA предпазна маска от "пандемията"
И кутия номер 20-кутията за самия телефон, ако също искаш

Така всеки човек сам ще си избира какво иска да си купи и какви екстри да добави за телефона си, а не каквото му пробута производителят.
И моля, тази велика идея да не се краде от мен от водещите производители!
Аз съм автора й, всички права запазени!
#55

(2020-10-28, 13:18:29)kijelmi написа:  Точно това визирам, че като дръпнеш 20-30-40% за 30мин. си дръпнал реално 10% и всичко това заради бързия заряд.

Е не е баш така. Ако си на 10% предпочиташ да включиш с 5-ватовото включиш за 20 мин. или с 20-ватовото...

Обсъждаме не как да си зареждаме батериите, не вида зарядно в комплектите, а изобщо премахването на такова.
#56

Някой може ли да ми обясни, защо след като Apple вземат някакво решение, както в случая на 3,5мм жак и сега за зарядното, всички останали трябва да ги последват? Добре, да речем, че по-малките компании ще ги разбера, махат зарядното и се надяват да направят някаква печалба от допълнително зарядно ( все още не намирам логиката, но хайде нека го приемем за вярно ) но тук говорим за САМСУНГ, компания, която има по-голям пазарен дял от Apple, печели супер много, да не говорим, че  за тях мобилният пазар не е основен, дори пуснаха реклами, в които се подиграват на Apple, за решението. Самсунг имали всичко в кутията. И след няколко месеца бам пускат s21 без зарядно и слушалки ( ако стане де, за сега са само слухове ) смях в залата. Така и така са надути цените, сложи още 50 долара отгоре и за зарядното, никой няма да разбере, но така като го махат дразнят клиента, хубаво имаме зарядни, ама те дори няма да намалят цените, за сметка на зарядното. Според мен в това решение липсва всякаква логика. Или сега всички ще пуснат зарядни тип MagSafe (който, като идея много харесвам) Big Grin Big Grin Big Grin

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikola.Kolew за това мнение:
  • VikeZ
#57

Самсунг конкретно го прави, защото е толкова голяма компания, че могже да си позволи да бъзика всеки за решения, които тя самата после взима. И предполагам оставят Епъл да тестват доколко са слепи феновете и ако мине успешно номерът - давай!
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • VikeZ
#58

(2020-10-28, 15:46:23)Nikola.Kolew написа:  Според мен в това решение липсва всякаква логика. Или сега всички ще пуснат зарядни тип MagSafe (който, като идея много харесвам) Big Grin Big Grin Big Grin
Аз мисля че това им е целта,като махнат зарядното и постепенно хората да преминат на този тип зарядни,един вид те зарибяват че с това е по добре.Хайде за слушалките да,доста хора не ги използват,пуснаха техни модели да може да си ги продават,но зарядните всички ги използваме,ако не искаш бързото ще ползваш по-стар модел бавно.
#59

Важното е да изкарат читав процесор и камера догодина. Другото не ми е важно чак толкоз

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • divna
#60

Изглежда ще е по бърз от Snapdragon 875 https://www.digital.bg/samsung-exynos-10...22174.html
#61

(2020-10-28, 13:58:02)greensmoke7777 написа:  Дали няма да дойдат времената, в които смартфоните ще се продават в отделни пакети/кутии и всеки да си го сглобява сам-няма такъв кеф.
.............
И моля, тази велика идея да не се краде от мен от водещите производители!
Аз съм автора й, всички права запазени!

Придобивайки Motorola Mobility през 2012 г. Google наследи и проект за модулен телефон, наречен Project Ara. Той предизвика известна шумотевица, но в крайна сметка бе прекратен през 2016 г.

https://www.nit.bg/statii/2015/noviyat-m...-si-kupite

Градски, идеята е велика, но не е твоя.
Тук има видео на прототип.

http://read-bg.com/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0...%B0%D0%BA/

1916 
#62

Бе всички са зависими малко или много. Вижте Samsung с пластмасовите модели, хората почнаха да мрънкат от S3 и със S5 приключи това, после Samsung премахнаха картата памет на Samsung Galaxy S6, хората недоволстваха и с Samsung Galaxy S7 бързо, бързо я върнаха.
А тези, които не послушаха хората като SONY или експеритентираха като LG се видя до къде стигнаха. Но те поне имат силни подразделения и тези мобилните не са им най-големи, та се оправиха и сега пускат добри модели, но HTC нямаха този късмет.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#63

Пак ще е с умрял ексинос и няма да е по-добър от Снапрдрагон.
Бързото зарядно не е никакъв трик.
Зарежда ли телефона за 23мин от 0 до 100, ЗАРЕЖДА ГО, това НЕ е трик.

Батерията си държи перфектно дори и след година, ама Българина все си мислят, че го цакат с топла бира, Е, махането на зарядното си е точно цакане, ама сега се опитвате да се убедите, че не е, луда работа, като се дава опция, била фалшива, като се отнема аксесоар- ТАКА трябва да е, ами такова ни е мисленото, объркано.

Живи и здрави това е най-важното, то и корона вируса е лъжа и Сащ е виновен за всичко и евреите владят света, така е така е...

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • doktorra, Nikola.Kolew, nowhere
#64

(2020-10-28, 08:50:21)fifth_root написа:  Ако това последното ще е дизайнът и представят и модел около 6 инча, най-вероятно ще го взема, защото вече ми писна от тия големи телефони и бях склонен само заради комфортното боравене с една ръка, което хич не е малко, да взема някой Айфон 12 - поне се сетиха, че това липсва на пазара: хем компактно, хем мощно. Андроидските преди бяха на принципа - евтин ли е, значи ще е и малък, а сега все едно какъв е - ще е голям до огромен.
Абсолютно!! И аз се замислих за ябълката ,само заради размера
#65

По повод зарядните и слушалките, ако липсата им редуцира крайната цена, не е ли по-добре клиент сам да избира, дори с помощта на консултант, кое е най-подходчщо за него, при положение, че има такъв богат избор?..
Сори за дългото изречение.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • divna
#66

Аз също нямам драма със зарядното извън кутията. Действително се генерират огромни количества "отпадъци", за които хората не си дават сметка, и големите компании могат да поемат социална отговорност в тази посока, да дадат тласък и да наложат тренда. Да, ние се тръшкаме, защото са ни взели нещото, "ни се е полагало "безплатно" Lol "до вчера, но и за зарядното в кутията сме плащали, независимо дали го искаме.

Ако имам избор - ще си дам парите за най-мощното зарядно, а не за някаво си в кутията - там да го има. И не защото всеки път ще зареждам при максимална пощност, а за да имам тази възможност, ако ми се наложи, защото се случва да се налага. Така, че от моята гл.т. - искам да имам избор - какво зарядно да ползвам, защото аз плащам за това - независимо дали го получавам в кутията или го купувам отделно.

Относно слушалките е още по-зле - голям процент от хората - не ги докосат и след време си продават телефона с недокосвани слушалки.

Да, компаниите имат преки ползи, а при Apple това е част от дългосрочната стратегия за iPhone без портове и бутони с насърчаване на продажбата на аксесоари с безжично свързване, но ... има и други ползи.

Факт е, че много компании ще ползват това за контра-аргумент в рекламните си кампании - "Ние продаваме кутия пълна с чудеса!"  Big Grin Big Grin Big Grin  Е... да са живи и здрави и да им върви бизнеса, аз съм по-склонна да подкрепя компания, която поема и социална отговорност .... наред с грижата за доходите на акционерите Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • alexbg67, bajchoni, sapiora
#67

За слушалките и аз се съгласявам, но аз музика не слушам, тези които слушат обаче дали ще се съгласят...не мисля. При зарядното няма как да се съглася, освен ако заради липсата на слушалки и зарядно не направят компромис с цената, а те май не правят. Да ще си купя най-мощното зарядно, но ако съм спестил от липсата на такова в комплекта, то даже вече не трябва да се казва комплект, защото в кутията ще има един гол телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • sapiora
#68

Който обича да слуша музика, надали ще слуша с тези от кутията, по-скоро ще си има скъпи. За зарядните каквото и да кажем, правителствата като се съгласят с аргументите на компаниите, хората какво ще направят, ще купуват зарядни, като стой та гледай.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sapiora
#69

Зарядните компаниите сами ги направиха да са много, флагманите да да са с 60в по слабия модел флагман на 40, а тия надолу падат на 22, че и бавни имат. Та докато има разделение за класовете телефони пак ще е зле. Нещо като с порта да е еднакъв за всички . Трябва и със зарядните.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black
#70

(2020-10-29, 10:50:04)divna написа:   която поема и социална отговорност ....

Казано от теб звучи красиво но ме съмнява да е истина!

Аз съм на обратния полюс и твърдо смятам решението
за адски глупаво..... Поне десет аргумента мога да изброя
но ще е загуба на време а и надали ще убедя теб или някой 
друг колега да си смените мирогледа. 
Първото, което ми хрумва е шантавата идея у дома 4 мата 
да си зареждаме телефоните с едно зарядно, под претекст
да спасим планетата.........???????? 
То сега имаме 6-7 и като потрябват все ги няма или са заети 
а да не говорим, като тръгнем на път или почивка......... Grater

Huawei P 40 Pro    Angel
[-] 2 потребители изказват благодарност на doktorra за това мнение:
  • divna, VikeZ
#71

Имам зарядни от кутиите на S8+, от P30 Pro, от Note 10+, от Pixel 4XL, както и две безжични - едно на Huawei и едно на Samsung. Трябват ли ми още? Мъжът ми си има неговите, децата техните, отделно е купил някакви китайски - в едно боцкаш 4 кабела (като пътуваме да използваме 1 контакт) ... Зарядни да искаш и кабели в къщи ...

Общо взето - дали следващият ми телефон ще има зарядно в кутията, което няма да е мощно (и кой знае колко по-по-по от моите) - все тая - аз такива си имам, а те не се развалят - след всеки телефон - зарядното си остава Smile

Но хората възприемат зарядното в кутията, като бонус, подарък, а то не е. Плащат си го и го получават - независимо дали им трябва.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • alexbg67, doktorra
#72

(2020-10-29, 23:08:07)divna написа:  Но хората възприемат зарядното в кутията, като бонус, подарък, а то не е. Плащат си го и го получават - независимо дали им трябва.
E, сега ще си го плащат, но няма да го получават. Цените няма да паднат с махането на зарядно и/или слушаки. Ще паднат разходите за производителя, от което крайният клиент няма да има никаква файда.
Клиентът трябва да иска максимумът за парите си. В противен случай е станал жертва на пропагандата а. к. а. маркетинг.



Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 4 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • doktorra, milss, sapiora, vovalinder
#73

Samsung "обещаха" ниски цени а Galaxy S21 - от някъде нещо трябва да се спести. За Z Fold 2 си спазиха обещанието - да видим как ще е с S21. Ultra-та няма да е евтин, за него едва ли ще пестят. Но за S21 по-скоро "да" - гластик гръб, по-слаб процесор, пък може и без зарядно Smile

Над силата е само умението да я владеем!
#74

Разбира се, че Samsung ще спестят, ако си купувам телефон за първи път, какво, трябва да искам от съседа ли или пък ако имам iPhone и взема Samsung какво правим, трябва да купувам отделно, обещали ни били.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • sapiora
#75

Ми шси го купиш отделно, толкова ли не го разбра?!!

ПП
Предполагам ще помислят и за малоумниците с подходящ надпис: Charger NOT Included! Световна практика при продажба на уреди, ползващи батерии например...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • borandi, divna, mcmxiii
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)