Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel и Pixel XL официално представени

По-вероятно е да не могат да произведат достатъчно....В Щатите се предлагаше ексклузивно от Verizon,в Англия от ЕЕ....Дори и в момента в UK ще трябва да чакаш до 17/04 за 32 GB-та,ако искаш отключен телефон....То не,че не можеш да си отключиш,но това е за друга тема.
А тази се разводнява по обясними причини....Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Аксесоари

Колеги, сериозно ли смятате, че ако Гугъл ИСКА, не може да стъпи на някой пазар или пък няма да може да произведе 20млн. бройки от нещо (каквото и да е то)?! Приемете, че има неща, които вие (а и аз също) не знаете и не разбирате. Това, в което съм сигурен, е че никой от пишещите в темата няма да го назначат нито в маркетинговия, нито в развойния отдел на Гугъл. Само като ни прочетат постовете...

Pixel XL / Android 9 Pie

Така е, обаче аз като клиент искам да си го купя. В момента не мога и за мен вината е в Гугъл. Не ме интересуват нито стратегиите им, нито политиката им, нито проблемите им... нямам участие в компанията. Накрая равносметката за мен е, че телефона ми харесва, а не мога да си го купя в БГ, официално с гаранция, на нормалната му цена. Не трябва се ровим в причините и да рационализираме защо така, защо иначе. Това няма да ни помогне, а и не са наши проблеми, че да ни интересуват. За мен "телефонът го няма в БГ" = вина на производителя (в случая Гугъл/хтц).

Oneplus/oppo да не са с по-големи възможности?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Китай и Индия са големи пазари, но пък трудни. Например в Индия, правителството за да осигури достъп до този голям пазар за компании от ранга на Google и не само, иска те да върнат жеста с разкриване на работни места и производство на поне част от продаваната продукция на местна почва. И това общо взето важи за всчки компании, които се опитат да предложат на местния пазар някакъв що годе високотехнологичен продук. В което няма лошо, голям интересен пазар, правителството се опитва по някакъв начин да привлече инвестиции. По тази причина Apple ще строят завод в, който ще произвеждат iPhone SE, за да могат да останат на пазара. Google не са производител на хардуер, и това може да е обективна причина за тях и въздържанието им на този пазар към момента.

Подобно е и положението в Китай, там пък правителството редовно спира или ограничава доста от услугите на Google за сметка на местни играчи. Трудно се пробива на пазар в който директно срещу теб играе държавата и то доста често ва-банг. Все пак този телефон без услугите на Google е като всеки друг на пазара само, че два пъти по-скъп, примерно!

★ ММ  &  iOS ★

Нас какво ни интересува Гугъл каква полотика имат и чий пазари гледат.Те произвеждат продукт само с една единствена цела, както всеки на тозо свят, а именно да го продаде.Какво й пука дали тези 750$ ще дойдат от джоба на Джон,Фридрих,Насакото Яката или Бай Страше от Люлин.Да ограничаваш продажба за сметка на други продажби на едно и също нещо.Явно съм тъп нищо, че съм магистър Финанси!

XIAOMI MI5S..

alex.stankov, това е полезна информация, наистина. И на мен ми е интересна, понеже се интересувам от мобилните технологии. Но какво общо има с отсъствието на pixel телефоните на БГ пазара? И дори и в БГ а има някакви пречки, защо потребителите трябва да ги интересува? Като разберем и знаем еди какво си, това ще промени ли факта че не можем да си купим телефона? Всички компании могат да продават тук. Не ги оправдавам Гугъл, колкото и да съм им фен.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

(2017-03-27, 14:23:05)bobyn написа:  Колеги, сериозно ли смятате, че ако Гугъл ИСКА, не може да стъпи на някой пазар или пък няма да може да произведе 20млн. бройки от нещо (каквото и да е то)?!

Демек твърдиш, че Гугъл НЕ ИСКА да си продава телефоните на световния пазар и да получава повече brand recognition?? Очевидно има някакви спънки, които им пречат да го направят това и мога пари да сложа, че една от тези спънки не е защото НЕ ИСКАТ. Да се твърди подобно нещо е меко казано налудничево. Да не си предлагаш продукта на 90% от света е минус, независимо от това (както ти каза) няколко форумни анализатори какво си мислите.
Аз живея в Германия и имам достъп до телефона по официални канали. За мен не е проблем. Ама ако някой живее в Холандия? Франция? Италия? Или тях кучета ги яли? 
Продължаваме да обсъждаме глупости - лимитираната достъпност на телефона си остава by far най-големия му минус, наред с необосновано високата цена.

Trust nobody who smiles before 10am...

(2017-03-27, 15:12:54)vladislavpasha написа:  ...Какво й пука дали тези 750$ ще дойдат от джоба на ....

Именно не им пука за тези $750 ... Прогнозите са за 6 милиона броя или 3,8 милиарда от продажби на пиксел през 2017г. ... Смешна сума на фона на приходите от останалите има дейности ... Гугъл си вади парите от услуги които вървят към устройствата ... Факт, е че по нашите ширини сме способни да дадем 1000+ лева за телефон и да го "глезим" с калъф за $1 и да се скръндзим за платено приложение от 1-2 лв ... Гугъл не печелят от услуги по нашите ширини ... за тях сме н-та категория и не им пука за "клиента" тук дето ще купи устройство а към него няма да купи облак за по $115 на година или още 5-6 услуги за по 50-60 гущера всяка на година ...

(2017-03-27, 15:19:30)smiley написа:  .......наред с необосновано високата цена.
Цената беше висока октомври....Сега си е съвсем нормална...Smile


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Цената и към този момент въобще не нормална на устройството за тези, които трябва да си я изработят, а не да бъдат спонсорирани от мама и тате.

 

(2017-03-27, 15:12:54)vladislavpasha написа:  Нас какво ни интересува Гугъл каква полотика имат и чий пазари гледат.Те произвеждат продукт само с една единствена цела, както всеки на тозо свят, а именно да го продаде.Какво й пука дали тези 750$ ще дойдат от джоба на Джон,Фридрих,Насакото Яката или Бай Страше от Люлин.Да ограничаваш продажба за сметка на други продажби на едно и също нещо.Явно съм тъп нищо, че съм магистър Финанси!

Google са компания която продава услуги, Pixel е само един имиджов придатък към портфолиото им. И да има значение от къде ще дойдат парите, Фридрих и Джон ще си купят облак, ще се абонират за Play Music, ще използват активно Google Now и т.н. Това носи приходи на Google, а не продажбата на устройства. Бай Страше от Люлин, ще си купи телефона и ще ходи да чопли приложения от 4PDA, ще си спре локацията да не му хаби батерията, ще деактивира половината от приложенията и услугите по същата причина, щото му не требват и т.н. В този ред на мисли Бай Сташе от Люлин не е интересен клиент за Google. Това е нагледен урок как можеш да печелиш милиарди от безплатен проект като Андроид. И ако толкова години горната схема не ти е станала ясна, язък за магистратурата по Финанси.

★ ММ  &  iOS ★

(2017-03-27, 15:46:17)tonkata07 написа:  Цената беше висока октомври....Сега си е съвсем нормална...Smile


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Няма такова нещо. Цената сега, спрямо Октомври е паданала с не повече от 20ина евро от Google Store-а. Пиксел XL 128 гиги продължава да е над 1000 евро. Базовия модел е 759 гущера. Абсолютно необоснована цена (и преди да го споменеш, ако S8 струва толкова и за него ще недоволствам).
Пак те хванах да говориш без да провериш (само забрави да споменеш Самсунг тоя път) (:

Trust nobody who smiles before 10am...

И кой говори за спад ? Октомври цената беше скандално висока и Google бяха единствените,които си позволиха да продават на цените на Apple,а това дори и Самсунг не си го позволяваха....Smile
Сега на фона на цената на U Ultra,на Huawei,на слуховете за цената на S8,си е напълно нормална....Защо трябва да е по-ниска ? Имате ли някакво логично обяснение ?Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Не, няма, а и не трябва да има. Финансовия пазар, както и цените, не винаги зависят от твойта логика в случая.

 

Така е финансовия пазар не зависи от моята логика, но решението какво ще си купя изцяло зависи от моята логика в случая ... В тази връзка трябва да има някакъв баланс между логиката на финансовия пазар и логиката на купувача/потребителя/жертвата ...

То и на мен Vertu ми идва малко скъп,но не мрънкам,а просто не си го купувам....И дори не коментирам цената....Не виждам защо в продължение на 5 месеца повтаряте едно и също ?
Скъпо,та скъпо....И ? Да не би да намалихте цената с мрънкането си ? Има достатъчно марки и модели,избирате,купувате и не се занимавате с останалите.
Аз разбирам,че всеки изказва мнение и има право на това,но да се повтаря едно и също през три поста е безсмислено мисля...Или пък греша ?



Sent from my Pixel XL using Tapatalk

(2017-03-27, 16:35:44)tonkata07 написа:  И кой говори за спад ? Октомври цената беше скандално висока и Google бяха единствените,които си позволиха да продават на цените на Apple,а това дори и Самсунг не си го позволяваха....Smile
Сега на фона на цената на U Ultra,на Huawei,на слуховете за цената на S8,си е напълно нормална....Защо трябва да е по-ниска ? Имате ли някакво логично обяснение ?Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Значи цената Октомври е била висока, защото само Google си позволиха да конкурирант Apple в това отношение, ама сега като се появиха и други модели на подобни цени значи е ок?  Facepalm1 Хахахаххахахаххахххахах. Логика един път.

Дано възможно по-малко хора мислят като теб, че тогава компаниите ще почнат да слагат едни цени от по 2000 евро за телефон и ние в захлас ще пляскаме и радваме на глупостите които вършат.

Trust nobody who smiles before 10am...

Да ! Точно така !
Тогава изглеждаше висока на фона на цените на останалите флагмани от 2016г...Сега обаче си е съвсем нормална пак на същия фон(2017)....Кое е смешното в случая ?Smile
Време е да разберем,че ще има бутикови модели като цена(без значение дали ще е оправдана) и ще има ширпотреба,които обаче ще стават все по-малко !
Те(компаниите) вече започнаха да слагат цените така,че свиквайте !Smile


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

(2017-03-27, 15:33:15)bodonance написа:  Именно не им пука за тези $750 ... Прогнозите са за 6 милиона броя или 3,8 милиарда от продажби на пиксел през 2017г. ...

Google shipped 552,000 Pixel phones in the fourth quarter.  - Удвоили са си бюджета за TV реклама по празниците, явно не им пука... Прогнозите за 2016 бяха 3-4 милиона продадени бройки...

How Google Blew It With The Pixel And Pixel XL

(2017-03-27, 16:35:44)tonkata07 написа:  И кой говори за спад ? Октомври цената беше скандално висока и Google бяха единствените,които си позволиха да продават на цените на Apple,а това дори и Самсунг не си го позволяваха....Smile
Сега на фона на цената на U Ultra,на Huawei,на слуховете за цената на S8,си е напълно нормална....Защо трябва да е по-ниска ? Имате ли някакво логично обяснение ?Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Може би телефона е на година вече, а държи цена като за таз годишен телефон страх ме е като излезе 2рата генерация на пикселите на каква цена ще са предполагам на 1 500€ ?

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO

(2017-03-27, 18:12:45)Gosho223 написа:  Може би телефона е на година вече, а държи цена като за таз годишен телефон страх ме е като излезе 2рата генерация на пикселите на каква цена ще са предполагам на 1 500€ ?

Не бе, споко... те ако пуснат втората генерация пиксели на 1500 евро, ще има и други производители които ще пуснат телефони на същата цена и всичко ще е ток и жици, няма проблем.

Понякога имам чувството, че пишете някакви измислици само да пораждате скандали, без реално да се замисляте какво говорите.

Trust nobody who smiles before 10am...

19,8 милиарда приходи от реклама и насоченост в търсенето и 22,45 милиарда приходи от кликвания върху реклами ... от андроид печелят още и не лошо ... облаци, музики... патенти ...
Телефоните с техните 5-6 милиарда не са им основен приход ... ама 'що да се отказват от него като го има ... И да 'що да не удвоят бюджета след като само за черния петък пиксела отбеляза 112% ръст в продажбите а самсунг 36% и епъл 7% ... Пазарят се пикселите и пада някой пара за почивки на бахамите за шефовете ...
Тонка сега тази цена би била нормална за пиксел 2 но не и за първия ... Ширпотребата на самсунг, хтц, хуяговей или гугъл все е ширпотреба ...

В днешно време се прави бизнес с цел печелене на парички и вече почти никой производител на каквато и да е технология не го интересува качеството, а само числата $$$.
Качеството пада, а цените се вдигат и това започва да се усеща от началото на новия век, а към 2020 г. алчността на висшите хора ще премине постепенно в нови измерения и така докато не се самоунищожим и изчезнем напълно от лицето на земята.

Каквото и да дойте света ще му се радва, ние ще го плюем и ще сме доволни от живота.Всички топ корпораций в света трябва да назначават специалисти по всичко от БГ.

XIAOMI MI5S..

(2017-03-27, 14:39:19)e34v8 написа:  Така е, обаче аз като клиент искам да си го купя. В момента не мога и за мен вината е в Гугъл. Не ме интересуват нито стратегиите им, нито политиката им, нито проблемите им... нямам участие в компанията. Накрая равносметката за мен е, че телефона ми харесва, а не мога да си го купя в БГ, официално с гаранция, на нормалната му цена. Не трябва се ровим в причините и да рационализираме защо така, защо иначе. Това няма да ни помогне, а и не са наши проблеми, че да ни интересуват. За мен "телефонът го няма в БГ" = вина на производителя (в случая Гугъл/хтц).
Всъщност можеш, защото живееш в страна от ЕС. Сред основните задачи на Европейския съюз е осигуряването на вътрешен пазар, който обхваща пространство без вътрешни граници, в което е осигурено свободното движение на хора, СТОКИ, услуги и капитали. И заповядай примерен линк.

(2017-03-27, 15:19:30)smiley написа:  Демек твърдиш, че Гугъл НЕ ИСКА да си продава телефоните на световния пазар и да получава повече brand recognition?? Очевидно има някакви спънки, които им пречат да го направят това и мога пари да сложа, че една от тези спънки не е защото НЕ ИСКАТ. Да се твърди подобно нещо е меко казано налудничево. Да не си предлагаш продукта на 90% от света е минус, независимо от това (както ти каза) няколко форумни анализатори какво си мислите.
Аз живея в Германия и имам достъп до телефона по официални канали. За мен не е проблем. Ама ако някой живее в Холандия? Франция? Италия? Или тях кучета ги яли? 
Продължаваме да обсъждаме глупости - лимитираната достъпност на телефона си остава by far най-големия му минус, наред с необосновано високата цена.
Първата и според мен очевидна спънка е рентабилността. Какъв им е зора на Гугъл да направят сериозната инвестиция, необходима да стъпят конкретно на българския пазар, когато е ясно, че продажбите ще се измерват в двуцифрени числа месечно?! По въпроса с другите цитирани от теб държави можеш сам да си провериш дали ги има в техния Амазон (жокер - да, има ги).
(2017-03-27, 16:02:14)alex.stankov написа:  Google са компания която продава услуги, Pixel е само един имиджов придатък към портфолиото им. И да има значение от къде ще дойдат парите, Фридрих и Джон ще си купят облак, ще се абонират за Play Music, ще използват активно Google Now и т.н. Това носи приходи на Google, а не продажбата на устройства. Бай Страше от Люлин, ще си купи телефона и ще ходи да чопли приложения от 4PDA, ще си спре локацията да не му хаби батерията, ще деактивира половината от приложенията и услугите по същата причина, щото му не требват и т.н. В този ред на мисли Бай Сташе от Люлин не е интересен клиент за Google. Това е нагледен урок как можеш да печелиш милиарди от безплатен проект като Андроид. И ако толкова години горната схема не ти е станала ясна, язък за магистратурата по Финанси.

Супер точно, напълно съм съгласен. С уточнението, че всичко се прави и с по-далечна цел, а не пикселите да залеят Кооперативния пазар в Люлин веднага след излизането си.

Pixel XL / Android 9 Pie
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)