Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Watch GT 2 Pro - Лични впечатления и коментари

Здравейте колеги. Аз от 2-3 месеца съм с GT2 Pro. При мен  проблемът с блутута в автомобила съществува още откак купих часовника. Ако има значение, колата е Опел Astra J с фабричен блутут. Доста се зачетох из нета. В XDA намерих решение на проблема и реших да пробвам. Решението е инсталация на версията Health от Play Market. Версията е стара(10.1.1.312), но при мен работи безупречно без да инсталирам допълнителен софтуер. Дано да съм помогнал на някой, защото това може да е предпоставка за ПТП - в движение да сменяш устройството от телефона.

П.П. Ако има значение с Redmi Note 9 Pro и Андроид 10 съм.

Sony Ericsson Xperia Ray(Root), ASUS MemoPad HD 7, LG G2 mini, Samsung J500F (Root), TV Box Sunvell T95M (Root), Mecool Amlogic S912 Android TV Box (Root), Redmi Note 9 Pro (Root)
[-] 1 потребител изказва благодарност на emoned за това мнение:
  • totko_botko
Цитирай
Аксесоари

Nik4o, проблема с комуникацията в колата изчезва, когато чаовника не е сдвоен с телефона. Проблема не е в телефона, проблемна е комбинацията.

Аз вчера направих експеримент в автомобила, който е Шкода, с устройствата на съпругата ми, които са Хубавей GT3 и телефон Lenovo P2, с един слот за сим карта. И както очаквах - нямах абсолютно никакъв проблем с разговорите в колата, както ви бях казал че и аз нямах проблеми, когато бях с със същия телефон.
Та според мен, комбинацията от телефон Самсунг и часовник Хубавей е проблемна. По тази причина предполагам, че Nik4o ще има същия проблем ако комбинира телефона на жена си Самсунг А40 и часовник Хубавей, и обратно - няма да има никакъв проблем при комбинация телефон Самсунг А49 с чаовник Samsung Active 4.

Колега SXS - има ли нещо общо между часовниците на Huawei и Xiaomi? Учуудвам се че и при твоята комбинация съществува същия проблем, още повече с устройства от една и съща марка.
Иначе колите ги изключвам като източник на проблема.

Между другото, на по-новите Шкоди, след 2020 година, когато изходящия разговор е започнал, от мултимедията на автомобила, до червената слушалка, има съседен тъч бутон със символ клавиатура, който като го натисна и разговора се прехвърля от телефона в колата. Аз също имам такова тъч бутонче, но като го натисна и в колата започва да се чува силно бучене, като раговора си продължава на телефона. Но моята Шкода е с някоя-друга годинка по старичка. Та огледайте се на мултимедиите дали нямате нещо подобно.

(2022-07-15, 06:39:06)emoned написа:  Здравейте колеги. Аз от 2-3 месеца съм с GT2 Pro. При мен  проблемът с блутута в автомобила съществува още откак купих часовника. Ако има значение, колата е Опел Astra J с фабричен блутут. Доста се зачетох из нета. В XDA намерих решение на проблема и реших да пробвам. Решението е инсталация на версията Health от Play Market. Версията е стара(10.1.1.312), но при мен работи безупречно без да инсталирам допълнителен софтуер. Дано да съм помогнал на някой, защото това може да е предпоставка за ПТП - в движение да сменяш устройството от телефона.

П.П.  Ако има значение с Redmi Note 9 Pro и Андроид 10 съм.

Четох за този вариант на разрешаване на проблема, чрез инсталиране на по-стара версия на Health ( да не е 11-та ), както и изтриване на HMS Core ( ако е инсталиран ) , в началото това е работело, но на по-късне етап хората които са опитали този вариант споделят, че вече няма ефект.

А да не би проблема да е във версията на Андроид? Старият ми телефон Lenovo, както и на женатае, e с версия 7, а Самсунга е 11.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Поиграх си малко и установих, че в случаите когато е замесен часовник Huawei то проблема с връзката е налице. С часовникът на съпругата ми (Active 2) няма никакви проблеми, както и с нейния телефон (Samsung A40) и нейния часовник. Но, намеси ли се часовникът ми Huawei GT3, обажданията стават неконтролируеми. Дори имах случай да водя разговор около 15-20 секунди по телефона и ненадейно връзката се прехвърли на мултимедията на колата.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-07-15, 13:27:39)Nik4o написа:  Поиграх си малко и установих, че в случаите когато е замесен часовник Huawei то проблема с връзката е налице. С часовникът на съпругата ми (Active 2) няма никакви проблеми, както и с нейния телефон (Samsung A40) и нейния часовник. Но, намеси ли се часовникът ми Huawei GT3, обажданията стават неконтролируеми. Дори имах случай да водя разговор около 15-20 секунди по телефона и ненадейно връзката се прехвърли на мултимедията на колата.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk

Значи познах без да искам какво ще се случи с двата ти експеримента  Wink
Само дето още не мога да разбера кой е виновен - Хубавея, телефона ли ( този път няма да обвиня само Самсунга ) , или Андроида с по висока версия.
Гледайки това което се случва на екрана по време на изходящ разговор, съм склонен да набедя Хубавея. А какво всъщност се случва - първоначално за около 1 секунда се изписва името на блутуут-а на колата, но след това се сменя на името на часовника, а дефакто разговора минава през телефона, като че ли часовника надделява/удушава усилията на телефона да насочи разговяора към колата. Затова, каквато и програма за приоритет на блутуут да се инсталира на телефона, дефакто часовника я тушира.
Обаче, защо този проблем го няма на телефони с по-ниска версия на андроид, както и при някои марки/модели с андроид 10-11 и т.н.  Bu Bu Bu

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

(2022-07-15, 09:18:03)totko_botko написа:  

Четох за този вариант на разрешаване на проблема, чрез инсталиране на по-стара версия на Health ( да не е 11-та ), както и изтриване на HMS Core ( ако е инсталиран ) , в началото това е работело, но на по-късне етап хората които са опитали този вариант споделят, че вече няма ефект.

А да не би проблема да е във версията на Андроид? Старият ми телефон Lenovo, както и на женатае, e с версия 7, а Самсунга е 11.

Здравей. При мен по този начин засега работи. За съжаление времето за изпитания не е дълго. Имам часовника от около 2 месеца. След понижаване версията на Heath, нито веднъж не съм имал проблеми. 

В руския 4PDA описват заобикаляне на проблема с програмката Bixby. Но последното е само за марката Самсунг.

Sony Ericsson Xperia Ray(Root), ASUS MemoPad HD 7, LG G2 mini, Samsung J500F (Root), TV Box Sunvell T95M (Root), Mecool Amlogic S912 Android TV Box (Root), Redmi Note 9 Pro (Root)
Цитирай

Пичове, тази вечер изтрих актуалната версия на Healt от телефона, като преди това махнах кеша и данните, след това инсталирах от Google Play версията на Healt, която е 10.1.1.312 и проблема с блутуут на автомобила изчезна.
Ще видим до кога ще работи така безпроблемно.
Няма да актуализирам Healt-а докато не разбера че Нубавейците не са си оправили проблема,  в което се съмнявам,  тъй като по форумите чета, че китайците знаят за това още от началото на 2021 година,  но не правят нищо.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

(2022-07-15, 16:32:39)emoned написа:  Здравей. При мен по този начин засега работи. За съжаление времето за изпитания не е дълго. Имам часовника от около 2 месеца. След понижаване версията на Heath, нито веднъж не съм имал проблеми. 

В руския 4PDA описват заобикаляне на проблема с програмката Bixby. Но последното е само за марката Самсунг.
Аз съм с GT3. Тази версия на Health не разпознава моя часовник. Каква е "играта" в 4PDA с Bixby за да се опитам да туширам проблема? В коя секция да търся решението на проблема?

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ето линк към мнението от 4PDA. Колегата прави сценарий с bixby, за звук от определено приложение и поставя условие: ако е свързана мултимедията на колата,  то звука да минава през нея. Не съм го пробвал, защото не съм със Самсунг.

Успех

Sony Ericsson Xperia Ray(Root), ASUS MemoPad HD 7, LG G2 mini, Samsung J500F (Root), TV Box Sunvell T95M (Root), Mecool Amlogic S912 Android TV Box (Root), Redmi Note 9 Pro (Root)
[-] 1 потребител изказва благодарност на emoned за това мнение:
  • Nik4o
Цитирай

Nik4o, Healt 10.1.1.312,  от Google Play,  би трябвало би трябвало да ти разпознае GT3 часовника. При мен първоначално се случи същото,  не можах да намеря GT2 Pro, но впоследствие списъка на часовниците се актуализира и  тогава се появи. Сещам се, че след актуализацията на списъка,  видях и GT3 серията.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Благодаря. Първо ще пробвам с настройка на Bixby -то, по метода от 4PDA.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Сподели след това дали си успял.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Схемата, която предлагат от 4PDA не действа, но Bixby-то се оказа с доста права. Ще си поиграя малко.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk

Според мен на този етап има само едно решение на проблема с Bluetooth връзката с автомобила - нов часовник, различна марка. Китаеца ми Huawei watch GT3 е "железен". Всички опити да му спра bluetooth връзката с телефона, да прехвърля разговора в мултимедията на автомобила или изобщо да му въздействам по някакъв начин се провалиха. Чрез Bixby-то на Самсунга прекъсвам връзката между телефона и часовника, но 2 секунди по-късно часовникът е отново свързан. Единственият начин да се проведе нормален разговор тип "свободни ръце" през автомобила е да изключа часовника.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-07-16, 21:55:37)Nik4o написа:  Схемата, която предлагат от 4PDA не действа, но Bixby-то се оказа с доста права. Ще си поиграя малко.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk

Според мен на този етап има само едно решение на проблема с Bluetooth връзката с автомобила - нов часовник, различна марка. Китаеца ми Huawei watch GT3 е "железен".  Всички опити да му спра bluetooth връзката с телефона, да прехвърля разговора в мултимедията на автомобила или изобщо да му въздействам по някакъв начин се провалиха. Чрез Bixby-то на Самсунга прекъсвам връзката между телефона и часовника, но 2 секунди по-късно часовникът е отново свързан. Единственият начин да се проведе нормален разговор тип "свободни ръце" през автомобила е да изключа часовника.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk

Затова и всички програми които тествах работеха временно, докато часовника не си рестартира връзката отново.
Изтегли си старата версия на Healt от Google Play и си реши проблема временно, а колко ще е времено не се знае.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

(2022-07-16, 21:55:37)Nik4o написа:  Схемата, която предлагат от 4PDA не действа, но Bixby-то се оказа с доста права. Ще си поиграя малко.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk

Според мен на този етап има само едно решение на проблема с Bluetooth връзката с автомобила - нов часовник, различна марка. Китаеца ми Huawei watch GT3 е "железен".  Всички опити да му спра bluetooth връзката с телефона, да прехвърля разговора в мултимедията на автомобила или изобщо да му въздействам по някакъв начин се провалиха. Чрез Bixby-то на Самсунга прекъсвам връзката между телефона и часовника, но 2 секунди по-късно часовникът е отново свързан. Единственият начин да се проведе нормален разговор тип "свободни ръце" през автомобила е да изключа часовника.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
Аз имах проблем с блутут слушалката и часовника и го решавам по този начин. При вас няма ли да се оправи ако изключите тази отметка.    

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

(2022-07-18, 12:20:53)simeonov_74 написа:  Аз имах проблем с блутут слушалката и часовника и го решавам по този начин. При вас няма ли да се оправи ако изключите тази отметка.

При мен това не може да се включи, т.е. винаги е изключено и само когато запоне разговор, тогава е включено.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Проблема е че аз съм с GT 3. Извинявам се че пиша тука. Мислех, че проблемът е общ.
Със старата версия не мога да сдвоя часовника с телефона. Излиза надпис - този часовник не се поддържа. Актуализирайте приложението.


Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk

Поръчах си Samsung watch 4. Този отива при сина (ако го иска). Отделих прекалено много време за един часовник.

Изпратено от моят SM-S906B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nik4o за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Ами честито за новия часовник, дано да останеш доволен от него, макар че и той си има своите плюсове и минуси.
До колкото съм запознат GT3 е с Harmony операционна система и може би затова Healt трябва да бъде изтеглен от техния магазин.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на totko_botko за това мнение:
  • Nik4o
Цитирай

Здравейте!

В събота реших да пиша на Huawei България, не че се надявам да вземат някакви мерки и да си оправят проблема ... Та в тази връзка ви предлагам, който желае също да им пише ето от тук https://consumer.huawei.com/bg/support/c.../email-us/ . Колкото повече хора им пишат, толкова по-сериозно биха се отнесли към оправянето на кашите.

И една молба - тъй като минах на стара версия на Healt, ако забележите че Хубавейците са си оправили проблема, моля да пишете тук в форума, защото най-новата версия определено е по-функционална.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Проблема наистина е доста досаден. Аз към момента единствено прилагам временния fix, който засега ме устройва и рядко ми се налага да го правя. Та като се кача в колата набирам някой номер с автоматично меню и докато тече разговора отивам в bluetooth настройките на Android и за часовкника махам отметката да може да провежда разговори. Така вече часовника не може да се използва за разговори и повече няма проблем при връзка с автомобила и провеждане на разговори през медията на колата. Тази настройка се прецаква и връща на on понякога след като часовника се разкачи от телефона, но не винаги. В този случай просто повтарям горната процедура.

Иначе Bixby се оказа доста полезна. Аз примерно съм си настроил в работата като се connect-не към служебния wi-fi да изключва звука на телефона и gps-а. Като се disconnect-не от същата мрежа ми пуска звука на телефона. Вкъщи при connect към wi-fi изключва gps-а. Като се connect-не към bluetooth-а на колата включва звука и gps-а. Това е особено полезно, защото след като си купух устройство и вече Android Auto-то ми е безжично само се качвам в колата и директно започвам да си ползвам Waze и Youtube music без да пипам телефона за каквито и да било настройки.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

(2022-08-01, 14:43:03)nmnikolov написа:  Иначе Bixby се оказа доста полезна. Аз примерно съм си настроил в работата като се connect-не към служебния wi-fi да изключва звука на телефона и gps-а. Като се disconnect-не от същата мрежа ми пуска звука на телефона. Вкъщи при connect към wi-fi изключва gps-а. Като се connect-не към bluetooth-а на колата включва звука и gps-а. Това е особено полезно, защото след като си купух устройство и вече Android Auto-то ми е безжично само се качвам в колата и директно започвам да си ползвам Waze и Youtube music без да пипам телефона за каквито и да било настройки.

Как се прави това?
Цитирай

(2022-08-01, 14:58:25)Dowper написа:  Как се прави това?

Доста лесно. Създаваш си нова routine и първо в секция АКО избираш при какви условия да се стартира, а после в секция СЛЕД избираш какви действия да се случат.

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

[-] 1 потребител изказва благодарност на nmnikolov за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

Не знам що за фирма са тези Хубавейци, мислех ги за сериозни, но всъщност се оказа че не ги интересуват мненията и проблемите на клиентите им, боли ги онази работа, защото така или иначе продажбите им вървят. Чета по чужди форуми, включително и на Хубавей и става ясно че знаят за проблема, който съществува още от началото на 2021г., но към момента и малкото пръстче не са си мръднали за да го разрешат.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай

Здравейте имам huawei gt 2, доволен съм обаче, след последния ъпдейт се случи нещо. Когато е на зарядно светва и изгасва дисплея и не може да вдигне заряда. Ако не е на зарядно, загрява брутално и изкача надпис че прегрява и се изкключва. На 10 дни от технополис купен. Имал ли е някой този проблем!? Дадох го по гаранция за ремонт, обаче вече 2 седмици не се обаждат.

Alcatel One Touch  Idol3 4.7
Цитирай

Направо го връщай. не е нормално.

The Truth is out there.
Цитирай

Да попитам - някой слагал ли е допълнително стъкло/стъклен протектор на GT2 Pro и въобще има ли смисъл, при положение че е със сапфирено стъкло? Моят часовник го имам почти от 1 година, но по стъклото няма и драскотина, въпреки че е имал досег с други предмети.

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)