Оценете темата:
  • 13 гласа - средно 2.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei - какво се случва след бана от САЩ

(2020-12-04, 14:01:04)T39 написа:  Само да вметна за тези които не си спомнят. Същата дискусия беше при прехода Симбиан Андроид.
Big Grin Big Grin

  Не си спомнят, явно  Smile
Цитирай
Аксесоари

На Android минаха всички, а сега всички ли ще минат на HarmonyOS, първо, че няма смисъл като всичко им е уредено при Android, второ, че не се знае кога ще им наложат забрана. Всяка марка гледа да си синхронизира техните продукти като Samsung с Tizen например, кой ще мине на HarmonyOS, с какво е по-добра от Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Разликата е, че докато Андроид се развиваше, Симбиан умираше, така и Майкрософт си убиха мобилната операционна. Дори Блекбъри умря. То иначе Уиндоус колко хранилка е отнесъл през годините, Линукс колко хвалби, ама нито го измести, нито има някакъв сериозен дял от компютърните устройствата на пазара, при все че дистрота на Линукс има какви ли не.

Не виждам и смисъл от прогнози, нали ще доживеем да видим. Но гугълските услуги току-така трудно ще се настигнат, защото са градени с години и се ползват и за корпоративни цели. В бляновете на разни объркани поклоници на Хуауей, китайските вече са дори и по-хубави, ама в мечтите няма цензура, както е писал поетът.

Точно защото светът не е само Европа, спадът на продажбите е глобален. Хората определят. Ако по някаква причина предпочетат Хуауей - хубаво, ще се развие, ако не - резултатът ще е все такъв и това наистина може да срине компанията.

Американците са кравари и янки, да, китайците са плъхоядци, кучеядци и жълти оризаджии, от които не за първи път тръгват пандемии. Такива определения не помагат откъм доводи и нямат отношение по темата.
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • divna, martoo, NaniG
Цитирай

Може би си прав защото имаше и блек бери ОС и тя умря, а не малко устройства работеха с нея. С хармонито в България се продават под 10 телефона. Маркета е страшно беден. Уиндоус мобайл също не успя да се пребори с андроида, а е създаден от невчерашна компания  - за разлика от хуавей. Затова мисля, че нямат голям шанс в Европа. За азиатския пазар може би ще са номер 1, за това Китай и Индия са достатъчни. За съжаление ние се превърнахме на потребители като европейците и американците. Искаме да купиме нещо, и като махнеме найлона да работи, а не да правиме опити да излъжеме софтуера. Гугъл много добре са си направили сметка с многото и различни безплатни услуги, такива от хуавей не съм чул да има/сигурно защото не ползвам тяхно устройство/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

В Индия Huawei не са фактор, имат около 2,5% пазарен дял там, който пада:

[Изображение: L3qq30B.jpeg]

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Дадох го като пример за голям пазар, те и при братушките не вървят много! След публикуваната от теб статистика прегледах тяхната. Не съм им фен, ама що да няма и нещо различно, на който му върши работа нека си го ползва!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

(2020-12-04, 17:38:48)fifth_root написа:  Американците са кравари и янки, да, китайците са плъхоядци, кучеядци и жълти оризаджии, от които не за първи път тръгват пандемии. Такива определения не помагат откъм доводи и нямат отношение по темата.

Е, през цялото време на казуса с Huawei четем мнения, които са строго субективни и не се базират на никакви факти. Всеки има право на мнение, разбира се, но това не значи, че нечии желания или фантазии имат връзка с действителността.

Китай се надцени, повярваха си, защото партията беше заложила 5 годишен план 2020-2025, който трябваше да се изпълни, независимо дали има предпоставки за това или не. Грешна преценка, това е. Китайците са упорити, това е без съмнение така, и със сигурност ще се прегрупират и ще се опитат да се поучат от грешките си. Проблемът там е, че партийният лидер винаги е прав, което спъва конструктивната критика и възможностите за по-бързо развитие след провал. Обикновено при провал влиза пропагандата, което прави нещата още по-лоши. Тоя филм сме го играли, а отчасти го играем и сега в България.

Cognosce te ipsum!
Цитирай

В Китай комунизмът и ролята на партийният лидер мнооого отдавна не е това, което си представяме ние тук. Просто пословичната им трудолюбивост и целенасоченост поставя нещата на съвсем различна плоскост. За последен път се отколнявам от темата. Мястото на подобни спорове не е тук, но все пак. Краварите са донесли несравнимо повече проблеми на страните по света от Китай. Безброй войни и конфликти. Тази война срещу Хуавей отново е тяхно дело. Отвикнали от нормална конкуренция, се опитват с удари под пояса да си върнат позициите. Американска демокрация в действие.

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 2 потребители изказват благодарност на maktub19 за това мнение:
  • Boby13, doktorra
Цитирай

Eдин риторичен въпрос, защо всички предпочитат бригада в САЩ, а никой не мисли за такава в Китай? Плюем, плюем по форумите, ама на практика ...

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

При милиард и половина са приритали за бригадири, ег@ти примера измисли...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Защото няма нищо интересно в Китай, няма с какво да привлечеш хората, там не е розово, нали ги контролират навсякъде и живеят по точки спрямо нарушенията, кой къде може да живее и къде да ходи.
За екскурзия става, да видиш малко различна култура.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Момчета , казвам истината . Лично аз съм минал през 1 лите модел и 2 флагмана . П9 лите , П10 , П30 . С тях съм от над 4 години . Сори ама ако се обиждате от истината това си е лично ваш проблем а не мой . Просто реших да сменя като цяло и да мина на Айфон . Все пак избора си е мой ама да ме нападате директно с линкове за зелени дисплеи и да ме наричате фен и т.н. е чак смешно и жалко . Не ми се говори колко проблеми имат Хуавей с техните телефони ама ще вземе да се обидите тука всичките . Всеки сам си преценя . Аз без ГМС не мога . Първо , че на работа ежедневно се използват услугите на Гугъл . Второ - всичко ми е синхронизирано с тях (пароли , местоположения , снимки , файлове и какво ли още не) . Няма как просто да започна 5-6 години наново с нещо друго . На някой може и да не им пречи и да не са зависими от Гугъл ама аз съм . Боли ме мене дали е Хуавей , Самсунг , Алкател , Ксаиоми , Айфон . Върши ли ми работа и хареса ли ми UI-то го взимам . Мене ме кефеше как на Хуавей телефоните след почти 2 години вървеше супер бързо както в първият ден ама ъпдейтите направо скапаха нещата . Ако можех да се върна на първите версии на EMUI 9 щях да го направя (или поне EMUI 10 а не 10.1 ) . Камерите са им хубави (но не най-добрите) . Пръстовия също беше добър . Дотам беше . Без гугъл няма как да стане просто (за мене) . Иначе за колегата който със зелените екрани да не му припомням Mate 20 Pro (за да не се обиди и той) . Там беше много зле положението и проблема , че беше хардуер . Аз лично такъв зелен екран нямам . Ама лесно е да се плюе нали ? Типично по български . Още малко и китайски апове може да ползвате вместо гугъл (ама нали са Хуавей , ще го преглътнете) . Вие сте по-зле от Самсунг/Епъл феновете . За една година си пролича колко могат без Гугъл . И ще продължават да падат надолу . Първо продажбите , после обурудването на Хуавей в много страни . Може би ще последват ZTE . Знаем какво стана с тях като им резнаха Гуглето нали ? Няма как една фирма да се бори с световен монопол . Може би след 5-10 години като си напълнят аппгалерите , си оправят EMUI и направят екосистема може и да им се получи !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 3 потребители изказват благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • fifth_root, pepy1, VikeZ
Цитирай

(2020-12-05, 01:39:23)mitko.stefanov написа:  Аз без ГМС не мога . Първо , че на работа ежедневно се използват услугите на Гугъл . Второ - всичко ми е синхронизирано с тях (пароли , местоположения , снимки , файлове и какво ли още не) . Няма как просто да започна 5-6 години наново с нещо друго . На някой може и да не им пречи и да не са зависими от Гугъл ама аз съм . Боли ме мене дали е Хуавей , Самсунг , Алкател , Ксаиоми , Айфон . Ако можех да се върна на първите версии на EMUI 9 щях да го направя (или поне EMUI 10 а не 10.1 ) .
Как да не можеш да понижиш EMUI 10.1 има си приложение,би трябвало да знаеш,и до 9 може да се върнеш.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Musakata
Цитирай

Разбира се, че всеки е свободен да ползва каквото намери за добре и му е удобно. Проблеми с телефоните на Huawei от самото начало до ден днешен не съм имал никакви. Нито аз, нито хората покрай мен. Миграция към гнили ябълкови огризки?! Боже, опази! Такова нещо не бих си причинил никога. Пак казвам, че GMS са ми последната грижа. Синхронизация си правя и с облака на Huawei. С удоволствие ще продължа да използвам продуктите им още дълго време. За Коледа ще получа FreeBuds pro, Mate30 pro за приятелката ми, а през пролетта живот и здраве виж съм се наградил с P50.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 2 потребители изказват благодарност на maktub19 за това мнение:
  • DoryanY, Musakata
Цитирай

Huawei официално обяви, че ще проведе конференция за разработчици На HarmonyOS 2.0 Бета на 16 декември. Подробностите, съдържащи се в прессъобщението на технологичния гигант, включват акцентите и дневния ред на събитието.Mate 40 серията ще бъде първата  която ще бъде обновена с новата операционна система.  https://www.gizmochina.com/2020/12/04/hu...cember-16/
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • doktorra, maktub19
Цитирай

При толкова алтернативи при Андроид, да казваш, че ти липсва при Huawei GMS, и след това да минеш на Ябълката ? Явно там има GMS Smile
[-] 5 потребители изказват благодарност на Boby13 за това мнение:
  • alexbg67, DoryanY, Dowper, maktub19, Musakata
Цитирай

Епълските услуги хайде да са по-завършени и с по-голям избор на приложения в магазина им. А и операционната и услугите не са андроидско копие. Дали ги харесваме или не е друго. Явно на @mitko.stefanov по му допада епълската екосистема.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай

Единственото хубаво нещо при Купертино е системата им за актуализация. Нито приложенията им са "по завършени" , нито магазина им е нещо, което може да впечатли някой друг, освен феновете им. А в това, че някой е решил да пробва техен телефон, няма нищо лошо. Сигурен съм, че съвсем скоро експериментът ще се окаже твърде неуспешен. Но пък не смятам че тук е мястото да обръщаме внимание и коментираме на недомислиците на купертинци.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 1 потребител изказва благодарност на maktub19 за това мнение:
  • Musakata
Цитирай

Някои хора си помислиха, че диктуват световната тенденция при ползването на смартфони, няма да ги назовавам, а ще ги посоча Rolleyes!

Очаквам след малко да кажете, че написаните приложения от някое китайче в провинция Циао Мин са по сигурни от Епълските.
То бива фенщина, но вашето е нещо друго, което няма да назовавам!

Лошо няма, ползвайте си ги, само не ни изкарвайте балъци, че ги подминаваме, защото търсим функционални и сигурни апарати!
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • fifth_root, martoo, VikeZ
Цитирай

boby и кое приложение на Google няма, та все това повтаряш на mitko, освен Google Contacts, всичко друго има, но пък iCloud го замества.
maktub и кое е по-недоизпипано, я дай пример. Аз ще дам моя за обратното, вижте Facebook, за да стигнеш до нотификациите трябва да се пресегнеш, защото са отгоре, а при iPhone не, защото са отдолу.
@nowhere ми като си купиш техни продукти, как, хората са си направили екосистема, пък ти ако искаш да се възползваш пълноценно, ще си купиш техни продукти.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2020-12-05, 17:02:31)hazART написа:  boby и кое приложение на Google няма, та все това повтаряш на mitko, освен Google Contacts, всичко друго има, но пък iCloud го замества.
maktub и кое е по-недоизпипано, я дай пример. Аз ще дам моя за обратното, вижте Facebook, за да стигнеш до нотификациите трябва да се пресегнеш, защото са отгоре, а при iPhone не, защото са отдолу.

  Отказва се от Huawei, заради липсата на GMS ! Негов избор и със здраве да ползва Ябълката , но той при наличието на десетки алтернативи сменя самата ОС  Smile Затова говоря  Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • Musakata
Цитирай

(2020-12-05, 17:02:31)hazART написа:  boby и кое приложение на Google няма, та все това повтаряш на mitko, освен Google Contacts, всичко друго има, но пък iCloud го замества.
maktub и кое е по-недоизпипано, я дай пример. Аз ще дам моя за обратното, вижте Facebook, за да стигнеш до нотификациите трябва да се пресегнеш, защото са отгоре, а при iPhone не, защото са отдолу.
По-горе се твърдеше, че купертинските приложения били по-завършени. Та точно на мен ми е интересно защо се смята така? Нищо по-завършено и толкова безпроблемно работещо няма там, това казвам. И казвам, че темата е за Huawei, а не дали са хубави приложенията и устройствата на купертинци. На който му харесват, да си ги ползва със здраве.

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 4 потребители изказват благодарност на maktub19 за това мнение:
  • alexbg67, Boby13, doktorra, Musakata
Цитирай

Не знам защо се твърди че в App Galery на Huawei повечето приложения са китайски,някой потребители остават с впечатление че приложенията са писани от китайски програмисти,което не е вярно.Има си навигации на HERE-WAZE-Sygik-TomTom,и много други,които са си от официалните разработчици,както и вайбър-телеграм,приложенията на нашите оператори,браузърите,доста игри,антивирусни,на Avast-Kaspersky-Bitdefender и много български приложения.Приложенията са сигурни,не са от някакви китайски сайтове.Не го сравнявам с Гугъл плеу или Ап стора на Епъл,но не е толкова зле,даже много приложения които съм инсталирал от Гугл плей ми се ъпдийтван през Ап галалери по рано,преди в гугъл маркета да има ъпдейт.
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Boby13, doktorra, Musakata
Цитирай

Щото Haters gonna hate, затова...

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • Boby13, Musakata
Цитирай

(2020-12-05, 16:51:37)Vi70 написа:  Някои хора си помислиха, че диктуват световната тенденция при ползването на смартфони, няма да ги назовавам, а ще ги посоча Rolleyes!

Очаквам след малко да кажете, че написаните приложения от някое китайче в провинция Циао Мин са по сигурни от Епълските.
То бива фенщина, но вашето е нещо друго, което няма да назовавам!

Лошо няма, ползвайте си ги, само не ни изкарвайте балъци, че ги подминаваме, защото търсим функционални и сигурни апарати!

Никой не твърди, че сте бълъци. Просто сте хора, които пишат в погрешната тема. Глупостите за китайчетата може да си ги пишете във форумите на огризките. А също така и за "сигурните и функционални апарати".

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 3 потребители изказват благодарност на maktub19 за това мнение:
  • Boby13, doktorra, Musakata
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)