Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit GTR2 - мнения и отзиви

(2021-02-28, 14:45:55)vanko_orion написа:  Някой знае ли, има ли опция за гледане на данните за съня от часовника? Никъде не го намирам, само от приложението.

Няма.
Цитирай
Аксесоари

Вече и аз съм с часовника. На първото пускане се ъпдейтна и сега е с 5.1.0.4. Освен лекото забавяне при светването на дисплея за момента друго не мога да кажа. А за него не е толкова фатално.

Странно на моменти като си врътна ръката и стрелката за секундите е замръзнала като си размърдам ръката и се оправя.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай

(2021-03-03, 13:28:02)hamilcar написа:  Вече и аз съм с часовника. На първото пускане се ъпдейтна и сега е с 5.1.0.4. Освен лекото забавяне при светването на дисплея за момента друго не мога да кажа. А за него не е толкова фатално.

Странно на моменти като си врътна ръката и стрелката за секундите е замръзнала като си размърдам ръката и се оправя.
 Подготви се и за други бъгове, като нулиране на алармата!

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай

(2021-03-03, 19:13:19)trepacho написа:   Подготви се и за други бъгове, като нулиране на алармата!

Вярвам че индийско-китайския дев тийм ще отстрани бъговете ???

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай

Майтапа на страна. Някой справил ли се е с досадния бъг със замръзващата стрелка на секундите?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай

Уж четох, но останах със смесени чувства. Часовника в глобалната си версия има ли nfc чип или не? Ако има то може ли да се смени firmware с цел да се активира?

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай

(2021-03-18, 17:19:11)hamilcar написа:  Уж четох, но останах със смесени чувства. Часовника в глобалната си версия има ли nfc чип или не? Ако има то може ли да се смени firmware с цел да се активира?

 Не, няма! Само китайската версия има NFC! NFC е хардуер и не може да се добави със софтуер!

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай

(2021-03-18, 21:38:49)trepacho написа:   Не, няма! Само китайската версия има NFC! NFC е хардуер и не може да се добави със софтуер!

Ясно ми е. Въпроса беше дали хардуерно присъства и ако да да се смени firmware за да се активира. 

Благодаря за отговора. Явно gtr 3 като излезе ще е с глобален NFC

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай

Да раздвижим малко темата! Покажете кой циферблат използвате!

   

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на trepacho за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай

На Suffer още му се сърдя Big Grin , че премести темата, бях се заканил да не поствам, докато е в този раздел, но ....



От днес има нов фирмуер, с описание оптимизиран power consumtion, не че се оплаквам от батерията.

[Изображение: 20210401-095731.jpg]

Версията е 5.2.11.1 и имаше доста голямо затишие откъм фирмуери.


Появиха се много къстъм циферблати с уникални AOD-та . 6 пълни дни ми издържа с АОД от 08,00 до 22,00 часа.

[Изображение: 20210401-101058.jpg] [Изображение: 20210401-101110.jpg]

С предпоследния ъпдейт на Zepp, пък смениха отчитането на Sleep breathing quality - oт проценти в (как да го нарека.....) определения. Сега ми изписва само MILD (леко/умерено/кротко).

Давам един линк към приложение за качване на циферблати, само за GTR2 e:
https://play.google.com/store/apps/detai..._watchface
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • hamilcar, suffer
Цитирай

Здравейте! От няколко дни съм с xiaomi amazafit gts 2. Това ми е четвъртия смарт часовник за една година. Като цяло съм със смесени чувства, но за парите, може да се каже,че е добър часовник. Има много минуси, но става. Като цяло търсих в часовника неща, които да са ми полезни в ежедневието и често да кажа GTS 2 запълни изискванията ми, но само на хартия. Исках часовника да има постоянно светещ дисплей- има го, да мога да говоря през него- възможно е, да отворя известията- възможно е, да има добра батерия -има я, да има nfs-но моя май няма, да бъде правоъгълен- такъв е, да има GPS, да има WiFi, но се оказа, че тази връзка е само за пренос на данни, а не за комуникация, което малко ме разочарова.
Искам да Ви попитам как мога да направя,така че да ми изписва името на контакта който ме търси. Някъде по- нагоре бяхте писали, но този метод при мен не става zepp mod . С android 11 съм и zepp ,който е последния.
Цитирай

мисля, че трябва да се ползва на английски телефона, за да излизат имената на контактите.
Иначе останалото е до правилно дадени разрешения на приложението и достъп до известията.
Цитирай

(2021-04-07, 22:24:25)Asko6 написа:  Здравейте! От няколко дни съм с xiaomi amazafit gts 2.  Това ми е четвъртия смарт часовник за една година.  Като цяло съм със смесени чувства, но за парите, може да се каже,че е добър часовник. Има много минуси, но става. Като цяло търсих в часовника неща, които да са ми полезни в ежедневието и често да кажа GTS 2 запълни изискванията ми, но само на хартия. Исках часовника да има постоянно светещ дисплей- има го, да мога да говоря през него- възможно е, да отворя известията- възможно е, да има добра батерия -има я, да има nfs-но моя май няма, да бъде правоъгълен- такъв е, да има GPS, да има WiFi, но се оказа, че тази връзка е само за пренос на данни, а не за комуникация, което малко ме разочарова.
Искам да Ви попитам как мога да направя,така че да ми изписва името на контакта който ме търси. Някъде по- нагоре бяхте писали, но този метод при мен не става zepp mod . С android 11 съм и zepp ,който е последния.

 Като инсталираш моднатата версия на Zepp рестартирай телефона и часовника! Ако не стане пробвай този Zeep Mod ! Иначе @suffer е прав, с оригиналния Zeep телефона трябва да е на английски език!

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на trepacho за това мнение:
  • Asko6
Цитирай

Не става! Аз ли нещо не правя както трябва не знам, но този zepp mod не може да се инсталира. Стига почти до края на инсталацията и ми излиза съобщение, че не може да се инсталира.
Цитирай

Деинсталирай Zeep, и тогава инсталирай мода!

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на trepacho за това мнение:
  • Asko6, suffer
Цитирай

(2021-04-07, 22:24:25)Asko6 написа:  Здравейте! От няколко дни съм с xiaomi amazafit gts 2.  Това ми е четвъртия смарт часовник за една година.  Като цяло съм със смесени чувства, но за парите, може да се каже,че е добър часовник. Има много минуси, но става. Като цяло търсих в часовника неща, които да са ми полезни в ежедневието и често да кажа GTS 2 запълни изискванията ми, но само на хартия. Исках часовника да има постоянно светещ дисплей- има го, да мога да говоря през него- възможно е, да отворя известията- възможно е, да има добра батерия -има я, да има nfs-но моя май няма, да бъде правоъгълен- такъв е, да има GPS, да има WiFi, но се оказа, че тази връзка е само за пренос на данни, а не за комуникация, което малко ме разочарова.
Искам да Ви попитам как мога да направя,така че да ми изписва името на контакта който ме търси. Някъде по- нагоре бяхте писали, но този метод при мен не става zepp mod . С android 11 съм и zepp ,който е последния.
Аз съм с xiaomi amazafit gts 2 mini сложил съм notify for amazfit и при звънене ми изписва името на български като и телефона е на български, може да се ползва само това приложение може и съвместно със зеп. Ето и груб превод от един руски форум "Изглежда, че когато името на повикващия не е разпознато на часовника, не става въпрос за фърмуера на часовника, а за Zepp.
Сложих Notify и номерата, които изобщо никога не бяха открити (например имам номера на дете и приятел), сега те станаха стабилно определени.
Разбира се, ще наблюдавам повече, но засега той определя всички номера, които ми се обаждат.
Който го интересува (но не спазвам съвсем инструкциите, публикувани в темата GTR2):

С инсталиран Zepp, сложете Notify, даде всички разрешения.
След това изключете Bluetooth и в Notify кликнете върху „плика“ в горната част, превъртете надолу до „повиквания“.
Влизаме във „Входящо обаждане“ и там преместваме лоста „Показване на името“.
Включете Bluetooth. Отново отидете на „повиквания“ и проверете дали е включено „входящо повикване“. Ако е изключен, натиснете го за няколко секунди и той ще се включи."
[-] 2 потребители изказват благодарност на emil11 за това мнение:
  • Asko6, suffer
Цитирай

Благодаря за информацията, но вече го направих с zepp mod apk благодарение на trepacho.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Asko6 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

И аз съм за Notify&Fitness. Ползвам го още от MiBand3 (тогава платената версия, за ГТР2е все още не съм я купил). Изглежда една идея по-дървено приложението, но е с много повече настройки. Няма проблеми с визуализациите на съобщенията от различните приложения и езици, можеш да си правиш бекъп файлове, интегрирани са скинове от amazfitwatchface (доста повече от тези в zepp) и много други.
https://play.google.com/store/apps/detai...c.amazfit1

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай

Мда, определено GTS 2 ме оставя със смесени чувства и то доста... Батерия - много зле едва едва 2 дни и то даже без да ползвам фитнес функциите. Приложението Zepp е доста дървено. Настройвам аларма, след време изчезва. Настройвам DND и през нощта бам нотификация. Свалих си Notify for amazfit и си я купих. Като настройвам алармите от него поне не изчезват. Относно нотификейшъни всичко е ок, излизат си съобщенията на кирилица. Стреса го мери когато си иска.
Дизайна на часовника е ок. Дисплея е добър. Гумената кайшка изглежда доста евтина.
Като цяло бива, но не бих го препоръчал на някой. Силно се надявам да отстранят дразнещите неща с бъдещи ъпдейти.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай

Супер !!!
А дали видя, че темата е за GTR2 ???
Цитирай

Извинявам се. Ако може някой да го премести.
Цитирай

MНого хубаво но не виждам подходяща тема за ГТС2
Цитирай

Здравейте на всички. 

Първо, благодаря за темата и коментарите, дотук помогнаха при избора ми немалко!

Тъй като съм в силни размисли по купуването на GTR2, ще се радвам, ако някой може да ми помогне за тези чудения.

1. Вярно ли е, че е некоректен крачкомерът? Ако да, с колко всъщност? Защото леки девиации са нормално нещо, предполагам..
2. Колебая се между стоманата и сплавта. Черното ми изглежда по-добре, но сякаш ще се надраска бързо, ако е евтино покритието.
Дали има някой тук с опит точно с тази версия.
2.1 Също могат ли да се сменят каишките, защото никъде не намерих?
3. Някой дали го ползва за тичане/плуване и съответно да сподели как го намира?
4. Цената.. Виждам, че сега се върти около 310-330, а GTS2 e 280-+, cnopeд вас дали се очаква да падне цената още в скоро време?

Благодаря предварително за отделеното време! Усмихната вечер на всички!
Цитирай

(2021-04-14, 20:38:02)nightchill написа:  Здравейте на всички. 

Първо, благодаря за темата и коментарите, дотук ми помогнаха при избора ми немалко!

Тъй като съм в силни размисли по купуването на GTR2, ще се радвам, ако някой може да ми помогне за тези чудения.

1. Вярно ли е, че е некоректен крачкомерът? Ако да, с колко всъщност? Защото леки девиации са нормално нещо, предполагам..
2. Колебая се между стоманата и сплавта. Черното ми изглежда по-добре, но сякаш ще се надраска бързо, ако е евтино покритието.
Дали има някой тук с опит точно с тази версия.
2.1 Също могат ли да се сменят каишките, защото никъде не намерих?
3. Някой дали го ползва за тичане/плуване и съответно да сподели как го намира?
4. Цената.. Виждам, че сега се върти около 310-330, а GTS2 e 280-+, cnopeд вас дали се очаква да падне цената още в скоро време?

Благодаря предварително за отделеното време! Усмихната вечер на всички!

1. Има функция за обучение! Мисля, че всичко с отброяването на крачки е нормално.

2. Ползвам черния вече 4 месеца. Не пазя много, а до сега проблем с надраскването нямам!

2.1 Каишките се сменят супер лесно. В алито са по 2-3 лв бройката и са доста качествени. 

4. Цената в алито в момента е 280 лв с доставка от Полша за една седмица. И не, не мисля, че скоро цената ще падне.
[-] 2 потребители изказват благодарност на PetyrGogov за това мнение:
  • nightchill, suffer
Цитирай

1. Абсолютно точен е. Моя профил е обучен да не брои стъпки*, докато шофирам. Та след 2 часа шофиране стъпките ми са същите, на другите в колата са средно с 2000 отгоре (необучен ми банд5 и GT2 pro).
2. Черното е алуминий, да драска се лесно, ако не го пазиш. Ако си "мяташ" много ръцете взимай стоманената версия. Моя е на 4 месеца и няма нито една деруга, не ползвам протектори.
2.1. Могат, стандартни 22мм. верижки.



* за мен лично има голяма разлика между стъпка и крачка Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • nightchill, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)