Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia Z Ultra

Някой знае ли как се деактивира опцията за зуумвана на екрана? Като натисна много бързо 3-4-5 пъти върху екрана. Вижте и как се появява и една синя рамка.

[Изображение: 591398926334.png]

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай
Аксесоари

Проблема се оказа от програмата "Immersive_Full_Screen_Mode_1_9" която уж трябва да скрива софтуерните бутони долу. Никаква полезна работа не върши. Деактивира се от меню-достъп и от там махате отметките.

Друго - някой пробвал ли е да подкара безжичен джойстик от PS3 на Z Ultra.Пише че иска преходник. Дали са от тези който се продават за по 5-10 лв със micro usb (масово за самсунг) или трябва специален преходник?

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

За да се рутне трябва ли да се отключи ботлоадера ?Ако някой обясни как става рутване и т. на татък ще е хубаво.Става въпрос за последния ъпдейт 757.
Цитирай

Да задължително трябва да се отключи ботлоадера с програмата FlashTool.
Прочети тази тема за работа с програмата. Руута става с префлашване стоковото ядро. пак с програмата FlashTool

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

А как да направя бекъп на та партишън, като изисква руут а пък руут с заключен бутлоадер не може???Нали пише че преди да отключиш б. трябва да бекъпнеш иначе се трият некви ключове..
Цитирай

На старите фърмуери може руут на заключен BL.
Флашваш стар фърм, руутваш, бекъпваш TA, отключваш BL и после се качваш пак на нова версия.
Цитирай

Мисля, че бъга със звука при звънене не е оправен напълно. Вижте видеото което заснех.

[video]http://youtu.be/FSh2EvQAOZY[/video]

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Пуснаха ъпдейт - Андроид 4.4.4. Чакаме го на телефоните си. Някой потребители в XDA вече го имат наличен.

[Изображение: 44d1c23cae415cb1.jpg]

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Буквално още пари. ROM 4.4.4 - 14.4.A.0.108. Нямам информация за кой регион е рома.
Root - 100% работи. Тестван е от мен.
Информация и следене от XDA:
[Изображение: cqs1404020718y.png]

Малка информация за ROM-a

[Изображение: rgh1404024888v.png]

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

колега този е само за с6833 или става и за с6802?
Цитирай

ROM-е само за 6833. Вижда се от първия скрийн шот. Скоро ще излезе и за 6802.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

При мен дойде 108 ъпдеит не намирам нещо ново за сега.
Цитирай

Пуснаха и Евро версия LTE за 6833. Току-що флашнах ROM-a.

Link: Google Drive - Mega - [Изображение: b4a527131897ee62.png]

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Пуснаха наистина страхотен мод за звука на Ултрата. Чува се стерео от високоговорителя и от слушалката. Звука е оптимизиран да не повреди говорителите. Същевременно от слушалките (AKG K324) Звука е мнооого по-силен + viper sound = :listen:

Инсталира се чрез рековъри. Линк към темата от XDA

Edit: 23.07.14
Пуснаха нов ъпдейт със фикс по звука.
Ето едно видео - радост за ушите.

[video]http://mfi.re/watch/rm8w8u3437rwyru/MOV_0021.mp4[/video]

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Здравейте.
Поръчах си телефончето и ще дойде след 2 дни. Четох, че батерията е слабичка и издържа макс 5 часа браузване. Това така ли е и ако да-ползвате ли някакви външни usb зарядни.
2ри въпрос- Протекторите отпред и отзад надраскват ли се лесно и дразнят ли ви. Има ли някой който е махнал неговите?
Цитирай

Отговор на въпрос 2 - препоръчвам ти да не махаш фабричните протектори. Те са специално направени ако не дай си Боже падне телефона да не се пръсне на пърчета стъклото. Препоръчвам ти да залепиш още един протектор отпред и отзад. Ако надраскаш оригиналните няма от къде да намериш нови. А и фабричните са с точност буквално до косъм. Няма да се отрази по никакъв начин на чуствителноста на дисплея.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Има...има от къде да се намери оригиналния протектор: http://www.witrigs.com/oem-front-anti-sh...ia-z-ultra Wink
Цитирай

Да.Явно го има оригиналния протектор, но толкова лесно ли се драска той. Вие какъв сте сложили върху него?
Само не разбирам какво значи ако се пръсне? И да падне и се счупи той така и така ще е за смяна. Каква е разликата дали ще стои напукано или ще се пръснат парчетата?
Цитирай

Ако някой се интересува – ъпдейтнах фърмуеъра до Андроид KitKat 4.4.4, версия 14.4.A.0.118 към Мобилтел. Разполагам с .ftf файла. Флашва се през Flashtool и работи перфектно. Ако има интерес – мога да го ъплоудна на Dropbox.
Цитирай

GH0STFACE написа:Има...има от къде да се намери оригиналния протектор: http://www.witrigs.com/oem-front-anti-sh...ia-z-ultra Wink
На оригиналните протектори е залепено логото на Сони отпред и отзад на този не се виждат.
Цитирай

Не се виждат, но го има логото. Пише го в описанието, а освен това ако искаш може да ти изпратят снимка на продукта по пощата, за да видиш логото.

За другите Z-ки има коментари под артикулите точно по този въпрос.
Виж коментарите под Z: http://www.witrigs.com/oem-front-screen-...y-xperia-z
Цитирай

Сложете си един качествен допълнителен протектор пък има или няма лого...
Оригиналния е сложен буквално с точност по малка от милиметър. Сами преценете дали ще можете да го сложите/монтирате.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Ще може, ако го поставяш с препарат. Това позволява да се фиксира преди да се залепи Wink

Ако се интересувате, питайте. Ще ви издам тайната, хаха....която съм издавал вече някъде във форума, но не знам вече къде.
Цитирай

Колеги, някой от вас има ли прословутия проблем с т. нар. buzzing sound - примерно пускате си музика или игра и след няколко секунди се появява нискочестотен звук? Питам, понеже в xda го дискутират доста. Сега съм без смартфон и съм харесал Z Ultra-та и едно LG G pro 2. Обаче пустата любов към марката все ме влече, въпреки, че вече бившото ми Т ме побърка от ядове и с 300 зора го върнах. Как е качеството на разговор? На Т от втория микрофон (speaker-a го смениха 3 пъти) се чуваше едно кофти пращене по време на разговор, надявам се тук да няма подобно нещо. За мен качеството на разговор е много важно, не ми е приятно да чувам жужене, пращене, шумолене и т.н. Също бившата ми Arc-a беше поне перфектна в това отношение, за разлика от Т.

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай

Не аз нямам никакви проблеми със звука. Добър звук без забележки. Много съм доволен от телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)