Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z5 (E66xx)

Здравейте,от 6 дни и аз притежавам такова устройство.В Събота при опит за входящо повикване апарата замръзна,след което се изключи без да дава никакви признаци на живот.Направи ми впечатление че направо пареше,едва след около 3 часа опити реагира с индикация за напълно изтощена батерия(преди да "замръзне" показваше 58%).След пълно зареждане в момента се държи стабилно,та питането ми е какво бихте ме посъветвали сервиз или да изчакам проблема да се появи отново?
Цитирай
Аксесоари

Не ти трябва сервиз. Аз имам телефона от 5 месеца и преди нова година ми го направи същото - при приемане на разговор заби. Оттогава обаче не ми се е случвало. Ако ти се занимава направи Repair на софтуера през PC Companion/Xperia Companion за по-сигурно, но не бързай да ходиш в сервиз. Проблема може да е в софтуера, СИМ картата или мрежата на оператора ти.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Моя случай е подобен, в рамките на седмица обаче ми го направи два пъти. Докато ровичкам замръзва за около 30 секунди, изключва се, индикатора свети червен, стартира се сам веднага и батерията е 10% надолу. Не съм инсталирал нищо ново. Съвети.

Sent from my E6653 using Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Малко OFF:
Днес ми званят от Булграм-Сони и започват да ми се извиняват. Оказва се че телефона ми (подменен с нов) е изчезнал безледно от куриерската фирма. Хахаа намират пратката, отварят я и вътре няма апарат, празен плик. Нямам думи. Прибрани хора еиии.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB 24+12RAM

Цитирай

Здравейте, детето най-вероявно е изтрило или пък забранило нещо на тел. на баща си и сега всеки път когато потърси нещо в google излиза съобщение че няма намерено приложение за отваряне на url адреса.
Видях че има такава тема, но явно и модела има значение така че пиша и тук, ако може някой да помогне, моля.
Не знам има ли значение но тел. е Z5 compact.
Цитирай

@Gallia, Провери дали все още има инсталиран Chrome Browser в менюто с инсталирани приложения.
Ако го няма, може по погрешка да е изтрит и по тази причина да ви информира за описаната грешка.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Може да е деактивиран и да не го покаже в менюто. По-добре виж в Настройки => Приложения => Деактивирани.

#TeamPixel
Цитирай

Прав си, твоето предположение също е обосновано.
Предложението ми обаче бе съпроводено от описание за вероятно дело от дете, за което като най-кратка и бърза би била стъпката със задържането за момент върху иконата и последващата съкратена опция за деинсталиране на дадено приложение. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте, забелязах, че ми изчезна иконката за активиране на камерата при заключен екран (иконката долу в дясно) и не знам как се е случило това. Прерових всички настройки, но не открих начин да си задействам камерата при заключен екран - някой има ли информация как мога да го направя. Z5 Compact. Благодаря предварително.
Цитирай

В настройките на камерата е
Бързо стартиране
Цитирай
Thumbs Up 

(2016-05-17, 10:55:52)Sev написа:  В настройките на камерата е
Бързо стартиране
  
 Намерих го, благодаря. [Изображение: thumbsup.png]
Цитирай

Здравейте, от днес имам проблем със сензора за пръстови отпечатъци. Не ми засича въобще пръста, изписва че съм мръднал пръста прекалено бързо. Реших да направя нов пръстов отпечатък на палеца, но отново ми показва същият текст, след което ми дава ерор, че приложението за пръстов отпечатък не отговаря. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

Sony® XPERIA™ Z5 Graphite Black

OLD: ZTE Grand X Pro, Alcatel One Touch Idol 6030X, iPod Touch 2G 8GB + Nokia C2-01
Цитирай

Здравейте, телефона просто умря,както го държах замръзна и екрана стана черен, рестарт до три вибрации старт замръзване и черен екран, два пъти преинсталиране през компаниона, без резултат, някакъв съвет?
Цитирай

Ако си го преинсталирал през Компанйона както споменаваш и всичко е минало нормално, а резултата е нулев, това вероятно ще значи, че е добре да се обърнеш за гаранционно обслужване.
Направил си възможното за потребител, а именно с предоставения свободно софтуер от произведителя, да се опиташ да поправиш софтуера сам.
След поправката, явно не касае софтуерен проблем. Разбира се не ти го пожелавам.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Занесох го в Ментел, приеха го и ще видим каква ще я сготвят. Винаги съм си взимал телефоните от онлайн магазини и никакъв яд, за първи път взимам телефон от оператор и....
Цитирай

Здравейте, след като в понеделник занесох телефона за ремонт, днес статуса на поръчката ми в Ментел е, че телефона е ремонтиран, скоро ще бъде в магазин, и че е с нов IMEI. Някой има ли представа каква е била повредата, защото няма как да проверя.
Цитирай

Най вероятно е сменена основна платка.

1916 
Цитирай

Здравейте, може ли малко помощ? Не мога да свържа телофона сони З5 къмпютъра за да сваля снимки и да кача музика. Защо не ми разпознава телефона?
Цитирай

Когато свържеш телефона към компютъра, не ти ли излиза меню на екрана с варианти за избор на тип връзка с компютър или просто за зареждане?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Свързам ги с кабела, чува се звук но не излиза на екрана, телефона ми показва иконата за зареждане и за сваляне на инфо, но дотам
Цитирай

Не съм сигурен за каква информация за сваляне става въпрос,  но имах в предвид това меню от снимката,  след свързване на телефона към компютъра.
[Изображение: 7f9939879116eda9.png]

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте, мога ли да отключвам телефона само с пръстов отпечатък, защото след като го отключа с отпечатък иска още една парола?
Цитирай

По принцип при задаване на опцията за пръстов отпечатък, ще поиска и да имаш резервен вариант за отключване, ако по някаква причина не можеш да го отключиш с пръста. Но когато отключваш телефона с отпечатъка, парола не ти иска.
Цитирай

в тези 2 дни които са адски горещи телефона е почти неизползваем,за премиума става въпрос,така се нагорещява че мога да си пържа яйце а дисплея става толкова тъмен че едва си виждам клавиатурата да пиша,направо ужасно,налага се да го охлаждам на климатика зада светне дисплея нормално,от настройките не реагира изобщо контраста,на макс е но все едно си го намалил до край,щом се охлади всичко си идва на мястото,да ама в тези горещини на вън....

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Моя е компакт
Не съм забелязал да грее повече от преди

...за отпечатъка и паролата
Иска парола задължително след рестарт
И ако не разпознае отпечатъка
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)