Темата е заключена
Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate/Mate 20 Pro - представен на 16.10.18

Хайде стига с глупостите за лопатата с вълшебна пръчица на Самсунг и как бил копиран дизайн. Имате си тема.
Както и се очакваше, Huawei представиха страхотни устройства. За съжаление на феновете на самитата и огризките, фактите са си факти. Единствено не харесвам цената на про-модела. Не бих дал над две хиляди лева за телефон на който и да е производител. Телефонът е чудесен и китайците имат пълно право да искат такава цена, друг е въпросът колко хора биха решили да се разделят с въпросната сума. Чакам с нетърпение 22, за да поискам от А1 оферта за Mate 20 6/128 . Ще поискам и оферта за Pro разбира се, дано пък ме изненадат приятно. Смятам, че един от двата модела ще бъде наследника на сегашния ми чудесен P10.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Аксесоари

(2018-10-16, 21:35:04)martoo написа:  И кое по-интересното? Без въобще да се заяждам, защото ползвам и двете марки. Дизайна на предния панел е пълно копие на S9+ , поне до сега Mate серията беше с дизайн,  който не копираше други марки. Кирина е мощен да, но тепърва ще излизат новите дракони и ексиноси. Камерите почти същите като P20 pro, от който аз лично не съм впечатлен въобще, но това си е мое мнение. Но никой не отрича, че Mate 20 pro си остава един много балансиран телефон и един от топ флагман ите и за следващата година.

 -indisplay fingerprint
- 40W supercharge, REVERSE WIRELESS charge
- по-добра камера като цяло, голям сензор и широкоъгълна
- батерията е малко по-голяма
- 7nm чип, самсунг  изкарват ТОП телефона си в много лош момент - края на 10nm
- ir port, face id и други дребни работи
Това на пръв поглед. И самсунга си има плюсове, но според мен тези на хуауей са повече.

HTC 10 / iphone 12

Не съм сигурен, че Mate 20 ще се продава в Европа.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz

Абе ще се купува, но след половин година поне. Има много над моя mate, 1000+ евро обаче няма да дам.

Личи си как Huawei си примамват зомбитата Smile. Гръмки имена на софтуерни щуротии.... И като чуя това AI и се спуквам от смях.

(2018-10-16, 22:15:09)stenlius написа:  Не съм сигурен, че Mate 20 ще се продава в Европа.
От 22 октомври Mate 20/pro би трябвало да са на пазара у нас.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

(2018-10-16, 22:22:28)martoo написа:  Личи си как Huawei си примамват зомбитата Smile. Гръмки имена на софтуерни щуротии.... И като чуя това AI и се спуквам от смях.
Зомбита има при една-две други марки, и това си личи от километри. Софтуерните щуротии и претоплена манджа са там.

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT

Сега се пита - 1000лв за S9 + или 2000 лв за Хуавей Smile

LG V40 за 900 долара, иска ли питане  Tooth

Телефонът ми хареса, но не дотолкова че да продам моя за 700/800 лв и да добавя 1200/1300 лв. Ще се чака за "далавера".

Много добри телефони, спор няма. Про-то има наистина някои доста интересни и иновативни функции, даже и "котлоните" отзад не са ми кофти, поне гърба ще се отличава от другите. Лошото е, че Хуауей почнаха да си искат и те своето, дори и да е оправдана цената, ако трябва сравняваме с ябълката например. Но на мен друго ми прави впечатление, сякаш леко започват и по друго да им подражават. Смарт часовника с някаква тяхна си ОС, картата памет и тя някакъв нов размер дето те са си го решили, скоро четох че и официално отказват поддържането на къстъм ромове на телефоните им при все че имаха вземане даване с ХДА.. имат си явно доста добре обмислена стратегия за налагане на продуктите си. За сега им се получава, интересно да видим вбъдеще ..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB

А за дизайна се хванаха, нищо, че самсунг от 3 години насам пускат едни и същи телефони, всеки следващ с 20% по-добър процесор, и 10% по-добри камери Big Grin за сметка на това, батериите и софтуера са им леща хаха

(2018-10-17, 05:04:54)johny написа:  А за дизайна се хванаха, нищо, че самсунг от 3 години насам пускат едни и същи телефони, всеки следващ с 20% по-добър процесор, и 10% по-добри камери Big Grin за сметка на това, батериите и софтуера са им леща хаха
То гроздето е кисело,нищо че нот9 въпреки по големият дисплей бие P20pro по издържливост на батерията и въпреки по малката камера(с една по малко)като пиксели диша във връта на същият.Та говорим за слаб софтуер,слаб ама при Huawei.По въпроса за Mate 20pro нещо като повечето екстри като мира каста ми звучи като нещо старо претоплено,Dlna украсено за маркетинга.Безжично зареждане на друг телефон,интересно само питам охлаждането как ще става че нещо да няма прегряване и после рев и сълзи .За камерите е интересно и ще чакаме ревюта да видим какво може.Последно чест прави на Samsung че когато представи Нот 9 направи отстъпки от цената на апарата и то голяма ако върнеш стар нот или друг модел от марката,някой друг с такав маркетингов ход??

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb

Телефона е супер за мен в три отношения - предполагам камерите ще са доста добри, батерията 4200 е супер, и много ми хареса обратното безжично зареждане. Не че е нещо много важно, просто ми хареса като екстра, нещо ново е, и доста ефектно. Ааа, четири неща - IR има също. Говоря само и единствено за Mate 20 Pro, малкия модел няма да казвам какво мисля за него както и като цяло че пак ще има засегнати Smile

Sent from my LM-G710

Най-после разбраха, че черно бялата камера е излишна. Интересно сега какво ще им помага за нощните снимки освен комбинирането на пикселите в основния сензор. До сега уж монохромния помагаше. Някой имали информация колко градуса е широкоъгълния сензор и какъв размер са пикселите му? Цената няма да я коментирам, преди 2 години купих Мейт 9 за 1349 лв. от Технополис, а сега е над 2000 лв...


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • OliQueenBG

Зеленият цвят е уникален, но за жалост май няма да се предлага у нас. По-голямата батерия и новият чип ще се компенсират от дисплея, който също е по-голям а и с по-висока резолюция. Много добър телефон, но както един колега каза в темата, до година да се нормализира тази луда цена. С договор за около 1000 лв...

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

(2018-10-16, 22:47:46)aladin написа:  Сега се пита - 1000лв за S9 +   или 2000  лв за Хуавей Smile

Къде е 1000 лв? От 1300 нагоре и то за 64 гб. В технотата е 1600 64 гб. А че мейт20про е класи над с9+ няма нужда да коментираме
Ако имаш в предвид 1000 лв от оператор, то и мейта няма да е 2000 лв с договор.

(2018-10-17, 05:24:32)enigma79 написа:  То гроздето е кисело,нищо че нот9 въпреки по големият дисплей бие P20pro по издържливост на батерията и въпреки по малката камера(с една по малко)като пиксели диша във връта на същият.Та говорим за слаб софтуер,слаб ама при Huawei.По 

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk
Гроздето не е кисело, а вкиснато. Както виждаш даваме пари, колкото за самсунг, че и повече, така че тая приказка не върви. 
Имате тема за снимки от ноут9 с оплакване от качеството на снимките. Почти няма свястна снимка без да е обработена.
А това за охлаждането от къде го измизсли като вероятен проблем, като хуавей не са имали масови проблеми с подобно нещо.

Pixel 7 Pro Hazel 

Две неща не ми харесват, и ще ме спрат от покупка, едното с времето ще се оправи, а именно цената, другото обаче няма как и това е извития дисплей, още не го проумявам, защо им трябваше това недоразумение...

(2018-10-17, 07:54:06)vovalinder написа:  , още не го проумявам, защо им трябваше това недоразумение...

Просто е. Това е въдица за самсунг потребителите.Фанатизираните фенове на самсунг по-форумите няма да си го купят, което не е проблем понеже са малко, но масовия потребител като отиде в магазина ще има още един избор с извит дисплей.

Pixel 7 Pro Hazel 

Въпреки че не съм фен на марката признавам, че тази година HUAWEI бяха тези които пуснаха най-интересните телефони. За мен Mate20 PRO е черешката на тортата и въпреки, че има доста маркетингови трикови около екстрите остава телефона който предага най-най-най в сегмента висок клас при телефоните. Така се надявах PRO-то да е с малката капка, но уви единствено ноча ме дистанцира от евентуална покупка на телефона.

С ноча се свиква, поне аз свикнах за два три дни, въпреки че сега са го увеличили, предполагам с причина, но той така или иначе се маха, трябва да го видя на живо някъде и да преценя.

За съжаление една от интересните екстри е в ноча- 3д сензорите и за това не е като капка.Аз предпочитам,както е ноча до край да бяха продължили рамката, а не да става ноч. Но явно това се търси в момента.

Pixel 7 Pro Hazel 

(2018-10-17, 08:03:02)nanobanano написа:  Просто е. Това е въдица за самсунг потребителите.Фанатизираните фенове на самсунг по-форумите няма да си го купят, което не е проблем понеже са малко, но масовия потребител като отиде в магазина ще има още един избор с извит дисплей.

Фанатизиран  си ти и си го доказал не веднъж. Като цяло наистина и двата модела са добре, като изключим цената и грозния дизайн на камерата. Интересно ми е как ще е софтуерната подръжка. Един голям ъпдейт ще има със сигурност и то за някои региони с 3-4 месеца закъснение, но после ще излезе следващия модел mate и този китайчетата ще го забравят.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • OliQueenBG, TNTKZ

(2018-10-17, 07:39:27)nanobanano написа:  Къде е 1000 лв? От 1300 нагоре и то за 64 гб. В технотата е 1600 64 гб. А че мейт20про е класи над с9+ няма нужда да коментираме
Ако имаш в предвид 1000 лв от оператор, то и мейта няма да е 2000 лв с договор.

Гроздето не е кисело, а вкиснато. Както виждаш даваме пари, колкото за самсунг, че и повече, така че тая приказка не върви. 
Имате тема за снимки от ноут9 с оплакване от качеството на снимките. Почти няма свястна снимка без да е обработена.
А това за охлаждането от къде го измизсли като вероятен проблем, като хуавей не са имали масови проблеми с подобно нещо.
По въпроса за снимането и то вече отпадна с ъпдейта който коригира това.По въпроса за загряваненето да вземем да помислим защо ли зареждащите устройства имат голямо охлаждане че и вентилатор,а тука не само че няма а и за капак има една батерия наблизо.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb

На самсунг бързото безжично зарядно което имам, тоест това което излезе със S7 има вентилатор, но той се пуска само и единствено когато телефона е с включена опция за бързо зареждане. При нормално бавно безжично зареждане вентилатор не се пуска. Съмнявам се хуавей Mate 20 Pro да може да зарежда бързо жично или безжично. Въпроса е че може да зарежда безжично което както казах вече много ми хареса като екстра.

Sent from my LM-G710

Придържайте се към коментиране на моделите, без да се намесват други марки, било то за плюене по тях или за възхвала!

Благодаря!
[-] 7 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • Be6i4, doktorra, milss, OliQueenBG, TNTKZ, vlaf, шерлок холмс
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)