Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S8 и S8 plus - представени на 29.03.2017г.

(2017-01-07, 23:27:57)smiley написа:  Да махнеш ЦЕЛИЯ TouchWiz, SystemUI, frameworks etc, etc.... е почти невъзможно, особено предвид факта че Самсунг не пускат сорс кода за Ексинос процесорите си.
Да смениш лаунчъра, няма нищо общо със сменянето на TouchWiz.


Oh sweet summer child. Толкова сме далече от съвършенството, че срещу него да тичаме няма да го догоним. 
1) Изкуствения интелект, т.е. Bixby, от сега мога да ти кажа, че ще е пълна боза. Помниш ли SVoice? Абсолютно същата участ чака Bixby. Техния AI просто няма как да се мери с този на Гугъл.... просто едната компания има значително по-добра база данни за подобно нещо от другата. Не смятам даже че Bixby ще е по-добър и от Siri. 
2) S8 със сигурност ще е уникален модел - трябва да е. И хардуерно и софтуерно ще е машина. Но съвършен? Ако някоя компания създаде перфектния телефон, нали се сещаш че другите might as well call it a day. Каква ще е мотивацията на клиентите да си купуват новия модел, ако сегашния им е "перфектен"?
Казах"близки до съвършенство"...не съвършенни, но мисля, че само те "го могат"... Уникална мулгинационална компания, в която 80% са не корейци, както погрешно смятат някои.
Galaxy S8 ще е голям, но и цената също. Говори се за цени от над 989$

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Аксесоари

Ако това ще приблизителна стойност на телефона, тогава тук ще е доста солена цената, когато го пуснат на пазара.

 

(2017-01-07, 23:27:57)smiley написа:  Да махнеш ЦЕЛИЯ TouchWiz, SystemUI, frameworks etc, etc.... е почти невъзможно, особено предвид факта че Самсунг не пускат сорс кода за Ексинос процесорите си.
Да смениш лаунчъра, няма нищо общо със сменянето на TouchWiz.

Защо трябва да го махаш целия, каквото не ползваш махаш, каквото не ти харесва променяш, друго заменяш и почти го докарваш до чист андроид или поне до такъв какъвто ти харесва на теб и върви добре! Е няма да е като стоков чист андроид, но смея да твърдя че поне едно 25/30% ще е по-производителен и с тоя хардуер нещата стават други! Например би ли ми обяснил SystemUI, framework, etc, с какво са толкова по- различни от другите телефони и те пък как натоварват или бавят работата на телефона - еднакви са, но написани малко по-различно.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Off Topic @insomnium как правиш снимките в такъв голям формат, че аз нещо не успявам Big Grin
@smiley за гласовия асистент сега може да е различно, и да е много добре, иначе и аз четох, че Samsung Galaxy Note 8 ще има 4K дисплей.
А TouchWiz вече не се казва така промениха му името, но не помня как се казваше.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Samsung Experience е новото име на TouchWiz.

POCO F5 12/256 GB





[Изображение: 66a3c233a1d53e31d12cabd4ce3becac.jpg]

Още снимки

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

(2017-01-08, 08:43:50)Ивайло69 написа:  Защо трябва да го махаш целия, каквото не ползваш махаш, каквото не ти харесва променяш, друго заменяш и почти го докарваш до чист андроид или поне до такъв какъвто ти харесва на теб и върви добре! Е няма да е като стоков чист андроид, но смея да твърдя че поне едно 25/30% ще е по-производителен и с тоя хардуер нещата стават други! Например би ли ми обяснил SystemUI, framework, etc, с какво са толкова по- различни от другите телефони и те пък как натоварват или бавят работата на телефона - еднакви са, но написани малко по-различно.

Попринцип съм съгласен - има неща, които могат да се заменят. Лаунчъри, стокови апликейшъни etc. Въпроса е.... защо? TouchWiz в момента бива хранен от хора които за последно са имали контакт с него по времето на S4/5. Не казвам, че е перфектен но е абослютно нормален UI, който смея да твърдя че по плавност на работа не се различава с нищо от Sense UI, на сони грозния UI (не му знам името) и т.н. Аз от 2 месеца даже си ползвам стоковия лаунчър и нямам никаки по-сериозни оплаквания.

Цитат: @smiley за гласовия асистент сега може да е различно, и да е много добре

Съмненията ми в това са изключително големи.

Trust nobody who smiles before 10am...

Off Topic insomnium го баннаха, някой друг ще ми каже ли как да качвам снимките в голям формат, пример, горните 2 на insomnium. Smile Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

(2017-01-08, 14:17:42)smiley написа:  Попринцип съм съгласен - има неща, които могат да се заменят. Лаунчъри, стокови апликейшъни etc. Въпроса е.... защо? TouchWiz в момента бива хранен от хора които за последно са имали контакт с него по времето на S4/5. Не казвам, че е перфектен но е абослютно нормален UI, който смея да твърдя че по плавност на работа не се различава с нищо от Sense UI, на сони грозния UI (не му знам името) и т.н. Аз от 2 месеца даже си ползвам стоковия лаунчър и нямам никаки по-сериозни оплаквания.


Съмненията ми в това са изключително големи.

Проблема при софтуера на Самсунг е, че е напълнен с МЕГА излишни приложения. Относно ТъчУиза, дори при 6-цата лагваше. Ето един малък пример. Преди 2 години исках да взема зеления S6 и отидох в офиса на един оператор, за да преподпиша и да го купя. Извадиха ми го, включих го и изчаках да зареди. На 2-рата минута докато си го разглеждах, тествах камерата и т.н. , телефона заби, последва 30 секундни awkward silence между мен и момчето от офиса. Мълчанието приключи, когато телефона извибрира и се рестартира. Таа и за това не си и взех телефона. С7 е първия модел, при който тъчуиза си работи добре мога да кажа. Но трябва да се ориентират към опростяване, точно така, както направиха HTC.

Huawei Mate 10 Pro

Те за това излишните приложения могат да се деинсталират/ disable-нат (да не говорим, че вече далеч не са и чак толкова много колкото преди 2/3 години. Не казвам, че ги няма, но са се укротили малко). Примерно бетите идваха без НИКАКЪВ блоат, така че и Самсунг могат да опростяват, просто не искат.

Trust nobody who smiles before 10am...

Photo 

и от мен една


Прикачени файлове Миниатюри
   

MEIZU MX4 16gb

Изглежда ми като 6" в тялото на 5.6, може би 5.7" със съотношение екран-тяло около 82%. Сивият цвят е единствения който ми хареса в 7-мата серия, дано и в 8-цата да включат този свят. Много ми харесва как изглежда.

Huawei Mate 10 Pro

@anastasia Аз излишни приложения не виждам, ти къде ги видя? и както каза smiley, тези, които ти нетрябват може да се изтрият.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Какви слухове, какви спецификации, хората вече са продали 31 бройки...
   

Pixel XL / Android 9 Pie

Тоя дизайн е 1:1 към един от concept-phones.com Big Grin Big Grin Big Grin
Sony се бяха вдъхновили от концепции на потребители от там за X серията, виждам, че и Samsung го правят - разгледайте и ще намерите доста фенски концепции, които са станали реалност под някаква форма (или нацяло, както виждам, че ще стане с S8).
Което пък не е лошо - концепциите ги правят потребителите, а да направиш дизайн, според потребителските искания е да се вслушаш в мнението им. За което браво. Това Nokia не правиха преди години и така замряха...

(2017-01-09, 09:42:39)hazART написа:  @anastasia Аз излишни приложения не виждам, ти къде ги видя? и както каза smiley, тези, които ти нетрябват може да се изтрият.

Това дет го каза, не го мислиш сериозно, нали?! Пошегува се, а аз не те разбрах!
?

@mufc щом си такъв шегаджия, според тебе кое е излишно, и кое ти пречи толкова, и ще ми кажеш, че едва ли не само Samsung имат уж излишни приложения, а другите марки нямат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Всички имат. Но Самсунг имат повече. Много повече. А ти ги изкара, че нямат....та затова си мисля, че се пошегува с нас, а аз не те разбрах! Нали?

Кое ми пречи ли, като отворя апликейшън мениджъра, и свят ми се завива.

Много повече, Big Grin да не се шегуваш ти нещо, та конкретни приложения или?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

След LG най-много излишни приложения има Samsung. А като изключим Нексус/Пиксел, след представянето на HTC 10 техният софтуер е с най-малко излишни глупости.

Huawei Mate 10 Pro

Аз съм с Леново и мога да кажа,че май няма излишни приложения в сравнение със стария ми Нексус

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk

(2017-01-09, 21:05:29)hazART написа:  Много повече, Big Grin да не се шегуваш ти нещо, та конкретни приложения или?

Стига... всички знаем, че до скоро положението на тема блоат беше катастрофално. Все още има един милион излишни неща, които само точат точец, ама има някаква напредък. 
Като си руутна телефона и с титаниума знаеш ли каква чистка пада. Извива му се свят.... едно 60/70 неща трия. При S4 бяха над 180 Lol

Trust nobody who smiles before 10am...

Незнам ама досега от приложенията, които ги има нищо несъм трил, защото нищо не ми пречи, какво толкова го изопачавате с тия приложения незнам.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Ти хубаво не си ги изтрил, а ползваш ли ги? Аз отдавна съм изоставил марката точно поради тая причина и изключително бъгавия тъчуиз. Като се прибере жената /тя си харесва марката и си ползва 7 ръб/ ще ти напиша поне 10 излишни приложения, които ако ползваш, ще се извиня публично!

Huawei P40 Pro+

@buddha, аз не ги ползвам, но не ми и пречат, а и може някога да се наложи да ги ползвам, тук въпроса е, че все 1 е супер голям проблем това, няма нужда от Off Topic.
И TouchWiz, който вече се казва Samsung Experience, чак пък изключително бъгав, не е, аз досега несъм имал лаг и забиване.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)