Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S10/S10+

Не знам, не ми изглеждат нормално нещата, чистия/средния вариант.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари

Huawei P30 Pro 4200mah ,няма какво друго да кажа

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай

Galaxy S10

Това е след като го направих да се рестартира всяка вечер. Преди правих 4, макс 4:30 часа сот. И както се вижда от предишния пост сега влиза доста повече в deep sleep. Тествал съм го само един ден засега, след още няколко цикъла ще пиша пак.[Изображение: 2444a8e5a57036e793de20150aa38a42.jpg][Изображение: 1ab98cc909d1ce44e1dd1b1c6696f47a.jpg]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Аз продължавам да съм удовлетворен от батерията. И в двата случая моблилни данни са ползвани по 3-4 часа, уайфая не се изключва, дисплей на автомат, синхронизации включени, приспан само самсунг хелт. Явно съм попаднал на прекалено сънлив екземпляр, или страда от пролетна умора... Доста често известията от някои приложения идват с доволно закъснение, или чак когато отключа телефона, ми пляква 5-6 известия от последната минута, а в действителност са от преди половин час (всъщност това с известията ми е и една от малкото драми с този телефон, но това е тема на друг разговор). С10+


[Изображение: 81a4e1ab2a23359cbf9b94653306708d.jpg][Изображение: 0a1c80050edb957c385eb6a833173784.jpg]

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Има и нещо друго. През 2-3 цикъла, "изцеждайте'' батерията до 2-3% и тогава я пускайте да се зарежда.
Забелязал съм на всичките ми телефони, че когато я дозареждам от 15-20-30% винаги правя по-малко СОТ, отколкото когато я оставям да падне под 5%. Ясно е, че не винаги имаме тази възможност.
Наясно сте със славата за "издръжливата" батерия на HTC, но давам пример точно с него. Вчера имах възможност да го изчакам да падне на 2% и сега е на 8:20 часа след зареждане на 89% с 1:40 ч. СОТ само браузване, като винаги ползвам само мобилни данни.
При дозареждане от 20-30% това никога не може да се случи.
Цитирай

(2019-03-27, 08:38:49)Vi70 написа:  Има и нещо друго. През 2-3 цикъла, "изцеждайте'' батерията до 2-3% и тогава я пускайте да се зарежда.
Забелязал съм на всичките ми телефони, че когато я дозареждам от 15-20-30% винаги правя по-малко СОТ, отколкото когато я оставям да падне под 5%. Ясно е, че не винаги имаме тази възможност.
Наясно сте със славата за "издръжливата" батерия на HTC, но давам пример точно с него. Вчера имах възможност да го изчакам да падне на 2% и сега е на 8:20 часа след зареждане на 89% с 1:40 ч. СОТ само браузване, като винаги ползвам само мобилни данни.
При дозареждане от 20-30% това никога не може да се случи.
За да ти искара телефона 2 часа повече екран ще си прецакаш батерият а и поне недей съветва други хора да го правят. До сега колкото статий съм прочел за правилното ползване на батерията се препоръчва батерията да се държи в капацитет от 40% до 80%. Предишният ми телефон който ползвах беше S9 и в повечето случай при зареждане не съм му давал да пада под 30% и след 1 година ползване си караше както когато го бях купил. На приложението PhoneINFO като погледна на Battery Heath ми показваше 99,4% друг е въпросът дали е коректна информацията но все пак е някакъв показател. Аз не мога да разбера какво е толкова важно колко часа екран имаш на всякъде има възможност за зареждане да не би да живеем в гората. Плозвайте си телефоните с удоволствие и не му мислете толкова, вярно е има някой бъгове но да се надяваме, че в най скоро време ще ги оправят. Нормално е като за всеки нов телефон, какъвто и телефон да вземеш все ще има някъкви проблеми в началото.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

(2019-03-27, 09:06:11)kali_74 написа:  За да ти искара телефона 2 часа повече екран ще си прецакаш батерият а и поне недей съветва други хора да го правят. До сега колкото статий съм прочел за правилното ползване на батерията се препоръчва батерията да се държи в капацитет от 40% до 80%. Предишният ми телефон който ползвах беше S9 и в повечето случай при зареждане не съм му давал да пада под 30% и след 1 година ползване си караше както когато го бях купил. На приложението PhoneINFO като погледна на Battery Heath ми показваше 99,4% друг е въпросът дали е коректна информацията но все пак е някакъв показател. Аз не мога да разбера какво е толкова важно колко часа екран имаш на всякъде има възможност за зареждане да не би да живеем в гората. Плозвайте си телефоните с удоволствие и не му мислете толкова, вярно е има някой бъгове но да се надяваме, че в най скоро време ще ги оправят. Нормално е като за всеки нов телефон какъвто и телефон да вземеш все ще има някъкви проблеми в началото.

Съгласен съм с теб, че в нета е пълно с такива "съвети" за използване на батерията в диапазона 40-80%, но дали са меродавни?
В интерес на истината HTC е единствения ми телефон, който се налага да го дозареждам на 30-40% за да мога да изкарам спокойно вечерта. А останалите ми апарати винаги са зареждани под 10% и досега нямам прецакана батерия, като всички са ползвани поне година.
Цитирай

И като го включваш на зарядно като падне до 40%, и го зареждаш до 80%, колко време реално караш? По проста математика ползваш 40% от 100%, понеже щяло да запази батерията, какъв е смисъла тя да има някакъв си капацитет тогава, като се лишаваш от повече от половината? Винаги са ми били много странни тези съвети, пък ако ще да идват от най-великите учени. Винаги съм си ползвал телефона от 100% до 3-4-5% (разбира се, не съм го взел да му служа, а той на мен, та когато се е налагало съм го закачал на зарядно да вдигне някакви проценти инцидентно) и примерно 3 годишния ми s7 edge днес изкарва 5-6 часа на екран, като съвсем спокойно изкарва деня. Даже старите ми s4 и s5 още са по роднини, с оригиналните си батерии и се държат прилично. Значи не съм им навредил..
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • ilisp, pockobg
Цитирай

Battery Health и подобни не показват нищо както трябва особено тия проценти на износване. Даже сега веднага ви насочвам вниманието. Горе в 2та поста на @iordangenov и @dada ако направиш една проста сметка и 2та имат около ~700мА остатък батерия според AccuBattery, а в същото време показва 12-13% остатък самия телефон, което е приблизително 2но по малко от ~700мА остатъка при 3400мА батерия. И 6 часа екран за С10 са напълно нормални и достатъчни при тази батерия.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

(2019-03-27, 07:50:58)amadeus3 написа:  Huawei P30 Pro 4200mah ,няма какво друго да кажа
Китайците са много далече от истината.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

(2019-03-27, 09:47:31)Sv3TL10 написа:  И като го включваш на зарядно като падне до 40%, и го зареждаш до 80%, колко време реално караш? По проста математика ползваш 40% от 100%, понеже щяло да запази батерията, какъв е смисъла тя да има някакъв си капацитет тогава, като се лишаваш от повече от половината? Винаги са ми били много странни тези съвети, пък ако ще да идват от най-великите учени. Винаги съм си ползвал телефона от 100% до 3-4-5% (разбира се, не съм го взел да му служа, а той на мен, та когато се е налагало съм го закачал на зарядно да вдигне някакви проценти инцидентно)  и примерно 3 годишния ми s7 edge днес изкарва 5-6 часа на екран, като съвсем спокойно изкарва деня. Даже старите ми s4 и s5 още са по роднини, с оригиналните си батерии и се държат прилично. Значи не съм им навредил..
Не му служа на телефона просто го зареждам сутрин преди да изляза и той е всеки ден на различни проценти от 30% до 50% и го зареждам до 100% важното е да ми изкара целият ден от там нататък не се интересувам. Естествено, че сутринта като е на 50% няма да му деверум да ли ще ми издържи цял ден и да го чакам да падне до 10% та да го заредя.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

@kali_74 разбира се. А и коментара ми не беше лично към теб, а като цяло към хората, които спазват тези правила от типа 40-80 процента.. Smile
Цитирай

(2019-03-27, 09:51:47)iNfRaSoNiC написа:  Китайците са много далече от истината.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Абе за P30 Proоще незнам, но Mate20 Pro батерията му е смазваща, аз имах до преди три дни модела, от три дни съм с S10+....разликата е меко казано потресаваща, а като показатели се разминават само със 100 mah. Кой е далеч от истината?
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • doktorra
Цитирай

(2019-03-27, 08:31:12)Maxpainus написа:  Аз продължавам да съм удовлетворен от батерията. И в двата случая моблилни данни са ползвани по 3-4 часа, уайфая не се изключва, дисплей на автомат, синхронизации включени, приспан само самсунг хелт. Явно съм попаднал на прекалено сънлив екземпляр, или страда от пролетна умора... Доста често известията от някои приложения идват с доволно закъснение, или чак когато отключа телефона, ми пляква 5-6 известия от последната минута, а в действителност са от преди половин час (всъщност това с известията ми е и една от малкото драми с този телефон, но това е тема на друг разговор). С10+

Вероятно е включена "Адаптивна батерия" и въпросните приложения са приспани. Влез в настройки => грижа за устройството => батерия => трите точки - ще видиш настройки:
  • дали да е вкл. "адаптивната батерия" - за мен е препоръчително да е "ДА";
  • кои приложения да са приспани - тези, които искаш да са будни - махни от списъка;
  • колко време трябва да не ползваш едно приложение, за да бъде приспано - по подразбирае е 3 дни - ти можеш да зададеш периода по свое усмотрение.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • Maxpainus
Цитирай

И аз съм с Samsung S10 не искам да спамя в грешната тема , но този път , колкото и много хора няма да си признаят ,Huawei отвя Samsung особено с камера Smile

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай

Като цяло Хуавей софтуерно са пред Самсунг и не само те. Защото проблемите с батериите тук идва софтуерно от бозите които са накачулени и от мениджмента. Който при китайците е направен както трябва, а при корейците не е. И трябва ръчно да си го направиш за съжаление. За камерите на П30 Про да по добра е но не с много (казвам не с много само при Основната) и това пак се дължи в по добра софтуерна работа. Единствено предимство е Зуума на П30 Про другото е същото като при С10/С10+.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

[-] 1 потребител изказва благодарност на Pelikana за това мнение:
  • StacK
Цитирай

(2019-03-27, 10:00:04)vovalinder написа:  Абе за P30 Proоще незнам, но Mate20 Pro батерията му е смазваща, аз имах до преди три дни модела, от три дни съм с S10+....разликата е меко казано потресаваща, а като показатели се разминават само със 100 mah. Кой е далеч от истината?

Ще е интересно и мисля полезно дори едно сравнение при батерията между Mate20Pro и S10+. Особено ако е при максимално еднакви условия.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2019-03-27, 11:39:43)pockobg написа:  Ще е интересно и мисля полезно дори едно сравнение при батерията между Mate20Pro и S10+. Особено ако е при максимално еднакви условия.

Определено ще е интересно, но Мейта вече не е у мен, казвам го на база само три дни, при еднакво ползване през работния ден, и същите приложения които съм инсталирал и ползвам, въпреки че вчера при 50% остатъчен заряд, имах 3:30 часа СОТ, което е доста добре, но далече от Мейта, казвам го това е мое мнение и не ангажирам никой, рекорда на Мейта ми беше 9:45 СОТ при остатък на батерията 18%.
Цитирай

Мейт 20 про 48 часа и 10-12 часа екран. Няма място за сравнение. Нямам нищо против с10 плюс, аз също го ползвам в момента, но нямат място за сравнение. Нито камера, нито батерия.

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
[-] 1 потребител изказва благодарност на emilkolev85 за това мнение:
  • doktorra
Цитирай

За камерата не съм сигурен още, предполагам че са изравнени нещата, но за батерията 100%, надявам се след следващи ъпдейти да има подобрения.
Цитирай

А защо не го сравнявате с Samsung Galaxy Note 9, като сте тръгнали, поне сравнявайте едни и същи серии, или се чудите, как да убедите другите в нещо, което не ги интересува, понеже тук влизат да видят как се представя батерията на Samsung, а не на някой друг.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Не се пали сър, аз също използвам плюса, просто сравняваме не убеждавам никой в нищо, всеки може да сравнява където си иска нали.
Цитирай

(2019-03-27, 16:25:24)vovalinder написа:  За камерата не съм сигурен още, предполагам че са изравнени нещата, но за батерията 100%, надявам се след следващи ъпдейти да има подобрения.

Макро режим примерно го няма на С10+ и доста др благинки по нея!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай

Мисля че батерията се представя добре аз ползвам S10 през повечето време е на 4G само в къщи ползвам wi-fi. Горе - долу 30 часа ползване 5 часа и нещо екран от който 1.30ч. на clash royal.


Прикачени файлове Миниатюри
       

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

А на малкия "E" дали батерията е по-добра? Имам чувството,че като изключим плюс версиите от С6 нагоре самсунг имат само посредствени батерии и все проблеми с дрейна. С такова впечатление съм останал от познати и от коментарите тук.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)