Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Имате/Нямате ли жълто петно на дисплея? Моля включете се!

Ей това не мога да го разбера...
Как е възможно някой да не си е свършил работата както трябва и ви продава нещо което се скапва прогресивно и вие разправяте, че не е голям проблем ???
Да ви кажа честно ей това е най-големия проблем. Сами позволяваме да ни правят на балъци.  Както и да го погледнете това е дефект, който е трябвало да бъде отстранен още при появата му в G2. Абсолютно нелоялно към клиентите  е това, че LG продължават да правят дисплеите по този начин и в следващите модели.  Защо плащате на някой който не ви уважава? Наистина не ви разбирам. 
Ако аз бях прочел малко по-рано за проблема никога нямаше да купя този телефон. 
Колко пъти ще смените дисплея докато е в гаранция? 2, 3 колко? А после какво? LG гушнаха вашите пет-шест стотака, пък вие си ползвайте петното по живо по здраво. А, и разправяйте, че сте влюбени в тоя телефон. Той телефона хубав, ама с тия жълти петна и райета от двата края... малко на винтидж ми бие...
Не се ли чувствате поне малко прекарани от всичко това?
А, и гледам на всичко отгоре някои колеги го и препоръчват на такива дето вече знаят за проблема и пак се чудят дали да го купят пък белким моя излезе читав...
Абе хора, има ли такива проблеми бягагай надалече от тоя телефон. 
Пишели тука само тия дето имали проблем...знаете ли колко хора го имат тоя тел. с петното 
заедно, но и на ум не им идва че това е дефект, та и да прочетат за него в нета.  Пишем тука тия дето сме го видяли и се интересуваме.
Моето мение е да не се купува нещо с установен генетичен дефект. Най-малко заради елементарно себеуважение, което трябва да имате като потребители.
Цитирай
Аксесоари

Колега и ти си прав до някъде, но в крайна сметка ако искаш нещо толкова много трябва да се примириш с някой недостатък, в крайна сметка не е сигурно, че това петно ще излезе, кога ще излезе, дали докато излезе още ще се ползва този телефон от потребителя. А относно ЛГ да можеше да се постараят да оправят проблема, но в крайна сметка поне ти сменят дисплея без да се дърпат и да правят цигански неща. При чен петното се забелязваше доста леко но го смениха. Дисплея ми на предишният ми ноте 2 се отлепи 10 дена след като купих телефона и от сервиза на самсунг ми казаха да го ползвам така и че нищо му няма. В крайна сметка дори не знам и колко са на печалба ако трябва да ти сменят дисплея 2 3 пъти тъй като не е евтина част. В крайна сметка всеки си има хлава на рсменете и може да мисли и да избере дали да го купи или не. Аз го купих въпреки това, че бях изчел цялата тема и знсех за петната. Толкова много ми хареса телефона, че след като разбрах че се сменя дисплея гаранционно нямаше от какво да се притеснявам. 3 дена без телефон не е болка за умиране. Всеки модел на всяка марка има някакъв дефект. Розови петна при самсунг с6 петна при камерата на някой HTC, Келяви дисплей при сони, но това не значи че трябва да стоим с телефони със шайби. И на мен не ми е приятно когато техниката ми не е ок но в крайна сметка няма перфектни неща и човек трябва да се примирява с тоя факт. Малко го обърнахме на чат, извинявам се на модераторите за това.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай

justvank0, съгласен съм с теб. Телефона е номер едно за ценовият си клас.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Колеги ползватели на G2, утре телефона ми заминава пак на ремонт. Днес в Ментел са обяснили на мъжа ми, че в сервиза щели да преценят дали да сменят дисплея или направо целия телефон. Има ли някой, който го е давал втори път за ремонт и какво се е случило?
Цитирай

Здравейте Колеги,
И при мен се появи петното. Не знам кога ми е произведен телефона.
Тези дни смятам да го дам във виваком за ремонт та въпроса ми е трябва ли да му сложа оригиналния ром или може да го дам с къстъм рома с парола на началния екран.
Цитирай

Естествено, че трябва да е с оригиналния стоков ром. Иначе ще ти откажат гаранция.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Мдааа и моя след сменен дисплей пак изби черта горе в дясно както преди ... Този пар обаче е със стъклен протектор и точно в тази зона се разлепи и под натоварване чак стои леко влажен !!! Явно няква част отдолу нагрява адски мн точно в тази зона и колкото и да сменят тия дисплейчета все ще избива жалтеница там...
Цитирай

Според вас заслужава ли си да закупя G2 без гаранция? Излезе ми една добра оферта от един колега за телефон 2ра ръка, но след прочетеното тук нещо се разколебах.

*Device config: Sony XPERIA Z Ultra; ROM: Stock Android Lollipop 5.1.1 ^.^
Цитирай

В този случай си е точно като "Котка в торба"... Риска си е изцяло за твоя сметка, колкото и добра да е офертата.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

И аз мисля, че не трябва да рискуваш колега. Вероятността да ти излезе петно е огромна. Айде сега идва зима, няма да загрява толкова много и може би няма да е толкова лесно да излезе, но все пак аз не бих рискувал наистина.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай

Явно няма да се взима. Телефонът наистина ми харесва, но ако наистина проблема е толкова често срещан по добре да не рискувам. А иначе проблема на прегряване ли се дължи, защото ако е от това аз игри не играя и може да се замисля....

*Device config: Sony XPERIA Z Ultra; ROM: Stock Android Lollipop 5.1.1 ^.^
Цитирай

@Dreadwish виж темата за собствениците и колко са се записали и после, ако не те мързи преброй колко са се записали тук с петно и сам направи равносметка. Естествено, че ако гледаш тема за проблеми е нормално в нея да се пише само за такива.
Аз имам телефона от година и половина и затова време е загрявал доста и петно нямам, дано и занапред да е така.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Аз не играя игри, или поне в редките случеи в които го правя са леки. За всичко останало си го разцепвам-Навигация, интернет(wifi, data), филми, камера(видео и снимки) и нямам петно/петна. Със 4.4.2 Къстъм Ром на Клодита съм, и единственото, което можеш да гледаш е да си сложиш, или държиш на 4.4.2 ром и/или разновидностите му. Много хора се оплакват от голямо греене с Лолипоп(5.0...),в това число и аз бях така. Спряга се тук във форума, че щели да пуснат официален ъпдейт до Андроид 6,като аз лично няма да го сложа докато не прочета някое и друго мнение дали е читав или не. С други думи-Щом е на добра цена вземай го смело. Която и марка да избереш все си има детски болести. Вземай го, пък дано нямаш ядове

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

@dp4u4umi6ev Toчно това си мислех да правя в момента Big Grin , ами дава ми го 32гб за 270лв, което ми се струва доста добре. Не съм имал ЛГ и затова искам да го пробвам, а относно загряването освен фб и макс 3-4 клипа на ден друго не ползвам

*Device config: Sony XPERIA Z Ultra; ROM: Stock Android Lollipop 5.1.1 ^.^
Цитирай

То това подарък направо аз моя го ползвам на макс и няма ядове,всичко е до късмет.Незнам защо но си мисля,че повечето жълти петна се появят на бройки от Унгария,които са официални за България.Някой забелязал ли е подобна тенденция?

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

И аз моя Г2 го взех 2-ра рака ( бартер за Iphone 4 :д ). И засега съм доволен. Нямам жълто петно. Играя на игри като Earn to die , Star Wars uprising , Mortal Kombat и temple run. Като загрее ги спирам.инак и аз го разцъквам Филми/Нави/ Музика. 6+ отличен телефон.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай

Ами явно ще се взима. Дори и да излезе дефектен за тия пари няма кво да се оплаквам. Мерси много за съветите.

*Device config: Sony XPERIA Z Ultra; ROM: Stock Android Lollipop 5.1.1 ^.^
Цитирай

От днес сутринта и аз съм с жълто петно. Телефона е закупен Април месец от магазин от София и не съм го натоварвал или прегрявал. След снощното зареждане в дясно на дисплея има петно. Още е в гаранция,но се чудя ако го занеса дали няма да ми го върнат по-зле.

HTC Sensation -> one of the best EX
LG G2 32 GB -> gone for parts
LG G2 16 GB 
Цитирай

При мен все още няма петно на екрана . От около година и половина приблизително го ползвам телефона . Ползвах го с lollipop известно време но през повечето време съм с Kitkat ( ако има някакво значение ) . На игри не играя , или по-точно много рядко играя , може би веднъж на месец за около 15 мин .
Цитирай

При мен също няма петно. Телефона го ползвам от януари тази година. Основно с КитКат. Играта която играе Касъл клаш и всеки ден по 30-40 мин. и нямам проблеми.

Xiaomi Mi9 T 6/64 Blue
Цитирай

От няколко дни отново с петно. Предния път си го покри гаранцията, сега ще го ъНрутна отнова и ще го нося пак. Вече взе да ме ядосва този телефон, а тук вкъщи си намерих нокията 3250 и взема да се върна на нея... трябва само едни панели да и купя.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Да се включа и аз в анкетата:
Туко-що го нагрях с тежка игра и взе, че се появи малко жълто петно горе в ляво:
1) Production date: 13/12/2013
Provider: MAL (HONGKONG)
Provider name: MODELLABS

п.п Има ли шанс да звънна направо в Мост (телефона е от get.bg) и там да ми го ремонтират гаранционно?

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Мост ще ти откажат със сигорност. Обади се в ГЕТ.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

Онлайн магазините си имат в повечето случаи техни сервизи,затова им го пращай за ремонт.Мост както К&К ще ти откажат 100000% защото е за друг регион

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Колеги днес и при мен изби петното. Телефона е руутнат, със стоков ром е. Купуван от Виваком в началото на годината. Трябва ли да махам руут-а и ако да - някой може ли да обясни как да го направя. По всички менюта статуса е unrooted
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)