Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Xiaomi Redmi Note 3 официално обявен
#1
Information 

[Изображение: Xiaomi-Redmi-Note-3.jpg]



Днес, както беше предвидено, Xiaomi обяви Redmi Note 3 на събитието си в Пекин. Единствената разлика е в наименованието на устройството, тъй като в началото се предполагаше, че то ще бъде Note 2 Pro. Китайците са решили обаче да продължат номерацията...



Към цялата статия -->
Цитирай
Аксесоари
#2

Е това ми е телефона мечта: евтин и с голяма батерия Smile

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

Изведнъж скочиха обявите за Редми Ноут 2 из форума... Big Grin Ще има някаква масова миграция май.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#4

100% го взимам тоя хубавец - метален телефон, с голяма батерия и с miui вътре - цена няма, дори и в буквалния смисъл.
Водя усилена кореспонденция с 2 китайски търговеца, които изпращат чрез Eu dircеt метод и цените им са добри - около 200 -220 евро с доставката. Но очакват да имат налични в средата на декември, което си е бая далече, може и да не дойде до края на годината, като хванат едни празници.
Само от Xiaomi да не направят същата сбирщината с дисплеите, че при redmi note 2 бяха 3 вида - Sharp/ AOL /Tianma и тия с Аол ли бяха са много зле.
Поръчах тогава 2 бройки единият се случи чудесен бял дисплей, а на другият сиво-жълт мъток, подобен на стар амолед.
Цитирай
#5

Айде да се похваля. Забих си 2 бройки - една gray и един silver, по 400лв парчето с доставка по дчл.
Да видим кога ще дойдат, продавача каза, че има няколко налични, но времето за изпращане гледам, че е Processing Time:14 Days.
Което е повече от нормалното за налични бройки
Цитирай
#6

От top one ли? И аз мисля да си поръчам,но ми се иска да чуя някои отзиви
Цитирай
#7

Сега видях в сайта на разработчика на MIUI за G2, написал е, че телефончето ще бъде със заключен буут лоудър. Това няма да се хареса на доста хора.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#8

За съжаление е вярно и крайно неприятно:


Цитат:Xiaomi Company Locked the Bootloader of Redmi Note 3, so we can't install multi-languages rom and google play store for you at the first time, now, we can do just wait for xiaomi unlock the bootloader (we think the time it's before Dec 5th)
И тия станаха голяма работа! ! !
Не знаят ли, че телфоните им се купуваха основно заради свободата да преминаваш от ром на ром и да имаш разрешен рут достъп.
Сега ще отключваме бутлоъдър, ще чакаме рут от девлопърите!
добре поне, че няма да ми отпадне гаранцията дето я нямам  Angry
Цитирай
#9

Цитат:..........so we can't install multi-languages rom and google play storе at the first time.......
Това пък второто какво общо има с първото ? От кога се изисква root за да инсталираш  play store  ?!?!?
Цитирай
#10

play store е едно ... play services друго, като едното не бачка коректно без другото, да не говорим и за нещата на гугъл които също няма да работят коректно. Акаунти, синхронизиране и т.н. Нещата са обвързани с Google Services Framework ... съгласи се че е малко различно от едното инсталиране на плей стор апк ...
Това се има предвид - тук само актуализация естествено, това не ти инсталира Google Services Framework ... https://play.google.com/store/apps/detai...AndroidPIT
Цитирай
#11

Ами защото телефона ще е със китайски ром в който няма нищо гугалкско
Цитирай
#12

Това му писах и аз на китайца, от който купих телефоните - ако може да ми качи само гугъл плей и другите му услуги, да ми го праща така с китайския ром изкл бутлоъдър. Ако ли не май ще се откажа нацяло.
А днес бях приготвил пари за още една бройка - да видя кой от трите цвята е най-хубав и да си оставя него
Цитирай
#13

(2015-11-30, 10:09:46)bodonance написа:  play store е едно ... play services друго, като едното не бачка коректно без другото, да не говорим и за нещата на гугъл които също няма да работят коректно. Акаунти, синхронизиране и т.н. Нещата са обвързани с Google Services Framework ... съгласи се че е малко различно от едното инсталиране на плей стор апк ...
Това се има предвид - тук само актуализация естествено, това не ти инсталира Google Services Framework ... https://play.google.com/store/apps/detai...AndroidPIT

Ще го напиша с големи букви и с риск да си изпрося наказание:

ИНСТАЛИРАНЕТО НА ВСИЧКИ ТЕЗИ НЕЩА ЗА,КОИТО ТИ ГОВОРИШ НЯМА И НИКОГА НЕ Е ИМАЛО НИЩО ОБЩО С root-достъпа !!!!!

Те се инсталират и си работят коректно с помощта на Google Installer !!!!!! 
Мога да ти напиша и кое след кое се инсталира за да проработи......Китайците май не са наясно и ги инсталират "както дойде",което води дo не работещ play store..... Smile

@rumo.......Вземай ги така.....Дори кажи на китаеца да не пипа нищо по телефоните......Google-ските неща се инсталират за 5 минути ! Smile
Цитирай
#14

Това с буутлоадъра не мисля, че ще е голям проблем, отново ще може да се качват къстъм ромове и да се модифицира системата, просто ще изисква малко повече усилия. В миуи форума има тема как да се сложи къстъм рековъри, има и тема как да се отключи буутлоадера, но немога да вляза в нея (предполагам е само за разработчици). Така, че според мен съвсем скоро ще може да се отключи буутлоадета от всеки потребител и ще може да се качват къстъм ромове.

Redmi Note 2
Цитирай
#15

tonkata07@ така беше преди, с един Google Instaler, който се сваляше направо от Mi app store се решавха всички въпроси с гугълските услуги.
Опасявам, се че вече няма да е толкова лесно. Все пак китайците, дето ги продават не пасат трева - поне това щяха да инсталират.
Ще чакам днес-утре да видим какво ще отговорят - могат или немогат да инсталират ГА.
Цитирай
#16

@tonkata07 прочети внимателно какво съм написал. Обърни внимание на "коректната работа". Никъде не пиша не можеш да ги инсталираш. И да прав си инсталирането им няма нищо общо с рут достъпа. Виж за коректната им работа обаче има. Едно е да ги инсталираш нейде из /data ... и съвсем по друг начин е когато се инсталират в system/framework, system/etc/permission и system/lib някои нещица. Тогава няма да ти крашва Google Services Framework (поне не и толкова често) и няма някои програми упорито да твърдят, че няма гугле на телефона, защото и такива ядове съм имал. Пиша конкретно за коректна работа и моля те разграничи го от инсталиране. Все пак и през файловия мениджър можем да си инсталираме нужните ни програми дори и без гплей нали така? ... Колкото до разните сторе ... има си ми сторе, можеш му добавиш амазон стор, вива апс, черни пазари разни ... апове винаги ще намериш как да свалиш така че не само неговата работа е важна при инсталирането на гугъл сървисите в телефончето.
Цитирай
#17

Тъй като имам чувството,че поне единия от двама ни не осъзнава изобщо какво пише и че се заражда поредния абсурден спор,аз прекратявам участието си в тази дискусия !!!!!! Smile
Цитирай
#18

И аз ще го кажа да се знае,от доста време инсталирането на Google Services не китайски ром и почти невъзможно няма смисъл да се занимавате.
Eто как се преви примерно да ви работи локацията по WI-FI и мобилен нет . http://en.miui.com/thread-70357-1-1.html
Слагайте си глобални ромове или мулти !!!
Цитирай
#19

И как да се слагат тези мулти като е заключен буутлоудъра и няма руут,четете малко за какво се пише изобщо.
Цитирай
#20

Е точно де.
Цитирай
#21

http://devs-lab.com/2015/11/root-xiaomi-...ote-3.html
Цитирай
#22

някой поръчвал ли е?дали пращат вече?утре мисля да бодна един черен 16
Цитирай
#23

Онзи ден ми писа че до 72 часа ще ми го прати ... т.е. днес.
Цитирай
#24

Значи да оставяя за следващатаа седмица
П.п  от top one ли поръчвате?в руския форум чета че почнал да праща
Цитирай
#25

Моите са пратени днес.
Да от ТО са, праща, ако не искаш да е с мулти ром и откл бутлоадър.
Между другото, от както ги поръчах, до днес за няколко дена цената му е паднала с 10 евро за 16гб.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)