Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Status Stable 23/03/2015[ROM,TW]Note 4 port 5.0.1 за Note 3 N9005- DarkLord rom v2.2

Дано с този ъпдейт живота на батерията да се подобри, защото когато аз бях сложил този РОМ, за 30 минути актуализиране на приложения през Wi-Fi и разглеждане на настройките батерията падна с 30-35%, което е много.

D_coffee
Цитирай
Аксесоари

Дано е така - разработчикът е писал, че освен описаните има и разни други неща... Поживем - увидем Smile

Samsung Note III LTE -> Samsung S9+ SM-G965F -> Samsung A715F
Цитирай

(2015-10-02, 18:29:43)dingila написа:  Хора, да не пускам нова тема... Да питам нещо тук ако може.

Значи с 4.4.2 съм сток рутнат само.
Ако му направя бекъп през рековъри...
После дори да го възтановя тела няма да запали, ще стои в бутлуп на логото и ше си се рестартирва само а?
Така поне правеше при С4 ако се пробваш да възтановяваш стоков ром.
И при Нот 3 ли е така...
Някой знае ли?

Инсталираш си Busy Box >> https://play.google.com/store/apps/detai...ybox&hl=bg задължително коректно. Имам предвид, че ако първия път не ти изпише succesfull и крашне ще трябва да го стартираш пак докато изпише.

Като на снимката

[Изображение: 26982d378ff0334f.png]





... и правиш бакъп от къстъм рековъри. После каквото и да правиш трябва само като възстановяваш да си със същото рековъри... примерно правиш с TWRP 2.8.5.0 и възстановяваш със същата версия. Никакъв проблем даже и на няколко къстъма и стоков не те бърка стига да е същата версия рековъри и имаш място на компа за да си ги пазиш Big Grin

Примерно , аз ползвам TWRP -2.8.7.0-hlte-4.4 защото нямам проблем с него. Фалшва се zip от къстъм рековъри.

https://mega.nz/#!ZthSGIwD!wW6AZ-6jZlh_g...KX3p5w7dek

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Аз предпочитам на Phillz рековъритата...
Говорим, че съм на 4.4.2
Викаш както съм стоков и рутнат, да му прасна тоз бъзибокс и след т'ва рековъри и си прая бекъп без проблем а?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Зависи от версията на рековъри дали ще ти направи правилен бакъп ...  ще четеш за бъгове на версията от там от където си я теглиш. Някои не могат да възстановят правилно други друго.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

@rado__8, ако можеш и е възможно можеш ли да ми извадиш фона Kaiti ? Smile
Не мога да го намеря в нета точно този Sad
Мерси предварително!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Идея си нямам за кое говориш Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Шрифт де, обърках се Smile
Ей този...

И ако някой го е правил на този ром би ли ми казал стъпка по стъпка как да си активирам xpozed...
Омазвам се...и не изгрява тела, и айде пак наново всичко Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Xposed ти казах и миналия път, че не ти препоръчвам Smile

А шрифта току-що си се смени по съвсем нормален начин 

[Изображение: fdd6de1924da3c89.png]


[Изображение: 5a1ebf2140bc1368.png]


[Изображение: aa7c90e4ee1b8416.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Абе човеко, просто питах ако имаш умения да го извлечеш този фрифт от самия ром и да го качиш някъде, не да ми показваш как се сменя Big Grin

А за xpozed хубаво-лошо ако знаеш точни стъпки казвай, но не да ми даваш линк в ХДА...
Ако някой знае да подсказва Visslar

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Ама той ти дава линк, че и по другите раздели го чакът. Той е поне в още 20 теми. Не се ядосвай. Когато може отговаря и помага, дори и в два часа по тъмно. проверено е.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай

(2015-10-06, 21:43:22)dingila написа:  Абе човеко, просто питах ако имаш умения да го извлечеш този фрифт от самия ром и да го качиш някъде, не да ми показваш как се сменя Big Grin

А за xpozed хубаво-лошо ако знаеш точни стъпки казвай, но не да ми даваш линк в ХДА...
Ако някой знае да подсказва Visslar

Абе човеко Big Grin ама ти все през сламка ти излизат думите и все неочаквани въпроси лепкаш ... не моа та рзабра от първия път Big Grin [Изображение: c977fdfd514cd8070f2d0fd8e087b801.gif]


Кажи ми първо ти с кой РОМ си за да ти отговоря за Xposed, последно помня, че беше с Resurrection Lollipop v5.5.6 ..  ако е така за fonts  пробвай с това макар да не съм го пробвал лично и си направи бакъп на РОМа от рековъри защото има вероятност да изпднеш в bootlop  >> https://play.google.com/store/apps/detai...tinstaller

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Пробвал съм го това и много други - няма го този шрифт.
А сега съм с ей този ром:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=3037655

Той си има xpozed
Но аз исках да знам как става номера, щото на някои ромове незнам и аз що само бутлуп ми бичи...
На няколко места намирам в ХДА зипове за xpozed, уж правилния флашвам и оп... Бутлуп
Затова и питах.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Има проблеми с тази комбинация Samsung, Lollipop и Xposed , а за Fonts Style ще проверя и ще ти кажа. А този с който си в момента мнение да хвърлиш Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Никъв проблем няма с xpozed...
Просто не става без него, поне от 2013 насам, много екстри!
Който е ползвал xposed свиква и си го търси винаги.
За шрифта, ако успееш да го намериш добре Smile Аз голямо търсене му фърлих...
И мноо интересно, че променя и клавиатурата примерно също.

А рома дет съм си е 6
Тоз Лорд нещо...
Мноо претрупан...
Аз искам ром от Ноте 3 + разни благинки, а не Ноте 4, 5, 6 и 7 и тн...
Пробвах го 2-3 дена, бива горе-долу, но всеки си има вкус де!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Тези дни трябва до пробвам този ром, с който е @dingila. Как е батерията?

D_coffee
Цитирай

Еми добре си е
Аз първо флашнах стоковия IO6, хард ресет и тогава неговия IO6
Всичко си е шукар

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

(2015-10-06, 21:43:22)dingila написа:  Абе човеко, просто питах ако имаш умения да го извлечеш този фрифт от самия ром и да го качиш някъде, не да ми показваш как се сменя Big Grin

А за xpozed хубаво-лошо ако знаеш точни стъпки казвай, но не да ми даваш линк в ХДА...
Ако някой знае да подсказва Visslar

Сваляш рома ... в system/app намираш Kaiti.apk ... Слагаш го в system/app на телефона, задаваш пермишъните и рестартираш.

Ето ти и файла https://onedrive.live.com/redir?resid=D0...file%2capk

ПП: Ако държиш на самия шрифт намира се в Kaiti.apk\assets\fonts ... Можеш да си извлечеш само него и да си го инсталираш и на компютъра ...
Цитирай

Bodo пак оправи работата  Storstark

Пермишъните са така


[Изображение: 0ad0ce4d7ce311ba.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

И така едно бих казал изключително полезно включване от моя страна за всички ползващи този ром. И така да започнем първо с малко предистория.

Както може би сте забелязали (или НЕ) ако се опитате да активирате опцията Pin Windows намираща се в Settings-Security и след това
натиснете бутона НАЗАД ще ви се появи следния надпис Settings FC (съкратен вариант :-) ).
При това опцията става съответно активна или неактивна въпреки досадното съобщение за грешка и рестарта на Настройки.
Въпреки това обаче ако е активно няма да ползвате тази опция.
Това се дължи на липсата на Accessibility Services инсталирани на телефона.

И сега вече по същество - Какво трябва да направим за да нямаме тази грешка и да можем да ползваме тази опция. Това ,което трябва да направите са две неща .

1. Флашвате моднатите от мен Настройки от линка през рекавъри. Никакви уайпове не са необходими.СВАЛИ
Резултат от флаша - грешка и рестартирането на Настройки ще изчезне.Нищо друго няма да се промени :-)
2.Сега ,ако нямате никакви активни Accessibility Service трябва да си инсталирате приложение ,което има такъв и да го активирате.
Най-добрият и полезен вариант за мен е Greenify - ЛИНК
След като сте го инсталирали влизате в Accessibility ,отивате най-отдолу къде що го намерите като опция и го активирате


Как работят нещата за незапознатие с тази опция след като 1 и 2  са изпълнени .
-Активирате Мултиуиндоу ако не ви е активен 
-Активирате и Pin Windows 
-Отваряте някое приложение -калкулатор примерно 
-Натискате бутона Recent (т.е Меню софт бутона)
- В списъка ще видите приложенията като на последното(калкулатор) ще има една малка иконка
-Избирате я и следвате инструкциите на екрана 
По този начин единствената достъпна функиця на телефона ще остане Калкулатор
-Ако искате да излезете от този режим просто задържате софт бутона МЕНЮ докато не видите надписа ,че прозореца е ънпиннат.

Ами това е то.Ако има нещо -питайте и ще ви се отговори.Приятни моменти от мен с най-добрия ром за Ноте 3.

П.С Ако ползвате Pattato Clock понеже опцията ползва нормалният часовник след ънпин на екрана нормалният часовник също ще ви се появи в статус бара.


Нова подобрена версия на мода в пост 624 . Линка за мода от този пост - неактивен !

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай

(2015-10-11, 20:38:15)bodonance написа:  Сваляш рома ... в system/app намираш Kaiti.apk ... Слагаш го в system/app на телефона, задаваш пермишъните и рестартираш.

Ето ти и файла https://onedrive.live.com/redir?resid=D0...file%2capk

ПП: Ако държиш на самия шрифт намира се в Kaiti.apk\assets\fonts ... Можеш да си извлечеш само него и да си го инсталираш и на компютъра ...

Мерси!!!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

И така понеже ми се стори крайно нелогично при ползване на Pin Windows (Screen Pinning) когато е закачено дадено приложение при натискане на някой от бутоните да ти изписва как да го отключиш се наложи малко да преработя мода.

Ново в тази версия:

1. Добавени инструкции за отключване при описанието на функцията в Настройки
2.Инструкциите достъпни при 3 езика на телефона - Бълграски,Английски US и Английски GB
3.Премахнати инструкции за отключване при тези езици ,когато функцията е активна и е заключено приложение на екрана

Инструкции : Теглите на външната карта ,флашвате го през рекавърито и рестартирате. Отново уайпове не са необходими.
Линк за сваляне :СВАЛИ

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
Wink 

След чиста инсталация на рома като вляза в 3minit battery settings ми излиза следното съобщение:
" you can click the ads to disable them for 1 Hour and help support this mode"
 
Каквото и да избера от 3minit battery нищо не се променя. Някакви идеи Rolleyes
Цитирай

Ако ти е версия 2.3 няма да бачка, трябва ти 3.1

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай

(2015-12-02, 08:38:48)supervizor написа:  След чиста инсталация на рома като вляза в 3minit battery settings ми излиза следното съобщение:
" you can click the ads to disable them for 1 Hour and help support this mode"
 
Каквото и да избера от 3minit battery нищо не се променя. Някакви идеи Rolleyes

Ето го решението >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1173371

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)