Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 4.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nоте 4 - Живот на батерията.

Еми сигурно е за смяна Big Grin
Цитирай
Аксесоари

Съмнява ме да е за смяна тъй като няма още и на половината от живота си, по скоро ми се струва, че е от андроида и ми намирисва на дрейна от S6 и S7. Някой беше споменал, че дрейна е заради Google Backup, който забива и работи постоянно.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

ти от къде разбра на колко цикъла е батерията ? Big Grin
Цитирай

(2016-05-18, 08:12:41)hdbox написа:  Пробвай да спреш сканирането на Google (дори при изключен WiFi) - като влезеш в WiFi и щракнеш бутончето/чертичките за меню на Advanced виж дали има отметка на Always allow scanning и дали на Viber > Settings > General > Wi-Fi sleep policy > Use device's settings. Аз го направих по съвет на колега от друг форум, сега изглежда нормално. Надявам се, да няма вече проблеми, като основното съмнение за проблема, пада върху вайбъра.

това енаправено одавна. днес тоест сега се прибрах на 22% батерия. направи ми впечатление че снощи имах ъпдейта на няколко приложения слред които и фейс-а . днес бях цял ден във офиса и не съм ползвал телефона , въпреки че мобилния ми бе включен постоянно. отчело ми е 37% фейсбук  OC Android  13%  И система ANdroid 8%  като  общо време във фейса през телефона съм бил 10минути горе долу. Преди това не съм има никога такъв дрейн на батерията. никога.
Цитирай

(2016-05-18, 16:52:51)falio написа:  ти от къде разбра на колко цикъла е батерията ? Big Grin

от Phone INFO ★Samsung  Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

@GT ако префлашнеш андроида пак ли показва същите цикли ?
Цитирай

Не знам, трябва да префлашна за да видя. Аз съм със сток 5.1.1, както и да е спирам с полемиките за да не омазваме повече темата.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

(2016-05-18, 17:56:42)GT написа:  от Phone INFO ★Samsung  Wink

Къде в програмата се показва на колко цикъла е батерията, аз не можах да намеря от къде да извадя тази информация.
Цитирай

Няма такава програма за андроид Big Grin може да е щот са с кофти батерии. За ios има  Smile
Цитирай

(2016-05-18, 19:57:20)ivanov_km написа:  Къде в програмата се показва на колко цикъла е батерията, аз не можах да намеря от къде да извадя тази информация.
Phone INFO>PERSONAL поне при мен има колко пъти е включван в зарядното та даже и колко пъти е ваден S-PEN.
За колегите със рязкото падане на заряда от системен пи и андроид ОС,имал съм такива аномалии нощно време да ми пада заряда на батерията повече от нормалното,обикновено се оказва някоя забила синхонизация на гугъл (най-често указател или календар) и то почти винаги се случва след изключване на мобилни и wi-fi,явно съм ги изключвал точно докато е синхронизирало и зацикля и точи батерия. 
подчертавам,че това са мои наблюдения в/у моя телефон.При мен се оправя с рестарт или спиране и пускане на синхронизирането.
Цитирай

[Изображение: bf4e7bc461f22340562963e5a044c87d.jpg]
[Изображение: f917ecd2fd3b76782afdd348a44f2680.jpg]
[Изображение: 44b3db0d0acfa52d177c5887c7bc5db5.jpg]

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай

Здравейте и от мен, наскоро и аз се сблъсках с проблем с източване на батерията в рамките на 24 часа при положение, че почти 2 години ме е карала по 48 часа с моето ползване. Първо реших, че батерията е за смяна и купих нова оригинална но проблема си остана, тогава се разрових и видях в статистиката на ползването на батерията, че телефона постоянно остава буден, и даваше 30 % приблизително дрейн от гугъл, проблема при мен се реши, като спрях данните във фонов режим за почти всички приложения, сега пак си карам по 2 дена.




Ericsson GA 628 > Ericsson R320 > Sony Ericsson T630 > Sony Ericsson K800i > HTC HD2 > Samsung Galaxy Note 4
Цитирай

Как се изключват данните във фонов режим?
Цитирай

явно наистина беше бъгнал нещо , щото след рестарт на данните и на самия апарат и пълното му зареждане днес цял ден го ползвам , малко пътуване , месинджър ,дейс, нет и току се прибрах на 40% батерия. перфектно е за мен.
Цитирай

И как рестартира данните?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Nexus 5
Цитирай

(2016-05-19, 08:08:23)hdbox написа:  Как се изключват данните във фонов режим?

В настройките намираш ползване на данни, скрулваш надолу в списъка с приложения, там дава кое колко данни ти е източило докато телефона е бил в покой, избираш някое приложение и слагаш отметка на ограничи данните в фонов режим.




Ericsson GA 628 > Ericsson R320 > Sony Ericsson T630 > Sony Ericsson K800i > HTC HD2 > Samsung Galaxy Note 4
Цитирай

(2016-05-19, 23:16:10)thuggy написа:  И как рестартира данните?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

просто ги изключих :Smile изгасих апарата , пуснах го и ги пуснах пак. Казвам това ,понеже понякога когато го реснеш без да са изключени и има бъг в началото. не се появява иконката поне 10-15секунди.
Цитирай

   

Как да го оправя колеги , не съм теглил нищо а този дрейн е от 2 дена ? Bu
Цитирай

Рутнал ли си телефона ? http://forum.xda-developers.com/android/...k-t2973588
Цитирай

Изключваш Google Backup и рестартираш и вече няма да ти пада батерията. Тоя бъг май го има на много марки и модели телефони.
{Ето от къде}

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Ако сте забелязали проблема изниква ,само в работните дни от седмицата или когато пътувате на по големи разстояния.
Цитирай

Проблема още го има за 3 часа откакто е изключен от зарядното , отново система андроид е взела 3% системен ПИ 2 и ОС андроид 1 % . С телефона не съм работил изобщо , би трябвало да спи , само часовника отвреме на време съм гледал . Телефона не е руутнат все още .
Цитирай

(2016-05-23, 10:39:31)petarrr написа:  Ако сте забелязали проблема изниква ,само в работните дни от седмицата или когато пътувате на по големи разстояния.

Сигурно защото Google Backup събота и неделя почиват и за това не ти точи батерията  Lol Lol Lol Това са глупости. Проблема го има когато изключиш телефона от зарядното и процеса забива във фонов режим 90% от случаите. Оправя се с рестарт след като си го махнал от зарядното. А относно пътуванията, когато си сменяш често местоположението Google събира данни за локацията ти и това също доста се отразява на батерията. Може да се изключи от настройките за защита и там опцията Намери моя телефон, което всъщност пък е полезно ако си изгубиш телефона да може да го локализираш къде е.

(2016-05-23, 12:45:49)dabaw написа:  Проблема още го има за 3 часа откакто е изключен от зарядното , отново система андроид е взела 3% системен ПИ 2  и ОС андроид 1 % . С телефона не съм работил изобщо , би трябвало да спи , само часовника отвреме на време съм гледал . Телефона не е руутнат все още .

След изключване от зарядното - РЕСТАРТ ако има дрейн

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

[Изображение: 67da4c4e915be922046c21e648a08e60.jpg][Изображение: 6ff963f6f4cad7f583ff727bf8b414ca.jpg][Изображение: 078e5b2ee54ff820326e77e110679bbc.jpg]
[Изображение: 05ad0b1acabe8c9dbfa82c09e16ffcc5.jpg]

С андроид 5.1.1 и amplify като че ли се държи добре Wink


Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай

Забелязвам ,че вече фейса и месинджъра са много назад и не са топ комсуматори,това така ли е или просто лъже Big Grin
Обаче device idle на 5.1.1 дори не го показаше,ама там бях руутнал и нямах почти никакви апове от стоковите...

 Galaxy Note 4 N910F
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)