Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рестартиране на сигнал в 3G мрежата на Мтел
#1

Здравейте, 
Използвам Allview P6 Energy. Наскоро се натъкнах на следния проблем - при включен пакет мобилни данни и в 3G мрежата на Мтел понякога както е пълен сигнала ичезва за секунда-две и пак се появява (т.е. се рестартира сигнала). Проблемът не се набллюдава, когато съм на Wifi или в 2G мрежата. От техническия отдел ме посъветваха да сменя сим картата - направих го, сменях между двата слота, правих factory reset, но към момента проблемът си продължава. Някакви идея как да процедирам?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2016-05-22, 14:32:49)vilizar.todorov написа:  Някакви идея как да процедирам?

Най-вероятно си в зона с лошо покритие и губи 3G връзката. Можеш да провериш силата на сигнала на колко "asu" е, когато си на 3G трябва да не над 15 - 18, а на 2G трябва да е над 25 - 30 asu.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Ами не мисля, че е от покритието. Вчера на няколко пъти ми направи проблема на НДК, същото се случва и на други централни столични места. То не изчезва постепенно сигнала, а изведнъж и пак така идва. Иначе сега съм на 24 asu. Според мен е нещо до настройки или хардуерно.
Цитирай
#4

Проблема е в оператора. Наскоро пуснаха 4G и се налага да си оптимизират мрежата, което става бавно и продължително.
Цитирай
#5

Да вземат да кажат, че проблема е при тях. А те, какво ли не ме караха да правя - последнно да запиша кога са прекъсванията и да им ги дам. Днес го направих и ще видим сега какво ще кажат. При други клиенти на Мтел наблюдава ли се периодично рестартиране на сигнала?

Но от друга страна вече се и съмнявам, че е проблемът е в оператора. Днес ми се случи сигурно над 10 пъти почти последователно да изчезне и в последствие да се появи обхвата. Тествах само на 3G без да е включен нета, както и на 2G с включен нет - сигнала не пада.
Цитирай
#6

Днес забелязах, че на моменти силата на сигнала пада до -91db и 11 (8) asu. Възможно ли е, когато е включен нета в такива моменти да трябва на телефона повече ресурс и заради това да прави рестарта на сигнала?
Цитирай
#7

Ако можеш, намери от някой приятел или роднина, карта с интернет на друг оператор и виж дали и с нея не прави така. Ако проблема е отново на лице, вероятно е от телефона ти. Не се обиждай, но тези китайци на Ол вю излязоха големи боклуци. Напълни се форума с оплаквания и проблеми от тях.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#8

Това е, че трябва да тествам картата от друг оператор поне ден, защото не винаги се получава проблема. Телефона го използвам от края на януари и не съм имал както този, така и други проблеми, като че ли всичко стана откакто Мтел пуснаха ''истинското'' 4G. Някой по-нагоре каза, че asu за 3G трябва да е над 15/18, не знам дали антената не е по-чувствителна и при включен нет за това да рестартва сигнала?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)