Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S8 и S8 plus - представени на 29.03.2017г.

Естествено,че ще използват батериите на Samsung SDI,защото проблемът никога не е бил в тях ,а в радикалния/идиотския дизайн на...."гнездото" на батерията в Note 7:

   

При 0.1/0.3 мм свободно място,какво да се случи при загряване на батерията ?Smile

Дизайна си е ок,но няма да лошо да сложат и протектор на дисплея,както направиха Huawei в Mate 9 Pro...А пък,който иска да си го маха после.
Аксесоари

(2017-01-16, 19:01:01)tonkata07 написа:  Естествено,че ще използват батериите на Samsung SDI,защото проблемът никога не е бил в тях ,а в радикалния/идиотския дизайн на...."гнездото" на батерията в Note 7

Каква е причината за избухването ще разберем съвсем скоро... по неофициални данни проблема действително е бил в батерията, а не в дизайна на устройството (:

Trust nobody who smiles before 10am...

@smiley това за power бутона, все пак са рендери, не мисла, че ще е от ляво, по-скоро ще е пак отдясно.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Нищо им няма на Samsung SDI. Милиони у-ва по света ползват техни батерии. Лаптопа ми е с такава. Просто идиотски дизайн от вътре, и икономия на матрял и качество. И лакомия за печалба. Сега и корупционен скандал ги тресе, собственика е арестуван.

Някак не мога да си представя тоя новия дизайн на живо. Пак извит, заоблен, закръглен, лъскав. И интерено как ще оправдавт производствена цена от 190€, и продажна от 950€?!

То защото в крайното ценообразуване влиза само производствената цена, нали....
А R&D (за което самсунг дават милиони, милиони долари)?
А заплати на работници?
и т.н.

Не оправдавам цената, която неминуемо ще е ужасно висока (необосновано висока), но определено няма нужда да оправдават крайната цена с производствените разходи.

Trust nobody who smiles before 10am...

Хах давали милиони за R&D и т.н. ... Нелепо. Какво дава самсунг? Какво даваш ти? Тези милиони не идват ли от ТВОЯ джоб? Разликата колко е едни 760 евра ми се струва ... За ПЪРВАТА ПОЛОВИНА на 2016 само от S7 edge са продадени 13,3 милиона бройки при 600 евро надценка от производствена цена на бройка прави 7980000000 евро ... при S8 ако е 760 и ако се продаде в същите бройки сумата расте ... И милиард даже 2 да дават за R&D пак са 5-6 милиарда напред само от баламите с S7 edge ... A сега прибави 11.8 милиона бройки от S7, Дори J2 (2016) е с около 13 милиона продадени бройки ... И 10 МИЛИАРДА ДА ИМ Е R&D пак не можеш ги оправда ... те почти толкова им е надценката от 1 модел ЗА ПОЛОВИН ГОДИНА ... Кожодери от класа са си ... ама тези които ги купуват са виновни за това ... Щом се купува, значи е ОК цената.

Покажи ми точно къде ги оправдавам? НЕ ГИ! Цените са необосновано високи и това мисля, че го казах пределно ясно в предния ми пост. Казвал съм го и за други телефони също.... 950 евро за телефон е хахха.
Парите за R&D ми е пределно ясно, че не ги дава CEO-то им от собствения му джоб. Но е разход за Самсунг, разход който трябва да покрият (препокрият многократно) с всеки един модел който пускат на пазара. Демек това колко пъти е изплатен грам не означава, че няма да включат този разход в ценообразуването при пускането на нов модел - и точно това се опитвах да кажа, има повече от един фактор при слагането на цена на даден продукт, не всичко е производствени разходи и йок това е.

Trust nobody who smiles before 10am...

Samsung Galaxy S8 може да бъде представен на 15 април : http://www.mobilebulgaria.com/news/39437...0%B8%D0%BB

 

(2017-01-16, 21:11:52)smiley написа:  Покажи ми точно къде ги оправдавам? НЕ ГИ! Цените са необосновано високи и това мисля, че го казах пределно ясно в предния ми пост. Казвал съм го и за други телефони също.... 950 евро за телефон е хахха.
Парите за R&D ми е пределно ясно, че не ги дава CEO-то им от собствения му джоб. Но е разход за Самсунг, разход който трябва да покрият (препокрият многократно) с всеки един модел който пускат на пазара. Демек това колко пъти е изплатен грам не означава, че няма да включат този разход в ценообразуването при пускането на нов модел - и точно това се опитвах да кажа, има повече от един фактор при слагането на цена на даден продукт, не всичко е производствени разходи и йок това е.
Не всичко е производствени разходи, ама и такива разходи ... това си е вдигане на цената и се гледа до колко е готов да плаща потребителя ... останалото е печалба.

На въпроса ти "Покажи ми точно къде ги оправдавам?" ... случайно да имаш S7 edge? От това по голямо оправдание кое е? На писания и думи едно, на дела ... 
Нищо лично колега, не целя конфронтация и т.н. Но така излиза.

При покупката на моя ъгъл, цената му не беше 950 евро... беше значително по-ниска (: Ето от там идва разликата.

И разбира се, че ще дигат цената докато има хора които купуват - бейсик маркетинг. Това и че печалбата им е 10000% на устройство изобщо не се коментира, то е факт.

Trust nobody who smiles before 10am...

Дам но фактите говорят, че всеки следващ S е по скъп от предния без кой знае каква основателна причина за това ... S9 по тази схема ще гони 1200 евра при 150 производствени разходи ... Тогава закупилите S8 на по 950 евра ще казват ама S8 не беше 1200 евра ... Пак ли няма да се брои за оправдание?
Знаеш ме, че имах самсунзи, даже още имам. Ромчета забърквах, та са ми познати добре и като софтуер и хардуер и си ги харесвах въпреки недъзите ... ама като почнаха тази крива политика, knox-ове разни и т.н. ... много противни неща прихванаха от нагризаните ... Дано данните за цената са грешни и S8 да е една идея по "свободно" устройство, та да има какво да ме завърне към марката ...

(2017-01-16, 19:19:31)MUFC написа:  И интерено как ще оправдавт производствена цена от 190€, и продажна от 950€?!

Нищо не трябва да оправдават, разликата се запълва от егото и комплексите на потребителя, който е научен, че ще стане по-готин кати си купи някоя лъскава джаджа. Казват му консуматорство, започнало е да се възпитава в началото на 20ти век в Щатите. Днес е верую на много хора с мазоли по пръстите...

R&D се плаща от предходен модел т.е. в цената на S8 е заложена разработката на S9 минимум.

Изпратено от моят Nexus 7

Cognosce te ipsum!

(2017-01-16, 19:11:23)smiley написа:  Каква е причината за избухването ще разберем съвсем скоро... по неофициални данни проблема действително е бил в батерията, а не в дизайна на устройството (:
Ако беше в батериите на SDI,защо тогава гърмяха и китайските бройки,които бяха със съвсем различни батерии ?
Иначе са прави,че проблемът не е нито софтуерен,нито хардуерен....Това си е конструктивен дефект...Smile

Колкото до S8....Чудя се дали Самсунг са способни на подобна простотия със софтуерните бутони ?Smile

   

Цената се определя от търсенето. Не от производствените разходи. Нали не си мислите, че производствените разходи за тениска Филип Плейн са 300 евро, че да я продават за 400?
Вие ако произвеждате нещо и хората са готови да платят 1000 евро, за 500 ли ще го продавате?
Бодо, G4-ката съм я плащал 900 лева. S6 тогава пак беше някъде толкова.
Аз лично повече от 1000-1100 за телефон няма да дам, но явно има достатъчно много хора, които ще, което оправдава действията на Самсунг.
Което и не ги прави комплексари, поне не всички, които го купят.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

@tonkata07 и софтуера и хардуера имат своите конструкции и съответно грешките в конструкциите на софтуера водят до неправилна работа на софтуера и се броят за софтуерни, съответно грешки в хардуерната конструкция пречи за правилната работа на този хардуер ... от там и конструктивния проблем се причислява към съответната категория, та хардуерен проблем си е отвсякъде ...
И да способни са да правят каквото искат с бутоните ... ще се намери даже някой да го хареса ...
@arrogant естествено като търговец е да го продам на най високата възможна цена, независимо, че ми е излязло незначително малко ... НО това, че определени индивиди са готови да платят 1000 евра за нещо чаркулята на което са 200 евро и да кажем още 200 евро R&D, печалби, разходи и т.н. , определено НЕ означава, че останалата част от индивидите са готови да дадат за това нещо повече от 500 евро ... Ти 4ката казваш 900 ... аз дадох 700 например. За мен има една психологическа бариера, която не трябва да се прекрачва.
Над 1000 пари за телефон мога да си представя да дам, само и единствено ако печеля от него ... И такъв от 200 лв върши сходна работа, останалото е лакомия на сетивата ... Имал бил хубав екран например ... да ама 5 инчов екран по скъп от телевизор от същата марка с 55 инча ... не е нормално някак това. Примери като този дал бог ...

Точно така е, Бодо!
А има и смаръ телевизори на марката, 4 пъти по-евтини от телефоните им. Ама карай, с телевизора ще ти е трудно на масата у кафенето....
А най-е смешно като кажат на фона на това печелбарство, тая година 10% спад в продажбите, дигаме цените да компенсираме!

Още спекулации за цената: The Samsung Galaxy S7 and S7 edge launched at €700 and €800 respectively, but their successors may hit the market at a higher price - €850, if rumors are to be believed. 

Изпратено със snail mail

Cognosce te ipsum!

$850 идваха май на €850 тука. Като сложим 20% ДДС...
...ми то става €1020, или 1989 лв. Евтиния!

Спрели официално ъпдейта на S7 до Nougat 7.0 заради бъгове.
Явно всичко е насочено към S8, и тримата софтуеристи на фирмата не могат да нагласят работата.

Очаквало се продажбите да почнат 24-30 Април.
Много щяло да се наблегне на S-Health функционалността. Според Голдън Сакс, цената ще е по-висока, заради 15-20% по- високите производствени разходи.
Разходите бяха около $255 за S7. Което значи + $51 за S8. И +$150 в крайната цена.....
А S6 беше с цена $275...

Май е много голяма снимката ?!?! Да не ме баннат пак за....неправилно дишане...Smile

Това за 17/9 дисплей потвърди ли се или си остава само скух ?


Sent from my x600 using Tapatalk

(2017-01-17, 18:52:00)MUFC написа:  Спрели официално ъпдейта на S7 до Nougat 7.0 заради бъгове.
Явно всичко е насочено към S8, и тримата софтуеристи на фирмата не могат да нагласят работата.

Не са го спрели, колегите получават ъпдейти и в момента, инфото е само китай и не е сигурно дали е вярно...

Предните панели на S8 и S8 Plus:
[Изображение: fp.png]

Huawei Mate 10 Pro

2 предни камери ли ще има? Извинявам се ако е писано назад ...

Аз срещнах информация, че може да включат камера за разпознаване на ириса, както беше при Ноут 7. Може да е това.

Huawei Mate 10 Pro

А защо им е S8 plus при наличието на Note серията?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T

1 предна камера, 1 ирис скенер, сензорите за близост и тъмнина и пак са ми много отворите отпред?

Trust nobody who smiles before 10am...

Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)