Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G4 - коментари/препоръки

Здравейте! Преди 2 дни G2-ката ми започна да се изключва постоянно и веднага взех да ровя из нета за нов телефон. Днес напълно умря, та новият телефон е належащ. Спрях се на G4, защото имам някакъв афинитет към LG, заради G2. Четох за всички проблеми с дънни платки, дисплеи, но във форума казахте, че ако сме внимателни при покупката-гледаме сериен номер, какъв е дисплея, няма да имаме проблеми. Но след като се зачетох в тази тема, съм страшно разубеден за правилността на избора ми. С G2-ката се разкарвам(х) с външна батерия от година и половина, т.е. не ми е проблем, ама не върви да си купя нов телефон и да почна веднага с външната. Не искам да давам много пари, защото не смятам, че новите модели имат какво ново да ми предложат срещу бонус 500лв. Естествено, че ще има, но ще са някакви глезотииики, които ще видя точно веднъж и дотам. Та, какво бихте ме посъветвали-да взимам или да бягам надалеч?
Цитирай
Аксесоари

Като съотношение цена-функционалност, G4 е удачен избор... Но относно батерията, съпоставим с G2, ще бъдеш разочарован.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Аз съм с външна батерия от както ползвам тъч телефон, или по-точно 2011 година. Сам си прави изводи. Единственият телефон който ме е изкарвал два дни е резервният ми Асус Макс с 5000 мАч батерия и HD дисплей. Разбира се външните батерии претърпяват развитие и моята е с размер на 5 инчов телефон и не ми пречи изобщо, а има реални 4000 мАч. Вземай телефона и да не ти пука за батерията щом имаш външна. Както си чел вземай бройка с номер от 607 нагоре и си свиркай. Ако не видя впечатляваща камера в Г6 или Асус 3 Зум без проблем ще си изкарам и тази година с Г4. С трите кожи които имам телефонът е трепач. Wink

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Браво eksoldier ти си един от хората които са доволни от този телефон,аз също съм за този трепач,но батерията е слаба и за това си имам външна батерия.
Цитирай

При мен всички батерии са били слаби. Едно време си носех зарядното постоянно в мен като бях с Nokia N95 и предишните N серии. Като си купих N8 разбрах, че имало външни батерии и помолих приятел да ми купи една от амазон. Първата ми джобна 5600 мАч на Anker. От тогава си карам с външна батерия. Ако не ползвам много Г4-ката си ме изкарва през деня докато се прибера вкъщи, но почна ли да ровя в нета за няколко часа се топи батерията. Така са ми били всички предишни телефони. Изключение прави предишният ми Lenovo Z2 Pro, който имаше 4000 мАч батерия, споменах и за резервния Асус Макс. Няма как да искаме много от 5.5 инча 2к екран с мощен процесор и 3000 мАч батерия. Аз не съм от тези които рутват и махат товарещи процеси, ползвам телефона на макс. Да, беше два пъти в сервиза, реално само кожения капак не са сменили, но ето вече два месеца след ремонта всичко е 6. Сложил съм един пластичен бъмпер който крие рамката на дисплея, а кожата се вижда. За първи път визията на телефон не ми е омръзнала след година ползване. Трябва да видя нещо наистина впечатляващо от новите камери, за да сменя телефона. Иначе както казах ще си карам до флагманите 2018 без проблем, разбира се стига да няма нови ядове с платка или дисплей. След няколко месеца ще видим дали някой от нас със сменени дали ще пропищи, надявам се не!

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Бягай на далеч от г4, бягай като дявол от тамян. Лично мое мнение. По-смешна батетия сигурно няма в телефон. Мисля си, че нещо друго прецаква батерията вече. Плюс дисплей, дъно... не трябва да го рутваш, че може във всеки един момент да се скапе. Но пък за сметка на това вече за 4-ти път ще го карам на сервиз и направо ще им казвам на червените да ми дават друг. Същото стана и г2-ката (нея не я ремонтираха в 30 дневния срок). И общо взето съм доволен след година, две с телефон на лг получавам безплатна замяна с нов, може и да не е лг.

Иначе да не съм много офф моята батерия кара макс 2 часа сот. Трудно изкарва цял ден при лека употреба. Ако съм на мобилни данни някъде към 6-7-ми час след изключването от зарядно трябва пак да се включи и това с малко разцъкване(интернет), няколко разговора и рядко чат (btw заради този телефон не чатя вече много, че батерията се скапва още по-бързо. ТОВА МОЖЕ И ЗА ПЛЮС ДА СЕ СМЯТА).


П.П. докато пишех това паднаха 8% от батерията.

Ето и една, две снимки.
[Изображение: 4b5d72cfe90d0d1e732f004e5a0d124a.jpg]
[Изображение: 90346b48c11966ceefbb8902b1486ebb.jpg]
Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Тъкмо се бях решил да ходя да го взимам и с това мнение тотално ме отказа. Недопустимо е това. На G2-то ми това беше единственото нещо, което ме дразнеше-батерията, и съм си казал, че следващия ми телефон поне трябва да ме изкара през деня (като го купя и в следващата година и половина поне). Благодаря ви за мненията, G4-ката отпадна за мен.
Цитирай

Колега това е при мен, други не се оплакват толкова. Иначе аз съм с андроид 7, абсолютно всичко е пуснато без nfs.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2017-01-26, 14:06:07)dada_ написа:  Бягай на далеч от г4, бягай като дявол от тамян. Лично мое мнение. По-смешна батетия сигурно няма в телефон. Мисля си, че нещо друго прецаква батерията вече. Плюс дисплей, дъно... не трябва да го рутваш, че може във всеки един момент да се скапе. Но пък за сметка на това вече за 4-ти път ще го карам на сервиз и направо ще им казвам на червените да ми дават друг. Същото стана и г2-ката (нея не я ремонтираха в 30 дневния срок). И общо взето съм доволен след година, две с телефон на лг получавам безплатна замяна с нов, може и да не е лг.

Иначе да не съм много офф моята батерия кара макс 2 часа сот. Трудно изкарва цял ден при лека употре*а. Ако съм на мобилни данни някъде към 6-7-ми час след изключването от зарядно трябва пак да се включи и това с малко разцъкване(интернет), няколко разговора и рядко чат (btw заради този телефон не чатя вече много, че батерията се скапва още по-бързо. ТОВА МОЖЕ И ЗА ПЛЮС ДА СЕ СМЯТА).


П.П. докато пишех това паднаха 8% от батерията.

Ето и една, две снимки.
[Изображение: 4b5d72cfe90d0d1e732f004e5a0d124a.jpg]
[Изображение: 90346b48c11966ceefbb8902b1486ebb.jpg]
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Проблема е само при теб. Не знам с пуснат GPS и блутут колко искаш да те изкара.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

@ganchev г2-ката с абсолютно същото ползване ме караше цял ден, та можех и да чатя. Иначе пак всичко беше пуснато, пак имах pebble включен към телефона. Там сот никога не съм гледал, просто знаех, че ако не си играя много с него на края на деня съм на 50-60% При много игра, батерията падаше към края на деня, ако играех игри трябваше да се зарежда много.


Btw проблема не е само при мен, доста други правят само по 2 часа сот.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Хаха. Спри гпс и виж колко ще кара. Разликата е няколко часа +. Wink Все пак аз съм оставил да ме намира по мрежи, за да ползвам smart luck и да не вкарвам парола всеки път у дома. Спрял съм и nfc, всичко друго ми е пуснато пистоянно.
Колеката дето се отказва от Г4 заради батерията да взема един Асус Макс и да спи спокойно. Както казах не знам какво очаквате от тая батерия и параметрите на дисплея 2к 5.5 инча...

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Ще ме побъркате хора. Не знам какво да правя вече. Последните 3 дни се бях вманиачил по G4-трябваше да разбера всичко. А след като се вманиача по нещо, го искам. Но след драмите с батерията, не знам вече. А в другите марки не мога да си харесам нищо 1100 лв Big Grin Да попитам-когато бе закупен телефона, батерията поне държеше ли и тези едва-едва 2 SoT след колко време употреба са "постигнати".

(2017-01-26, 15:14:57)eksoldier написа:  Хаха. Спри гпс и виж колко ще кара. Разликата е няколко часа +. Wink Все пак аз съм оставил да ме намира по мрежи, за да ползвам smart luck и да не вкарвам парола всеки път у дома. Спрял съм и nfc, всичко друго ми е пуснато пистоянно.
Колеката дето се отказва от Г4 заради батерията да взема един Асус Макс и да спи спокойно. Както казах не знам какво очаквате от тая батерия и параметрите на дисплея 2к 5.5 инча...

Tapatalk with LG G4

Очаквам да ме издържи от сутринта като стана-около 8 часа, докато се прибера-да кажем 20 часа. 12 часа, като ще си го ползвам, няма да го пестя-не ми е за украса.
Цитирай

Очакваш, ама няма. Smile Аз никога не съм очаквал такова нещо. За щастие вече има батерии с 5000 мАч и нагоре. Който иска повече батерия да купува такива телефони, а не флагмани с мощни процесори които топят батерията за броени часове! Ето най-новия Асус 3 Зум, той е с 5000 мАч с със супер характеристики. Който иска да изчака и купува. И камера добра, и дизайн, и батерия...

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Моя телефон на 3тия месец отиде на сервиз за батерията (месец-два след като минах на 6-цата), смениха я. Не помня след колко време няма и месец пак отиде - преинсталиране на софтуер пишеше в гаранцията (от андроид 6 ме върнаха на 5). Взех го, нарочно не инсталирах нищо (минах пак на 6 естествено). Заедно с един колега на бачкане цял ден сме един до друг, той чати ау, аз най-много да видя нещо в нета, понеже нямам нищо инсталирано (иначе държах пуснато пак всичко). На края на деня аз бях на 30%, а той на 35%(неговия телефон е xperia z5 compact). Естествено още на другия ден отиде пак в сервиза, изрично им казах, че на мобилни данни хаби страшно много батерията (между другото на wifi прави много трудно 3 часа и това ако не ползвам и грам мобилни данни)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Нормално 3 часа СОТ, + една резервна в джоба/портфейла, отделно има с увеличен заряд с капак, всякакви решения за човек, на когото адски му харесва Ге4ката... Както на мен!

Sent from my LG-H815

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Извинявай много adata_, ама да ми сравняваш 4.6 инча HD екран от компакта с 5.5 инча 2k е несериозно!

Tapatalk with LG G4
Цитирай

Естествено че не е сериозно. Обаче както казах, аз нищо не правих на него цял ден. Само го държах в джоба макс 20мин. интернет и 30мин. разговори.

Може моята бройка да е по-дефектна от вашите, но при мен батерията не държи. Не ме интерисува защо е така, важното е че все го мисля ще ми стигне ли или не. От htc wildfire насам съм на андроид, и за първи път се оплаквам от батерия (като при г2, не само че не можех да се оплача, ами беше страхотна). А и за първи път си взимам външна батерия. Всеки един смартфон преди това ме е карал поне до края на деня, без да го мисля. И това са wildfire, evo 3d, lg g2, samsung j5 (докато г4 беше по сервизите)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Ами взех си G4. Дано нямам проблеми. Да първи сблъсък с него, телефона ми харесва много. Реших, че мога да преживея проблемите с батерията, както съм бил досега винаги. Не ми дава сърце да си взема тефона с 5к mAh батерия, ама да е, как да го кажа, посредствен. Та, заложих на по-върхово изпълнение на всичко, освен батерията явно.
П.П. Серийният номер започва с 611, а дисплеят е JDI. Дано съм случил на хубава бройка! Благодаря много за съдействието и да си ползваме телефоните с кеф!
Цитирай

(2017-01-26, 18:22:20)fASeR написа:  Ами взех си G4. Дано нямам проблеми. Да първи сблъсък с него, телефона ми харесва много. Реших, че мога да преживея проблемите с батерията, както съм бил досега винаги. Не ми дава сърце да си взема тефона с 5к mAh батерия, ама да е, как да го кажа, посредствен. Та, заложих на по-върхово изпълнение на всичко, освен батерията явно.
П.П. Серийният номер започва с 611, а дисплеят е JDI. Дано съм случил на хубава бройка! Благодаря много за съдействието и да си ползваме телефоните с кеф!

Честито :Smile изобщо не го мисли аз съм с 509 от лято 2015 до сега съм го отварял само веднъж за да му сложа карта памет. Оранжа в кожата вече е тъмно кафяв и избелял с обулени ръбове (никога не е бил в кейс и т.н.) Падал е от метър и малко (115см бар) няколко пъти върху дървени дъски. у дома около 15 пъти на плочки само с един протектор за 7лв. Протектора беше станал с доста черти и сега съм инвестирал за втори :Smile. Батерията държи по същия начин като всички телефони които съм имал досега.Може би Г2 беше една идея по издържлив

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
Цитирай

(2017-01-26, 19:12:39)tinky написа:  Честито :Smile изобщо не го мисли аз съм с 509 от лято 2015 до сега съм го отварял само веднъж за да му сложа карта памет. Оранжа в кожата вече е тъмно кафяв и избелял с обулени ръбове (никога не е бил в кейс и т.н.) Падал е от метър и малко (115см бар) няколко пъти върху дървени дъски. у дома около 15 пъти на плочки само с един протектор за 7лв. Протектора беше станал с доста черти и сега съм инвестирал за втори :Smile. Батерията държи по същия начин като всички телефони които съм имал досега.Може би Г2 беше една идея по издържлив

Благодаря! Моят е черна кожа, в комплекта има и златен гръб. Още отсега му взех оригилния прозрачен кейс на LG, за да не ме боли главата, ако го изпусна-поне ще знам, че съм направил каквото мога, за да го спася (чукам на дърво). Big Grin Иначе батерията ще си я изчакам да падне докрай сега и ще видим как ще се държи. Ествествено-ще и трябва време да влезе в пълни обороти на работа, ще следя.
Цитирай

@dada_ имаш ли друга батерия за тестове? Тази батерия като гледам не ми изглежда много читава ... Съмняваме, че ти се е скапала батерията или е скапана по рождение, че ти май винига си се оплаквал от нея ... Мислех си, че моята си заминава, щото вече не се държи както преди година, но твоята направо ме успокои. Вярно е че не правя по 5 часа сот вече, ама съм около и в повечето случаи над 3, даже при нежности гоня 4, а тебе като те гледам и час и половина не можеш изкара, което е като го претоваря (например ютуб за фон докато навигира iGo) моя ама рядко му се случва ... Бих я сменил или пробвал с друга за проба, за да видя къде е проблема.
@fASeR аз съм с 602 и JDI ... машинката само ме радва с прекрасната си работа. Има само 2 недостатъка. Батерията на моменти идва слабичка или по скоро консумацията идва големичка на моменти. 2рия пробелм е с гугъл сървисите които причиняват първия проблем, та освен с батерия не би трябвало да имаш ядове, освен ако бройката не я сполети дънния проблем, което при твоя сериен номер е значително по малко рисково. Да си жив и здрав. Радвай се на живота и телефончето...
Цитирай

(2017-01-26, 18:22:20)fASeR написа:  Серийният номер започва с 611, а дисплеят е JDI.

Честито. Взел си идеален телефон. Цената му падна значително, а производителността ни най-малко. Батерията е консуматив. Ти каза, че имаш външна такава. Аз нося всеки ден в себе си тази. Не го мисли зареждай колкото когато искаш и ползвай телефона на макс. Wink В началото ще го пазиш, но да криеш кожата зад пластика не си е оферта.
Цитирай

(2017-01-26, 22:16:55)eksoldier написа:  Честито. Взел си идеален телефон. Цената му падна значително, а производителността ни най-малко. Батерията е консуматив. Ти каза, че имаш външна такава. Аз нося всеки ден в себе си тази. Не го мисли зареждай колкото когато искаш и ползвай телефона на макс. Wink В началото ще го пазиш, но да криеш кожата зад пластика не си е оферта.
Благодаря! И аз много се чудя дали да позлвам този кейс, защото скривам един от големите плюсове на модела, та си мисля да го слагам само когато ползвам пластмасовия (и титаниев Big Grin) протектор. Моята батерия е Canyon 15600mAh, G2-ката я зареждаше 4-5 пъти, така че ампеража може да се приеме за реален. Иначе новото телефонче много му се кефя и се радвам, че си го взех.
Цитирай

Тази батерия е голяма, не е много удобна за носене в джоба. Big Grin Виж нещо джобно като моята за деня. Wink Иначе с такъв бъмпер съм аз. Евтин и удобен. Вижда се кожата и пази рамката.
Цитирай

Не знам какво толкова сте замрънкали от тази батерия. Батерията е сменяема и може да сложите по-силна или да мъкнете отделно външна. Аз лично не забелязах оригиналната батерия да кара малко. Кара си нормално, но не и малко. Преди имах xiaomi redmi note 2 prime, а там батерията беше от МАСЛО ХАХАХ. На лг-то кара нормално.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)