Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+

(2017-06-08, 17:15:52)JinksSs написа:  Здравейте. От вчера и аз имам С8. Но се появи проблем. Току що за втори път ми се случи да кликна върху камерата и телефонът да се рестартира. На някого да му се е случвало?

PS: Сега пък се рестартира докато бях във фейсбук.
Най-сигурно при такъв проблем е да се върне телефона към заводски настройки и да се ползва само за теста поне два-три дни така, без да се инсталират допълнителни приложения. Ако се издъни се носи телефона  директно в сервиза, явно проблема е хардеурен. И без това в сервиза точно това правят, първата им работа е да върнат телефона към заводски настройки.
Цитирай
Аксесоари

Това не ми харесва. На теленор съм. И WiFi e много бавен.[Изображение: 13605739721e5f7594d23a62bbf4b24f.jpg]

'g'SM-G955F
Цитирай

Ми смени сървъра.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Точно това е проблема. На някои сървъри сваля скоростите, на други пълни скоростомера до края. Показва ми скорости на даунлоуд и ъплоуд, точно колкото и с други телефони и лаптоп. Така, че телефона със сигурност не скопява връзката.
Цитирай

(2017-06-08, 07:32:44)Velev636 написа:  9
Здравейте,

не оспорвам това което сте написал, иискам само да кажа, че при мен не розовее само на слънчева светлина и розовеенето няма общо с физичните закони за които споменавате.
Незнам дали е съвпадение, но два от апаратите ми са черни и са от А1 Австрия и не розовеят. Другите три са от оператор Drei Austria  сиви и Розовеят.

Я погледнете това клипче Smile За пореден път става ясно, че няма два еднакви дисплея на S8 - едни жълтеят, други зеленеят, трети розовеят и т.н. Вече който иска, може да си играе с настройките и да си ги прави както на него му е кеф
https://www.youtube.com/watch?v=PTsbza7idr0

Siemens C45 -> Nokia 6233 -> HTC HD2 -> iPhone 4 / 4s -> HTC One X -> Samsung Galaxy S5 / S7 edge / S8+
Цитирай

Не виждам това да е проблем. При условие, че имаме веднъж цялостно регулиране на картината от топъл към студен отенък. Отделно регулиране на всеки един от основните три цвята и още имаме регулиране на цветовата температура само по краищата на дисплея. 
При дисплей, чийто отенък е равномерен по целия екран не виждам причина за притеснения. Гореописаните опции биха изчистили до голяма степен дефекта до постигане на равномерен и поносимо бял цвят. 
Проблем би бил евентуално само част от екрана да бъде в друг отенък, един вид петно или петна. Тогава вече работата отива към сервиз.
Цитирай

Само аз ли не намирам проблеми по дисплея?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-06-09, 10:06:47)Exilemancer написа:  Я погледнете това клипче Smile За пореден път става ясно, че няма два еднакви дисплея на S8 - едни жълтеят, други зеленеят, трети розовеят и т.н. Вече който иска, може да си играе с настройките и да си ги прави както на него му е кеф
https://www.youtube.com/watch?v=PTsbza7idr0

Това се отнася за всички марки телефони, които ползват амолед панели не само за Самсунг и това е ясно от години......
Цитирай

Ако не се забелязва не разбирам и аз проблема. Ще видя и при мен как ще е другата седмица, че днес ми извъртяха номер.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-06-09, 14:46:58)divna написа:  Само аз ли не намирам проблеми по дисплея?
Който търси - намира.  Big Grin 
При всеки един дисплей от тази технология има някакъв отенък, без значение производители и марки. Въпроса е, ако е слабо забележим отенък, както е явно при теб, хората не обръщат внимание и го приемат за нормално. 
Ако обаче се вманиачиш и вземеш да тестваш с цветни фонове и да сравняваш и един до друг няколко дисплея, особенно на бял фон веднага ще хванеш разликата. Идеален дисплей няма и скоро няма и да има, поне не и с днешните технологии. Но, все пак не мисля, че трябва да се вкарваме във филми и да стигаме до крайности. Нека си ползваме телефоните и да им се радваме, защото предлагат изключително красива картина по днешните стандарти, както откъм резолюция, така и като цветова гама.
Цитирай

Хайде, ако обичате да пишете по темата .Има си тема за подобни въпроси!

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

@nedelchev nikolai благодаря. Ще го погледна.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Какво е това, защо постоянно ми излиза? В падащия го има като някакво си ауто не знам си какво[Изображение: 892a9f4465f4c340d379e3d278b3cefc.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Навярно иска да ти направи автоматичните настройки за интернет, смс, ммс....
Дори съм почти сигурен че е това. Особено ако ти излиза от както си купил телефона. Ако не е от оператор и си поставил сим карта е това.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Марто, ако сим картата ти е за един оператор, а рома е друг. Например, моя ром е германски, а съм на теленор.

А, сега видях от къде си го взел, за това е. При мен беше същата история, но го купувах другаде.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Благодаря.
Да, той е с ром за Италия ITV а и аз съм на теленор. Постоянно ли ще излиза, то след рестартиране излиза само.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

След рестартиране постоянно, ако направиш хард ресет, както иска, си става BGL и това е. В с8 има "доставчик на услуги ". Остава ти новият ром. Предполагам, защото всички ромове са абсолютно еднакви- буутлоадер, модем, чейнчлог. Разлика има само в операторските, GBL, MTL и пр.
Честит телефон, да го ползваш със здраве!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Искаш да кажеш че сега си на Мтел и утре сложиш карта на Глобъл ще трябва да се резетва пак?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-06-13, 19:10:49)gogon написа:  След рестартиране постоянно, ако направиш хард ресет, както иска, си става BGL и това е. В с8 има "доставчик на услуги ". Остава ти новият ром. Предполагам, защото всички ромове са абсолютно еднакви- буутлоадер, модем, чейнчлог. Разлика има само в операторските, GBL, MTL и пр.
Честит телефон, да го ползваш със здраве!
Благодаря. Трябваше вчера да го направя. Ще видя кога ще го ресетна, а телефона е уникален.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Когато съм си създал защитена папка, при някакъв ресет или нещо ще ми иска ли парола за нея като стартирам телефона или е без значение?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте,
Имам телефона от около месец. Имам следния проблем:
На два пъти ми се случва при включен телефон да не могат да се свържат с мен,все едно е изключен. Първия път пътувах и го отдадох на това...въпреки,че докато не направих повикване,не можеха да се свържат с мен. Втория път беше вчера,в къщи,при включен wi-fi,но не ползвах телефона повече от час -два.
На Теленор съм,ако има значение. Телефона е купен от Технополис.

Huawei P 20 blue
Samsung S8 Orhid grey
Samsung S10+ Prism Black
Samsung S21 Ultra Silver
Цитирай

(2017-06-14, 12:00:00)stenli написа:  Здравейте,

От 3 дена имам следния проблем със S8: 
Мобилният интернет постоянно прексъва на интервали от по 5-10 мин; забелязах, че на иконката горе 4g мига само стрелката за нагоре, но пък имам пълен обхват на сигнала. В първите дни като че ли го нямаше този проблем... Понякога се оправя от само себе си като телефонът е активен за няколко минути, друг път трябва ръчно да спирам и включвам отново мобилните данни, което е дразнещо. В настройките съм задал 4g/3g/2g auto (ако изобщо това има нещо общо), на Мтел съм.

Ще съм благодарен, ако може някой да помогне  Smile
Според мен проблема е в оператора . Пробвай с друг оператор да ли ще го прави .

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

По скоро не е от операстгора
Но Теленор имат специфичен проблем с модема ( имаше го поне при s7 ) и може да е от това.
Аз също съм на Теленор, но съм го купиш от техен магазин и нямам подобни ситуации

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2017-06-15, 09:48:44)OGIER написа:  По скоро не е от операстгора
Но Теленор имат специфичен проблем с модема ( имаше го поне при s7 ) и може да е от това.
Аз също съм на Теленор, но съм го купиш от техен магазин и нямам подобни ситуации

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk
Значи е от оператора - "Но Теленор имат специфичен проблем с модема ( имаше го поне при s7 ) и може да е от това."

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ами аз на теленор нямам проблеми. Наистина виж картата или телефона. Моя не е взет от теленор.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой с черния S8 забелязал ли е да започва да му се лющи боята от черната метална рамка на телефона?

Siemens C45 -> Nokia 6233 -> HTC HD2 -> iPhone 4 / 4s -> HTC One X -> Samsung Galaxy S5 / S7 edge / S8+
Цитирай

Това не е боя, ами е анодиран метал. Същото покритие се ползва при оръжията и е много издържливо. Не би трябвало да пада лесно. По-скоро обърни внимание, да не носиш телефона в пряк досег с ключове, монети и други метални предмети, че само много твърди предмети с остри ръбове са способни да издраскат подобна анодация. 
Друг вариант е да ползваш тънък протектор, те обхващат лайсната.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)