Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 2.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lg V30 официално представен 31.08

(2017-09-01, 23:11:48)degman написа:  .... пак се купуват най - много,....

И това е критерий за? И какво ще рече относителното понятие купуват най-много? За какъв период? Защото ако погледнем периода "за всички времена" сами яко издишат и нокия рулира (https://money.bg/macro/koi-sa-nay-prodav...emena.html), НО мисля всички знаем къде са нокия сега нали? Много относителна материя е това ... ако вземем индия за пример там най продаван е редми ноут 4 ... И след като е най продавания там, това прави ли го най продаван тук? А това че са продали 100 милиона броя (примерно) и е станал най продаван там за 2017 година правили го по продаван от нокия 1100 с 253 милиона броя?
Другото за което често става въпрос във форума по добър и най-добър и то не в аспект а като цяло ... Също относителни неща зависещи от критериите за оценка. Също толкова относително е и диодчето за нотификации ... за един е плюс за друг минус ... 
Нищо лично ... просто зачекваш темата а тя е безсмислена като цяло и не е обективен конкретен критерий, а по скоро косвен и то донякъде ...

(2017-09-02, 09:18:45)NoMaD написа:  Напълно е нормално за Европа цената да е съвсем друга.

За мен не е много нормално едно и също нещо да е на различна цена ...


(2017-09-02, 11:01:41)Chany написа:  ...повярвайте, не е болка за умиране липсата на диода. ...

Критерии и прагове ... от тях зависи колко си мислим, че боли ...

(2017-09-02, 12:35:55)ganchev написа:  ... Ако телефона ти е на два, три метра от теб как ще видиш, дали имаш нотификации? ...

Ако чакам, чак толкова спешна нотификация, дали телефона ми ще е на 2-3 метра от мен? Ако телефона е на 2-3 метра от мен дали ще ми пука дали има нотификация?
Различни въпроси с цел размисъл ... не че нещо отразяват мнението ми и т.н. ...
Иначе мое мнение е, че си искам слот за карта, диод, IR и всичко каквото може да се сложи да е та ... дали ще го ползвам да е мой избор, а не някой да решава вместо мен, че не ми е нужно ...
Цитирай
Аксесоари

Колегата над мен е описал всичко много-точно!
Цитирай

Колегата с диода от далеч е прав. Аз директно гледам диода, а АОД от далеч трудно.
Чакай малко, Самсунг не са ли най-продаваните марка телефони някога? Като се почне от 97 -ма (мисля, според wikipedia, когато проверявах) Самсунг са все в челните позиции по продажби, а от 2011г със сигурност са винаги на първо място по продажби като марка..
Чисто информативно... не съм си играл да смятам
Цитирай

(2017-09-02, 11:01:41)Chany написа:  Стига глупости.....с това диодче. Ползвам втори телефон от серията /V/ и повярвайте, не е болка за умиране липсата на диода. Това да му е приблема!

Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk

Глупости за теб, важна екстра за други. Тоест глупост е да няма диодче Wink

(2017-09-02, 12:36:06)bodonance написа:  И това е критерий за? И какво ще рече относителното понятие купуват най-много? За какъв период? Защото ако погледнем периода "за всички времена" сами яко издишат и нокия рулира (https://money.bg/macro/koi-sa-nay-prodav...emena.html), НО мисля всички знаем къде са нокия сега нали? Много относителна материя е това ... ако вземем индия за пример там най продаван е редми ноут 4 ... И след като е най продавания там, това прави ли го най продаван тук? А това че са продали 100 милиона броя (примерно) и е станал най продаван там за 2017 година правили го по продаван от нокия 1100 с 253 милиона броя?
Другото за което често става въпрос във форума по добър и най-добър и то не в аспект а като цяло ... Също относителни неща зависещи от критериите за оценка. Също толкова относително е и диодчето за нотификации ... за един е плюс за друг минус ... 
Нищо лично ... просто зачекваш темата а тя е безсмислена като цяло и не е обективен конкретен критерий, а по скоро косвен и то донякъде ...

.............................

Не е безсмислена изобщо. Защото ако телефона нямаше компромиси, дори смешното диодче ако щеш щеше да се купува повече. Сега не толкова(с всичките му недостатъци). Говорим за актуалните играчи и реалната конкуренция, нокия ги няма отдавна няма нужда и смисъл да ги намесваш. Хващаш се за дребни неща. Защото потребителя дава 1500 лева(минимум) и иска диодче. Не виждам нищо безсмислено в това, от едни такива неща идват продажбите, замисли се защо G2 се купуваше толкова много. Защото предлагаше доста добре завършен продукт на много добра цена. От тогава всъщност LG с тяхната глупост с модулни телефони, и липса на всички екстри не продават нищо адекватно. Компромисчета и някакви странни жалки оправдания и то за флагмани. Дефектите все тая, и самсунг избухваха ама не им попречи особено в продажбите. Изгубиха 17 милиарда долара ко толкова. A LG не направиха нищо за да ги настигнат по продажби. Този телефон трябваше да се казва G6 за да е донякъде актуален.....
Цитирай

От LG най- вероятно за това се отказаха от българския пазар! Усещали са, че толкова високоплатена нация ще има по- големи претенции, към техните продукти.

Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
Цитирай

Ами да кажем че телефона тук струва 900 евро. И в Гърция също струва 900 евро. Но ако си го купиш от там получаваш яки слушалки на стойност 100 евро в комплекта. А тук трябва да си ги купиш отделно. Аз лично не бих си го купил този телефон никъде. Това е подигравка с потребителите. Ама те били проучвали пазара. Какво са проучили умните им тикви - според мен как да фалират по - бързо Wink
Цитирай

Да прав е degman, телефон, който струва 1300лв. примерно да няма диодче и ти за казваш, че няма нищо с него и без него, и малките детайли са важни, а това за продажбите какво толкова има да се говори, по това личи колко се купуват телефоните и от кои марки са най-доволни.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Повече не смятам да пиша по темата. Аз, като ползвател Ви казвам, че бързо се забравя диода. Може да попитате и @vargala81, чуства ли липсата му. Приятен следобед!

П.П. Някой от недоволните ползвал ли е V- серията? Повечето пишете от телефони Samsung .
Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
Цитирай

Диода е musthave.
Утре ще махнат и светкавицата. Стига глупости. Иначе изглежда мн добре телефонът, но аз само заради диода не бих го взел.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

(2017-09-02, 16:17:31)Chany написа:  Повече не смятам да пиша по темата. Аз, като ползвател Ви казвам, че бързо се забравя диода. Може да попитате и @vargala81, чуства ли липсата му. Приятен следобед!

Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk

В момента съм с Мейт 9, който има диод, но много рядко му обръщам внимание. V серията никога е нямала диод.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Но имаше поне втори дисплей, а този няма.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Но ще има плаваща лента, в която предполагам ще могат да се виждат известията, което обезсмисля диода.
Цитирай

Диодът е супер полезна и реално практична екстра, поне за мен. И дори на някой да не му трябва, това няма значение. Ако е наличен, той не пречи, дори и да не се ползва. Ако го няма, а ти трябва - греда. Това си е компромис.  За 1500 лева не би трябвало да липсват основни функции.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

В последно време се загуби всякаква логика. Вече пестят те от всичко. Тъкмо тръгнаха с батериите нагоре и пак греда.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Точно че такива приказки, няма нужда, не му трябва, ще има тва и обезсмисля диода..... Кое точно може да замени диода освен диод? Приказките които чета прилягат на определени типове потребители които дадена компания им казва какво е добре за тях, и едни други които решиха да пуснат криви телефони че да са различни.... Хайде малко по - взискателни бъдете за това къде ще хвърлите 1500+ лева. Не ви казвам че е лош телефона, нито че не става. Просто има компромиси за обещаните 900 евро.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Жените седят на без звук и вибрация и само на диод! А и от както може за всяко приложение да е различен цвят и да знаят кой къде им пише - диода им е мноого важен Smile

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай

Ма сериозно ли, няма диод, е как така сега разбирам. Тъкмо се бях засилил да го взимам и нее няма диод е няма да го взимам. Тия тотално се подиграват с нас, предпочитам да махнат втората камера, дака, да сложат по 3см рамки от всякъде, да го направят 1.5см дебел, да върнат HD резолюцията, може и предната камера да махнат, да върнат стария тип дисплей, НО диода да махнат няма как да преживея, тотално ме загубиха.
Сбогом ЛъЖи  Grater

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Аз като бивш собственик на V10 мога да кажа че вторият дисплей не може да се сравни с диода. Трябва да ми е точно пред очите за да видя имам ли известие или не. Мен ме е яд за инфрареда. А тази глупост с плаващата лента .. Има доста подобни програми за бърз достъп.

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай

@degman и си прави и не си ... Продажбите не са пряк критерий, а косвен и не са обективен критерий за качествата на каквото и да е ... Именно за което е безсмислено това да се изтъква като каквото и да е ... Нека бъдем малко по ...
Тук пак е време да напомня вица с много истина в него за майбаха и голфчето ... Голфа е с много по големи продажби от майбах ... това значи ли че майбах е по лошата кола или, че е с множество компромиси, недомислици и жалки оправдания?
Както и да го гледам продажбите казват, че 99,8% от населението е бедно за майбах, а не че майбах е кофти нали така ...
Личи ли обективността?

Инак отговора на въпроса "Кое точно може да замени диода освен диод?" ще отговоря с въпрос - Екрана не е ли от диоди? При наличието на 4147200 други диоди които могат да се направят да показват какво ли не не виждам проблем от липсата на 1 диод ... Могат да направят екрана да мига целия или точка от него да ти имитира диода ... има апове колко искаш за целта ... Малко но сенс ... разбирам изобщо да няма нотификации ама това ...
И да не оправдавам политиката на ЛГ нито ще си купя V30 ... това значи ли че трябва да си измислям нелепи причини за да го изкарам по лош от колкото е? При това сравнение с още по нелепи недомислици от сами ... гърмели ама се продавали ...
Да живеят китайците ...

(2017-09-02, 17:24:13)e34v8 написа:  За 1500 лева не би трябвало да липсват основни функции.

Нали? Без диод не може да се обадиш даже ... 

Нелепо е диода да е основна функция а телефонията сигурно е третостепенна ...
Цитирай

Най-важното в днешно време на телефона е дисплея. А Oled дисплеите за момента са № 1.
Цитирай

За шим на олед да кажеш нещо хубаво че така се да се категоризира № 1 малко не върви?.... Реално това е за мен лично най - големия проблем на олед, ако е оправено(а предполагам че НЕ е и в последните поколения) какво му е реално номер едното? Да, всичко му е супер като се почне с контраст, яркост ъгли на видимост, енергоефективност при тъмни цветове и авто яркост.... а като усетиш трептенето ти иде да го метнеш в стената примерно. А износването и прегарянето никой не го споменава също. Реално всяка една технология си има недостатъци. Ако и това не се вижда като липсата на диодче какво коментираме изобщо.....

По случая V30: https://arstechnica.com/gadgets/2017/09/...ty-issues/
Цитирай

Примера с Голфа и Майбаха е крайно не на място. Тук не сравняваме продажбите на V30 с тези на някой Самсунг за 100 лева. Сравняват се обикновено модели, които са в пряка конкуренция, т.е. са в един ценови клас, гонят една и съща таргет група и т.н.
Така че ако Майбаха се продава по-слабо от Bentley Flying Spur примерно, който е предназначен за същите високо платежоспособни клиенти, то значи, че действително конкуренцията се справя по-добре. Естествено винаги ще има хора, за които едното ще е по-добро от другото, независимо колко се продава. Но винаги успехът се измерва в това какъв пазарен дял имаш. Дори ако говорим за супер бутикови стоки. Ако на пазара има друг, който произвежда подобни, на сходни цени, ти вече се бориш с него.
Нелепо е да се сравняват круши с портокали.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Олед дисплей ,ама с banding ..... още инфо тук
[Изображение: 7-980x735.jpg]
Цитирай

Ако се изложат с дисплея и във финалните телефони, язък им за хваленето... Но пък ще спазят традицията всеки техен флагман да има някакъв разпознаваем дефект.

Не е лесно да се прави технологичен продукт, но затова има компании, които са по-добри и компании, които не са. Нядявам се да изчистят проблемите, че им идва много да се комбинират технически фалове с меринджейски идиотии.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Самсунг се мъчеха с подобни проблеми преди. Смятам, че и ЛГ ще ги изчистят.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)