Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт до Андроид 7.0

(2017-08-23, 18:23:52)NoMaD написа:  Дишай спокойно и при другите брандове е същото.

Така е. Тоя андроид няма да го оправят скоро. Включвам телефона, и нали съм се абонирал в различни групи в тубата, имам програма за новини и кво става -  излизат ми една след друга, 10-20 нотификации, като звука за това започва да се застъпва, защото са ,много.
Цитирай
Аксесоари

@nnvviiddiiaa, има и други брандове, чийто телефони могат да се похвалят със същото - ъпдейти 4-5 години, няма забавяния, няма прегряване, няма крашове на програмите...не е само при ябълката, не се заблуждавай за това.

 
Цитирай

(2017-08-23, 14:52:30)ddqnov написа:  За да направим това трябва да кажете какъв точно телефон използвате (модела).

https://xpericheck.com/ на "Z5" излизат 6 устройства.

Модела е E5823

Sony Xperia Z5 Compact E5823
Цитирай

Китайците? Блекбъри минаха на андроид.
Цитирай

Customized UK 32.4.A.0.160 намерете FTF на тази версия и флашвайте (гледайте FTF-то да е обаче за вашия модел - E5823), може да не правите дори WIPE на данните, все едно нормален ъпдейт ще бъде.

(2017-08-23, 19:39:21)EmZvr написа:  Модела е E5823
Цитирай

ddqnov, благодаря. Използвах това ръководство: http://www.thefirmwarehub.com/create-and...lash-tool/ Всичко мина добре. Не виждам разлики между мтелската и UK версията. Апликацията на Мтел я няма, което е плюс.

Sony Xperia Z5 Compact E5823
Цитирай

Радвам се, че сте се справили без проблеми. : )

Разликата е в билд номера на софтуера от 32.3.A.2.33 на 32.4.A.0.160, като основно са поправени бъгове и нов секюрити пакет от юни месец.

Повече може да прочетете тук в коментарите - http://www.xperiablog.net/2017/06/28/and...4-a-0-160/
Цитирай

Между другото, андройд 8.0 ще има ли за нас, изобщо някой от по-горен клас ще го получили?
Цитирай

Според мен не
Прекалено много нови модели има след Z5 серията
Цитирай

(2017-08-25, 13:35:11)ddqnov написа:  Радвам се, че сте се справили без проблеми. : )

Разликата е в билд номера на софтуера от 32.3.A.2.33 на 32.4.A.0.160, като основно са поправени бъгове и нов секюрити пакет от юни месец.

Повече може да прочетете тук в коментарите - http://www.xperiablog.net/2017/06/28/and...4-a-0-160/

Пишат в коментарите, че заради процесора, нямало да има 8-ма версия? Супер тъпо!
Цитирай

Пък и да не е само процесора, годините постоянство при ъпдейтите на Сони е показало, че пускат устройството с една версия и после правят два пълни ъпдейта от следващите версии на Андроид, например:

Z5 е пуснат с Lollipop
1-ви ъпдейт: Marshmallow
2-ри ъпдейт: Nougat

Както беше същото и при Z (Z1) и Z2 (Z3) и сега предстои и на XZ, неговия последен ъпдейт ще бъде Oreo.

По-интересното е, че се заканват XZ1 да бъде пуснат директно с Oreo, ако е така и спазват правилото да пуснат още две версии, това вече ще е напредък. : ) Защото устройствата за есента се подготвят отдалече и се разработват с актуална версия, която към момента е Nougat, обаче сега са в партньорство в разработката на Oreo с Google и може да пуснат XZ1 наистина с Oreo, както са се заканили.

Две версии на андроид мисля, че е добре. Особено с пърформанса, който предоставят Сони, мисля, че няма какво да се желае повече.

Подкрепям смяната на устройства, всичко се развива с огромни темпове и разликата се вижда във всеки един компонент. За мен лично смяната беше от Z на X Compact, най-силно впечатление ми направи дисплея и автоматичното управление на подсветката. Няма грам дразнене на очите, даже прочетох книга от телефона с най-голям кеф и никакъв дискомфорт.
Цитирай

Дано , но не вярвам да са с Орео новите
Нокия 8 ще излезе със 7 и то в средата на септември
Сонитата около 10-ти
Т.е. отдавна са в производство
Ако датата е по-късно вече е вероятно
Макар че Гугъл трудно ще допуснат друго устройство да ги изпревари, а те ще представят чак през октомври
Цитирай

Какви осмици бре хора... Аз още си чакам 7.1. Вече дори не съм сигурен, че ще го получа за компакта. Аз съм СЕ версия.

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз така, 8 ха ха, то няма 7.1, да не казвам че със 6 си беше най добре!

Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Малко оф топик.
Z3 има три големи ъпдейта - 5.0, 5.1, 6.0.1. За малко да получи и 7.0, но си остана с бета и не я довършиха.
Sony Z получи ъпдейти почти 3г. (Bow)

И да не съм оф топик - аз съм доволен от всички ъпдейти, които Сони са пускали. Дори къстъм ромовете са перфектни, заразлика от на Самсунг. Не мисля, че има значение какво е числото след като работи перфектно устройството. 
Честно казано годините и новите модели спират софтуерната поддръжка.  Всичко друго са смотани оправдания.
Цитирай

Ако не беше калпавата 810-ка....
Цитирай

Както и предвидих, два ъпдейта и - край.

Sony Xperia devices set to receive Android 8.0 Oreo

Xperia X
Xperia X Performance
Xperia XZ
Xperia X Compact
Xperia XZ Premium
Xperia XZs
Xperia XA1
Xperia XA1 Ultra
Xperia XA1 Plus
Xperia Touch
[Xperia XZ1 & Xperia XZ1 Compact will launch on Android Oreo]

По тази логика Oreo ще е последен за X, X Compact, XZ, X Performance.

Мисля, че ще има разлика вече при XZ Premium, XZ1 Compact, XZ1 - те са с идентичен хардуер и последните два тръгват с Oreo, вместо Nougat и ще имат един вид 3 актуални системи (с последващите бъдещи два ъпдейта, които са закон за фирмата и фалгманите).
Цитирай

това , че ще излязат с 8 е голям плюс и наистина има логика да получат още 2 актуализации
което ги прави актуални цели 3 години
а и Сони вече актуализират доста често
така че собствениците на новите модели ще получават най-вероятно ъпдейти наравно с Пиксел/Нексус и Нокиа плюс минус някой ден (месечните ъпдейти за сигирността)
Цитирай

И все пак какво им пречи да си поддържат Z5-ците? Нищо. Просто искат хората да купуват нови и нови модели на всеки 2-3 години, което е тъпо. Още ме дразни скролване в dial-ера.
Цитирай

Мен ме дразни peek-ването на приложения в нотификейшъна. И не може да се спре, освен ако не се спрат и звука и вибрациите. Бахти тъпата Нуга....

Sent from my E5823 using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

Какво по-точно?
Цитирай

(2017-08-31, 14:39:14)Sev написа:  това , че ще излязат с 8 е голям плюс и наистина има логика да получат още 2 актуализации
което ги прави актуални цели 3 години
а и Сони вече актуализират доста често
така че собствениците на новите модели ще получават най-вероятно ъпдейти наравно с Пиксел/Нексус и Нокиа плюс минус някой ден (месечните ъпдейти за сигирността)

То ако си мислиш, че две версии са големата работа....Тъпия нексус, който е със същия процесор, ще бъде ъпгрейднат, а нашите - ку*ец! От както минах на Iphone, просто се родих. Няма забивки, 20-30 приложения ми работят на заден фон, без никакви проблеми, а телефона е само с 2 гб рам и ще се поддържа най-рано до 2019 година! Е това е съпорт, а на като тия пе**расти!
Цитирай

Ти колко ще го ползваш този тел?
Повече от 3 години ли?
Цитирай

(2017-09-10, 09:54:18)Sev написа:  Ти колко ще го ползваш този тел?
Повече от 3 години ли?

Ако работи - защо не?
Цитирай

Защото няма

Причината за липса на ъпдейт не е процесора
Всички имат такава политика
Вече включително и самите Гугъл
Аз между 5 и 7 не намирам разлика, освен различния живот на батерията
Който при 7.1 не е най-добрият
+ по-бързия отпечатък
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)