Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S8 Plus дисплей - драскотини
#1

Някой ползва ли телефона без стъкло/проотектор?

Появяват ли се при вас драскотини след нормално ползване? Без да е падал естествено..

Имам чувсвото че екрана на дисплея е много по нежен и податлив на надрасквания спрямо по старите модели. С4 с5 с6 с7.. въпреки, че е с един от най скъпите и здрави дисплеи.

При мен:  винаги носен в чанта с кейс и без да е падал на земята телефона пак получава някакви леки надрасквания по екрана? Дори вече не мога да си ги обясня как и по какъв начин  стават.. ?   Нито е докосвал остри предмети, нито допир до ключове, монети.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, ревютата доказват слабост на тази версия Gorilla Glass. Супер неприятно е, но май е невъзможно да се напрви нещо по въпроса. Аз се прежалих и съм с течен протектор, имам 1 2 леко драскотини и повече ще стават това е положението.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#3

Още едно "оплакване" .
Стъклен протектор и стабилен калъф са несъвместими та ... с обикновен съм .
Но преди да го сложа така и не разбрах как се появи една сантиметрова драскотина Sad
Хем разделно нося товара : в джоба с телефона не слагам ключове и други метали ..
Ще излезе много кекава тази маймуна 5
Цитирай
#4

Аз слагах 2 стъклени, три нормални протектора и ми писна да си хвърлям  парите на вятъра. Ползвам го без протекори в момента и още в началото си имаше 1 драскотина в горния ъгъл.до камерата... не е фрапантно.. свикнах..

После се появи друга в долния ъгъл.. сега преди две седмица  посредата на дисплея чисто малка но нали я знам и винаги в нея гледам.. и случайнно попападнах на статия в която пишеше че нашите телефончета били по-лесно надраскваеми спрямо по старите модели и реших да се допитам и до форума.. 

Вкъщи имаме с4 с7 и Мега 6.3 и и трите нямат грам драскотина а са ползвани по същия начин  :Sad

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#5

А баш !
Купих си една С7 -ца от Англия преди този , така и не му сложих стъкло . Само едно 360 " калъфче , хем не го правеше грозен и дебел .
Като се прибрах го продадох в перфектен вид , как пък за толкова време грам следа нямаше ...
Хихих ама пък този след драскотината така го оаковах ... като тухла е Smile
Цитирай
#6

(2018-03-31, 14:48:06)valdesbg написа:  Стъклен протектор и стабилен калъф са несъвместими та ... с обикновен съм .

Има стъклен протектор, който е наистина качествен и няма ядове в това отношение. Ама не е на цената на дежурните китайски боклуци, които се продават навсякъде.
Имам такъв и го ползвам почти година, не е мръднал, като нов е. Даже и следа няма по него, нито отлепване.
Цитирай
#7

Infinity историята бърка доста неща. Аз за един месец смених 4 стъклени протектора и все боклуци излязоха... В нета има качествени но са около 100 лева, да ви кажа аз предпочитам накрая като го продам да е със 100 лева по малко, но да си го ползвам нормално, без въздух и балончета.
iPhone X е същата работа, не знам за flagship без такива проблеми.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#8

(2018-03-31, 16:14:32)hollyshit написа:  Има стъклен протектор, който е наистина качествен и няма ядове в това отношение. Ама не е на цената на дежурните китайски боклуци, които се продават навсякъде.
Имам такъв и го ползвам почти година, не е мръднал, като нов е. Даже и следа няма по него, нито отлепване.

Nillkin пробвах (не може да се каже че е евтиняк) , калъфа го избутва и се разлепва много грозно . Не ми се ще да се разделям с калъфа , ползвам си го като портфейл . Дадох 17лв. за найлон и 10 за слагане и си карам така .
Цитирай
#9

предполагам hollyshit е имал в предвид това - https://www.amazon.com/Protector-Glass-D...B075DGM5SP

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#10

(2018-03-31, 14:48:06)valdesbg написа:  Още едно "оплакване" .
Стъклен протектор и стабилен калъф са несъвместими та ... с обикновен съм .
Но преди да го сложа така и не разбрах как се появи една сантиметрова драскотина Sad
Хем разделно нося товара : в джоба с телефона не слагам ключове и други метали ..
Ще излезе много кекава тази маймуна 5
Не са несъвместими.Незнам откъде и какви протектори си купувате но моите си пасват перфектно без да се разлепят.Калъфа не пречи на протектора.И не е скъп.25лв е стъкления протектор а калъфа е 15лв.На другият ми Самсунг S7 edge съм слагал и от десет лева и пак е пасвал перфектно без да се разлепят.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#11

И няма никаква промяна в чувстителността на екрана с този протектор, така ли? Тъча си реагира както без него?
Цитирай
#12

Ако телефона е ползван с калъф, според мен единственото обяснение за надраскването е песъчинка попаднала м/у калъфа и дисплея....например на плажа

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай
#13

(2018-03-31, 16:49:25)iNfRaSoNiC написа:  Аз за  един месец смених 4 стъклени протектора и все боклуци излязоха... В нета има качествени но са около 100 лева, да ви кажа аз предпочитам накрая като го продам да е със 100 лева по малко, но да си го ползвам нормално, без въздух и балончета.
 Сменил си 4 протектора и пак си дал над 100 лева, но не на куп, ами на порции. И накрая пак си без свестен протектор. Типичен пример за 'евтиното излиза скъпо!' И не знам за какви балончета говориш. Ела да ги намериш при мен.
(2018-03-31, 17:47:50)iNfRaSoNiC написа:  предполагам hollyshit е имал в предвид това - https://www.amazon.com/Protector-Glass-D...B075DGM5SP
Същият. То няма много алтернативи в случая.
(2018-03-31, 21:33:20)Anthony написа:  И няма никаква промяна в чувстителността на екрана с този протектор, така ли? Тъча си реагира както без него?
Абсолютно никаква промяна, ама буквално НИКАКВА! Ако си от София заповядай да тестваш лично.Даже чувството при докосване е по-добро от докасване на оригиналното стъкло. Самият протектор е така полиран и хлъзгав, че все едно пипаш истинско твърдо стъкло. Бях написал ревю по въпроса още преди време с плюсове и минуси. Ако ти е интересно ще ти го намеря.
Много протектори съм разглеждал, ама този специално е 'нищо общо' с другите. Пък и издържлив мамка му, не мърда с времето. Все едно е монтиран преди дни.
Аз рядко си падам да хваля нещо така уверено, ама в случая си заслужава. Много хора се набутаха да купуват куп протектори и накрая, като теглят чертата се оказва, че са дали много повече пари от цената на един наистина изпипан, качествен протектор. И къде им е далаверата накрая?
Цитирай
#14

Въпросът ми не беше към теб, а към човека, който хвали някакви китайски. За Whitestone Dome нямам нужда от убеждение, вече втори такъв ползвам
Цитирай
#15

Аз ползвам обикновено фолио на Самсунг и прозрачен гръб също на самсугн. Едното беше 17лв а другото 20-25 не помня вече. Едното фолио го свалих след около 10 месецаи и го смених с второто, само защиото без да искам го надрах в единия край и ме дразнеше. Фолиата си пасват перфектно, гърба не ги повдига и телефона продължава да изглежда добре. Не знам каква е тая мания по разни стъкла за по 30-40-50лв, които са дебели, грозни и на всичко от горе се отлепят лесно.

Samsung S8 Black
Цитирай
#16

(2018-04-01, 01:16:12)draid написа:  Не знам каква е тая мания по разни стъкла за по 30-40-50лв, които са дебели, грозни и на всичко от горе се отлепят лесно.

Единственият начин да разбереш тази мания е да съпоставиш твоята 'мушама', която си залепил на телефона си с истински стъклен протектор.
Аз бях с такова фолио, като теб. 
След поставянето на истински протектор изведнъж екрана ми стана пак тъмно черен, а не с бяло перде отпред. На допир придобих изключителна чувствителност, цветовете се наситиха пак, като без протектор. Вече не бърша екрана през 5 мин. от мазни пръсти. С нокти не се драска протектора. Нямам толкова дебели бели кантове по ръбовете на протектора, което е топ грозотия. Пръста ми се плъзга по изключително твърда и хлъзгава повърхност, все едно пипам закалено стъкло. 
Предимствата са много. Както казах, трябва да го видиш и пипнеш, за да усетиш ефекта. Аз не съм рекламен агент на разни фирми, а обикновен потребител. Нямам далавера да лъжа когото и да е, за да си купи този или онзи протектор. Просто се мъча да предпазя другите от моите бивши  грешки със смяна на този или онзи китаец. И накрая да се окаже, че са платили пари, като за два качествени протектора. Това е цялата работа. С този модел Самсунг това е ситуацията. Който иска да спонсорира евтините китайски ментета негова си работа. Аз залагам на качеството, защото в случая наистина си струва. Пък, който иска да ме слуша.
Цитирай
#17

(2018-03-31, 21:33:20)Anthony написа:  И няма никаква промяна в чувстителността на екрана с този протектор, така ли? Тъча си реагира както без него?

Няма никаква промяна.Този който си купих последно е за 25 лева на Baseus .Покрива целият дисплей и въпреки това калъфа не повдига протектора.Предишният беше за 40лв.не покриваше изцяло дисплея и чувствителността беше намаляла доста.Но не съм го купувал и слагал аз.Естествено че го махнах.Така че не винаги цената  определяща за качеството на протектора.Когато аз си избирам и слагам протекторите  никога не са се разлепвали и не се намаля чувствителността.

На седмицата беше същото. Първият беше за 40лв. Не го слагах аз а и намаля чувствителността.Махнах го и си купих няколко по 10лв.Никакъв проблем.

(2018-04-01, 01:16:12)draid написа:  Аз ползвам обикновено фолио на Самсунг и прозрачен гръб също на самсугн. Едното беше 17лв  а другото 20-25 не помня вече. Едното фолио го свалих след около 10 месецаи и го смених с второто, само защиото без да искам го надрах в единия край и ме дразнеше. Фолиата си пасват перфектно, гърба не ги повдига и телефона продължава да изглежда добре. Не знам каква е тая мания по разни стъкла за по 30-40-50лв, които са дебели, грозни и на всичко от горе се отлепят лесно.

Моето нито е дебело нито грозно нито се отлепя лесно. Цената му е 25лв.Има много  ментета на пазара затова трябва да се избира внимателно. Според мен тези които не покриват дисплея изцяло са по дебели и нечувствителни.

Ето този ползвам аз.
http://www.citytel.bg/glass-screen-samsu...-s8-baseus

Това е една от малкото качествени марки за аксесоари на нормални цени.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#18

Подобен случай, като на @hollyshit, имам и аз. Купих си няколко стъклени протектора (от на бай Али бакалията, разбира се), но от нито един не бях доволен. То не бяха скърцания, прах под тях, отлепвания и т.н. Накрая разкарах всичко и от Нова година насам, си ползвам телефона без нищо. Нямам идея, как си драскате дисплеите, но пък и аз доста пазя. Винаги е в самостоятелен джоб, без всякакви строителни материали около него. Нямам повод за рев, поне засега.

Единственото, което ползвам, е силиконов гръб, който има лек издаден борд (около камерата).

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#19

Whitestone Dome Glass никой ли не почна да ги вкарва в БГ?
На мен не ми се чака 2 месеца да дойде от "някъде" Smile

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#20

За такива неща поръчвам до английски адрес - с превозвач. С GGBG може да дойде до седмица. Няколко лева е услугата.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#21

(2018-04-01, 15:12:08)divna написа:  За такива неща поръчвам до английски адрес - с превозвач. С GGBG може да дойде до седмица. Няколко лева е услугата.
Не разбрах замисъла, може ли малко обяснение?
Sorry за off topic - а

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#22

(2018-04-01, 15:58:20)iNfRaSoNiC написа:  Не разбрах замисъла, може ли малко обяснение?
Sorry за off topic - а

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Има фирми, които транспортират стоките от Англия и Германия до България. Просто си имат офиси в тези две държави и Ти натам си насочваш стоката да ти отиде. Оттам поемат те. Никакви два месеца няма да чакаш. Около 10 дни и стоката си я взимаш от офиса на такава фирма у нас, а даже и по куриер могат да ти я пратят у вас на адреса ти. Плащаш транспорта, като ти дойде стоката.
Такива фирми са Джи джи би джи, която ти е написала Дивна, а също и Габко. Има и други разбира се, но тези са най-ползваните от хората напоследък. Цената на транспорта е 2-3 лева на килограм, а Габко от Германия ги носят за 3-4 лв. на килограм.
Цитирай
#23

(2018-04-01, 16:08:09)hollyshit написа:  Има фирми, които носят стоките от Англия и Германия. Просто си имат афиси в тези две държави и Ти натам се насочваш стокята да ти отиде. Оттам поемат те. Никакви два месеца няма да чакаш. Около 10 дни и стоката си я взимаш от офиса на такява фирма у нас, а даже и по куриер могат да ти я пратят у вас.

Тази "гъзарийка" няма ли да увеличи цената с поне едно 10-15 паунда? което е над 30-40 лева?

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#24

(2018-04-01, 15:58:20)iNfRaSoNiC написа:  Не разбрах замисъла, може ли малко обяснение?
Sorry за off topic - а

Навремето много поръчвах онлайн. Някои сайтове и тръговци доставяха до България, други не. За да се поръча от вторите - трябваше да е до адрес, до който доставят - примерно в Англия. И така се появиха услугите на превозвачите. Те получават поръчаната от теб пратка в склада си, и после ти я доставят до България. По-бързо е и за мен по-сигурно от Български пощи, където има всякакви рискове.

Необходимо е да се регистрираш на сайта на превозвача и ще получиш уникален  ID номер. Например Иван Иванов 12345. Когато поръчваш продукт онлайн в чужбина - посочваш своето име + ID номера, и адреса на превозвача.

Ето последния превозвач, който аз ползвам http://www.ggbg.bg/ Много са бързи. В повечето случаи от момента на поръчката до доставката до вратата ми - минава седмица. Получаваш информация кога пратката е пристигнала в склада им, кога тръгва за България, кога е пристигнала, кога ще ти я доставят - лично, с куриер или можеш да си я вземеш от техен склад в България.

Преди тях ползвах Gabco, но са по-бавни и по ред причини преминах на GGBG. И двата превозвача имат бази в Германия и Англия и съм ги ползвала и с двете места.

(2018-04-01, 16:10:47)iNfRaSoNiC написа:  Тази "г*зарийка" няма ли да увеличи цената с поне едно 10-15 паунда? което е над 30-40 лева?

Ето ги цените - http://www.ggbg.bg/pages/prices

2 лв, ако си ги вземеш от склада им, за 4 лв ми ги носят в офиса. Зависи колко е тежко и т.н. - разгледай. Аз нямам време да обикалям и предпочитам да ми се доставя.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#25

(2018-04-01, 16:13:25)divna написа:  Навремето много поръчвах онлайн. Някои сайтове и тръговци доставяха до България, други не. За да се поръча от вторите - трябваше да е до адрес, до който доставят - примерно в Англия. И така се появиха услугите на превозвачите. Те получават поръчаната от теб пратка в склада си, и после ти я доставят до България. По-бързо е и за мен по-сигурно от Български пощи, където има всякакви рискове.

Необходимо е да се регистрираш на сайта на превозвача и ще получиш уникален  ID номер. Например Иван Иванов 12345. Когато поръчваш продукт онлайн в чужбина - посочваш своето име + ID номера, и адреса на превозвача.

Ето последния превозвач, който аз ползвам http://www.ggbg.bg/ Много са бързи. В повечето случаи от момента на поръчката до доставката до вратата ми - минава седмица. Получаваш информация кога пратката е пристигнала в склада им, кога тръгва за България, кога е пристигнала, кога ще ти я доставят - лично, с куриер или можеш да си я вземеш от техен склад в България.

Преди тях ползвах Gabco, но са по-бавни и по ред причини преминах на GGBG. И двата превозвача имат бази в Германия и Англия и съм ги ползвала и с двете места.

Благодаря, много полезно, а цените " 1.99 лв. на всеки започнат килограм в рамките на един курс * " са наистина доста приемливи, особено щом казвате че работи по бързо дори от Китай и Хонг Конг.
Мерси за инфото.

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)