Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

(2018-05-31, 20:19:24)emo_841 написа:  Имам въпрос относно хард ресет преди инстал на Орео.трябва ли бекъпа  да е на автоматично или напротив за да е чиста инсталацията или няма значение .По принцип няма да запазвам нищо важно в телефона

Мога да ти кажа ,аз как процедирам
Автоматично съм настроил телефона да прави бекъп през Samsung акаунта 
Преди надграждането никакъв хард резет не правя. Инсталирам новата ОС и изчаквам няколко дни,ако вземе да прави проблеми с нещо,тогава чак правя хард резет, като преди това се уверя че имам най новия бекъп на моята информация.
Цитирай
Аксесоари

Някой питаше за J5. Скачат на 8.1 https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5...-31391.php
Цитирай

То и някви Алкатели от 99$ имаха 8.1 и какво от това?

S7 си има тунинговано 8.0.0 с TouchWiz 9.0 (aka Samsung Experience вече). И, колкото и да ги псуваме, всъщност TouchWiz-a прави телефоните ни. Иначе в XDA има LineageOS 15.1 с 8.1 за S7, ама... Не че е лошо, ама не е същото. Знам от опит, защото доста колеги с Xiaomi си наслагаха LineageOS (Cyanogenmod преди). Е, работи, бързо, компактно, ама мяуто е по-добро за мене.

Малко остана, според мене до ъпдейта, най-късно 15 юни ;-)
[-] 1 потребител изказва благодарност на enkov за това мнение:
  • ivkos
Цитирай

(2018-05-31, 21:48:45)enkov написа:  То и някви Алкатели от 99$ имаха 8.1 и какво от това?

S7 си има тунинговано 8.0.0 с TouchWiz 9.0 (aka Samsung Experience вече). И, колкото и да ги псуваме, всъщност TouchWiz-a прави телефоните ни. Иначе в XDA има LineageOS 15.1 с 8.1 за S7, ама... Не че е лошо, ама не е същото. Знам от опит, защото доста колеги с Xiaomi си наслагаха LineageOS (Cyanogenmod преди). Е, работи, бързо, компактно, ама мяуто е по-добро за мене.

Малко остана, според мене до ъпдейта, най-късно 15 юни ;-)

Малко малко то ще си стане декември  изчака ми се чакалото вече
Цитирай

Флашвайте бре хора. Не знам какво чакате....

Sent from my SM-G935F
Цитирай
Photo 

Ореото пристигна при мен. Телефонът е купуван от Германия.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

(2018-06-01, 06:48:39)liceto написа:  Ореото пристигна при мен. Телефонът е купуван от Германия.

А за българия д огодина
Цитирай

(2018-06-01, 07:48:04)emo_841 написа:  А за българия д огодина

Балканите са изостанали във всякакво отношение. 5G Stolt
Цитирай

Пристигна при мен.С CSC съм на DBT/Germany.Телефона работи доста по-добре,не съм правил ресет.Ще видим и батерията как ще е.
Цитирай

(2018-06-01, 08:32:48)consult написа:  Пристигна при мен.С CSC съм на DBT/Germany.Телефона работи доста по-добре,не съм правил ресет.Ще видим и батерията как ще е.

Ок чакаме да пишеш как се държи при орео и най_ вече батерията
Цитирай

DBT ъпдейта е същия като за BTU - ERE8/ERE8/ERD6, няма какво да е по-различно.

За вас се мътят ERE8/ERE9/ERE8, т.е. с по-нов модем, ама да видим. GSMArena писа за Канада дата 11 юни.

И пак да повторя, батерията се държи добре. Явно просто някои програми се държат различно на Орео все още, а статистиката на батерията отчита некоректно (според мен, и не само според мен) и бута тяхното точене в Cell Standby и Android System. Напускаха и доста ъпдейти на приложенията напоследък, вкл. и Самсунговските от Galaxy Apps - това дано пооправи статистиката на батерията. Е, всичко е индивидуално. Така беше и при 6.0.1 -> 7.0.0 прехода, бая си падна времето с едно зареждане. Новото си иска точец ;-)
Цитирай

(2018-05-31, 21:35:30)airbus написа:  Някой питаше за J5. Скачат на 8.1 https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5...-31391.php

И какво от това? Първо промените в ъпдейта 8.0 -> 8.1 са незначителни, второ J5 ще си остане нисък клас пръчка дори и с най-новия Андроид да е.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-06-01, 10:00:00)ivkos написа:  И какво от това? Първо промените в ъпдейта 8.0 -> 8.1 са незначителни, второ J5 ще си остане нисък клас пръчка дори и с най-новия Андроид да е.

Нисък или висок = същият сбирток!  https://www.youtube.com/watch?v=QG4wnrcrhVE
Цитирай

(2018-06-01, 10:56:51)airbus написа:  Нисък или висок = същият сбирток!  https://www.youtube.com/watch?v=QG4wnrcrhVE

Ние говорим за J5, ти пращаш сравнение на J7, но това е най-малкият проблем. Видеото е абсолютно фалшиво. На повечето от снимките, където има движение на хора/автомобили, разлика в позициите им между двата телефона няма, а само в цветовете. Невъзможно е двата телефона да снимали в абсолютно еднакви моменти с една и съща композиция от един и същи ъгъл. Една и съща снимка от един телефон е фотошопната и кропната така че да изглежда, че има разлика все едно е от два различни телефона. Thumbnail-ите на видеата са откраднати от SuperSaf и продукцията изглежда доста аматьорска. Изобщо, все неща, които някой индийски ютубър би направил за гледания, нищо че видях и някои кадри от България.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

И J и А серия снимат много добре. Всичко е софт дообработка. Smile Свънях им на тия от Самсунг българия. Не зная кога ще има Орео. Егати смотаняците!
Цитирай

"Нисък или висок = същият сбирток! https://www.youtube.com/watch?v=QG4wnrcrhVE"

Като настоящ ползвател на S7 и бивш на J7 2017 мога да кажа, че видеото е направо фалшиво. J7 не снима толкова добре, като S7. Да не казвам, че е много зле в сравнение с S7. Сензорът на J7 (7) може и да е добър, но алгоритмите не стават! Само на дневна слънчева светлина снимките са добри, но пак не може да се сравняват с S7.

Samsung Galaxy A14 5G and A34
[-] 1 потребител изказва благодарност на otan за това мнение:
  • airbus
Цитирай

При мен пристигна още вчера - закупен е от A1 България!
Винаги първи в ъпдейтите за България - Браво!

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай

И какво като си го взел от Ментел ?!
Телефона ти не е с тяхното CSC
Аз ако бях щях да ги питам какъв точно телефон са ми продали и от къде нелегално са го гепели или какво точно е правено с него
П.с.Преди 2-3 години пък Теленор набутаха с телефони незнайно от къде събирани,отваряни,ремонтирани и пр....е хванаха ги естествено,имаше куп жалби за това...но бързо се потули.
Така че не ми говори колко са велики операторите, един дол дренки са всички
За сега няма излязал официално ъпдейт до за Орео за никой оператор
[-] 1 потребител изказва благодарност на lost in за това мнение:
  • ivkos
Цитирай

Някой може ли за съвет. Update на Ореон 8 за ОТА няма но в сайта на Samsung firmwer има с руски ром съм SER . Да чакам ли OTA update или да флашна през ODIN с ром от Samsung Firmware

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

(2018-06-01, 19:29:56)barmatador написа:  Някой може ли за съвет. Update на Ореон 8 за ОТА  няма но в сайта на Samsung firmwer има с руски ром съм SER . Да чакам ли OTA update или да флашна през ODIN с ром от Samsung Firmware

По- добре си сложи  BTU England,ако не ти се чака ОТА. В руския форум се оплакват от SER,английския е по-добре. Дори доста руснаци, които са били на BTU и си сложиха техния, съжаляват.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Да а ма моят телефон е двусимов SM-G935FD мога ли да флашна с ром за SM-G935F дали няма да има плоблеми , и дали ще работят двете сим карти

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

Няма абсолютно никаква разлика. Рома е един.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

(2018-06-01, 18:52:16)BuRn написа:  При мен пристигна още вчера - закупен е от A1 България!
Винаги първи в ъпдейтите за България - Браво!

Айде поне като пускаме такива бомби, да пишем и CSC кода.

Защото аз също съм на A1 и съм с CSC: MTL и няма ъпдейт.

Важно е CSC кода, а не оператора.
Цитирай

Някой с Андроид 8 да каже появи ли се в менюто опция за Volte?

Samsung Galaxy Note 10+
Цитирай

То това чудо в България го няма все още....

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)