Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A5 2017 (SM-A520F) - Мнения

И при мен се появи , но ще изчакам за сега
Цитирай
Аксесоари

(2018-05-11, 08:56:20)raptor1987 написа:  Ама, дали е само в отчитането?
Направи ми впечатление вчера, батерията ми падна повече от нормалното.Като се прибера от работа винаги съм с над 50 процента батерия.Игри ртчкане музика.А вчера без тия работи пак падна на толкова.

Аз при моя С8 на Нуга съм правил по 7:30ч SOT дори и 8ч.. След обновяване до Орео това рязко се промени и повече от 4ч. нямаше вариант. Излезе едно обновяване което не доведе до никаква промяна при моите проблеми (не беше само батерията). Сега излезна едно, което доста подобри нещата ...имам в предвид лаговете са сведени до минимум и батерията прави винаги 6ч SOT и макс 6:30. Което не е зле, но сравнено с преди просто .... 

Сега има една работа че и приложенията доста се промениха. В началото като взех С8 много от приложенията стояха заредени на заден фон учудващо дълго време. След 2 3 обновявания на самите app-ове въпросните започнаха да се затварят след около 5мин. В днешно време до някъде е пооправено но пак ....не точно.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Здравейте, днес изтеглих този фирмуер за А520F https://www.sammobile.com/firmwares/gala...D5/218110/ флашнах го с ODIN последната версия и след рестарта не вижда сим картата. Направих и фабричен резет, но същото положение, след което си върнах на 7,0 и проблем със сим картата нямаше. Някой ако има идеи от какво се получава телефона е закупен от Виваком миналата година.
Цитирай

През ОТА не можеш ли да го ъпнеш?Вивакомските получихме ъп-а.
Цитирай

А520F в България се предлага само с код bgl, независимо дали е закупен от оператор или от техноверигите. Така че ОТА трябва да го има за всички едновременно независимо от къде е купен телефона.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

На мен ли ми се струва че сега има повече свободна памет(оперативна) или наистина е така?
Цитирай

Аз нямам представа, досега не съм следил.
Обаче преди нали при плъзгане по екрана нагоре отваряше приложенията, а надолу стату бара и нотификациите. Сега и в двете посоки отваря чекмеджето с приложения

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Ами направи си настройката като задържиш на празно място по екрана и даваш Настройки. Вътре има опция...

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Мерси, бях изключил, че има настройка затова и съвсем първосигнално се изплаших, че са я махнали. А на мен ми е много удобна.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

Колеги има ли A5 2017 подсветка на бутоните. Мъча един и не свети гада и това е. Ако има от къде да ги включа
Цитирай

Здрасти!
Ако си включил режим за пестене на батерията ,подсветката на бутоните е спряна.
Светят само,когато са изключени режимите за пестене.
Успех!

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

HP Pre 3 ; Palm Pre
[-] 1 потребител изказва благодарност на scanjet за това мнение:
  • io6o
Цитирай

Здравейте натрупахте ли вече някакво мнение за Ореото ?
Цитирай

Нищо особено, може би ми остава малко повече рам.
Цитирай

Може и преди да го е имало това инфо, но аз сега го забялязах. В актуализация на софтуера има пълна информация (уж) какво е новото. Общо взето и моето мнение е "нищо особено".
Като, че ли тук-там има по-добра подреденост на менюта, по-добра "нотификация" и подобрено използване на батерията от приложенията (уж). А, възможността да си сложиш аналогов часовник при заключен екран, кефи. Като цяло обаче може би така е по-добре, вместо да се разбърква всичко и то с бъгове, които да се лекуват после с няколко бързи пача.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

Новото е, че cell standby точи батерията почти колкото дисплея.
Пробвах няколко пъти с хардресет, чистене на кеш(онзи, "дълбокия")при него ми даваE: failed to clear BCB message: failed to find / misc partition
Рових в нета и пробвах всичко, което бяха писали за проблема, но оправия няма.
Просто не е нормално дисплея да е използвал 500 mAh батерия и cell standb също толкова +- 50 mАh.
Силно се съмнявам да го оправят, няма модел на самсунг, който да не е плучил бъг към бисквиДата, просото много несериозна работа.
Преди, като бях с п8 лайт, всеки месец излизаше секюрити пач и разни фиксове.От както съм с а5 2017 такова нещо не се е случвало.Имам го от 7-8 месеца.
Почвам да се замислям за руут и да си сложа пак  андройд 7.
Като заключение мога да кажа, че съм много разочарован от андроид 8.В този телефон най ме радваше батерията, а сега и нея омазаха.
Цитирай

Не разбрахте ли,  че Батерия в готовност не точи реално толкова. Просто отчитането е бъгнато. Ако се загледате ще видите,  че няма как да отговарят тия проценти на тия милиамперпаса. При мен е същото, ако погледна само статистиката на Самсунг за батерията - ооо яко дрейн от батерия в готовност. Понякога дори повече и от дисплея. Това не виждам как ще стане при положение, че телефона си кара както преди, правя си СоТ както преди приблизително. Ако имаше действително такъв дрейн СоТа трябва да е наполовина, което ще се усети от всички. Има бъг в начина на отчитане и изписване, някъде по-нагоре съм дал пример, чакаме фикс, важното е времето на дисплей да е както преди. В раздела на S8 е същото така че със следващия ежемесечен пач се надявам да го фикснат.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

(2018-05-26, 19:34:51)raptor1987 написа:  Новото е, че cell standby точи батерията почти колкото дисплея.
Пробвах няколко пъти с хардресет, чистене на кеш(онзи, "дълбокия")при него ми даваE: failed to clear BCB message: failed to find / misc partition
Рових в нета и пробвах всичко, което бяха писали за проблема, но оправия няма.
Просто не е нормално дисплея да е използвал 500 mAh батерия и cell standb също толкова +- 50 mАh.
Силно се съмнявам да го оправят, няма модел на самсунг, който да не е плучил бъг към бисквиДата, просото много несериозна работа.
Преди, като бях с п8 лайт, всеки месец излизаше секюрити пач и разни фиксове.От както съм с а5 2017 такова нещо не се е случвало.Имам го от 7-8 месеца.
Почвам да се замислям за руут и да си сложа пак  андройд 7.
Като заключение мога да кажа, че съм много разочарован от андроид 8.В този телефон най ме радваше батерията, а сега и нея омазаха.

И на мен ми даде същата грешка при хард фест.Батерията обаче си ме кара както преди.Изобщо не се заглеждам в менюто за консумация на батерията само колко е изкарала.
Цитирай

Има нова актуализация.


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай

При мен определено с Орео батерията ми кара по-малко.
Цитирай

Яко някой още не е ъпдейтнал, да покаже 11-12 часа, след като го е махнал от зарядно, колко екран има и колко батерия му е останала


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

При мен батерията си държи толкова , колкото си държеше и с 7.0 .
Цитирай

От скоро съм с А5 и по мое мнение телефона не оправдава цената на която е излязъл. Много неща са му чужди... пък пръстовия отпечатък е пълен майтап, когато си иска тогава работи. Свалих си МХ плейър, но когато влезна в галерия не мога плейвам клиповете с него а ми ги отваря със заводския плейър (при стария Самсунг можеше). Има ли начин да се направи?
Цитирай

Отваряй си клиповете направо от mx player-a, там също се показват.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Може да е настроен да отваря по подразбиране с вградения плеър. Опитай да го изчистиш от Приложения > Видео и виж отдолу дали е зададен по подразбиране. След това в Приложения > тритв точки горе > Пруложения по подразбиране > Избор приложение по подр. > Питане преди задаване по подразбиране. Така следващия път като си пуснеш клип от галерията би трябвало да те пита с кой плеър да го отвори.
Относно пръстовия отпечатък, препоръчвам да го изтриеш и въведеш наново без да бързаш. При мен работи много бързо, като съм вкарал три различни пръста. При запаметяването не докосвай сензора по един и същи начин, а премествай пръста в различни положения.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
[-] 1 потребител изказва благодарност на memmfis за това мнение:
  • djsmiley
Цитирай

Каквото и да прави е на светлинни години от пръстовия на Ксиоми имаме от двата вида на Самсунга е много бавен даже и когато ми познае пръста от първия път.На "ми 4 х" съм задал само един мой пръст и както го докосна и отваря.Предполагам има значение дали е само пръстов четец или и копче и позицията от зад мисля че помага с по малкото зацапване.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)