Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 8/ MI 8 EE/ MI 8 SE- Покупка

То хубаво отзиви, ма колегата е поръчал Mix 2S Smile.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
Аксесоари

Пише в темата за покупка на Mi 8, така че логично е да смятам, че е поръчал този модел  Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1483710

мога просто да преместя мненията в темата за микс 2s
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • stenlius
Цитирай

Hello friend,
We have processed your order.
We changed the logistics provider into UPS for the shipment from China to the UK during the peak season of shopping since shipments by DHL are overbooked. UPS is faster,...

Седмица след поръчката, а уж беше шипнат в понеделник...

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

те са се изучили и слагат какъвто и да е тракинг, колкото да не ги ... "клецат", с извинение за жаргона, от АЛИ експрес. Търговците са хитри Smile
и сега може да са ти дали тотално различен тракинг, което пак не означава, че е пратена, а само че е запазен истински такъв.
Дано пристигне бързо!!
Това е най-важното
Цитирай

Според мен почти никъде или никъде го нямат наличен, само в mainland евентуално, а от там до Hkg шипват с най-евтините възможни услуги, които отнемат по 10+ дни. И чак след това се задвижва някакъв шипинг към клиента.
Телефона според мен трябва да се изчака да му стане малко по-разумна цената около 400$ и да пуснат глобална версия, дай боже да е по-скоро.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Точно в Hong Kong е.
Какво имаш предвид под глобална версия? Глобален ROM?
Според мен китайски rom и xiaomi.eu са доста по-добри от global, затова и винаги си поръчвам sealed box и china rom.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

Глобална версия на телефона обикновено е с ЕУ зарядно, без преходници. Понякога има други поддържани честоти за 4G например, но обикновено нямат значение за България, като например Канал 20.
А вече с какъв ром е: Китайската фабрично е с китайски
Глобалната фабрично е с глобален.
Ако китайската поддържа българските оператори няма проблем да ѝ се сложи глобал или какъвто и да е ром и така да се ползва
Цитирай

Mi 8 Има предостатъчно честоти като гледах, а дали е с преходник или не - не ме бърка Smile . Не виждам защо някой би чакал глобална версия.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

Хората чакат всякакви неща. Не всеки може да се оправи без глобален ром и гаранция Smile
Все още има хора които не знаят как или ги е страх да поръчат онлайн
Цитирай

И жалко... Smile
В 21 век сме вече.
И за Шиаоми телефони гаранция ИМА, просто трябва да им го пратиш (това, че Българските пощи не приемат батерии, не означава, че Китай са виновни).
Надали, ако телефона му стане нещо, няма да ти го сменят или върнат парите, докато при Българските търговци (и не само) си е ходене по мъките, пишете само в гугъл: некоректен търговец, хиляди и две теми.

Днес купуване по интернет (от чужбина) е много по-сигурно и лесно отколкото да купиш физически от най-оторизираният магазин.
Имал съм много случаи в които търговците са лъгали или уж продукта е истински, но са ми пращали фалшив (говоря за дребни глупости по няколко долара) и винаги са ми връщали парите от самият сайт.
Купувал съм и по-скъпи неща, никакви проблеми със замени или връщане на пари при дефекти или непристигнали пратки.
Днес купуването по интернет не само, че е значително по-евтино, по-сигурно, но и определено по-кефско Smile
[-] 4 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn, nowhere, suffer, texasvalden
Цитирай

Aбсолютно съм съгласен с гореизброеното + не се занимаваш с идиоти продавач-консултанти с таргет, дето им е казано днес да продават Huawei с Вива Смарт ХXL - само пример давам.
Една сметка не можеш да платиш без да ти предложат телевизия, бойлер, ток на изплащане, преварена вода, соев сос и  безжична кабелна...
Да не говорим с какъв друг добитък можеш да се сблъскаш по магазините или улиците докато успееш да завършиш покупки, придвижване или каквито цели си си задал за деня Smile

Разбира се всеки си преценя за себе си.
Някои обичат да им се обясни на живо за апарата, да им се демонстрира. Да го пипнат и усетят преди да направят стъпки към закупуването, което може пак да е онлайн.
Има и % хора, които просто по-бързо разбират и овладяват новите технологии..
Тук се сещам за тази презентация - малко не е точно по темата, но е интересна гледна точка и има интересно класифициране на потребителите, но няма какво да преразказвам повече - има български субтитри:

[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, texasvalden, Victormihov
Цитирай

Невероятно.
Самата истина, аз вече 11-та година не мога да се откъсна от тях.
Хиляди левове съм строшил по тая компания... а то това било....
Цитирай

(2018-07-05, 21:59:30)Victormihov написа:  Днес купуване по интернет (от чужбина) е много по-сигурно и лесно отколкото да купиш физически от най-оторизираният магазин.
Имал съм много случаи в които търговците са лъгали или уж продукта е истински, но са ми пращали фалшив (говоря за дребни глупости по няколко долара) и винаги са ми връщали парите от самият сайт.
Купувал съм и по-скъпи неща, никакви проблеми със замени или връщане на пари при дефекти или непристигнали пратки.
Днес купуването по интернет не само, че е значително по-евтино, по-сигурно, но и определено по-кефско Smile

Не бих могъл да го кажа по-добре  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Пичове какво е това....Global Rom Xiaomi Mi8 Mi 8 Snapdragon 845 6GB RAM 64GB ROM Octa Core 6.21" 2148x1080P NFC Mobile Phone Support OTA upgrade
http://s.aliexpress.com/Ff677reI?fromSns=

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай

Kaто за начало - не е линк
Второ - изглежда като заглавие от али експрес, в което са искали да напишат цяло ревю Smile
Цитирай

Оправих го, виж сега...пише че е глобална версия...

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай

разгледах го:

честотите са както трябва: FDD-LTE B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B17/B20
НО надолу има много несъответствия в описанието, като например, че ще ти дадат преходник за ЕУ.. в глобалната версия си идва с еу зарядно фабрично.
След това за рома:

Этот сотовый телефон-китайский вариант. Мы откроем коробку для вспышки Mutli языка и установки Google Play, если вы хотите получить герметичную коробку, пожалуйста, сообщите нам.

Отваря го на руски при мен, но смисълът е идентичен: китайския вариант с някакъв мултиезиков ром, верроятно така наречения ГАРАЖЕН.

Като изключим че това е търговец, с доста опит в занаята, тази оферта е объркваща.
Най-добре е да му се пише.
Аз не виждам реални снимки на телефона или поне на кутията му. от нея също може да се разбере дали наистина е global version.

Не е невъзможно да е с глобален ром фабрично.
Моя Ноте 3 дойде така: С неизлязъл никъде ром (9.1.3.0)
Цитирай

Глобалка е, макар и ранна. На 6 юли са стартирали официално продажбите в магазина в Хонг Конг, ето тука един пич е пуснал малко видео, вижда се и CE маркировката на задният капак, както и UK зарядното за HKG:


S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Приятно мини-ревю. Новината е, че вече глобалния ром е пуснат.


Цитирай

Моята 8-ца пристигна, някой ако има конкретни въпроси ще се радвам да отговоря Smile . Утре (днес) ще тествам по-обстойно. Като цяло го няма WOW ефекта както когато си взех mi5 Sad .

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

Честито   Storstark

Мен ме интересува какви са ти личните впечатления от Амолед екрана спрямо IPS. Също така как ти се струва камерата на първо време? С глобалния ром ли е?

Направо започни нова тема  Tummenupp


Цитирай

Честито @zviara, и аз снощи си поръчах бял 6/64 да видим кога ще дойде. Имаше глобален ром, ама писах на китаеца да ми изпрати запечатана кутията, защото предпочитам с китайския.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Вчера поръчах златен 6/128. Доставка с DHL- според описанието по някое време другата седмица трябва да е тук.
Цитирай

Не е с глобален, като дойде веднага се ъпдейтна и сеге е с 9,5,11,0 - което е тъпо защото ще се чака 360 часа за отключване на Bootloader за да сложа xiaomi.eu
Аз не съм фен на амоледите. Отначало хич не ми харесваха цветовете, много бледи бяха но като активирах increased contrast си дойде на мястото.
Днес го тествах с display tester приложението срещу s7 edge и Note 8: по мои наблюдения еднакво ярък е със с7е но има по-добри цветове и бяло(доста по-реално бяло).Note-a е към 15-20 процента по-ярък на същите проценти, цветовете са съпставими(нота е малко по-добър). Като сметнеш че ми8 е 900лв а нота 1800 Smile разликата е смешна.
На дисплея не ме кефи, че не е черен и има разлика с панела отпред / цвета на ноча. Това си личи на светлина или като гледаш отстрани. На тъмно си е черен и не си личи.
Face unlock-a е супер бърз Smile . И телефона е много бърз въпреки че още няма miui10.
За батерията е рано, но имах 4 часа SOT като изхабих 60 процента от батерията.
Камерата е добра, нямам време да снимам нещо смислено но тествах срещу Mi5 - на тъмно е доста по-добра. AI само boost-ва цветовете и вероятно ще снимам без него.

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)