Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

И аз имам усещането, че с Орео ми иска често код и не приема така лесно пръстовия отпечатък.
Аз по навик си цъкам Home бутона и пръста, вместо да slide-на нагоре, защото съм с гривна Gear Fit2 и съм я направил да е Smart Lock. И то си пише Phone Unlocked by Smart Lock, ама трябва да слайдна и ми е по-лесно уж да натисна хоум и да отключа с пръста, но едно 20-25% не го хваща от раз. А когато го ползвам за плащане и логване, си ми хваща от раз, аз съм си вкарал добре пръстите. И като не го приеме и вади пин кода, ама интересно, че си остава валиден пръста и ако втория път сложа "добре" палеца, си се отключва без Пин кода. Шантава работа и е от скоро това, от Орео или малко след Орео.

И наистина май зарежда леко по-бавно безжично, ама не съм го засичал с часовник, та не мога да съм 100% сигурен.
Цитирай
Аксесоари

(2018-08-03, 19:10:11)enkov написа:  И аз имам усещането, че с Орео ми иска често код и не приема така лесно пръстовия отпечатък.
Аз по навик си цъкам Home бутона и пръста, вместо да slide-на нагоре, защото съм с гривна Gear Fit2 и съм я направил да е Smart Lock. И то си пише Phone Unlocked by Smart Lock, ама трябва да слайдна и ми е по-лесно уж да натисна хоум и да отключа с пръста, но едно 20-25% не го хваща от раз. А когато го ползвам за плащане и логване, си ми хваща от раз, аз съм си вкарал добре пръстите. И като не го приеме и вади пин кода, ама интересно, че си остава валиден пръста и ако втория път сложа "добре" палеца, си се отключва без Пин кода. Шантава работа и е от скоро това, от Орео или малко след Орео.

И наистина май зарежда леко по-бавно безжично, ама не съм го засичал с часовник, та не мога да съм 100% сигурен.
Добре ,но никой не се ли оплаква от дрейна!!!!
Цитирай

(2018-08-03, 19:15:09)emo_841 написа:  Добре ,но никой не се ли оплаква от дрейна!!!!
Че аз се оплаквам ама какво от това?

Sent from my SM-G935F
Цитирай

@emo_841, ми не се оплакваме, свикнахме му вече ;-)

Очевидно това е бил смисъла на цялата гавра, да го осерат, да го фикснат леко и да се радваме, а то пак да си е зле!
Цитирай

Нали Big Grin За мен батерията определено не е фиксната. Скоро ще държи като старата ми G2-ка. Винаги е било така при самсунг, не знам защо. То като се замисля и при другите които не са с чист или почти чист андроид също. С изключение на MIUI може би.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2018-08-03, 10:11:01)ivkos написа:  За 7 часа сън снощи ми бяха паднали 23% от батерията, което е абсолютно недопустимо. Имах проблеми с Wi-Fi интернета (беше спрял) и телефонът показваш удивителна, но си ползваше мобилния интернет.  Разбирам, че това е извънредно обстоятелство, но като погледнах бъгрепорта си в Battery Historian излезе, че телефонът се е будил на всеки 5 секунди от dhdpcie_host_wake (свързано е с Wi-Fi). Напълно абсурдно.

Извинявам се, проблемът изглежда е бил в няколко настройки на рутера, които бях променил наскоро. След като ги върнах изглежда, че е наред.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • lost in
Цитирай

Колеги да ви попитам сега съм с Ореото на Теленор и CSC ми е GBL и ползвам VoLTE ако флашна най-новия BTU софтуер ще мога ли пак да ползвам VoLTE или няма да стане? Ако някой го е правил нека да сподели резултата. Предварително благодаря!

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Няма да стане . Аз съм c XEU и не ми излиза опцията . Поне аз така го разбирам . Ако бъркам нещо поправете ме .

Защо, след като смених телефона си, не мога да включа VoLTE?
VoLTE в България се поддържа само от определени модели телефони – обикновено по-модерни смартфони. Може би твоят телефон не поддържа VoLTE и затова не можеш да го включиш. Разгледай телефоните с подходящ софтуер за VoLTE на нашия сайт.
Възможно е и друго: телефонът ти да е със софтуер за друг географски регион, което означава, че е предназначен за пазари извън Европа.

Източник :
Какво е VoLTE?
Най отдолу .

Storstark
Цитирай

Аз съм с бгл и нямам волте

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

На някой от вас случва ли се след ъпдейта до Орео, да реджектва отвреме на време телефона сам колове  и да праща стандартен смс на този който звъни?
Цитирай

На мен не. С коя версия и CSC си?

Sent from my LG-D802
Цитирай

jaxx80
Възможно е при движение на телефона (в джоб, докато вървите или докато го взимате, за да отговорите на обаждането) да се натисне и използват някои от посочените шаблони. Така се пращат смс-и от рода "не мога да говоря" и се затваря обаждането.
Цитирай

(2018-08-05, 19:32:11)Nikito82 написа:  Аз съм с бгл и нямам волте

То от началото и аз нямах но поне имаше опцията в менюто. И така както се събуждам една сутрин и какво да видя вече го имам ей така без да съм правил нищо всъщност само бях вкарал ръчно IMS APN-a.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Какво точно си вкарал ръчно и къде?
Цитирай

7,15 часа SOT с Орео-то , батерията е на 83% healt и имам още 6% батерия. Но без мобилни данни. Това за 63 часа ползване.
Xiaomi Note 4X с мобилни данни ми изкарва около 5-5,5 часа SOT. A e с по-слаб процесор и по-голяма батерия.
Цитирай

(2018-08-06, 09:26:02)potiron написа:  Какво точно си вкарал ръчно и къде?
IMS APN го взех мисля от тема в раздела за С8 имаше тема за VoLTE колега беше сложил скрииншот. Въвежда се ръчно при настройките за интернет.[Изображение: c07eb350f23c843ff47659e30c5b05ff.jpg][Изображение: 5cbeb7d7742910a03d58dffb1872c511.jpg]


Прикачени файлове Миниатюри
           

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

Аз тествах онзи ден- заредих до 100%, на WiFi пуснах в ютуб някакво видео - battery drainer - криво ляво бял фон и някакъв текст се сменя.
За 3:40 часа стигнах до 50 % и се замислих че телефона ми на WiFi с ютуб, яде по-малко ток отколкото на работа на mobile без да го ползвам.
Цитирай

Е, нормално. Някои тук поне помним преди 2 години каква батерия имаше телефона. Сега дори батерията на еджа да се равнява на 3000mAh пак на мобилни данни не трябва да кара по 3-4 часа. И то за под 20 часа ползване. Да не кажа 10....

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2018-08-06, 00:50:13)jaxx80 написа:  На някой от вас случва ли се след ъпдейта до Орео, да реджектва отвреме на време телефона сам колове  и да праща стандартен смс на този който звъни?

Извинявам се, че пиша извън темата, но нищо не разбрах от написаното, а ако е важно може да е полезно и на други да знаят как да си оправят сходния проблем. Гледам, че има хора, които са отговорили. Свалям ви шапка. Аз мога да превежда от balgarski на български, ама това не знам какво е.
Цитирай

(2018-08-05, 13:38:48)ianpav_4444 написа:  Няма да стане . Аз съм c XEU  и не ми излиза опцията . Поне аз така го разбирам . Ако бъркам нещо поправете ме .

Защо, след като смених телефона си, не мога да включа VoLTE?
VoLTE в България се поддържа само от определени модели телефони – обикновено по-модерни смартфони. Може би твоят телефон не поддържа VoLTE и затова не можеш да го включиш. Разгледай телефоните с подходящ софтуер за VoLTE на нашия сайт.
Възможно е и друго: телефонът ти да е със софтуер за друг географски регион, което означава, че е предназначен за пазари извън Европа.

Източник :
Какво е VoLTE?
Най отдолу .

Днес ходих за някакви промоции и между другото питах с чужд ром освен с GBL дали ще стане и момето ми каза не . Ама нещо ме съмнява (по умния и поглед) дали въобще ме разбра за какво става дума .

(2018-08-06, 09:49:06)astankov написа:  IMS APN го взех мисля от тема в раздела за С8 имаше тема за VoLTE колега беше сложил скрииншот. Въвежда се ръчно при настройките за интернет.[Изображение: c07eb350f23c843ff47659e30c5b05ff.jpg][Изображение: 5cbeb7d7742910a03d58dffb1872c511.jpg]

Това при мен нещо не става . Не ще да го запише . Може би защото нямам опцията волте разговори .

Storstark
Цитирай

При мен като бях на BTU си се запаметяваше но VoLTE не работеше до като не флашнах GBL.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай

(2018-08-03, 19:15:09)emo_841 написа:  Добре ,но никой не се ли оплаква от дрейна!!!!

Батерията е добре. Направих 2.5 часа на мобилни данни, като ми останаха 53% батерия. Калибрирай си батерията с пълен разряд, после пълен заряд, после *#0228# и накрая още половин-един час на зарядно.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2018-08-06, 20:18:40)ivkos написа:  Батерията е добре. Направих 2.5 часа на мобилни данни, като ми останаха 53% батерия. Калибрирай си батерията с пълен разряд, после пълен заряд, после *#0228# и накрая още половин-един час на зарядно.

Аз мислих за хард ресет ама незнам дали ще има ефект ,последния път ми струваше 50 кинта за флашване защото си бях забравил акаунта, отиде ми Теленорския ром и сега съм с BTU!!

Всъщност да попитам този код какъв е за какво служи!!!
Цитирай

(2018-08-06, 20:22:50)emo_841 написа:  Всъщност да попитам този код какъв е за какво служи!!!

За калибриране на батерията. Писано е в този форум - пусни търсене с ключова дума "0228".

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

BTU с нова актуализация.

OnePlus 6 8gb/128gb A6003 
Midnight Black




[-] 3 потребители изказват благодарност на intel98 за това мнение:
  • degman, ivkos, markonenws
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)