Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 8/ MI 8 EE/ MI 8 SE- Покупка

Май всички са сложили снимките с глобал ром вече. Моя е от mi global store, пиши им дали могат да ти пратят sealed box.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
Аксесоари

(2018-10-08, 21:18:22)zviara написа:  Май всички са сложили снимките с глобал ром вече. Моя е от mi global store, пиши им дали могат да ти пратят sealed box.

И не беше с откючен буутлоудър така ли ?
Цитирай

(2018-10-08, 19:38:09)noname galaxy S написа:  искам да мина на xiaomi.eu  с мой акаунт за да не го заключа при флашването към TWRP и флашването на xiaomi.eu

Това няма да те спаси от брика ако сбъркаш. По никакъв начин няма да ти помогне. Казвам ти го да внимаваш, да не си мислиш, че си предпазен по някакъв начин.



Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

(2018-10-08, 21:37:40)morfei1 написа:  Това няма да те спаси от брика ако сбъркаш. По никакъв начин няма да ти помогне. Казвам ти го да внимаваш, да не си мислиш, че си предпазен по някакъв начин.



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 Реално с отключеб буутлоудър с мой акаунт или не няма разлика така ли ?
Цитирай

(2018-10-08, 21:49:08)noname galaxy S написа:   Реално с отключеб буутлоудър с мой акаунт или не няма разлика така ли ?
Да за брикването не те предпазва. Сгафиш ли си имаш скъпоструваща тухла.

Няма смисъл да се шашкаш, просто внимавай и най-вече чети и мисли, преди да правиш нещо.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

Здравейте,
Моя го поръчах от Mi Global Store, пристигна с ЕУ стандарт зарядно и Глобал ром. Като цяло съм доволен от продавача, но се позабави доставката и малко трудно отговаря.

Xiaomi Mi 8
Цитирай

(2018-10-08, 21:50:49)morfei1 написа:  Да за брикването не те предпазва. Сгафиш ли си имаш скъпоструваща тухла.

Пяна ми излезе на устата да го повтарям! Когато е отключен със собствения акаунт, просто включваш "тухлата" към MiUnlock, отключваш го и отново си в играта.
Отключи си телефона, нито се изискват пари, нито ще копаеш на полето за целта. Обаче после ще спиш спокойно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • noname galaxy S
Цитирай

(2018-10-09, 06:23:46)milstan написа:  Пяна ми излезе на устата да го повтарям! Когато е отключен със собствения акаунт, просто включваш "тухлата" към MiUnlock, отключваш го и отново си в играта.
Отключи си телефона, нито се изискват пари, нито ще копаеш на полето за целта. Обаче после ще спиш спокойно.
Заключи си Mi8-цата, китайска версия с глобален ром, което е равно на брик и EDL режим, с MiFlashTool и след това я отключи безприблемно, това ли се опитваш да ми кажеш?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

Според мен има шанс да не стане, понеже няма как да провери дали акаунта е въведен в телефона.
Теоретично не смятам, че ще проработи
Цитирай

Здравейте машинки,

Решил съм да пробвам марката, като няма да бързам да си продавам s7 edge-а, докато mi8 не спечели доверието ми.
Бихте ли ме насочили от кой търговец мога да го поръчам на добра цена и да дойде от Европа или през DHL за по-кратко време.
Благодаря!

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Например Goldway ще ти дойде истинска Global версия. Mi Zealer цената е подобна, и уж пак е Global, но лично аз никаде не видях излишно да е упоменато, че е с EU зарядно. Banggood също имат Global версия.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

Аз също съм се насочил към този телефон. Правилно ли разбирам? Най-добре е да се купи китайска версия телефон със заключен буутлоудър и запечатана кутия. Оттам сам си отключвам телефона и наливам xiaomi.eu ром-а? Каква всъщност е разликата между китайската версия и глобалната? По-скоро как мога да ги различа преди да поръчам? От кой продавач е най-добре да го купя като цена/обслужване?

Какво ще кажете за клик или клик

O2 xda Diamond -> HTC HD2 -> HTC One XL
Цитирай

на глобалната има ЕУ адаптер в комплекта и няма китайски надписи по кутията
Цитирай

Истинската Global версия мисля, че трябва направо да си дойде с EU зарядно, а не с адаптор за EU, или бъркам нещо?

Chaina с отключен bootloader и Global ROM

Global Version

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

Ами.. реално е така, но правилния термин би трябвало да е Преходник, когато е Китайска версия и трябва да се ползва в ЕУ.
Цитирай

@morfei1, благодаря за насоките.

Снощи поръчах от Goldway:
https://m.aliexpress.com/item/3288154085...2881540851

С доставка чрез DHL ми стъпи 708лв.
И на мен ми е интересно каква е разликата между Global Rom и Global Version. Моят идва с адаптор, докато global version идва с eu standard зарядно. Дано и само това им е разликата, понеже в цената разликата беше поне 30 долара.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Разликата е че на китайския понякога търговците му правят вуду магии и има шанс да се омаже яко
Цитирай

(2018-10-17, 10:00:54)Kn0cK3r написа:  @morfei1, благодаря за насоките.

Снощи поръчах от Goldway:
https://m.aliexpress.com/item/3288154085...2881540851

С доставка чрез DHL ми стъпи 708лв.
И на мен  ми е интересно каква е разликата между Global Rom и Global Version. Моят идва с адаптор, докато global version идва с eu standard зарядно. Дано и само това им е разликата, понеже в цената разликата беше поне 30 долара.

Поръчал си Китайска версия с отключен bootloader и Global ROM, също като моята. Хубавото на този вариант е, че получаваш телефона с отключен bootloader и не се налага да чакаш 720 часа за отключването му. Подходящ е за хора които не искат да ползват официален Global, а искат да експерементират с телефона си и да се възползват от допълнителната функционалност която предлага twrp.

Горещо препоръчвам, след като го получиш да си сложиш twrp последното към момента 0918 (мога да ти дам лик, ако не можеш да го намериш) и да му сложиш последното xiaomi.eu MiUi 10 10.0.6.0 Stable към момента с което съм и аз. Това е най-доброто за китайска версия с отключен bootloader, ползвана от европейски юзър Big Grin

Горещо не ти препоръчвам да го ползваш с официалния Global ROM с който ще получиш телефона, понеже заради отключеният bootloader има някои ограничения, а и на самия Global ROM му липсват някои функции, за разлика от китайския на която база е xiaomi.eu.

Ако по някаква причина решиш да флашваш този телефон с официален Global ROM и MiFlashTools, много внимавай да не избереш опцията clean all and lock, защото ще си брикнеш телефона!

[Изображение: baa2afbe-7f9f-419f-b0a1-401e4bab76b8.jpg]

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 2 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • noname galaxy S, suffer
Цитирай

@morphei1 , благодаря отново за подробното описание.

По времето на Nexus 4 и LG G2 обичах да експериментирам и да слагам различни ром-чета, но сега като че ли последните версии на Андроид ми предлагат by default всичко от което имам нужда. Идеята ми беше да поръчам версия, която няма да се налага да я префлашвам, а само да си я ъпдейтвам с идващите OTA updates. Не ми се слага китайска версия, понеже всякакви китайски надписчета и нотификации ме влудяват. Какви са ограниченията и кои по основни features не работят с версията, с която ще дойде устройството? На мен ми е достатъчно да работи Face Unlock-a, понеже ми е интересен, тъй като до сега не съм имал устройство с такава функционалност.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

(2018-10-17, 11:08:25)Kn0cK3r написа:  @morphei1 , благодаря отново за подробното описание.

По времето на Nexus 4 и LG G2 обичах да експериментирам и да слагам различни ром-чета, но сега като че ли последните версии на Андроид ми предлагат by default всичко от което имам нужда. Идеята ми беше да поръчам версия, която няма да се налага да я префлашвам, а само да си я ъпдейтвам с идващите OTA updates. Не ми се слага китайска версия, понеже всякакви китайски надписчета и нотификации ме влудяват. Какви са ограниченията и кои по основни features не работят с версията, с която ще дойде устройството? На мен ми е достатъчно да работи Face Unlock-a, понеже ми е интересен, тъй като до сега не съм имал устройство с такава функционалност.

Трябвало е да се насочиш към истинската Global версия, макар и малко по-скъп. Ако не е шипнат, пиши да откажат поръчката или да я земенят с глобал и да си доплатиш.

Както казаха, за мен Китйска версия с отключен bootloader Global ROM е компромис, който аз не мога да приема. Google Play не е сертефициран, което води до ограничаване използването на някои приложения, като Netflix. Не може да се ползва Google Pay, да се купуват приложения. Това ме принуди да мина на xiaomi.eu. 

Въпреки, че xiaomi.eu е на база Chaina Dev, в него няма абсолютно нищо китайско. Премахнато е абсолютно всичко ненужно, както от китайските приложения, така и от Google-ските. Реално, получаваш Global ром с Китайска функционалност, стабилност и поддръжка. не си разваляш комфорта по никакъв начин, освен с първоначалното инсталиране на twrp.

Лично аз смятам, че Xiaomi трябва да спрат да плащат на Индийици да им разработват Global рома, а да направят xiaomi.eu официална Global версия. Реално има някакво сътрудничество между Xiaomi и xiaomi.eu, но..... предполагам ги спира това, че са премахнати всички глупости от рома и се инсталира през twrp, тоест не могат да диктуват правилата, както на тях им изнася.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

@morfei1, писах съобщение на Goldway ако е възможно да го замени с Global Version и да доплатя.
Не съм сигурен само дали не го е пратил понеже статус е : Awaiting Receipt
Вече имам и бутон Track Order:
Shipment time: 2018-10-17 00:38:24 , както и номер за проследяване.
Това означава ли, че го е изпратил или само е подготвил пратката за изпращане.
Дори и да го е изпратил вече, може да си флашна xiaomi.eu MiUi 10 10.0.6.0 Stable и да си карам работата Smile

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

(2018-10-17, 13:49:39)Kn0cK3r написа:  Дори и да го е изпратил вече, може да си флашна xiaomi.eu MiUi 10 10.0.6.0 Stable и да си карам работата Smile

Ако не ти се получат нещата със смяна към Global версия и решиш да минеш към xiaomi.eu това ще ти е от полза

https://xiaomi.eu/community/threads/mi-8...ons.46902/

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

Аз също си поръчах глобалната версия. Някой може ли да ми даде линк с упътване как да си налея xiaomi.eu Smile ?

O2 xda Diamond -> HTC HD2 -> HTC One XL
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94895
Цитирай

От къде в България може да се закупи Mi 8 Explorer Edition?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)