Темата е заключена
Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate/Mate 20 Pro - представен на 16.10.18

Защо да няма логика? В Англия какъвто е примера с тези подаръци, ще привлечат може би стотици хиляди купувачи. Тук биха привлекли 500-1000 максимум... Е заслужава ли си от тяхна гледна точка като продавачи усилието?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Аксесоари

Хуавей не са първите които правят подобно нещо. Знаем и други марки постъпващи по същия начин, тоест всички. Ще отговорят нещо стандартно тъпо и банално.

Не трябва да се примиряваме със несправедливостите! Нищо не  коства на всеки един от нас да им пусне мейл с 2-3 изречения, от типа- "Дълбоко съм разочарован, ако продължавате така ще ме изгубите завинаги като клиент".  Стане ли акцията  масова, може да има изненадващо добър резултат...


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Friz, Victormihov

Аз мисля да сменям марката, както казах не робувам на марки и между мейт 20 про и Asus Rog Phone ще избера асуса само чакам да го пуснат официално в България. Хуауей ме изгубиха за тази година с тези едж екрани и ночове

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO

От сайта, преди време ме препратихаа към фейсбук страницата им. Сайта май е само за техническата част


Pixel 7 Pro Hazel 

По принцип сте прави, че нас ни цакат и да всички го правят.
Напоследък само предварителните заявки на Самсунг са горе долу навсякъде еднакви

Още преди 3 страници показах къде колко стува с подаръците и пр.
Така както сте го намерили къде и колко струва, по съшият начин може да си го поръчате.
В амазон.ук цената на телефона + кейс ( който се окзва, че и него го няма вече в комплекта ) + часовника + безжичното зарядно излиза 1990лв
1950лв е чисто гол телефона без нищо в Технополис.

Е дали някой може да ме накара да ходя до технополис, като мога да натисна 2 бутона и да ми го донесат на вратата.
И после като нямат продажби тук от Хуавей и техно веригите да не се чудят защо не им вървят нещата в България. Аз от 8-10 техни телефона поне 6-7 съм ги купувал от Италия, Англия, Германия онлайн. 1-2 да са от тук при преподписване на договор
[-] 3 потребители изказват благодарност на rumo за това мнение:
  • Friz, milenvn, ronnie72

Именно! Възползвайте се от привилегиите си на европейски граждани, вместо да пълните гушите на алчните вносители. Коства от 5 до 15 минути да си го поръчате от хилядите европейски магазини и сайтове, а като бонус получавате подаръци и много често - немалко спестени пари. Не помня кога за последно съм купувал телефон от България, включително и сегашния ми мейт 10 про. Не забравяйте, че гаранцията на Хуавей е европейска!
[-] 2 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • milenvn, nanobanano

Мнозинството, обаче, като че ли купува с договор към оператор.

Над силата е само умението да я владеем!

Нормално, при тия цени.....

За хора, на които не им се дават кеш или ги нямат накуп, вече има достатъчно банкови продукти (кредитни карти, овърдрафт и т. н.), на които лихвените проценти са най-много колкото оскъпяването при операторите или пренебрежимо малко повече.

Линк към Амазон UK: https://www.amazon.co.uk/dp/B07JVY21DL/r...5816258031
Как да заявите подаръците си: https://www.amazon.co.uk/b?ie=UTF8&node=15816258031


Много ясно, че ще купува от оператор с договор, кой разбира да поръчва от чужбина, а и на кой му се рискува, те хората, ги е страх да си купуват телефони от OLX, а какво остава за другаде. Аз лично никога не бих си купил телефон от Технотата, там са толкова скъпи цени, че няма накъде, за разлика от оператор, но ако сменяш телефона често не става, от сайт също не ми се рискува, затова от OLX с 24 месеца гаранция от операторите неразпечатван.
@ivan_vylka, защо смени iPhone X с Samsunga.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Много зависи от цената. Моя мейт 10 ми излиза по-евтин при оператор, с догор и на изплащане. Тъй като е на фирма, като си приспаднат ДДС, общата сума излиза под 900лв. От чуждестранни сайтове, тогава, декември 2017, нямаше такава цена.
Но мейт 20 не ме грабна само и единствено заради edge дисплея. Ноча ще го преживея, ама тия извивки-не!

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Имах договор за преподписване, чудих се дали да взимам нещо, отидох разгледах телефоните и си избрах този. Без причина, просто много бързо ми омръзват, най-много 8 месеца съм държал един телефон, айфона беше точно 6 месеца в мен. Предишния ми Note 8 също толкова. По-предишните също. Биологичния ми часовник искаше нещо различно  Big Grin А и айфона втора употреба го продадох с 300 лв. повече от колкото взех Самсунга нов.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9

(2018-10-22, 19:02:58)gurcayy написа:  За хора, на които не им се дават кеш или ги нямат накуп, вече има достатъчно банкови продукти (кредитни карти, овърдрафт и т. н.), на които лихвените проценти са най-много колкото оскъпяването при операторите или пренебрежимо малко повече.

Човек, който не може да си позволи да плати телефон кеш - не може да си го позволи спрямо стандарта си и е неразумно да го купува. Това от финансова гледна точка. Няма такъв филм "не му се дават кеш" според мен. Затова и се купуват доста тук от оператори - изплащането.

В развитите европейски държави Huawei правят хубави бъндъли и определено е по-добре да се купуват от там - лично мнение. Ако все пак ще изплащате нещо - изплащайте вноските по кредитната карта както е написал @gurcayy и си го поръчайте от доказан търговец в EU.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz

Естествено, че ще споделя какво са ми отговорили от Huawei. Най-вероятно ще бъде стандартизиран и банален отговор, но пък аз ще продължа да нахалствам! Чувствам се дискриминиран. Разбира се, че винаги има възможност да се поръча от чужбина. Въпросът е защо трябва да се налага да го праввим, при положение че се водим част от пазара на ЕС, макар и много малка. И в тази връзка не мога да приема разсъждения от типа :" видиш ли, в Англия биха привлекли много повече клиенти, а българските клиенти са малко и не са важни".
И на края, винаги бих предпочел да взема устройството си с договор от оператор. Не бих дал подобна сума на куп за която и да е марка телефон! Спокойно мога да си го позволя, но не искам. Мога да ги похарча за нещо далеч по-интересно.

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT

В днешно време кой купува телефон кеш? Почти всичките ми познати и роднини купуват на изплащане. А тука, в Белгия поне 90 % от хората купуват на изплащане. Преди 1 седмица колегата ми взе iphone x на изплащане.
Защо изобщо ще даваш 1000 евро(примерно) след като го взимаш с 0% оскъпяване и всеки месец автоматично теглят от сметката ти.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

(2018-10-22, 19:35:53)extremee13 написа:  В днешно време кой купува телефон кеш? Почти всичките ми познати и роднини купуват на изплащане.  А тука, в Белгия поне 90 % от хората купуват на изплащане. Преди 1 седмица колегата ми взе  iphone x  на изплащане.
Защо изобщо ще даваш 1000 евро(примерно) след като го  взимаш с 0% оскъпяване и всеки месец автоматично теглят от сметката ти.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Най голямата глупост е да купиш телефон на изплащане , излиза по скъпо и 1000 лв в банка не ми носят никаква лихва . Пресен пример е промоцията на Самсунг в amazon.de S9 Plus + 256 gb сд карта за 569 евро. Не мислех да си купувам този модел но не се сдържах. Big Grin

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
[-] 1 потребител изказва благодарност на foxhd за това мнение:
  • milss

Никой нищо не е изкорубил
А и няма как , тъй като подаръците се получават след покупката по куриер
Прекалено сме малки, цялата тази организация струва пари
Я продадат 1000 телефона я не
Който иска да си го вземе от UK
Там дават и часовник и зарядно
В Германия само Amazon Echo

Хайде стига с това: "Прекалено сме малки". Точно заради подобно мислене си позволяват да ни пренебрегват.

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 1 потребител изказва благодарност на maktub19 за това мнение:
  • milenvn

Ще видя моя като пристигне , онлайн е поръчан. Но би трябвало да си има силиконово кейсче в комплекта..

''A true master is an eternal student''

           
                

Не съм следила пускането на много устройства до сега, но Huawei някак се поизложиха в моите очи - с кейс - без кейс, с "подарък" - без "подарък" .... познай какво ще дойде, но изненадата не се предполага да е очарователна ...

Над силата е само умението да я владеем!

Напоследък ги пускаха със кейс. Така или иначе не всички производители го правеха.За съжаление са спестили малко, но си е трън в очите.

Pixel 7 Pro Hazel 

(2018-10-22, 20:07:04)maktub19 написа:  Хайде стига с това: "Прекалено сме малки". Точно заради подобно мислене си позволяват да ни пренебрегват.

Няма нищо общо с мисленето. Пазарът се ръководи от цифри. За всеки голям вендор сме малък към нищожен пазар. Затова и тук цените за много продукти са високи или по-високи от други държави с доста по-висок стандарт от нашия. Просто вендорите не дават почти нищо, защото им е все едно. До НГ в България ще има много продадени мейтове, въпреки, че към тях няма нищо. И общата бройка вероятно ще е по-малка от преордерите, които ще бъдат пуснати в UK до след 3 дни...
Специално Хуавей с гаранцията поне правят голямо улеснение, че няма значение откъде в EU ще се купи телефона, стига да има документ и да е официален модел за Европа. И който иска "добавена стойност" си го купува от вън и готово. Който иска сигурност, да не плаща накуп, да си го вземе утре и прочие - си купува гол телефон от операторите и ритейлърите.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz

Не мога да се съглася. Преди година и половина P10 пристигна с достатъчно добър бонус! Тогава пазарът ни по-голям ли е бил?

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 1 потребител изказва благодарност на maktub19 за това мнение:
  • milenvn
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)