Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как Използвате Безжичното зареждане?
#1

Здравейте, 

Тъй като това ми е първият телефон с Wireless charging искам да попитам тези които имат такъв тип зарядно как си зареждате телефона през деня. 

Тъй като аз си взех и съм го сложил в офиса на работа, когато имам работа го оставям на зарядното, като използвам телефона го вдигам, слагам пак на зарядното като имам работа и така. На края на работния ден си тръгвам с 100% батерия. 
Та, има ли някой от вас който е зареждал своя S9/9+ по този начин за продължителен период от време и забелязал ли е някаква деградация на живота на батерията за това време?

Пп: като зареждам по този начин телефона не ми се налага да го зареждам през кабел, освен събота и неделя.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
Аксесоари
#2

Следя. И на мен ми е първи и ме интересува хората ползват безжичното зареждане. Ти, какво зарядно си купи? На Самсунг или друго? Оригиналното не е никак скъпо("старото"), а не последния модел.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#3

Това pzoz fast charging qi wireless charger pad quick charging 10w stand for iphone 8 x samsung s9 s8 note 9 xiaomi mi mix 2s station
https://s.click.aliexpress.com/e/q2ncfi0
Може да се регулира наклона и топлината е на стойката, т. е не стига до телефона. Също така е Fast Wireless Charging 10W

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#4

Дава грешка.
На мен също ми е интересен въпроса повдигнат от автора.
Цитирай
#5

Аз ползвам това което излезе със S7. Тоест не първото което е легнал, а това изправеното. Зареждал съм го в продължение на близо 2 години на него цяла нощ и понякога на работа с кабел. Когато ми е трябвал телефона съм го махал много ясно, или говорех на високоговорител. Ползвал съм само бавното безжично и бавното жично също така. Само когато много ми се е налагало съм пускал бързото. И проблеми с батерията не съм имал. Сега зарядното го ползвам със G7 и надявам се той също да няма проблеми.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#6

Кое от двете? Всъщност, каква е разликата?[Изображение: faa184de762c6bf8a36ceb56d2ffebd6.jpg][Изображение: fbce13a5d69f6413d9703a6051a18dc0.jpg]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#7

Първото, снимката с телефона на него. Разлика евентуално в мощността на зареждане, но както казах мен бързо зареждане не ме интересува. .

Sent from my LM-G710
Цитирай
#8

И аз за първи път ползвам безжично. Аз си взех новото което е дуо за телефон и часовник.
Много е практично, но и аз не знам как е по добре за батерията.
Но при мен отнема около над 2ч на нормалното зареждане докато се зареди ако примерно заряда на телефона е около 20/30%

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#9

(2018-10-19, 16:14:35)galaxyhopper написа:  Дава грешка.
На мен също ми е интересен въпроса повдигнат от автора.

Ето. Има го в Алиекспрес. Излиза 27лв.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#10

(2018-10-19, 16:39:07)degman написа:  Първото, снимката с телефона на него. Разлика евентуално в мощността на зареждане, но както казах мен бързо зареждане не ме интересува. .

Sent from my LM-G710
Благодаря. Аз смятам, че бързото по някакъв начин скъсява живота. Много рядко го пускам, когато имам нужда.
За бюрото в офиса ми изглежда рентабилно. Не знам дали има смисъл 100лв за Самсунг или 30 за някоя бройка от Алито.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#11

Скъсява живота много ясно заради топлината. И ако наистина ми трябва бързо ще го пусна на кабел защото там е още по - бързо. При положение че аз лично го зареждах най - вече през нощта определено пък бързо безжично не ми трябваше изобщо.
Цитирай
#12

Едно уточнение. Нямаш избор в опциите за бързо или бавно безжично. Зависи какво зарядно си взел. Ако е 5W е бавно ако е 10W е бързо. На мен бързото ми зарежда телефона от 0-100 за 3:30ч, тъй че само по себе си е по-бавно от бавното с кабел. В зависимост от безжичното зарядно е и отделената топлина. Цял ден на безжично телефонът едва се усеща леко топъл и то за няколко секунди след като се махне. Като гледам отделената топлина при безжичното е значително по-малка от колкото бързото с кабел.

Тъй че към първоначалния ми въпрос за скъсването на батерията. По-скоро свързан с честото махане и слагане на безжичното зарядно, поне едно 20 пъти на ден при мен,а не толкова с отделената топлина или скоростта на зареждане.

ПП: от към удобство е много по-добре. Също така си спестявам едно частично зареждане след работа.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#13

Мерси  Ремикс.
Ами, моят S7 edge ставаше топъл с бързото жично. 
Настоящия ми, мисля че става топъл при безжично (нормално, с нормално зарядно, от бавните, лятото). Безжичното е на Самсунг.
С кабела на бързото не мисля, че става топъл, дори и при светнат екран (там превключва от бързо на бавно). 
Само бързо зареждам на кабел.  Като се скапе - нова батерия. Така или иначе я дават да се износва по 2% на година.
Цитирай
#14

Пичове. Забелязах нещо и потвърдих опасенията си с малко четене в нета. Fast Wireles Charging бачка само на оригиналното Fast Wireless зарядно на Самсунг. Нишо че сте си взели бързо безжично зарядно, ако не е на Самсунг опцията е деактивирана и не може да се активира по никакъв начин. Зарежда си с нормална скорост.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#15

Значи все пак можеш да избираш начина на зареждане.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#16

Що се отнася до жичното да.
Що се отнася до безжичното можеш само ако си с оригинално зарядно на Самсунг, което е тъпо.на мен лично не ми е проблем, тъй като не ми трябва като цял ден стои на безжичното, дори е по-добре за батерията, но е добре да го има като опция.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#17

(2018-10-22, 11:08:03)remixa92 написа:  Пичове. Забелязах нещо и потвърдих опасенията си с малко четене в нета. Fast Wireles Charging бачка само на оригиналното Fast Wireless зарядно на Самсунг. Нишо че сте си взели бързо безжично зарядно, ако не е на Самсунг опцията е деактивирана и не може да се активира по никакъв начин. Зарежда си с нормална скорост.

https://youtu.be/VG3QL4rXvrg

5:57 показва друго.
Цитирай
#18

Не знам, някой има ли опит с неоригинално зарядно. На мен с оригиналния брик и с с друг на Самсунг, който е наполовина мощен ми зарежда с една и съща скорост. За около 3:30ч. Не е бързо зареждане.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#19

Поставката трябва също да поддържа бързо зареждане, не само адаптера.
Напълно нормално е да се зарежда по-бавно с безжично бързо отколкото жично бързо.
Провери при себе си нещата, които ползваш и ще разбереш дали има проблем или не.
Цитирай
#20

(2018-10-22, 11:33:53)i.stojanov написа:  Значи все пак можеш да избираш начина на зареждане.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Да, можеш. Аз съм с оригинално на самсунг бързо безжично и S7 Edge можеше да избираш. Също самото зарядно и кабел с които е свързано безжичното трябва да е бързо защото пак няма да има опцията за бързо зареждане.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#21

(2018-10-22, 12:20:53)galaxyhopper написа:  Поставката трябва също да поддържа бързо зареждане, не само адаптера.
Напълно нормално е да се зарежда по-бавно с безжично бързо отколкото жично бързо.
Провери при себе си нещата, които ползваш и ще разбереш дали има проблем или не.

Всичко съм проверил. В момента оригиналния брик за зареждане не е в мен. Но бях пробвал с него, пада също поддържа бързо безжично. При S9/s9+ просто не работи бързото безжично зарядно с неоригинален пад. Деактивирали са го от Самсунг. Преди може и да е работило, но сега не. Утре ще взема на работа оригиналния брик да пробвам пак.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 1 потребител изказва благодарност на remixa92 за това мнение:
  • Steve
Цитирай
#22

При S7 edge бързото безжично зареждане беше деактивирано и можеше да се активира само с оригиналното бързо безжично зарядно на Самсунг. Но веднъж активираш ли го можеше да се използва всяко друго бързо безжично зарядно. Сега незнам дали ще се получи така при теб, но ако имаш възможност да пробваш сподели дали още е така.

1916 
Цитирай
#23

Ползвах и с оригиналния Fast charge брик и се тая. Явно наистина си трябва и оригинално безжично за да може да се активира бързото безжично...
Малко тъпичко от страна на Самсунг, че са деактивираш тази функция за всички поддържащи я зарядни, които не са оригинални.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#24

Нямам Note 9, но имам опит с много зарядни на Note 8 и Note 5.
Имам оригиналното Samsung FAST CHARGE (EP-NG930), както и още няколко бързи и бавни безжични зарядни от Китай.
Най-често ги зареждам в стойката за кола с вградено безжично* зареждане при навигация (Waze).

"Бързото зареждане с кабел" и "Бързото безжично зареждане" може да се разрешават от опциите на телефона:
Настройки > Поддръжка на устройството > Батерия > (трите точки, горе вдясно) > Разширени настройки >
Бързо зареждане с кабел
Бързо безжично зареждане

За да работи БЪРЗОТО зареждане (жично или безжично) има няколко изисквания:
1. Зарядното (това, което се включва в контакта/"запалката на колата") да има задължително и 9V/1.67А
2. Естествено Wireless пада/стойката да поддържа Fast wireless charge.
3. USB кабела да е качествен (през него зарядното и телефона/подложката/стойката си "говорят" и се "разбират" за волтажа и ампеража).
4. Съответната опция по-горе да е включена.
5. Дисплея на телефона да НЕ работи (изключение е Alway On Display).

*
При работещ дисплей fast charge и fast wireless charge се ПРЕВКЛЮЧВА и телефона продължава да зарежда на 5V (въпреки че в notification-a пише "Бързо зареждане с кабел" или "Бързо безжично зареждане".
От китайските има различни безжични падове и стойки за кола и някои зареждат по-добре, други по зле.
Много зависи и стойката/пада къде ѝ е безжичната намотка. Хубавите стойки/подложки има няколко намотки, от които поне една максимално добре да съвпада с приемащата намотка на телефона.

Колко е хубаво/бързо е зареждане може донякъде да се оцени няколко секунди след започване на зареждането на дисплея в notification-a, който показва времето до пълно зареждане на батерията.

Бързото безжично зареждане на НЕКАЧЕСТВЕНА стойка/пад загрява много телефона и води до бързо повишаване на волтажа на батерията, който е единствен (макар и косвен) показател/измерител, че батерията е заредена. Съответно в последствие батерията свършва много по-бързо, защото не се е заредила напълно с достатъчно ток (милиамперчета).

Същото важи и за КОФТИ жични зарядни или USB кабели. Телефона може да е леко топъл, но щом загрява нещо НЕ е наред.

Успех Smile

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 3 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • DaDiablo, i.stojanov, kerenski
Цитирай
#25

(2018-10-24, 10:35:53)Чо :) написа:  Нямам Note 9, но имам опит с много зарядни на Note 8 и Note 5.
Имам оригиналното Samsung FAST CHARGE (EP-NG930), както и още няколко бързи и бавни безжични зарядни от Китай.
Най-често ги зареждам в стойката за кола с вградено безжично* зареждане при навигация (Waze).

"Бързото зареждане с кабел" и "Бързото безжично зареждане" може да се разрешават от опциите на телефона:
Настройки > Поддръжка на устройството > Батерия > (трите точки, горе вдясно) > Разширени настройки >
Бързо зареждане с кабел
Бързо безжично зареждане

За да работи БЪРЗОТО зареждане (жично или безжично) има няколко изисквания:
1. Зарядното (това, което се включва в контакта/"запалката на колата") да има задължително и 9V/1.67А
2. Естествено Wireless пада/стойката да поддържа Fast wireless charge.
3. USB кабела да е качествен (през него зарядното и телефона/подложката/стойката си "говорят" и се "разбират" за волтажа и ампеража).
4. Съответната опция по-горе да е включена.
5. Дисплея на телефона да НЕ работи (изключение е Alway On Display).

*
При работещ дисплей fast charge и fast wireless charge се ПРЕВКЛЮЧВА и телефона продължава да зарежда на 5V (въпреки че в notification-a пише "Бързо зареждане с кабел" или "Бързо безжично зареждане".
От китайските има различни безжични падове и стойки за кола и някои зареждат по-добре, други по зле.
Много зависи и стойката/пада къде ѝ е безжичната намотка. Хубавите стойки/подложки има няколко намотки, от които поне една максимално добре да съвпада с приемащата намотка на телефона.

Колко е хубаво/бързо е зареждане може донякъде да се оцени няколко секунди след започване на зареждането на дисплея в notification-a, който показва времето до пълно зареждане на батерията.

Бързото безжично зареждане на НЕКАЧЕСТВЕНА стойка/пад загрява много телефона и води до бързо повишаване на волтажа на батерията, който е единствен (макар и косвен) показател/измерител, че батерията е заредена. Съответно в последствие батерията свършва много по-бързо, защото не се е заредила напълно с достатъчно ток (милиамперчета).

Същото важи и за КОФТИ жични зарядни или USB кабели. Телефона може да е леко топъл, но щом загрява нещо НЕ е наред.

Успех Smile
Изчерпателен и информативен пост. Интересува ме стойка за кола с безжично точно заради Waze. Би ли споделил опит?
Благодаря.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)