Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Global Stable 10.0.2.0 вече е достъпна ОТА!
#26

Амм , много странно. Когато си легнах батерията беше с 98% и с включен Режим на Пестене + изключен Wifi, мобилни и 2G. Ставам на сутринта и гледам Мобилните са ми включени и пестене на енергия изключено и 91% ? Сериозен бъг има в 10.0.2..[Изображение: f423bdff2a140a280836fe81ca38a869.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Само аз ли нямам проблем, през нощта спирам само всякакъв интернет, без да слагам пестене на енергия, за цяла нощ пада макс с 1%

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

@blonde - По-горе си написала, че е спрян WiFi, а на скрииншота той е изял 12%, та нещо ти пуска във фонов режим сканирането. Много е вериоятно да е Вайбър, той прави така, ако не са му пипани правилата за ползване на мрежата. Може да е и някоя програма с права за позициониране и да търси WiFi точки (примерно Гугъл).
Аз не спирам нищо на телефона, като си лягам вечер и сутринта са ми заминали между 1 и 3%.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#29

Не мисля, че има бъг в 10.0.2.0. Имах абсолютно същите проблеми и с 10.0.1.0. Ако разбира се може да бъде наречено проблем падането на 1-2% за 8-9 часа през нощта. Това се съпровожда с малко нелогично често събуждане на телефона, включително през нощта (както се вижда и на скрийншота по-горе на Pacogamer) и факта, че каквото и да става Google Play Services е винаги неотлъчно в челните редици по харчене на батерия. Нямам много време да го разследвам, пък и 2% не си заслужават, но по мои субективни спомени това почна или след като инсталирах за пръв път MiFit или (много по-вероятно) след последния ъпдейт на Google Play Services. BTW днес колежка с Lenovo (не зная модела) бе изненадана сутринта, след като телефонът и, зареден вчера вечерта до 100% и задържал до към 98% до сутринта, на работа изведнъж за половин час падна до 10%. Основния разход и при нея бе Google Play Sevices и Android System.
Цитирай
#30

@blonde, emski e прав, или в настройките на вайбър при заспиване му задай wi-fi да ти използва настройките на устройството, или в настройките на телефона->местоположение->сканиране изключи двете настройки да не ти сканира за wi fi и bluetooth.

P. S. Това важи и за всички останали, които имат проблем Wink

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

От както съм с 10.0.2.0 усещам даже подобрение на батерията, особено през нощта - преди падаше с около 5-6 процента, сега с 2 до 3 макс. Нямам промяна в начина на ползване нощно време.
И камерата зарежда по-бързо (видимо)!
Изобщо съм доволен!

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай
#32

Не знам как са се включили мобилните данни през ноща и как са е изключил пестене на енергия,ама от 98% сутринта гледам на 91%.. за мен това не е нормално.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

(2018-10-26, 09:37:46)Pacogamer написа:  Не знам как са се включили мобилните данни през ноща и как са е изключил пестене на енергия,ама от 98% сутринта гледам на 91%.. за мен това не е нормално.

Според мен въпросът е какво е събуждало телефонът ти регулярно през нощта при заключен екран.
Цитирай
#34

(2018-10-26, 09:50:31)HSGeorgiev написа:  Според мен въпросът е какво е събуждало телефонът ти регулярно през нощта при заключен екран.
Не знам.. още по-чудно е как са се включили мобилните сами..

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#35

Имаш ли root права?
Цитирай
#36

(2018-10-26, 11:20:00)HSGeorgiev написа:  Имаш ли root права?
Не, не обмислям да го руутвам..

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#37

(2018-10-26, 09:27:04)plamen_k написа:  @blonde, emski e прав, или в настройките на вайбър при заспиване му задай wi-fi да ти използва настройките на устройството, или в настройките на телефона->местоположение->сканиране изключи двете настройки да не ти сканира за wi fi и bluetooth.

P. S. Това важи и за всички останали, които имат проблем Wink

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Може ли по подробно как да го направя?

(2018-10-26, 08:56:27)emski_vas написа:  @blonde - По-горе си написала, че е спрян WiFi, а на скрииншота той е изял 12%, та нещо ти пуска във фонов режим сканирането. Много е вериоятно да е Вайбър, той прави така, ако не са му пипани правилата за ползване на мрежата. Може да е и някоя програма с права за позициониране и да търси WiFi точки (примерно Гугъл).
Аз не спирам нищо на телефона, като си лягам вечер и сутринта са ми заминали между 1 и 3%.

Как да го оправя Smile Че не разбирам много къде да ръчкам
Цитирай
#38

Вайбър-настройки-общи-wi fi правила за заспиване и му даваш да използва настройките на устройството
[Изображение: 2d96163e2ad84039a5b36c232bca2e6c.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

(2018-10-26, 14:52:06)plamen_k написа:  Вайбър-настройки-общи-wi fi правила за заспиване и му даваш да използва настройките на устройството
[Изображение: 2d96163e2ad84039a5b36c232bca2e6c.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
То си е така

(2018-10-26, 14:52:06)plamen_k написа:  Вайбър-настройки-общи-wi fi правила за заспиване и му даваш да използва настройките на устройството
[Изображение: 2d96163e2ad84039a5b36c232bca2e6c.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
То си е така

Ето и местоположението


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#40

При мен батерията си е добре,и всичко друго.Не съм забелязъл промяна при моето ползване.Проблем има при автоматичното осветяване на екрана.Преди ъпдейта реагираше бързо и адекватно,сега се бави с реакцията и не ми допада.Друг бъг,който видях е след разговор,махам тела от ухото и екрана не светва,за да мога да приключа разговора.2-3-4-5 пъти натискам пауър бутона и няма резултат.Светва,когато другия затвори.Замислям се за друг ром,но нали се очаквало началото на другата година 9ката,та малко съм в размисъл.

Xiaomi user
Цитирай
#41

@blonde не местоположението, даже моето седи включено на запазване на батерията. Влез в настройки-местоположение-сканиране и там изключи двете отметки.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#42

Колеги, след ъпдейта до MIUI 10  не ми харесва белия фон на дайлъра, дразнещ е някак. Някой сменил ли е белия фон с тъмен и как?

Също така като набирам номер, който има снимка, преди не излизаше ли на цял екран снимката? Сега при набиране седи едно малко прозорче...


Цитирай
#43

(2018-10-30, 19:36:05)milenvn написа:  Някой сменил ли е белия фон с тъмен и как?

С тъмна тема.

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на gimara за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#44

(2018-10-30, 20:04:46)gimara написа:  С тъмна тема.

Дайте линк към някоя конкретна, ако не е проблем. 

По въпроса как да излиза снимката на цял екран при набиране, някой решил ли е проблема?


Цитирай
#45

@milenvn рут имаш ли?Питам относно снимката на цял екран.Да се опитам да намеря файл за тая цел.Трябва да се сложи в system/theme/default.По принцип такъв файл може да се вземе от тема с която снимката е на цял екран и се слага в папката кoято съм посочил.Првят се правата и рестарт.Файла ще е с име com.android.incalliu или incallui.В компонентите на темата е,тема се отваря с 7zip или winrarSmileSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#46

Нямам рут. Нали имаше много брикнати бройки преди 3-4 месеца, та отложих този въпрос. Но ще трябва явно да се вземат мерки, дайлъра въобще не ми харесва в MIUI 10, с този бял фон и малко кръгче със снимката...

Като рутна, ще пиша за снимките на цял екран.


Цитирай
#47

(2018-10-30, 22:07:17)milenvn написа:  Дайте линк към някоя конкретна, ако не е проблем. 

По въпроса как да излиза снимката на цял екран при набиране, някой решил ли е проблема?

Тъмни теми - Dark paints 3, World Black v10, Blue mix, Black RUS/ако ви трябва кирилица за контактите/
За снимката приложение - напр. Full Screen Caller ID

Redmi Note 5  4/64 >> Redmi Note 9S 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на gimara за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#48

Аз имам някакъв проблем в приложението с темите. По-принцип темите които са показани на началната страница мога да ги отварям, да ги видя и да ги изтегля, обаче ако напиша някоя конкретна тема да търся ми пише "няма връзка с мрежата". При вас така ли е ? С Индийски регион съм

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#49

И при мен беше така на глобалния ром и индийски регион. Не си спомням дали се оправяше, но пробвай да смениш региона на Виетнам примерно.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#50

Смених региона на Виетнам, приложението за темите се появи. От първата страница ми хареса една тъмна тема в синьо и черно--Silk V10. Приложих я, страхотни тъмни цветове навсякъде в менюто  Rock

Тествах и търсене на конкретни теми, със Dark paints 3.  Намери я, преди сваляне ме предупреди, че не е съвместима, въпреки това дадох ОК и темата се свали на телефона. Така че, ако някой има проблем със търсене и сваляне на конкретни теми, да зададе за регион Виетнам. Работи и лицевото разпознаване  Smile


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • didkobanditko, Miro2210
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)