Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да се върна на Орео ?
#1

Днес си купих телефона и ъпдейтнах до Пай, обаче има забележими бъгове, които не мога да ги трая - звука по време на разговор играе - ту по-тихо се чува, ту по-високо. Също така яркостта е драстично намалена. На Орео на 30% беше доста ярко, а сега на Пай за същия резултат трябва да е на 70% яркост.

Как става връщането към Орео ? Абсолютно нищо не знам за Шаоми телефоните. Четох за някакъв заключен буутлоудър, но нито знам как точно се отключва, нито как да си флашна Орео фърмуер.
Цитирай
Аксесоари
#2

Лошо ,че ни си доволен. Препоръчвам ти едни фабрични настройки да удариш преди да вземеш крайно решение.

Иначе тук - https://forum.xda-developers.com/mi-a2 мисля че има описана процедурата

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#3

(2018-12-15, 19:18:43)slavkov написа:  Лошо ,че ни си доволен. Препоръчвам ти едни фабрични настройки да удариш преди да вземеш крайно решение.

Иначе тук - https://forum.xda-developers.com/mi-a2 мисля че има описана процедурата

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Даже не знам как се връща към фабрични.
Цитирай
#4

System- advanced
(2018-12-15, 19:31:12)Deranox написа:  Даже не знам как се връща към фабрични.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай
#5

(2018-12-15, 19:34:20)slavkov написа:  System- advanced
Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Това едва ли трие кеша както рековърито ще направи.
Цитирай
#6

сменяй марката
Цитирай
#7

(2018-12-15, 19:43:20)veslav написа:  сменяй марката

Ако Самсунгът ми имаше напълно изправен микрофон, нямаше и да си помисля да си взимам друг телефон, но няма как да остана без такъв, а и камерата на С5 е шитня на тъмно вече. Тази е доста по-добре.
Цитирай
#8

(2018-12-15, 19:41:00)Deranox написа:  Това едва ли трие кеша както рековърито ще направи.

Фабричния ресет се състои в изтриване на data и cache дяловете, вероятно и dalvik.
На чисто нов телефон след ъпгрейд на OS е силно препоръчително да се направи reset. Нищо не губиш

@veslav ако всеки софтуерен проблем се оправяше със смяна на марката щеше да си без телефон
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Friz, slavkov
Цитирай
#9

баце, много добре знам, какво представляват шауми, пълен кенеф, всички сензори работят когато си искат и по най бавният начин, сензорите са евтини и некачествени, не е софтуерен проблема
Цитирай
#10

От два дена съм с адаптация на яркоста като през тези два дни постояно аз нагласях яркоста която на мен ми харесва при различна осветеност и от днес телефона ги сменя според моите предпочитания от изминалите дни което за телефон за този ценови клас какво може да се иска.На 100% яркоста си е повече от прилична при мен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fUBU05 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#11

Абсолютно съм съгласен . Адаптивната подсветка работи отлично. Просто й трябват няколко дни, за да се персонализира.

След ъпдейта до пай , mi a2 стана отличен телефон
(2018-12-16, 17:34:36)fUBU05 написа:  От два дена съм с адаптация на яркоста като през тези два дни постояно аз нагласях яркоста която на мен ми харесва при различна осветеност и от днес телефона ги сменя според моите предпочитания от изминалите дни което за телефон за този ценови клас какво може да се иска.На 100% яркоста си е повече от прилична при мен.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#12

(2018-12-16, 17:37:40)slavkov написа:  Абсолютно съм съгласен . Адаптивната подсветка работи отлично. Просто й трябват няколко дни, за да се персонализира.

След ъпдейта до пай , mi a2 стана отличен телефон
Sent from my Mi A2 using Tapatalk

При мен е ужасно и я спрях. Аз го правя на 80% примерно и то само ми го смъква или променя според приложението, а не както аз съм си го направил сега. Чета в нета, че е бъгава тая функция. Телефонът е на 1 ден та няма данни за потребление (че и ресетнат до фабрични след ъпдейта до Пай), които функцията да ползва, но засега не го харесвам особено. Май скоро ще се сменя за С8.
Цитирай
#13

(2018-12-16, 19:09:53)Deranox написа:  При мен е ужасно и я спрях. Аз го правя на 80% примерно и то само ми го смъква или променя според приложението, а не както аз съм си го направил сега. Чета в нета, че е бъгава тая функция. Телефонът е на 1 ден та няма данни за потребление (че и ресетнат до фабрични след ъпдейта до Пай), които функцията да ползва, но засега не го харесвам особено. Май скоро ще се сменя за С8.
най-доброто решение, аз минах на самсунг А8 и разликата е огромна, като добре смазана машина е сравнение с А2
Цитирай
#14

Това казвам, това му е идеята при мен се адаптира за два два дни при непрекъснато скролване от моя страна.Сега на всяка светлина ми е идеално, може би нямаш търпение.Бях с с7 edge и не смятам да се върна там.Само edge панела ми липсва но съм добавил апп на а2то...
Цитирай
#15

(2018-12-16, 15:41:12)veslav написа:  баце, много добре знам, какво представляват шауми, пълен кенеф, всички сензори работят когато си искат и по най бавният начин, сензорите са евтини и некачествени, не е софтуерен проблема

Единствения проблем със сензор съм имал на Redmi Note 3 Qualcomm и го оправиха. Виж ми телефоните в подписа!
Ако за теб всички са проблем, при моята статистика е 1/8 и то в един момент с оправен проблем. Което за мен си е нула % проблеми от 8 телефона.
Ако разбираше щеше да си потърсил и намерил отговор на проблема си с чисто флашване на ром или подмяна на persist.img
Също ресет?
Калибриране на сензор?

Като взимаш смартфон то е като да вземеш компютър. Както си го настроиш така ще ти работи
Цитирай
#16

(2018-12-16, 21:31:22)suffer написа:  Единствения проблем със сензор съм имал на Redmi Note 3 Qualcomm и го оправиха. Виж ми телефоните в подписа!
Ако за теб всички са проблем, при моята статистика е 1/8 и то в един момент с оправен проблем. Което за мен си е нула % проблеми от 8 телефона.
Ако разбираше щеше да си потърсил и намерил отговор на проблема си с чисто флашване на ром или подмяна на persist.img
Също ресет?
Калибриране на сензор?

Като взимаш смартфон то е като да вземеш компютър. Както си го настроиш така ще ти работи

Пробвах всичко, преди да реша да го сменя, телефона е много бърз и добър, но просто тези неща дразнят, а пък и защо ми е да правя нещо, да калибрирам, да флашвам, защото те не са си свършили работата, ние сме крайни клиенти и устройството трябва да работи по-най безпроблеминят начин, а не АЗ да им търся решенията на техните проблеми.
Цитирай
#17

Не е от марката, а от ценовия клас. Сега като си минал на по-висок клас самсунг виждаш разлика, за която си доплатил.
Със същия успех можеше да имаш mi 8 lite, Mi note 3 и т.н - по-висок клас устройства, с които нямаше да го има този проблем
Цитирай
#18

сигурно си прав колега, не ме разбирай погрешно, харесваше си ми телефончето, но просто не може да се ползва нормално
Цитирай
#19

Сензорите са боклук! Поне аз го ползвам А2 и мога да го потвърдя. Proximity сензорът е поставен на изключително глупаво място и създава проблеми по време на разговори понякога, което не би трябвало да се случва, независимо от ценовия клас. Това е телефон и като не може да се ползва за обаждания както трябва, то не трябва да се продава на хората. Има два отвора отдолу, а само 1 е за микрофон, другото е ей така за красота. Върховна глупост. Звукът играе нон стоп при обаждания. Ту по-високо, ту по-ниско, но това май е бъг в Пай, а да не говорим за яркостта - драстично намалена от Орео. За 30% в Орео, сега се искат 70% в Пай.

Усещам как ще ми писне, ще го пусна на ОЛХ след няма и седмица ползване и ще си купя С8 нов и да се приключва.

P.S Все още никой не ми е помогнал с това, за което направих темата. Пост към общия форум на XDA не помага. Там има 99% само за MIUI версията, а всички знаем, че в България и в Европа сме с Android One, та тия постове са безполезни.
Цитирай
#20

99% от всички ползватели на Xiaomi в глобален мащаб и в БГ са с MIUI. Xiaomi и MIUI е оригинала , андроид е само странична дейност.
Цитирай
#21

(2018-12-18, 09:50:28)Deranox написа:  Сензорите са боклук! Поне аз го ползвам А2 и мога да го потвърдя. Proximity сензорът е поставен на изключително глупаво място и създава проблеми по време на разговори понякога, което не би трябвало да се случва, независимо от ценовия клас. Това е телефон и като не може да се ползва за обаждания както трябва, то не трябва да се продава на хората. Има два отвора отдолу, а само 1 е за микрофон, другото е ей така за красота. Върховна глупост. Звукът играе нон стоп при обаждания. Ту по-високо, ту по-ниско, но това май е бъг в Пай, а да не говорим за яркостта - драстично намалена от Орео. За 30% в Орео, сега се искат 70% в Пай.

Усещам как ще ми писне, ще го пусна на ОЛХ след няма и седмица ползване и ще си купя С8 нов и да се приключва.

P.S Все още никой не ми е помогнал с това, за което направих темата. Пост към общия форум на XDA не помага. Там има 99% само за MIUI версията, а всички знаем, че в България и в Европа сме с Android One, та тия постове са безполезни.

Евала колега, това се опитвам да им обясня на всички, аз издържах 2 месеца и го продафох и си взех самсунг а8, но те не ме разбират за какво им говоря, но ти написа точно и ясно всичко, нека всички прочерат този пост и не си купуват този крап
Цитирай
#22

Пичове, ореото имаше проблеми определено. И аз бях на крачка от продажбата.
С ъпдейта до пай нещата са чук. ВСИЧКО работи на 6. Сензорът е перфектен. Работи отлично.
Заглушаване на звука при разговор Няма.
Това с говорителите долу- сериозно ли? Това е практика от нам си колко години. Масова.
Ксто не ви харесва телефона - в олх или в съответния раздел.
Препоръчвам обаче преди крайни решения, бийте едни фабрични настройки у вижте как работи телефона

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 2 потребители изказват благодарност на slavkov за това мнение:
  • Jofferr, suffer
Цитирай
#23

Преди крайни решения може и да му боцнете един РОМ от рода на LineageOS 16 [jasmine /MI A2] ,[OFFICIAL] PixelExperience [jasmine /MI A2] или [OFFICIAL] CRDroidAndroid [jasmine /MI A2 и сте на линия с последен Андроид сумати персонализации и работещ перфектно телефон...Smile

MI A2
Цитирай
#24

принципно да, ама повечето хора, които купуват такива телефона са лаици и гледат цената. Искат с минимум занимавка да си им работи телефона и като има проблем сменят марката.

За останалите е ясно, че с къстъм нещата се оправят.
Най-много си патят хората, които не разбират нищо и стоят на глобален ром, защото дори едни настройки не могат да оправят, което е свързано просто с минаване по менютата и съвсем прости избори.
В такива случаи, колкото по-прост интерфейс, толкова по-добре.
Цитирай
#25

(2018-12-18, 21:29:08)veslav написа:  Евала колега, това се опитвам да им обясня на всички, аз издържах 2 месеца и го продафох и си взех самсунг а8, но те не ме разбират за какво им говоря, но ти написа точно и ясно всичко, нека всички прочерат този пост и не си купуват този крап

Братле това че ти си имал проблем не означава автоматично че всички ще имат, на всеки се случва да няма късмет понякога.
[-] 1 потребител изказва благодарност на FASTTT за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)