Темата е заключена
Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30 / P30 Pro - слухове и коментари

(2019-01-02, 19:35:40)tiesto_pld написа:  Тц тц,Хуавей пак крият големината на пиксела,дефакто 1,2 um се очаква на основната леща.

1.2 um  при 38MP сензор и големина  1/1.8 е много добро постижение
Аксесоари

Като батерии едва ли ще е нещо ново,дефакто 4000-4200.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

(2019-01-26, 21:17:52)solo5 написа:  1.2 um  при 38MP сензор и големина  1/1.8 е много добро постижение
Не мисля,но все пак стар телефон от 2016 GP1 ползвс 1,5um затова все още го купуват.Но и все пак при камерите е относително,като почнем от софтуера най-вече.А и съм убеден,че P30 Pro ще снима доволно.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

(2019-01-26, 21:33:09)tiesto_pld написа:  Не мисля,но все пак стар телефон от 2016 GP1 ползвс 1,5um

Има пряка зависимост от големината на сензора, резолюцията и големината на пиксела
Големината на пиксела е важен, но се сравнява при равни други условия.
Затова сравнението ти не е коректно

Няма да споря,ще ти подскажа...погледни P20 Pro
Пикселите и 60 да са не играят роля за качество особено в мобилно устройство,от което всички гледаме екрана.
Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Един пример как се променя големината на пиксела
при безогледални апарати Olympus. Правилата важат при всички фото сензори.

Olympus E-PL3 vs Olympus E-PL5
и двата имат micro 4/3 матрица
като на първия е 12.0 MP, а на втория 16.0 MP
съответно размера на пиксела е в полза на първия
18.45µm2 vs 14.12µm2

Извод:
При сравнение на 2 матрици с еднакъв размер
по-голям размер на пиксела има тази с по-ниската резолюция
т.е. да вкараш повече пиксели на същата площ
трябва да намалиш размера им
Повече мегапиксели - повече информация
по-голям пиксел - по-малко шум при ниска осветеност
търси се баланс
Но не всичко е матрица...
Голямо значение оказва и обектива
При смартфоните това винаги ще е слабото им място
Софтуера и процесора обработващ изображението
също оказва влияние...

[Изображение: TS560x560?url=https%3A%2F%2Fpacificnorth...5KVtuQg%3D]
[-] 3 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • dani_z25, divna, fifth_root

(2019-01-26, 21:47:40)solo5 написа:  E-PL3
това олимпус ли е,фотоапарата?

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

да, олимпус е

Колкото до  първият Pixel
12.3 MP, f/2.0, 1/2.3", 1.55µm
и сензора на p30 pro
38MP,  1/1.8",  1.2µm

сам виждаш, че има голяма разлика в площа на сензора

(2019-01-26, 22:05:54)solo5 написа:  да, олимпус е

Колкото до  първият Pixel
12.3 MP, f/2.0, 1/2.3", 1.55µm
и сензора на p30 pro
38MP,  1/1.8",  1.2µm

сам виждаш, че има голяма разлика в площа на сензора
нямах предвид да сравняваш пикселс,a p20 pro с p30

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Там нещата изглеждат сходни, но все пак е някакво надграждане

Щом телефоните са huawei, батериите и зарядните ще са на ниво.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Нещо което извадих от социална мрежа отностно марката

"Моля, на вашето внмание, този китайски телефон е забранен в Америка, поради коварния софтуер, който прониква в непозволени данни във вашия компютър, телефон. Предстои забраната му в Европа, затова рекламата му е така агресивна. Получих тази информация от българи, компютърни специалисти в Америка."

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

От google по голям шпионин няма ..така чее

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra

(2019-01-28, 19:57:42)bullyboy написа:  От google по голям шпионин няма ..така чее

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
Всички са шпиони,крийте се!

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Краварите зад океана и някои от слугите им на Стария континент полагат неимоверни усилия да пречат на компаниите като Huawei. Сега на прицел са те, след това ще бъде друга компания, която успешно се развива и завзема пазар. Дрънканиците за шпионаж, за следене в полза на китайската държава са за наивници и фенчета на огризките! Дори да има доза истина, то китайците не правят нищо по различно от Google, Apple, Samsung.... Значи за тях е позволено, за другите-не. Просто всичко това е търговска война. Която краварите и марионетките им няма да спечелят. Стотинка няма да дам на купертинци. Ще си купувам Huawei и Xiaomi и никой не може да ме откаже.




Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT

Хайде сега, всички да се наредят на опашката, където се продава Нокия с фенерче. О не, не съобразих, че ХуХавей произвеждат и телекомуникационно оборудване - мисля, че всички трябва ритуално да си ударим телефоните в земята.
Само ми е чудно, ШаШоми като стигнат нивото на продажби ма шпионвеЙ(което не е далеч), за тях каква интрига ще измислят.

хич не ми дреме дали ме следят,просто такива лафове ме разсмиват.Всъщност за Гугъл дали шпионира...може,но пък ако четете новините сигурно знаете,че ги бяха осъдили за 50 мил. защото не искат да участват именно в такива тип игри "снасяне на инфо"....платиха си и пак си мълчат.Така,че Гугъл никой не може да ги пипне,реално тях всяка година ги съдят за по 100-200 мил. ама комар ги ухапал.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Bavarche

(2019-01-28, 19:56:14)tiesto_pld написа:  Предстои забраната му в Европа......
Уведоми ме, когато това се случи !Smile


И само да те светна, че Канада би отбой ! 
Канадските оператори вероятно ще използват оборудването на Huawei, защото в противен случай, 5G мрежите ще заработят след 1-2 години най-рано, а и бая инвеститори ще загубят парите си.

Цитат:......on January 20, Bloomberg quoted the "Global Mail" report that the research company sent a memo to employees last week, saying that it insisted on cooperation with Huawei. The memorandum was signed by Eros Spadotto, executive vice president of technology strategy at Vancouver-based company.

The memo said: "Obviously, with the world's leading innovation, comprehensive security measures, and new software upgrades, Huawei remains a viable and reliable participant in the Canadian telecommunications market."

According to the report, in the memo, Spadoto said that the company is working closely with the federal government to address security concerns. If Huawei is banned, it will damage the investment of the research institute in the existing network.
Само не знам защо си мислите, че инвеститорите в Европа, с лека ръка ще прежалят инвестициите си и ще търпят загуби заради един малоумник ?

(2019-01-28, 21:07:24)elcerebro написа:  Уведоми ме, когато това се случи !Smile


И само да те светна, че Канада би отбой ! 
Канадските оператори вероятно ще използват оборудването на Huawei, защото в противен случай, 5G мрежите ще заработят след 1-2 години най-рано, а и бая инвеститори ще загубят парите си.

Само не знам защо си мислите, че инвеститорите в Европа, с лека ръка ще прежалят инвестициите си и ще търпят загуби заради един малоумник ?
нещо не си разбрал сарказма ми..

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Първата конкретна информация за Р30 серията идва за Lite модела.
6 инча, Kirin 710, тройна основна камета (20МР), fast charge 18W.
Р30 и Р30Pro ще са съответно с 6,1 и 6,5 инча дисплеи и с процесор Kirin 980 (непотвърдена информация).
И трите модела ще са с капковиден notch.
https://www.droidshout.com/huawei-vog-l29/
  
.jpg gsmarena_006.jpg Размер: 13.09 KB  Сваляния: 57

POCO F5 12/256 GB





Не е ли странно за телефон, който още не е излязъл да обявяват процесор от Юли 2018г ?

(2019-01-31, 09:13:15)solo5 написа:  Не е ли странно за телефон, който още не е излязъл да обявяват процесор от Юли 2018г ?

Ами за хората,които следят развитието на този сектор и конкретно в случая на Huawei, изобщо не ни е странно! Китайците представят нов флагмански процесор през лятото или ранна есен! Първата серия, която го използва е Mate, a след това през пролетта го получава и серията P. Така че всичко си е съвсем нормално!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT

До миналата година, 6 инча бяха много, сега вече всички ще минат на тях. Хубаво е, вече не ми прави впечатление откакто си взех тоя. Бързо се свиква.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Последните слухове подсказват, че Р30 Pro ще има различно разположена четворна основна камера. Неофициален render.
  
   

POCO F5 12/256 GB





Приемственост в дизайна с P20 pro, и доста по-красиво от четворката на Mate 20 pro.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • HERUS, saw888

На мен ми е много несиметрично така, "котлоните" на Mate 20 Pro ми допадат много повече.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Bavarche, doktorra
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)